Чим відрізняється застуда від грипу?Чим відрізняється застуда від грипу?

Чим відрізняються грип та застуда? Тільки симптоматикою або також причинами виникнення? Про це розкажуть фахівці Клініки Медітон, які порівняють застуду і грипп, а також запропонують ефектине лікування застуди та грипу в Кривому Розі, лікування гострих респіраторних захворювань: консультація терапевта, прийом інфекціоніста!

 

Звертаючись до статистики, яка ведеться постійно і повсюдно, можна зрозуміти, що частіше хворіють застудою діти. І це помічають всі, особливо батьки, які в холодний період року постійно звертаються до фахівців медицини, а потім і в найближчі аптеки!

 

Дитина погано себе почуває, кашляє, чхає, у нього піднімається температура, підключається нежить. Причин може бути багато, але найбільш вірогідними є саме ГРВІ, ГРЗ, грип! Але як дізнатися, яке саме захворювання у вашої дитини? Яким чином знайти відмінності, поставити коректний діагноз і призначити продуктивне і ефективне лікування? Спосіб тільки один – вчасно звернутися до лікаря за допомогою. Рання діагностика та правильний діагноз – перший крок до якісного та успішного лікування гострих респіраторно-вірусних захворювань, лікування застуди та грипу!

 

Відмінності застуди, ГРВІ, ГРЗ і грипу

 

Необхідно знати, що зазначені захворювання викликаються різними вірусами. Це можуть бути риновірусні інфекції, вірус грипу, аденовірусні інфекції та інші. Насправді, сьогодні відомо більше 200 видів різноманітних вірусів, і важливо вчасно зрозуміти, який з них атакує здоров'я вашої дитини! Крім того, варто усвідомити, що неправильне лікування грипу часто призводить до ускладнень. Найлегшими з них вважаються отити і бронхіти. Але є і важкі ускладнення грипу, які дійсно небезпечні для здоров'я і життя – серозний менінгіт, енцефаліт, неврит.

 

У медицині відомо три типи вірусу гриппу – А, B і С. Це основні типи, кожен з яких значно відрізняється від інших.

 

Різниця між типами вірусу досить конкретна, і визначаються вони по можливості змінюватися. Таким чином, вірус грипу С вважається найстабільнішим. Якщо людина колись захворіла на грип С і успішно вилікувалася, вона на все життя набуває імунітет до даного типу грипу. Природно, найбільш часто хворіють на грип С діти!

 

Свого часу, вірус грипу B змінюється, але дуже і дуже помірно. Тому можна позначити наступний факт – на грип С хворіють тільки діти, а на грип B переважно діти. А ось вірус грипу А змінюється постійно. Саме він викликає страшні епідемії щорічно, так як набуває серйозну резистентність, тобто, стійкість до більшості препаратів!

 

Крім того, є відмінність і в перебігу хвороб! Показником грипу є різкий стрибок температури, крім цього, інтоксикація організму, яка проявляється сухим і неприємним кашлем, різким болем за грудиною, головними болями, м'язовими болями, адинамією, ознобом і навіть ломотою у всьому тілі.

 

Якщо брати до уваги інші вірусні інфекції, наприклад, аденовірусні інфекції або ГРЗ, то можна сказати, що їм притаманні дещо інші симптоми – біль в горлі, бронхіт, нежить. Температура також підвищується, але дещо пізніше, вже на тлі яскраво вираженої попередньої симптоматики!

 

Основною відмінністю ГРВІ від грипу є прояв температури. Насправді, вона рідко піднімається вище 38°С, але в цей час швидко розвиваються інші симптоми – кашель, біль в горлі, нежить!

 

Варто звернути увагу на дитячу застуду. Вона частіше викликається переохолодженням, але при цьому симптоми застуди дуже схожі з симптоматикою вірусних інфекцій. На даний момент, ГРЗ, або гострі респіраторні захворювання, це загальне поняття і позначення для застуди! Тому лікарі розрізняють такі види ГРЗ – назофарингіт, тонзиліт, бронхіоліт, бронхіт, риніт та ларингіт.

 

Як відбувається зараження дітей ГРВІ


Лікування грипу та застуди у дітейЛікування грипу та застуди у дітей

Мало для кого є секретом, що ГРВІ частіше заражаються в громадських місцях. Для дітей тут теж немає винятків, і особливе поширення захворювань припадає на школи і дитячі садки. Сьогодні відомо, що саме на частку грипу і різних ГРВІ випадає переважна кількість всіх дитячих захворювань, а саме 94%!

 

Профілактика вірусних інфекцій

 

Про особливості профілактики і лікування ГРВІ, застуди та грипу говорять постійно напередодні сезону захворювань, але дізнатися про них варто завчасно!

 

Найважливіше – це мінімальна присутність в місцях скупчення людей при початку епідемії. Якщо ви не можете бути відсутніми на роботі, або ж дитина не може пропустити заняття в школі, слід використовувати захисні маски. Але в розпал захворювання потрібно повністю обмежити відвідування офісів, шкіл, дитсадків, спортивних гуртків, масових заходів. Це дасть можливість не заразитися від хворих людей. При перших же ознаках ГРВІ потрібно терміново звернутися до лікаря!

 

Особливу увагу варто приділити зміцненню імунітету. Причому, не тільки перед або під час піку активності зазначених захворювань, але і заздалегідь. Правильне харчування, заняття спортом, прийом вітамінів за призначенням лікаря – це завжди правильне рішення!

 

Лікування ГРВІ: поради лікаря

 

Хочемо приділити трохи часу і процесу лікування ГРВІ, так як це досить важлива інформація.

 

Для лікування гострих респіраторно-вірусних захворювань призначається симптоматична терапія, але визначає її тільки кваліфікований фахівець, адже прийом ліків без рецепта, самостійно, може не тільки не принести користі, але також завдати певної шкоди організму дитини або дорослої людини.

 

Симптоматична терапія ГРВІ полягає в прийомі вітаміну С, антигістамінних і жарознижуючих препаратів. Також слід дотримуватися правильного питного режиму. Не менше 2-2,5 літрів рідини на добу! Це важливо, адже рясне пиття допомагає розріджувати і виводити мокротиння, а також відновлювати втрату організмом рідини під час високої температури і рясного потовиділення! Бажано вживати вітамінні напої з мікроелементами, наприклад, мінеральну воду, морси, соки, відвари.

 

Обов'язково вживання і жарознижуючих препаратів. Парацетамол збиває температуру та найбільш легко переноситься організмом!

 

Антигістамінні препарати використовуються для зняття набряклості, позбавлення сильного нежитю.

 

Комплексне лікування застуди, грипу, ГРВІ


Найбільш правильним завжди вважалося комплексне лікування простудних і вірусних захворювань, так як за допомогою певних процедур і препаратів можна впливати не тільки на симптоми, але і боротися з інфекцією. Є загальновизнані ліки, але частіше вони не допомагають, а тільки частково або тимчасово приховують симптоматику захворювань. Причина в адаптації вірусів і неправильному самостійному лікуванні.

 

Рекомендуємо вчасно звернутися до лікаря, якщо ви відчули нездужання, головний біль, у вас з'явився кашель, різі і біль в горлі, піднялася температура. Важливо розуміти, в чому різниця між грипом та застудою, диференціювати захворювання та отримувати відповідні призначення.

 

Комплексне лікування застуди, ГРВІ та грипу, Кривий РігКомплексне лікування застуди, ГРВІ та грипу, Кривий РігЛікування грипу в Кривому Розі, лікування застуди, ГРВІ та ГРЗ у Клініці Медітон. Прийом ведуть педіатр, терапевт, алерголог, отоларинголог, інфекціоніст. Консультація лікаря, огляд та сбір скарг, лабораторні аналізи, УЗД!

 

Додаткова інформація:

Інфекційне відділення Клініки Медітон

Грип 2019-2020: профілактика

Коронавірусна інфекція: профілактика

Поділитися