Вогнищева алопеція, лікування у відділенні трихології Клініки МедітонВогнищева алопеція, лікування у відділенні трихології Клініки Медітон

Вогнищева алопеція є досить рідкісним захворюванням. Його аномалія полягає в тому, що випадання волосся, починаючись безпричинно, так само довільно зупиняється. Облисіння може тривати досить довгий час і привести до повного облисіння, плішивості. А потім процес припиняється, і волосся знову починають рости, тобто, відбувається відновлення волосся. Осередкове облисіння починається з появи невеликої плями, яка потім переростає у більшу, і відбувається повна втрата волосся на голові або навіть на всьому тілі хворого. Помітивши перші симптоми, порідіння та випадання волосся, важливо одразу звернутися до трихолога. Лікування вогнищевої алопеції у Кривому Розі на Філатова, медичний центр Клініка Медітон!

 

Розрізняють 3 види волосяних волокон, що знаходяться по краю вогнища алопеції:
• Конусоподібні;
• Булавовидні;
• У вигляді знаку оклику.

 

Як показує практика, спостерігаються вогнищеві облисіння у чоловіків та жінок у рівній мірі, хоча алопеція у жінок зустрічається дещо частіше.

 

Симптоми гніздової алопеції, перші ознаки

 

• Втрата волосся на голові, а також інших ділянках тіла невеликими плямами правильної форми, овалу чи кола;
• Швидке випадіння волосся на ділянках;
• Почервоніння шкіри – еритеми, а також легкий свербіж шкіри;
• Можливе ураження нігтьових пластин, зміна їхньої форми!

 

Можуть бути й інші симптоми за наявності хронічних захворювань, після перенесених хвороб та інфекцій, наприклад, коли розвивається осередкове облисіння після коронавірусної інфекції!

 

Облисіння: причини гніздової алопеції

 

Що стосується розвитку алопеції, то найбільш частими вважаються слідуючі причини вогнищевого облисіння:
• Психічний стрес. Цей фактор дуже часто розглядається як основна причина вогнищевої алопеції. Хоча науково прямого зв'язку між стресом і облисінням не виявлено. Такий вид алопеції у дітей зустрічається найчастіше;
• Фізичні травми. Серед випадків облисіння нерідко зустрічається взаємозв'язок того, як фізична травма провокує розвиток осередкової алопеції (гніздової алопеції). При цьому фахівці знають, що будь-яка подія, яка провокує імунну систему і приводить її в активний стан, будь то сильний забій, удар або вірусна інфекція, легко може стати потенційною причиною захворювання;
• Інфекція. На практиці неодноразово зустрічалися випадки початку випадання волосся після перенесених інфекційних захворювань, в тому числі і шкірних;
• Спадковість або генетична схильність – андрогенна алопеція. Вченими доведено, що саме осередкове облисіння найчастіше виникає у родичів.

 

Гніздова алопеція у жінки чи чоловіка, а також осередкове облисіння у дитини можуть бути спровоковані на тлі серйозного порушення роботи сальних залоз. Дуже важливо розуміти, що випадіння волосся не зупинить часте миття волосся, а навіть навпаки, проблема може посилитися і захворювання почне розвиватися інтенсивніше. Тому необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця, який призначить правильне і грамотне лікування облисіння.

 

Як лікувати вогнищеве облисіння?

 

Діагностика та лікування гніздового облисінняДіагностика та лікування гніздового облисінняІснує ряд способів лікування випадіння волосся, які дозволяють досягти певного успіху, проте лікування повинне бути грамотним і носити постійний характер, а не від випадку до випадку. Інакше при відміні курсу хвороба може повернутися.

 

Відомі в даний час способи лікування досить ефективні при слабовиражених видах алопеції і, на жаль менш ефективні при запущених, важких стадіях облисіння.

 

Важливо! Не слід приймати необдумані рішення, серед яких лікування гніздової алопеції в домашніх умовах, самостійно. Дана патологія, як і інші види облисінь, порідіння та втрати волосся, потребує вивчення, встановлення причини та призначення препаратів та засобів, які суворо відповідають результатам діагностичних заходів!

 

Діагностика облисіння у відділенні трихології на Філатова

 

Фахівці Клініки Медітон застосовують новітнє обладнання для якісної діагностики та лікування облисіння, гніздового випадіння волосся. Лікарі використовують класичні методи медичних досліджень, а також інноваційні технології. Завдяки такому підходу до проблеми, лікарі отримують максимально точні дані про волосяний покрив пацієнта. В клінічних умовах трихологи мають можливість провести всі потрібні аналізи і дослідження, і застосувати інші види діагностики, що є обов'язковою умовою для встановлення захворювання та причин випадіння волосся. Завдяки подібним дослідженням, спеціалісти підберуть для пацієнта найефективніше і повністю індивідуальне лікування волосся, а також дадуть рекомендації для подальшого догляду за шкірою голови і волоссям. Також буде рекомендовано ефективну програму профілактики втрати волосся.

 

Діагноз осередкова алопеція може бути поставлений тільки лікарем. Для цього проводиться огляд у кабінеті трихолога, дослідження шкіри голови – дерматоскопія, цифрова діагностика волосся – трихоскопія, мікроскопія волосся – трихограма. Наші фахівці використовують сучасний діагностичний комплекс TrichoScience для вивчення патологій шкіри голови та волосся, та постановки правильного діагнозу. Для підтвердження висновків лікаря призначаються лабораторні аналізи волосся, біохімія крові, аналіз на гормони, може бути рекомендовано біопсію та гістологію при гніздній алопеції. За результатами огляду та лабораторних досліджень, лікар точно визначає захворювання та розробляє схему лікування, курс процедур!

 

Лікування вогнищевого облисіння у Кривому Розі

 

Якщо у вас діагностована вогнищева алопеція лікування в Клініці Медітон можна умовно розділити на декілька груп по методикам та препаратам:
• Лікування неспецифічними місцевими подразниками;
• Застосування неспецифічних імунносупресорів: кортикостероїди в поєднанні з PUVA-терапією;
• Лікування специфічними імунносупресорами: циклоспорин (СуА);
• Використання методів безпосереднього впливу на волосяні цибулини: міноксидил;
• Використання інноваційних способів і препаратів для лікування алопеції: продукція Нано-Ген!

 

Курс лікування очагового облисіння може відрізнятися з причин індивідуальних показників окремого організму, віку та статі пацієнта, а також стадії захворювання та можливих супутніх патологій. Значення мають і додаткові фактори впливу, наприклад, коли розвивається випадіння волосся та алопеція після коронавірусної інфекції!

 

Лікування волосся в Кривому Розі: вогнищеве облисінняЛікування волосся в Кривому Розі: вогнищеве облисінняЛікування осередкових облисінь у Кривому Розі на Філатова. Номер call-центру для запису на прийом трихолога: (098) 530-60-40. Діагностика причин втрати волосся у чоловіків та жінок, апаратне обстеження волосся та шкіри голови, призначення лікування гніздової алопеції, трихоклазії, дифузного випадання волосся!

 

Важливе по темі:

Прийом трихолога у Кривому Розі, ціна

Себорейний дерматит: діагностика та лікування

Лікування жирного волосся

Поділитися