УЗД матки і придатків в Клініці МедітонУЗД матки і придатків в Клініці Медітон

Сьогодні важко уявити більш поширений, доступний, інформативний і безпечний метод обстеження в гінекологічній практиці, ніж ультразвукове дослідження. Неінвазивність, висока роздільна здатність і відсутність необхідності спеціальної підготовки пацієнта, дозволяють застосувати жіноче УЗД практично в будь-якій ситуації: в плановому дослідженні, екстреній діагностиці, для моніторингу і скринінгу вагітності, для контролю при виконанні пункції, біопсії, дренуванні, а також при інтраопераційній та післяопераційній діагностиці. Гінекологічне УЗД – один з небагатьох методів інструментальної діагностики, для проведення якого не потрібні медичні свідчення, що допомагає виявити захворювання на стадії доклінічних проявів!

 

Для виконання ультразвукового дослідження органів малого тазу в Кривому Розі ми використовуємо взаємно доповнюючі трансабдомінальне і трансвагінальне сканування. Одна з основних переваг трансабдомінального датчика полягає в його можливості досліджувати досить об'ємні структури, незалежно від розмірів. Проте, якість візуалізації може істотно страждати при ожирінні, метеоризмі і вираженому спайковому процесі в малому тазу. При цьому трансвагінальний датчик дозволяє наблизитися безпосередньо до об'єкта дослідження, тим самим, виключаючи несприятливий вплив вищевказаних факторів. Трансвагінальне УЗД набагато інформативніше в плані оцінки стану ендометрія, міометрія і яєчників, в порівнянні з трансабдомінальним методом.

 

Коли призначають трансвагінальне УЗД


• Болі внизу живота невстановленої етіології, тягнучі або різкі болі, хронічні тазові болі;
• Діагностика маткової та позаматкової вагітності, починаючи з трьох тижнів після запліднення, УЗД вагітності за призначенням або профілактичне;
• Рясні місячні або маткові кровотечі, УЗД при хворобливих місячних;
• При підозрі на будь-яку патологію яєчників та матки з відповідними симптомами;
• Як профілактичний огляд (але тільки для дівчат/жінок, які почали вести статеве життя)!

 

Гінекологічне УЗД: показання

 

Зазвичай, ультразвукова діагностика органів малого тазу, трансвагінальне або трансабдомінальне УЗД призначає гінеколог, після вивчення анамнезу та первинного огляду. Дослідження необхідно для оцінки стану органів дітородної системи, підтвердження захворювань, відстеження динаміки розвитку патологічного стану та ефективності лікування під час профілактичного планового огляду:
• Гінекологічне ультразвукове дослідження патологій матки – ендометріоз, міома та фіброміома;
• УЗД при запальних захворюваннях статевої системи – ендометрит, гідросальпінкс, кольпіт, сальпінгоофорит та інші;
• УЗ діагностика при підозрі на патології яєчників та ендометрію – поліпи, гіперплазія, полікістоз, пухлинні захворювання яєчників;
• УЗД у гінекології при підозрі на жіноче безпліддя;
• УЗД при утвореннях в органах малого тазу, зокрема при підозрі на пухлини яєчників та матки, сечового міхура;
• УЗД під час вагітності – ультразвукова діагностика на ранніх термінах вагітності, а також обстеження до 11 тижнів, у перший триместр і далі, за призначенням гінеколога!


Трансвагінальне УЗД у Кривому РозіТрансвагінальне УЗД у Кривому Розі

По даним ехографії встановлено, що у здорових жінок, які перебувають у репродуктивному віці, середня довжина тіла матки дорівнює 52 мм, передньо-задній розмір – 38 мм, ширина – 51 мм; довжина шийки матки варіюється в межах від 25 до 35 мм. Для оцінки товщини і структури ендометрію користуються так званим показником М-ехо, який залежить від рівня статевих гормонів в організмі жінки. Цей показник особливо цікавий тим, хто планує вагітність, проходить лікування репродуктивних органів або знаходиться в періоді пременопаузи.

 

Важливо розуміти, що дані жіночого УЗД індивідуальні і залежать не тільки від віку та конституції організму, але також екологічної обстановки, загального гормонального фону та наявності можливих хронічних патологій, інших факторів. Необхідно орієнтуватися на отриману інформацію, розшифровку УЗД з гінекології, а також роз'яснення та консультації лікаря, а не самостійно трактувати особливості організму та встановлений діагноз, або підбирати лікування ідентифікованого захворювання!

 

Гінекологічне УЗД у Кривому Розі на Визволенні та Філатова

 

У Клініці Медітон ультразвукова діагностика вагітності та гінекологічних захворювань проводиться висококваліфікованими фахівцями на апаратах преміум-класу Simens та Esaot, Honda та E-CUBE 8.

 

Так, для оцінки стану порожнини матки і прохідності маткових труб успішно застосовується ультразвукова гістеросальпінгографія (ГСГ) або гідросонографія. Особливої складності або обмежень при виконанні даного дослідження не виникає, на відміну від колись традиційної рентгенологічної гістеросальпінгографії. В даний час ультразвукова ГСГ є обов'язковим елементом при діагностиці причин втрати репродуктивної функції у жінок.

 

Жіноче УЗД – сучасний і справді універсальний метод, який сприяє точному встановленню картини стану органів малого тазу, дітородної системи дівчини чи жінки, а також спостереженням за перебігом захворювань та динамікою лікування. Крім того, гінекологічна ультразвукова діагностика використовується для візуалізації установки внутрішньоматкової спіралі, оцінки розташування ВМС у порожнині матки, для вивчення фолікулогенезу, визначення коректності прийому гормональних та протизаплідних препаратів. Також, останнім часом широко застосовується доплерометричний метод оцінки кровообігу в матці та яєчниках. За допомогою доплерометрії, що визначає ступінь васкуляризації, проводять диференціальну діагностику злоякісних новоутворень у репродуктивних органах. Дізнайтеся більше на прийомі лікаря. Запис на консультацію гінеколога та УЗД у Кривому Розі на Визволенні та Філатова за вказаними контактами, через Особистий кабінет чи соцмережі Клініки Медітон!

 

Ціни на УЗД у гінекології ви можете дізнатись у прайс-листі за посиланням, або у реєстраторів за телефоном, під час особистого відвідування клініки. Зверніть увагу, що запис ведеться на Філатова та Поштовий, тому у вас є можливість вибрати зручніше місце, філію поряд з вами!

 

УЗД гінекологія, Кривий Ріг: експертна діагностикаУЗД гінекологія, Кривий Ріг: експертна діагностикаЕкспертна УЗД діагностика в гінекології, трансвагінальне і трансабдомінальне УЗД матки та придатків, рання діагностика раку шийки матки, УЗД молочних залоз, аналізи на гормональний статус, бімануальне дослідження, відеокольпоскопія – розширений діагностичний комплекс гінекології у Кривому Розі, ведення пацієнтів, призначення лікування!

 

Варто знати:

Гінекологія в Кривому Розі

УЗД нирок, печінки, черевної порожнини

УЗД молочних залоз

Поділитися