Пошкодження шкіри після носіння захисної маски, шкода від маски для обличчяПошкодження шкіри після носіння захисної маски, шкода від маски для обличчяСьогодні в Україні карантин трохи ослаблений, але масочний режим залишається обов'язковим. Незважаючи на серйозну доказову базу користі носіння маски в громадських місцях і при безпосередньому контакті з іншими людьми для попередження передачі коронавірусної інфекції, медична маска негативно впливає на шкіру. Алергія, роздратування і прищі – головні наслідки частого використання маски!

 

Весна є періодом загострення різних хронічних захворювань. Саме в цей період ми споживаємо мінімальну кількість вітамінів, переживаємо серйозні перепади температур і атмосферного тиску, відчуваємо різні імунні розлади. І все це на тлі мікроскопічних пошкоджень епідермісу, отриманих взимку під час обвітрювання, обмороження та інших негативних впливів. Крім того, в країні карантин, і кожна людина змушена носити захисну маску. Синтез подібних умов призводить до втрати тонусу шкіри, сухості і лущення, алергічних реакцій, механічних пошкоджень за рахунок постійного свербіння через пітливість шкіри під маскою, де створюється парниковий ефект. І тому слід звернути увагу не тільки на запобіжні заходи під час коронавірусу, але також спеціальний догляд за шкірою обличчя!

 

Актуалізація подібних проблем призводить до появи безлічі статей та інформаційних заміток, які часто носять рекламний характер. Тому перед покупкою рекомендованих засобів – кремів і гелів, тоніків і препаратів антистресу для шкіри, слід проконсультуватися з дерматологом!

 

Догляд за шкірою обличчя після носіння маски

 

Роздратування, сухість та інші пошкодження шкіри, почервоніння, висипка та прищі від маски можливі на різних ділянках – по лінії прилягання кріплення маски, близько крил носа, на щоках, за вухами, на підборідді. Шкіра потіє, забруднюється і свербить, і навіть при постійно повторюваних рекомендаціях не торкатися до обличчя, людина систематично поправляє маску, зрушує її, чеше сверблячі місця, тим самим провокуючи появи запалених місць, якщо не враховувати більш серйозну проблему – підвищення ризиків інфікування коронавірусом COVID‑19.

 

Ми пропонуємо звернути увагу на найпростіші рекомендації, які допоможуть уникнути дискомфорту при носінні захисної маски, частому або періодичному.

 

Існує багато порад щодо вибору маски, визначення її класу, правильної експлуатації та утилізації. Але ми не будемо повторюватися, так як дана інформація була озвучена ще на початку карантину, і сьогодні кожен житель країни з нею ознайомлений. Ми розповімо про те, як врятувати подразнену шкіру!

 

• Після відвідування громадських місць, коли ви знімаєте маску вдома або у власному кабінеті, необхідно вмитися теплою водою, щоб очистити шкіру. Не варто зловживати милом, хоча багато фахівців і говорять про підвищену його ефективність навіть порівняно з антисептиками. Вмиватися з милом кілька разів, розтираючи шкіру, не потрібно, адже так можна погіршити ситуацію. Досить разового використання якісного щадного мила;
• Після вмивання, змивши з поверхні епідермісу забруднення, піт і вірусні частинки, потрібно акуратно промокнути шкіру сухим чистим рушником або серветкою;
• Завершивши процедуру, слід нанести на шкіру гіпоалергенний зволожуючий крем, бажано, відповідний вашому типу шкіри. Крем повинен впитатися і наситити шкіру!

 

Додатково, можна використовувати спеціальні антистресові і протизапальні засоби, маски і лосьйони для заспокоєння пошкодженої шкіри. Але варто пам'ятати, що подібні процедури виконуються після відвідування громадських місць, в домашніх умовах. Наносити креми та інші жирні речовини на обличчя перед виходом на вулицю, коли ви знову будете використовувати засоби персонального захисту, не рекомендується.

 

Слід пам'ятати, що коронавірус SARS-CoV-2 – специфічна наночастинка, найслабшою ланкою якої є ліпідний шар. Руйнуючи його милом або антисептиками, ми сприяє знищенню вірусу, коли надмірно жирна шкіра може привести до зворотнього результату, і сприяти перенесенню вірусної інфекції. Шкіра – це ідеальна зона активації і життєдіяльності вірусу через присутність на поверхні жирних кислот і білків, які з'єднуються з вірусом. Потрапляючи на шкіру, тим більше її жирну поверхню, яку людина самостійно "готує" використанням кремів і мазей, вірус міцно зчіплюється з епідермісом і поширюється по тілу шляхом торкань, покриваючи все більшу поверхню і підвищуючи ризики зараження!

 

Дотримуйтесь найпростіших правил, регулярно вивчайте оновлену інформацію про пандемію і карантин, і намагайтеся захистити себе не тільки від коронавірусу, але також і інших захворювань, патологій і навіть незначних негативних впливів, на які останнім часом не прийнято звертати увагу!

 

Гігієна, зволоження та живлення шкіри обличчя для її захисту від носіння маскиГігієна, зволоження та живлення шкіри обличчя для її захисту від носіння маскиЛікарі Клініки Медітон у Кривому Розі на Філатова та Поштовому. Апаратна діагностика, лабораторні аналізи, лікування, процедури. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Онлайн консультація інфекціоніста

Відділення Алергології Клініки Медітон

Прийом дерматолога: консультація

Поділитися