Піхвовий метеоризм: діагностика в гінекології на ФілатоваПіхвовий метеоризм: діагностика в гінекології на ФілатоваУ житті практично кожної жінки можливі ситуації, за які буде трохи ніяково. І однією з подібних є метеоризм піхви, а саме витіснення повітря з піхви під впливом певних обставин. Якщо випадки повторюються все частіше, рекомендуємо поставити запитання спеціалісту вже під час наступного відвідування гінеколога. Лікування вагінального метеоризму: визначення та усунення проблеми!

 

Піхвовий метеоризм – фізичний процес витіснення захопленого порожниною піхви повітря, який не повинен викликати занепокоєнь. Незручність ситуації зрозуміла, адже звук практично ідентичний із відходженням газів. Особливо соромно, якщо чутно вагінальний метеоризм при ходьбі, випуск повітря з піхви під час сексу. Найчастіше це природно, але варто пам'ятати, що почастішання подібного факту говорить про можливе віддалення здоров'я від норми!

 

Існує ціла низка специфічних та сленгових термінів, які означають вихід повітря з піхви: вагінальний метеоризм, піхвовий метеоризм, вагінальний пук, квіф, квіфінг, вагінальні гази... всі вони неприємні лише через наявність у житті жінки факту його викриття оточуючими. І якщо вагінальний метеоризм стає супутником статевого життя або ви все частіше помічаєте звуки під час ходьби або занять спортом, варто звернутися до лікаря для з'ясування причин та, можливо, лікування виявленої патології!

 

У яких випадках спостерігається вагінальний метеоризм

 

Піхва – статевий орган, який здатний скорочуватися і розслаблятися, але за рахунок відсутності клапана – сфінктера, попавше всередину повітря при скороченні стінок виходить назовні. Подібний ефект можливий у різних ситуаціях:
• Спостерігається вагінальний метеоризм під час сексу, повітря виходить назовні мимовільно у процесі фрикцій;
• Піхвовий метеоризм після сексу, коли вагіна поступово скорочується і виштовхує накопичене повітря;
• Ефект відходу повітря з вагіни під час фізичних вправ, під час ходьби, підйому на сходи, а також перед менструацією або після народження дитини!

 

Вагінальний метеоризм при статевому акті проявляється найчастіше, і пов'язаний безпосередньо з фізіологією. Механізм ефекту відходження повітря визначається анатомією. У момент збудження в області шийки матки відбувається розширення, куди і потрапляє повітря в момент руху статевого члена партнера. У певний момент повітря з вагіни виходить!

 

Після пологів такий ефект спостерігається у разі досить великого плода або після кількох вагітностей, внаслідок яких розширення шийки матки та піхви не відновлюються!

 

Вагінальний метеоризм: захворювання

 

На жаль, така делікатна проблема може бути не тільки тимчасовою та пояснюваною анатомічною будовою статевих органів або фізичними процесами. Піхвовий метеоризм пов'язаний з патологіями органів малого тазу, і є неприємним симптомом, що потребує уваги фахівців. Його прояв нерідко свідчить про хронічні захворювання, запалення жіночих статевих органів, а також пояснюється індивідуальними патологіями розташування матки!

 

Вплив на вагінальний метеоризм та почастішання випадків має спосіб життя, а саме мінімальна фізична активність, сидяча робота, часті аборти!

 

Додатковими факторами позначення можливих проблем із жіночим здоров'ям є нетримання сечі, геморой, хронічні тазові болі, неприємні відчуття та біль під час сексу!

 

Лікування вагінального метеоризму у Кривому Розі

 

Необхідна диференціальна діагностика, адже втрата еластичності м'язів піхви, а також відсутність скорочення порожнин, є не тільки симптомом певного захворювання, але й самостійною проблемою. Лікарі визначають причини та приступають до терапії основної патології, яка виявлена та підтверджена, а також застосовують методи впливу для зміцнення стінок піхви, підвищення тонусу м'язів:
• Один із способів вирішення проблеми вагінального метеоризму – вправи Кегеля, гімнастика в домашніх умовах за алгоритмом, рекомендованим фахівцями;
• Також гінекологами проводиться плазмотерапія при вагінальному метеоризмі – ін'єкційний метод, який широко використовується для відновлення тканин, місцевого омолодження шляхом введення власної збагаченої плазми. Пропонуємо дізнатися більше про PRP-терапію у гінекології;
• Ще одна сучасна методика – лазерне вагінальне омолодження, що також застосовується при нетриманні сечі, зниженні сексуальної активності та чутливості у разі інших численних проблем у гінекології!

 

Вагінальний метеоризм: консультація гінеколога у Кривому РозіВагінальний метеоризм: консультація гінеколога у Кривому РозіЛікування вагінального метеоризму: гінекологія на Філатова, Кривий Ріг, Клініка Медітон. Розширений діагностичний комплекс, огляд, бімануальне обстеження, гінекологічне УЗД, кольпоскопія, апаратні методики лікування!

 

Додаткова інформація:

Скільки коштує прийом гінеколога: ціни

Лікування гормональних порушень у жінок

Установка внутрішньоматкової спіралі

Поділитися