Лікування захворювань шийного відділуЛікування захворювань шийного відділу

Біль у шиї значним чином змінює життя людини, сковуючи рухи та обмежуючи працездатність. Ситуативні симптоми часто залишаються поза увагою, але якщо шия болить декілька днів, варто звернутися по допомогу. Комплексна діагностика у відділенні неврології, консультація ортопеда-травматолога, лікування болю у шиї: Кривий Ріг, медичний центр Клініка Медітон!

 

Якщо людина застудила шию і відчуває знайомі симптоми, похід до лікаря частіше відкладається. У спробах заощадити власний час та гроші, приймається рішення розпочати самолікування. Мазі, креми, розтирання для шиї, м'язів плечей та спини продаються у кожній аптеці, як і уколи від спазмів, таблетовані медикаменти. І деякі засоби справді можуть допомогти, але тільки зняти симптоми, полегшити спазм шиї, мінімізуючи больовий синдром. На жаль, домашнє лікування не гарантує вирішення проблеми, адже є всі шанси розвитку дегенеративного захворювання хребців шиї, патології кістково-м'язового апарату, завдяки чому стан може перейти у хронічну форму та нагадувати про себе у разі неправильного повороту шиї, при різких фізичних навантаженнях, а також у період сезонних загострень.

 

Важливо розуміти, чому зводить шию, пече у потилиці, з'являються спазми вздовж хребта. Самостійно встановити захворювання не вдасться, і тому важливо звернутися до лікаря, пройти огляд та діагностичні заходи, вчасно визначити проблему та постаратися вирішити її на ранніх етапах. Більш того, захворювання може опинитися у компетенції різних спеціалістів. Якщо шия хрустить, заклинює та болить, рекомендуємо записатися на прийом ортопеда-травматолога або прийти на консультацію невролога.

 

Чому болить шия: причини цервікалгії


Як і у разі заклинювання колін або ліктів, гострого болю в променево-зап'ястковому суглобі, при спазмах спини та попереку, причин даних станів може бути досить багато. Необхідно диференціювати їх для отримання точних відповідей, адже важливо лікувати не симптом, а захворювання. Тому пропонуємо розглянути деякі причини болів у шиї та патології, які здатні їх викликати, попередньо, розбивши їх на основні блоки:
Хвороби шиї: огляд та визначення причинХвороби шиї: огляд та визначення причин• Розвиток дегенеративних змін у шийному відділі хребта;
• Побутові травми, виробничі або спортивні травми: перенапруга шиї, різке динамічне навантаження, падіння, удар або забій шиї;
• Защемлення, невралгія трійничкового нерва, а також різні зміни судин;
• Стандартна втома, що позначається на стані м'язів шиї, плеча та спини;
Викривлення хребта, сколіоз шийного відділу, вроджені порушення;
• Тривала робота чи процес навчання у незручній позі;
• Неправильне положення тіла під час сну, непридатні подушка та матрац!

 

Болі в шиї: захворювання

 

Остеохондроз шийного відділу з послідовною деформацією та витонченням міжхребцевих дисків: болить шия збоку та ззаду, пече та тягне, можлива обмеженість рухів, поворотів голови в сторони, присутній хрускіт шиї після масажу або розтирання;
• Міофасцинальний синдром – патологічний стан хронічної форми, який проявляється точковими спазмами м'язів шиї. Присутній больовий синдром, обмеженість рухів за рахунок підвищення захисної реакції організму та боязні до посилення дискомфорту;
• Дисфункція фасеткових суглобів – патологія структури суглобів, при розвитку якої, у разі загострення або ситуативно, може виникати набряклість шиї та біль, спазми м'язів за рахунок перенапруги;
• Грижі міжхребцевих дисків, протрузії – ускладнення остеохондрозу шиї, серйозний дегенеративний процес у хребті, який проявляється рядом специфічних симптомів: болить шия ззаду та з боків, підвищується дискомфорт при русі, за рахунок защемлення нерва шиї біль віддає в плечі, можуть німіти кінцівки, підвищуватись тиск, з'являтися запаморочення та слабкість;
• Шийна мієлопатія – складне захворювання, зумовлене втратою іннервації, здавленням спинного мозку, а також судин, через що з'являється біль у потилиці та шиї, виявляються рухові порушення, є втрата чутливості та порушення рефлексів;
• Травми шиї, наслідки забоїв, вивихів та інших впливів, за рахунок яких створюється додаткове навантаження на м'язовий та зв'язковий апарат, обмежуються рухи. У процесі одужання присутні наступні симптоми: біль у шиї та хребті, відчуття місцевого підвищення температури, поколювання, хрускіт, біль при зміні положення!

 

Без профільної освіти та багаторічного досвіду визначити причину дискомфорту або вираженої симптоматики неможливо. Якщо болить шия після сну, ви не можете підняти голову і подивитися вгору, при повороті голови чуєте хруст, а при тривалому статичному положенні відчуваєте затискання шиї, діагнозів може бути декілька. Але потрібен один, і найбільш точний, адже від визначення патології, форми та характеру захворювання, етапу розвитку дегенеративного процесу залежить якість та ефективність лікування, результат фізіотерапії. Тут справді мало розуміти, що застудив шию чи потягнув м'язи. Необхідна точна оцінка стану та ідентифікація захворювання!


Біль у шиї: діагнози, процес лікуванняБіль у шиї: діагнози, процес лікування

Також варто зазначити, що ми вказали лише частину хвороб. Їх більше, і якщо у людини болить шия після тренування або в положенні лежачи, постійно чується хрускіт під час повороту голови, болить шия та потилиця в кінці кожного робочого дня, причини стану можуть бути наступними: фіброміалгія, невралгія шиї – защемлення нерва, ревматоїдний артрит, поліміалгія, стеноз хребетного каналу, шийний радикуліт, пухлинні утворення. Також, біль і хруст у шиї супроводжують такі стани, патології та захворювання: менінгіт, остеомієліт, туберкульоз, лімфаденіт. Необов'язково при мінімальному дискомфорті лякати себе складними діагнозами, але для їх виключення, точного визначення захворювання та початку його лікування слід звернутися до лікаря!

 

Діагностика цервікалгії у Клініці Медітон

 

Насамперед, необхідно встановити фазу та складність патологічного процесу, визначити причину стану. Захворювання може відноситись до неврології, ортопедії або травматології, і диференціація допоможе встановити приналежність, визначити лікаря для подальшого лікування захворювання шиї та спини, кістково-м'язового апарату.

 

• Пацієнт проходить огляд, описує власний стан, по можливості надає карту з історією хвороби;
Лікар призначає лабораторні аналізи, спрямовує на УЗД, рентген, МРТ!


Болі в шиї: лікування в Кривому Розі

 

Терапія безпосередньо залежить від діагнозу, але завжди пов'язана з лікування основного захворювання та подоланням симптомів, щоб швидко повернути людину до нормального стану, забезпечити її працездатність!

 

Лікар призначає анальгетики та анестетики, міорелаксанти, протисудомні засоби, гормональні препарати, протизапальні. Рекомендуються масажі, мануальні процедури, фізіотерапія, ультразвукова терапія. Призначаються лікувальні блокади, ударно-хвильова терапія, PRP-терапія збагаченою плазмою!


Біль у шийному відділі: лікування в Кривому РозіБіль у шийному відділі: лікування в Кривому Розі

Консультація ортопеда-травматолога в Клініці Медітон, прийом невролога: огляд, збір скарг, комплексна лабораторна діагностика, направлення на інструментальне та апаратне обстеження, лікування цервікалгії, швидке вирішення проблеми болю в шиї та хребті. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Рекомендуємо статті:

Лікування защемлення менісків колін

Протрузії і грижі хребетного стовпа

Діагностика та лікування коксартрозу

Поділитися