Лікар інфекціоніст, Наумов Ігор БорисовичЛікар інфекціоніст, Наумов Ігор БорисовичІнфекціонні захворювання сьогодні є вагомою проблемою і займають значну частину серед усіх хвороб людини. У світі налічується більше 2000 різних видів інфекцій. Кожна з них має свій спосіб проникнення в організм через так звані "вхідні ворота", та інкубаційний період від однієї години до десятка років. Завданням лікаря інфекціоніста є правильний діагноз та складання ефективного плану терапії, а також розробка профілактичних заходів для попередження інфекційного захворювання. Рекомендуємо уважно ставитися до власного здоров'я та за наявності симптомів відразу звертатися за допомогою: інфекціоніст у Кривому Розі на Філатова, консультація лікаря Клініки Медітон!

 

Що лікує інфекціоніст: захворювання

 

Перелік основних груп захворювань, які лікує лікар інфекціоніст Клініки Медітон:
• Грип, ГРВІ, ангіни, гострі кишкові інфекції, ботулізм;
• Вірусні гепатити А, В, С, ВІЛ, хвороба Лайма, наслідки укусів кліщів;
• Менінгіти, енцефаліти, бешихові запалення, лихоманки неясного генезу!

 

Лікування герпетичних інфекцій:
• Вірус Епштейна-Барр (ВЕБ), вітряна віспа, оперізуючий лишай, вірус простого герпесу 1/2 типу;
• Цитомегаловірус, кір, краснуха, паротит (свинка);
• Паразити, глистяні інвазії, інші інфекційні захворювання!

 

Лікар інфекціоніст приймає пацієнтів з підозрами на кишкові та шкірні інфекції, кров'яні інфекції трансмісивні та не трансмісивні, зараження дихальних шляхів та органів. У списку захворювань можуть бути не тільки гепатити, менінгіти, ботулізм та лихоманки неясного походження. Інфекціоніст лікує дисбактеріоз кишечника, інфекційний мононуклеоз, гострі інфекції верхніх дихальних шляхів, скарлатину, кашлюк та паракашлюк, еризипелоїд. Проводиться профілактичний огляд у інфекціоніста для отримання відповідних довідок, а також консультування пацієнтів із ЗПСШ та ВІЛ для направлення на обстеження, вагітних за ТОRCH інфекціями. Спектр діяльності досить широкий і може перетинатися з іншими областями медицини, тому лікар залишає за собою можливість видачі направлення до алерголога, гастроентеролога, терапевта та інших фахівців для комплексного обстеження та підвищення результативності лікування встановлених та підтверджених захворювань інфекційного характеру!

 

Основні симптоми інфекційних хвороб


Інфекційні захворювання: симптоматикаІнфекційні захворювання: симптоматика

Симптоми, з якими потрібна консультація лікаря-інфекціоніста:
• Висока температура, поєднана зі слабкістю та ломотою, температура тіла не збивається, не діють жарознижувальні;
• Нудота та блювання з подальшим зневодненням організму;
Пронос, біль у животі, відчуття печіння у шлунку та кишечнику, тривала діарея, яку складно зупинити стандартними препаратами;
• Жовтушність шкіри обличчя та інших ділянок тіла, жовтушність очей, висипання на шкірі та слизових оболонках, виникнення гнійників та незагойних ран, висипання з гіперемією, місцевим підвищенням температури;
• Кашель сухий та тривалий вологий кашель, болісний кашель з кров'ю, нежить та тривала закладеність носа, запах та присмак гною, першіння у горлі;
• Часті застудні захворювання, тривалий перебіг ГРВІ та грипу, інших інфекцій, помітне ослаблення імунітету;
• Головний біль, біль у потилиці та лобній частині, мігрені, запалення лімфатичних вузлів, збільшення та болючість лімфовузлів;
• Сонливість, слабкість, швидка стомлюваність та знижена працездатність, загальний стан постійної втоми, нічна пітливість під час сну;
• Сплутаність свідомості, тривалі безсоння та ослаблення організму на їхньому фоні, запаморочення та переднепритомні стани;
• Ломота у суглобах та м'язах, біль, обмеженість діяльності, підвищення обережності рухів за рахунок больового синдрому;
• Виразні порушення в роботі шлунка та кишечника, симптоми захворювань шлунково-кишкового тракту: біль і печіння в животі, біль у правому підребер'ї, лівому підребер'ї, печія або гіркоту в роті, металевий присмак, бурчання в животі, посилений метеоризм;
• Укус кліща та інших отруйних комах, укус тварини: хвороба котячих подряпин, хвороба щурячих укусів!

 

Відчувши загальне нездужання, один або кілька перерахованих симптомів, відразу оформіть запис до інфекціоніста для з'ясування причин негативних змін стану. Раннє одержання діагнозу та початок терапії інфекційного захворювання означає серйозне підвищення шансів на швидке одужання!

 

Інфекційне відділення в Кривому Розі

 

Консультація інфекціоніста в Кривому Розі, обстеженняКонсультація інфекціоніста в Кривому Розі, обстеженняНа базі медичного центру Клініка Медітон функціонує лабораторія з сучасним обладнанням, що дозволяє виконати увесь спектр необхідних для точної діагностики обстежень. Загальноклінічні аналізи, цитологія, біохімічні тести, гормональні дослідження та аналізи на ІПСШ, алергологічна панель, спеціальна інфекційна панель. Також у клініці можна пройти УЗД внутрішніх органів, отримати направлення на інші інструментальні дослідження!


Під час консультації наш спеціаліст з'ясує можливе джерело виникнення інфекцій, призначить необхідні для постановки діагнозу обстеження та аналізи. Якщо вам потрібен лікар інфекціоніст – Кривий Ріг, вул. Філатова, 10, 3-й поверх. Приїжджайте, попередньо записавшись на прийом телефоном, через соціальні мережі або онлайн в Особистому кабінеті!

 

Основним завданням лікаря є не тільки ефективне лікування, але й складання рекомендацій щодо правильного харчування та способу життя з метою запобігання інфекціям. Профілактика інфекційних захворювань по праву вважається найбільш важливою та необхідною. Тому ви можете прийти на консультативний прийом у разі виникнення підозр або побоювань, якщо виїжджаєте в країну з кліматом та екологічною обстановкою, що різко відрізняються!

 

Записатися на прийом інфекціоніста у Кривому Розі ви можете вже зараз. Зателефонуйте нашим консультантам для вибору зручного часу відвідування спеціаліста!

 

 Прийом та призначення у Інфекційному відділенні  Ціна, грн
 Первинний прийом інфекціоніста  300,00
 Повторний прийом  250,00
 Призначення лікування  250,00
 Корекція лікування  200,00
 Онлайн консультація  400,00
 Денний стаціонар Covid  400,00

Інфекційне відділення: Питання-відповідь

 

Хто такий лікар інфекціоніст? Серед завдань інфекціоніста вивчення причин, механізмів виникнення і розвитку, а також клінічних проявів інфекційних хвороб. Інфекціоніст розробляє схеми профілактичних заходів, займається діагностикою та лікуванням інфекційних захворювань.

 

Які хвороби лікує інфекціоніст? Це досить серйозний список. Стандартно, це грип та ГРВІ, ангіна і бактеріальна або вірусна пневмонія, а в умовах сьогоднішнього часу, і коронавірусна інфекція. Також, краснуха і кір, шигельози і дифтерія, ботулізм і вітрянка, лептоспіроз і токсоплазмоз, вірусні гепатити, гельмінтози і скарлатина. У списку хвороб також жовта лихоманка і малярія – тропічні хвороби, ІПСШ, післяопераційні інфекції.

 

Потрібна консультація інфекціоніста онлайн в Кривому Розі! Клініка Медітон надає таку можливість для пацієнтів з моменту початку пандемії і введення карантину. Якщо вам потрібна онлайн консультація лікаря інфекціоніста, зверніться в контакт центр по телефону або через месенджери.

 

Де в Кривому Розі приймає дитячий інфекціоніст? Філатова, 10, 3-й поверх. У нашому медичному центрі інфекціоніст приймає дітей з народження!

 

Коли йти на прийом інфекціоніста? За направленням інших лікарів, якщо є підозра на присутність інфекції, в разі отруєння або укусу комахи, коли самостійно пов'язуєте симптоматику з ознаками можливих інфекцій. Важливо звернутися до фахівця перед поїздкою в країни з неблагополучною епідеміологічною ситуацією або поганою санітарною обстановкою для отримання консультації з необхідних щеплень. І після повернення з подорожей, якщо маєте погане самопочуття.

 

Які симптоми інфекцій у дитини? Обов'язково зверніться до лікаря, якщо у дитини головні болі, отруєння і загальна інтоксикація організму, напади нудоти і блювоти, температура, жовтяниця, діарея і домішки крові в стільці, на поверхні шкіри і слизових помітні висипання і почервоніння.

 

Які інфекції існують? Це відразу кілька груп. Кишкові інфекції, що виникають при попаданні збудника в шлунково-кишковий тракт і кишечник з їжею або водою, інфекції зовнішніх покривів – зараження контактне через слизові і шкіру. Також, інфекції дихальних шляхів – інфікування аерозольним, повітряно-крапельним шляхом. Варто згадати і кров'яні інфекції. Це трансмісивні інфекції через укуси різних комах, наприклад, комарів або кліщів, і нетрансмісивні інфекції, які здатні передаватися людині під час переливання плазми або крові, в момент прийняття наркотиків через голки.

 

Як відбувається діагностика інфекційних захворювань? Головною метою є виявлення, ідентифікація збудника. Залежно від попереднього діагнозу після збору скарг і огляду, призначаються загальноклінічні аналізи, біохомія і серологія, а також деякі інструментальні дослідження, зокрема, це рентген, КТ і МРТ, ультразвукова діагностика, кольпоскопія та інші.

 

Які аналізи на інфекції здати? Тільки ті, які рекомендує лікар. Самостійно здавати аналізи не варто, потрібно прислухатися до рекомендацій. Найчастіше інфекціоніст призначає мазки і посіви на флору, ІФА і біохомію крові, ПЛР і паразитологічні тести, аналізи на вірусний гепатит, загальний аналіз сечі. У певних випадках для постановки діагнозу можуть знадобитися й інші аналізи – мікроскопія мазків, мокротиння і зішкрібів, серологія при кишкових або респіраторних захворюваннях, аналіз спинномозкової рідини та інші.

 

Яка профілактика інфекційних хвороб? Залежно від умов і обставин, може бути розроблена індивідуальна програма профілактики інфекцій. Найчастіше ж, це вакцинація – щеплення, заняття спортом і правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, поліпшення імунітету і загартування організму в цілому, дотримання правил гігієни і обмежень при відвідуванні громадських лазень, басейнів і спортивних залів, а також дотримання рекомендацій фахівця під час поїздок в інші країни!


Консультація інфекціоніста Клініки Медітон: рубрика Питання-відповідьКонсультація інфекціоніста Клініки Медітон: рубрика Питання-відповідьЯк записатися до лікаря: консультація інфекціоніста? Через реєстратуру клініки, якщо направлення видав терапевт, гастроентеролог або інші фахівці. Запис онлайн через Особистий кабінет, а також по телефону і через месенджери, соціальні мережі клініки.

 

Телефон реєстратури – (098) 530-60-40: контакт-центр, вайбер. Звертайтеся у зручний час!

Поділитися