Дифузне випадання волосся, алопеціяДифузне випадання волосся, алопеція

Дифузна алопеція – це інтенсивна втрата волосся. Зустрічається телогенова та анагенова алопеція у жінок та чоловіків. Даний тип облисіння з'являється в результаті змін біологічної програми розвитку волосся у зв'язку з будь-яким негативним впливом на організм. У жінок алопеція іноді носить косметичний характер виникнення. Тобто, випадання волосся в результаті пересушування феном, використання прасок для волосся, а також сильних засобів для фіксації укладки. Також, спровокувати появу дифузного облисіння можуть перенесені раніше важкі захворювання, прийом сильних лікарських препаратів, вагітність, тривале дотримання жорсткої дієти. Дифузне порідіння волосся у чоловіків пов'язане з аутоімунними порушеннями, гормональним дисбалансом та авітамінозами. Незалежно від причин, важливим є своєчасне звернення по допомогу. Експертне лікування дифузної алопеції у Кривому Розі, терапія патологій волосся та шкіри голови у відділенні трихології на Філатова.

 

Симптоми дифузного випадіння волосся, види захворювання

 

Дифузне облисіння супроводжується посиленим випаданням волосся з різних ділянок голови. Хоча відразу з'являється лише одна лисіюча смужка в області тімені. У найбільш важких випадках, шкіру голови повністю видно через волосся. При цьому процес облисіння може супроводжуватися жирною себореєю або, що рідше, сухою себореєю, а також іншими захворюваннями волосся та шкіри голови. Відповідно, тоді симптоми дифузного облисіння об'єднуватимуться безпосередньо з ознаками вторинних патологій. З'являється свербіж шкіри голови, кірочки під волоссям, лупа, можливий розвиток мікозу, інфікування шкіри через механічні ушкодження.

 

Тривале випадіння волосся і регулярне збільшення кількості випадаючого волосся свідчать про те, що облисіння вже з'явилося і інтенсивно розвивається.

 

Існує два типи дифузної алопеції. Це телогенове випадання волосся та анагенове випадання:
• Телогеневе випадання волосся. Спостерігається інтенсивне облисіння, яке може посилюватись у певні періоди. Зростання волосся при цьому слабшає. Причини випадіння волосся: вагітність, фізичні травми, складні операції, скасування прийому пероральних контрацептивів, сувора тривала дієта, фізична перевтома та стреси;
• Анагенове дифузне порідіння волосся. На організм і фолікули волосся впливають більш сильні та швидкодіючі фактори. В результаті такого облисіння, фолікули не переходять у стадію спокою, тому волосся просто випадає безпосередньо зі стадії росту. Відбувається це інтенсивно. Причини порідіння та втрати волосся: радіація, хіміотерапія, вплив отрут. Однак після усунення причини, що викликала облисіння, лікування можливо, процес випадання волосся цілком оборотний.

 

Дифузна алопеція, лікування випадіння волосся в Кривому Розі

 

На жаль, при дифузній алопеції, відновлення волосся – завдання дуже важке. При грамотному спеціальному лікуванні можна зупинити подальше облисіння, але відновити зростання вже випавшого волосся – практично неможливо. Тільки при своєчасному зверненні до фахівців і якнайшвидшому грамотному призначенні терапії, можна домогтися зменшення порідіння та випадіння волосся.

 

На прийомі лікар трихолог проводить обстеження шкірних покривів голови та перевіряє їх на предмет наявності запалень. Потім трихолог оцінює розподіл і густоту наявного волосяного покриву з подальшим оглядом діаметра волосся, його форми та довжини, а також зі встановленням ступеню ламкості. Для цього спеціалісти Клініки Медітон проводять візуальну оцінку стану шкіри волосистої частини голови та стану волосяних фолікулів, завдяки чому, в деяких випадках, можна встановити причину і ступінь облисіння вже під час огляду пацієнта. Після призначається аналіз крові та трихограма, при необхідності видається направлення для консультації лікаря ендокринолога, уролога та гінеколога.


Для лікування дифузної алопеції лікарі рекомендують збагатити пацієнту раціон харчування продуктами, що містять вітаміни C, E, A, B6, B1 і спеціальними мікроелементами. Призначається вітамінотерапія, гормональна терапія, заспокійливі засоби, зовнішні препарати для симптоматичного лікування та правильного харчування шкіри, рекомендується PRP терапія шкіри голови.

 

Лікування дифузного облисіння у чоловіків та жінок в Кривому РозіЛікування дифузного облисіння у чоловіків та жінок в Кривому РозіЛікування дифузної алопеції у Кривому Розі на Філатова: консультація трихолога Клініки Медітон. Діагностика, аналізи та тести, розробка індивідуальної програми терапії патології волосся та шкіри голови, направлення до суміжних фахівців у разі виявлення впливу на перебіг хвороби інших відповідних факторів!

 

Цікаве по темі:

Вогнищеве облисіння: діагностика та лікування

Професійна діагностика в трихології – TrichoScience

Regenera – капілярне лікування випадіння волосся

Поділитися