Лікування дизентерії у дітей та дорослих в Кривому Розі – Клініка МедітонЛікування дизентерії у дітей та дорослих в Кривому Розі – Клініка МедітонДизентерія у дітей та дорослих – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту і слизової товстого кишечника бактеріями Shigella, що потрапляють в організм людини з водою і продуктами харчування, а також від людини до людини. Хвороба має швидкий розвиток, проявляючись трьома формами – легкою, середньою та важкою. Рекомендуємо звернутися до лікарів з першими симптомами інфекції кишечника, щоб забезпечити ефективне лікування дизентерії – Кривий Ріг, інфекційне відділення.

 

Основне джерело інфекції – бактеріоносії і хворі люди. Механізм передачі та шляхи зараження дизентерією стандартні для кишкових інфекцій – харчовий, водний і контактно-побутовий. Серйозну роль в поширенні захворювання може грати і сезонний фактор – підвищення температур навколишнього середовища і активізація комах-переносників, серед яких таргани і мухи.

 

Провідний фактор розвитку дизентерії – надходження отрути бактерії в кров. Уражаються не тільки органи травлення, але також нервова і серцево-судинна системи.

 

Бактерії шигели надходять в організм, протягом 2-3 годин долають кислотний бар'єр всередині шлунку, і потрапляють в кишечник, де й починають виділяти токсини, закріпившись на слизовій оболонці. Запальний процес розвивається активно, виділення токсину зростає і призводить до інтоксикації організму з переміщенням бактерій в товстий кишечник!

 

Дизентерія: зона ризику і причини шигельозу

 

Дизентерія у дітей зустрічається у 50-60% у віці від одного року. У молодшому віці – у рази рідше. У групі ризику люди з ослабленим імунітетом, а також проживаючі в неблагополучних районах з неналежними санітарно-гігієнічними умовами, власники А (II), Нр (2), Rh (-) групи крові. Епідеміологічні сплески кишкової палички частіше спостерігаються в теплий період з першими врожаями фруктів, а також в околицях водойм!

 

Основна причина дизентерії – низька санітарна культура, а саме брудні руки та їжа, погано вимитий посуд, необроблені продукти харчування. Причиною стають немиті овочі і фрукти. Також пов'язані кишкова бактеріальна інфекція та вода, недостатньо очищена при надходженні у водопровід. Підставою для розвитку локалізованих сплесків інфекційного захворювання можуть бути заражені співробітники шкіл і дитячих садків, працівники закладів громадського харчування та водопостачання. Але варто звернути увагу також на особисту гігієну, індивідуальне використання рушників і побутових предметів, свіжість і якість вживаної продукції, наявність в будинку комах, рівень власного імунітету!

 

Звичайні правила гігієни та санітарні норми багаторазово підвищують стійкість людського організму до бактеріальних та паразитарних інвазій. Їх дотримання у рази знижує ризик зараження дизентерією. Заходи профілактики кишкової палички та шигельозу докладніше будуть описані далі!

 

Прояви шигельозу – симптоми дизентерії


Симптоми дизентерії: як проявляється шигельоз, ознаки кишкової інфекціїСимптоми дизентерії: як проявляється шигельоз, ознаки кишкової інфекції

Інкубаційний період дизентерії – 2-3 дні, але нерідко скорочується лише до 2-10 годин. Гостра кишкова інфекція розвивається швидко, і симптоми виявляються помітно, без прихованого перебігу:
Підвищується температура тіла, хворий відчуває озноб;
• З'являється відчуття втоми, організм різко послаблюється;
• Знижується апетит і з'являється нудота;
Присутній біль в животі і головний біль!

 

Так проявляється синдром первинної інтоксикації. Коли активність шигелл посилюється, з'являється тупий біль в шлунку, який з часом стає гострим та колючим, приступообразним. Основна локалізація в нижньому лівому відділі. Посилення больових відчуттів перед випорожненням!

 

Розрізняють три форми дизентерії у дітей і дорослих, які характеризуються наступними ознаками:
• Легка форма дизентерії – короткочасний гарячковий стан з підвищенням температури до 38°С, помірні шлункові болі, що віддають в кишечник, діарея протягом 2-3 днів, до 10 і більше позивів на добу;
• Середня або середньотяжка форма дизентерії – різке підвищення температури тіла до 38-39°С, загальна слабкість організму і запаморочення, відсутність нормального апетиту. З'являється головний біль і переймоподібний біль в животі, підключаються кишкові розлади з позивами до випорожнення до 20 і більше разів на добу з відчуттям незакінченого акту дефекації. У випорожненнях може спостерігатися кров і слиз;
• Важка форма дизентерії – швидкий розвиток і різка інтоксикація організму, серйозний вплив інфекції на серцево-судинну систему організму. Температура до 40°С, загальна слабкість і сильний головний біль, мерзлякуватість в кінцівках і запаморочення. Присутні болі в животі, стілець при дизентерії важкої форми до 20-30 разів на добу, з'являється нудота і блювота!

 

У легкій формі хвороба активна протягом 1-3 днів, і повне одужання настає через 12-20 днів. У середній формі інтоксикація присутня протягом 3-5 днів, а повне загоєння слизових оболонок і нормалізація систем життєзабезпечення організму спостерігаються через 30-45 днів. У випадку з важкою формою, період активності кишкової інфекції – 5-10 днів, одужання – від 5-7 днів до 60 днів і більше. Хронічна дизентерія підтверджується в разі тривалості захворювання більше 90 днів!

 

Захворювання заразне, тяжке, болісне. Не варто ігнорувати симптоми бактеріальної інфекції кишківника, незалежно від їх інтенсивності. Біль у животі, нудота, висока температура та загальна слабкість вже є явними сигналами для відвідування лікаря. Більше того, небезпечна діарея з кров'ю при дизентерії, зневоднення організму!

 

Діагностика дизентерії в Клініці Медітон

 

Для точного діагнозу первинно слід відвідати терапевта, а також гастроентеролога та інфекціоніста, які проведуть огляд і призначать ряд досліджень. Це стандартні аналізи крові і сечі, дослідження калу і безпосередньо кишечника, спеціалізовані діагностичні методики підвищеної ефективності і точності: РІФ, ПЛР, імуноферментний і імунофлуоресцентний аналізи.

 

Підтвердження дизентерії в лабораторних умовах шляхом серологічного і бактеріологічного методу дає можливість в найкоротші терміни призначити коректне лікування шигельозу з підтримкою організму і впливом на збудник!

 

Діагностика та лікування дизентерії у Кривому Розі – інфекціоніст та гастроентерологДіагностика та лікування дизентерії у Кривому Розі – інфекціоніст та гастроентерологУ нашому медичному центрі ви можете відвідати інфекціоніста. Лікування дизентерії та інших інфекційних захворювань – його пряма спеціалізація. Також у клініці приймає гастроентеролог. Будь-який з наших лікарів, вислухавши скарги та отримавши результати аналізів, легко розпізнає та підтвердить гостру кишкову інфекцію, а також призначить ефективний курс терапії.

 

Не потрібно гаяти час і шукати на сайтах і форумах, як швидко позбутися дизентерійної палички або вилікувати кишковий амебіаз, коліт, біль у шлунку, що таке Shigella та Dizenteriya. З урахуванням перетину симптомів та невпевненості у точному діагнозі, і, тим більше, не розуміючи причин захворювання, вибирати для нього способи лікування малоефективно та навіть небезпечно!

 

Лікування дизентерії – Кривий Ріг: запис до інфекціоніста

 

У нашому медичному центрі ви можете отримати індивідуальні призначення для ефективного лікування дизентерії. Залежно від варіанту, форми і тяжкості хвороби, а також рівня імунітету і кількості потрапивших в організм патогенів, призначення можуть бути комплексними або строго персоналізованими:
• Можливий припис постільного режиму при виявленні важких форм захворювання;
• Обов'язкове призначення лікувального харчування для якнайшвидшого відновлення організму;
• Призначення антибактеріальної терапії з урахуванням стійкості і чутливості шигелл!

 

Прописуються ферменти, ентеросорбенти, спеціальні вітамінні комплекси. Пронос при дизентерії, інфекційна діарея з кров'ю та позивами до 20-30 разів на добу веде до зневоднення, тому необхідно відновлення організму, втраченої рідини та рівня електролітів. Загальний курс лікування і терміни терапії тільки на розсуд фахівця, який реагує на стан хворого і отримані результати аналізів!

 

Профілактика дизентерії

 

• Мийте руки до початку приготування їжі і в момент її прийому, використовуйте мило і дезінфікуючі засоби для зниження ризику зараження кишковою паличкою;
• Намагайтеся не купувати продукти харчування на ринках стихійної торгівлі, в нелегальних торгових точках, де немає підтвердження якості продукції та дотримання норм виробництва;
• Проводьте термічну обробку продуктів: фруктів і овочів, а також іншої продукції, яку принесли додому;

• Не пийте свіже молоко – кип'ятіння вбиває шигели та інші бактерії. При кип'ятінні молока гинуть сальмонели та кампілобактері;
• Не допускайте вживання продукції, термін придатності якої закінчився, а також консервів, м'яса, ковбас та інших продуктів сумнівного зовнішнього вигляду, в зіпсованій упаковці;
• Пийте тільки чисту воду, бутильовану. При наборі води з колодязя, свердловини або крана централізованого водопостачання, кип'ятіть її для зниження небезпеки зараження кишковою паличкою;
• Намагайтеся не контактувати з хворими людьми і не користуйтеся з ними одними речами і предметами побуту, щоб виключити інфікування;
• Своєчасно проводьте очищення раковин і мийок в будинку, чистку каналізаційних зливів і труб із застосуванням відповідної побутової хімії, що вбиває мікробів;
• Намагайтеся контролювати загальну санітарно-гігієнічну обстановку навколо себе і своєї сім'ї;
• Не купайтеся в сумнівних і брудних водоймах, не відпочивайте на забруднених пляжах!

 

Стандартне зведення санітарно-гігієнічних правил працює комплексно. Навіть дотримання половини з них може знизити ризик кишкової інфекції та отруєння організму, паразитарних інвазій, бактеріального зараження та гельмінтозів. Люди, які дотримуються заходів профілактики шигельозу та сальмонельозу, а також інших інфекційних захворювань, частіше дізнаються про ни тільки з новин, і ніколи не переживають на собі симптоми даних хвороб та можливі ускладнення!

 

Але, якщо ви виявили у себе симптоми кишкової палички або ознаки, які побічно вказують на зараження дизентерією, постарайтеся не приймати самостійних рішень і вчасно зверніться до медичних фахівців. Потрібна консультація інфекціоніста, терапевта, гастроентеролога! Лікування дизентерії вдома, без рекомендацій лікаря – це не найкраща ідея, як і самостійне лікування амебіазу кишечника, отруєнь, сальмонельозу чи гельмінтозу!

 

Лікування кишкової палички в Клініці Медітон, профілактика дизентеріїЛікування кишкової палички в Клініці Медітон, профілактика дизентеріїДизентерія – лікування у Кривому Розі: експертна терапія шигельозу та інших інфекцій кишечника! Власна лабораторія, ультразвукова діагностика, денний стаціонар, уколи та крапельниці, процедурний кабінет. Телефон для запису – (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо ознайомитися:

Харчове отруєння: симптоми та причини

Діагностика та лікування лямбліозу

Лікування запору в Кривому Розі

Поділитися