Урофлоуметрія у Кривому РозіУрофлоуметрія у Кривому РозіУрофлоуметрія – це метод вимірювання швидкості потоку сечі за допомогою спеціального приладу урофлоуметра. Урофлоуметрія – метод вимірювання швидкості потоку сечі за допомогою спеціального приладу урофлоуметра. Це сучасне неінвазивне дослідження уродінаміки з отриманням основних даних за швидкістю потоку сечі, а також інших необхідних для вивчення можливих відхилень фізіологічних показників, встановлених у момент сечовипускання пацієнта!

 

Показання до проведення урофлоуметрії

 

Простатит та хронічний простатит;
• Цистити та уретрити;
• Запальні захворювання статевих органів;
• Реєстрація залишкової сечі або утруднене сечовипускання;
• Опущення тазових органів;
• Стриктура уретри та склероз шийки сечового міхура;
• Виявлення новоутворень слизових оболонок сечостатевих шляхів;
Аденома передміхурової залози!

 

Подібні захворювання негативно впливають на сечостатеву систему чоловіка, і погіршують прохідність сечівника, відбиваються на скорочувальній активності детрузора, можуть нести відповідальність за евакуаторні дисфункції. Тому необхідна якісна та точна реєстрація показників, завдяки чому уролог матиме можливість реалізації більш точної діагностики та доказової медицини.

 

Урофлоуметрія сприяє отриманню об'єктивної оцінки функціональності нижніх сечових шляхів у чоловіків і жінок, вивченню ступеня та характеру порушень сечовипускання, дає можливість конкретніше досліджувати патологічні відхилення функціональності м'язової оболонки сечового міхура, обсягу органу, а також часу сечовипускання.

 

Як проводиться дослідження?


Пацієнт проводить сечовипускання в урофлоуметр, який вимірює показники процесу і передає дані на комп'ютер, після чого відбувається друк графіків швидкості сечовипускання та інших показників. Весь процес займає лише кілька хвилин, не є інвазивним і не завдає незручностей.

 

Показники урофлоуметрії та норми


• Q – швидкість потоку, тобто певний обсяг рідини на одиницю часу;
• Qmax – максимальна швидкість потоку;
• Tvoid – загальна тривалість сечовипускання;
• Tflow – тривалість безперервного потоку;
• Qave – середня швидкість сечовипускання пацієнта;
• TQmax – період часу від початку сечовипускання.


Основним показником сечовипускання є максимальна швидкість сечового потоку – Qmax.


Загальноприйнятою нормою швидкості сечовипускання вважається міра в 15 мл/сек і більше.

 

Підготовка до дослідження урофлоуметром


Дослідження проводиться після певного накопичення рідини в сечовому міхурі, приблизно в той момент, коли пацієнт відчуває виражений позив до сечовипускання. Мінімальний обсяг, необхідний для проведення якісного дослідження – 150 мл. В іншому ж випадку, дослідження зараховується як неінформативне. Рекомендовано виконувати кілька урофлоуметрій для досягнення найбільш коректного результату дослідження.

 

Урофлоуметрія та додаткові дослідження


Найбільш доцільно проводити одночасно з урофлоуметрією і ультразвукове вимірювання об'єму залишку сечі. Таким чином, буде набагато простіше встановити причини порушення відтоку сечі, причини зниження швидкості сечовипускання.

 

Дослідження уродинаміки в Клініці МедітонДослідження уродинаміки в Клініці МедітонУрофлоуметрія у Кривому Розі: відділення урології Клініки Медітон на Філатова. Запис по телефону та соціальні мережі, запис через Особистий кабінет онлайн. Інструментальна діагностика та лабораторний комплекс, призначення лікування сечостатевої системи, контроль динаміки терапії!

 

Важливі посилання:

Урологія Клініки Медітон: запис на прийом

Трансректальне ультразвукове дослідження

Експертна діагностика ІПСШ

Поділитися