Що являє собою УЗД в гінекології


УЗД матки і придатківУЗД матки і придатків

На сьогоднішній день важко уявити більш поширений, доступний, інформативний і безпечний метод обстеження в гінекологічній практиці, ніж ультразвукове дослідження. Неінвазивність, висока роздільна здатність і відсутність необхідності спеціальної підготовки пацієнта, дозволяють застосувати УЗД практично в будь-якій ситуації: в плановому дослідженні, екстреної діагностики, для моніторингу і скринінгу, для контролю при виконанні пункції, біопсії, дренуванні, а також при інтраопераційній та післяопераційній діагностиці. УЗД – один з небагатьох методів інструментальної діагностики, для проведення якого не потрібні медичні свідчення, що допомагає виявити захворювання на стадії доклінічних проявів.

 

Для виконання ультразвукового дослідження органів малого тазу використовують взаємно доповнюючи трансабдомінальне і трансвагінальне сканування. Одна з основних переваг трансабдомінального датчика полягає в його можливості досліджувати досить об'ємні структури, незалежно від розмірів. Проте, якість візуалізації може істотно страждати при ожирінні, метеоризмі і вираженому спайковому процесі в малому тазу. При цьому трансвагінальний датчик дозволяє наблизитися безпосередньо до об'єкта дослідження, тим самим, виключаючи несприятливий вплив вищевказаних факторів. Трансвагінальне УЗД набагато більш інформативне в плані оцінки стану ендометрія, міометрія і яєчників, в порівнянні з трансабдомінальним методом.


Коли призначають трансвагінальне УЗД?


• Болі внизу живота невстановленої етіології;
• Діагностика маткової та позаматкової вагітності, починаючи з трьох тижнів після запліднення;
• В якості профілактичного огляду (але тільки для дівчат/жінок, які почали вести статеве життя);
• Рясні місячні або маткові кровотечі;
• При підозрі на будь-яку патологію яєчників, матки.


Трансвагінальне УЗД у Кривому РозіТрансвагінальне УЗД у Кривому Розі

По даним ехографії встановлено, що у здорових жінок, які перебувають у репродуктивному віці, середня довжина тіла матки дорівнює 52 мм, передньо-задній розмір – 38 мм, ширина – 51 мм; довжина шийки матки варіюється в межах від 25 до 35 мм. Для оцінки товщини і структури ендометрію користуються так званим показником М-ехо, який залежить від рівня статевих гормонів в організмі жінки. Цей показник особливо цікавий тим, хто планує вагітність, проходить лікування репродуктивних органів або знаходиться в періоді пременопаузи.

 

Гінегологічне УЗД в Клініці Медітон

 

У медичному центрі Клініка Медітон ультразвукова діагностика вагітності і гінекологічних захворювань проводиться висококваліфікованими фахівцями на апаратах преміум-класу європейських (Simens, Esaote) і японських (Honda) виробників.

 

Так, для оцінки стану порожнини матки і прохідності маткових труб успішно застосовується ультразвукова гістеросальпінгографія (ГСГ) або гідросонографія. Особливої складності або обмежень при виконанні даного дослідження не виникає, на відміну від колись традиційної рентгенологічної гістеросальпінгографії. В даний час ультразвукова ГСГ є обов'язковим елементом при діагностиці причин втрати репродуктивної функції у жінок.

 

Крім того, в останні роки поширення набув доплерометричний метод оцінки кровообігу в матці і яєчниках. Тепер за допомогою доплерометрії, що визначає ступінь васкуляризації, проводять диференціальну діагностику злоякісних новоутворень в репродуктивних органах.

 

Для запису на гінекологічне УЗД в Кривому Розі телефонуйте за номером (098) 530-60-40, або одразу звертайтеся у реєстратуру, де вам нададуть усі відповіді!

 

УЗД гінекологія, Кривий Ріг: експертна діагностикаУЗД гінекологія, Кривий Ріг: експертна діагностикаСьогодні ми пропонуємо:

• УЗД матки та яєчників;
• УЗД матки та придатків;
• Трансвагінальне УЗД;
• УЗД гінекологічне трансабдомінальне;
• Інші види досліджень по призначенню!

 

Варто знати:

Відділення ультразвукової діагностики

УЗД нирок, печінки, черевної порожнини

УЗД молочних залоз

Поділитися