
Гормональні порушення у чоловіків: лікування в Клініці Медітон
- 08 лютого 2022
Як впливає на чоловіка дисбаланс гормонівНа сайті медичного центру Клініка Медітон вже є кілька статей про гормони. Але вони присвячені жіночому організму. Сьогодні ми вирішили розширити тему і розповісти, як гормони впливають на чоловічий організм, на які симптоми гормонального дисбалансу варто звернути увагу, і чим небезпечні гормональні порушення у чоловіків!
Даний матеріал присвячений розкриттю всього декількох питань, адже тема досить глибока, і охопити повний обсяг досить складно. Наші лікарі подають інформацію для ознайомлення, а також розуміння необхідності своєчасного звернення в спеціалізовані медичні установи. Саме тут фахівці з відповідною освітою розглядають кожен випадок як індивідуальний, призначають аналіз на чоловічу гормональну панель, виконують тести, проводять комплексну диференціальну діагностику і, тільки отримавши результати обстеження, роблять висновки і призначають лікування. Самостійно боротися з гормональним збоєм не рекомендується. Це може бути дійсно небезпечно!
Здоров'я сучасної людини піддається безлічі випробувань, серед яких погане харчування, шкідливі звички, мінімум фізичних вправ, екологія... тому практично кожен третій чоловік, у віці всього 30-40 років, починає відчувати ряд специфічних проблем. Деякі з них безпосередньо пов'язані з чоловічими гормонами, і можна точно заявити про наявність такої залежності, якщо у чоловіка проявляються проблеми з потенцією, слабшає статевий потяг, спостерігається зайва вага і все більш вираженим стає стан постійної втоми. В цей же список слід віднести поганий сон, проблеми з травленням, відчуття кома у горлі та аритмії, інші численні симптоми, стани і вже виражені патології.
Діагностична статистика по пацієнтам після їх звернення за обстеженням говорить про гормональні порушення у чоловіків, похибки функціональності ендокринної системи і збої роботи залоз внутрішньої секреції. Якщо точніше, гормональний збій у чоловіків пов'язаний з функціональністю яєчок, надниркових залоз і гіпоталамо-гіпофізарного комплексу, їх гіпо- або гіперфункціональністю. Стан виникає в разі надмірного або недостатнього продукування ендогенних статевих гормонів. В результаті, фахівці спостерігають у пацієнта серйозні порушення обміну речовин, роботи серця і судинної системи організму, центральної нервової системи, патології кістково-м'язового апарату. У разі, коли проявляється чоловічий гормональний збій, важливо вчасно звернутися до фахівців. Потрібна консультація ендокринолога, уролога, андролога і лікаря невролога, щоб встановити вплив гормонів на чоловічий організм, потенційні ризики!
Гормональний дисбаланс у чоловіка: причини
Гормональні порушення: причини, симптоми, ризики
У кожного юнака, по завершенню періоду статевого дозрівання, формується свій власний гормональний фон, який є індивідуальним. На секрецію тестостерону впливає спадковість, фізичний розвиток, спосіб життя, індивідуальна статева конституція, придбання і розвиток певних патологій органів і систем життєзабезпечення.
Після 30 років рівень тестостерону починає знижуватися природним чином. Але, завдяки різним факторам впливу, це може не відображатися на організмі, або мати виражені симптоми. Терміни настання вікової андрогенної недостатності залежні від початкового рівня тестостерону, а також зазначених вище індивідуальних особливостей, зовнішніх факторів впливу!
Гормональні порушення у юнаків
• Нерівномірне вироблення гормонів статевими залозами з причин травм або захворювань;
• Систематичний токсичний вплив, наданий побутовою або будівельною хімією, агресивними речовинами, компонентами косметики, можливими алергенами;
• Наявність шкідливих звичок та асоціальний спосіб життя, постійне вживання алкоголю та наркотичних засобів;
• Порушення функції яєчок, гіпофіза, щитовидної залози з причини вроджених або набутих захворювань!
Гормональний збій у дорослих чоловіків
Андрогенна недостатність настає на тлі природного зниження працездатності статевих залоз. При цьому розвивається кільцева патологічна залежність. Мінімальне вироблення тестостерону з переважанням естрогенів веде до ожиріння, а постійний синтез гормону жирової тканини додатково пригнічує вироблення тестостерону!
Порушення вироблення гормонів: фактори впливу
• Мінімальна фізична активність, відсутність прогулянок, сидяча робота;
• Нераціональне, неправильне харчування з вживанням неякісних продуктів і недотриманням графіка прийому їжі;
• Стресові ситуації, постійне нервове напруження, відсутність стабільного відпочинку;
• Спадкові або набуті захворювання нирок і серцево-судинної системи;
• Перегрів яєчок, отримані травми!
Спровокувати гормональний збій, фактичні гормональні розлади у чоловіка, порушення роботи ендокринних залоз, а також різної тяжкості стани і наслідки, можуть інфекційні хвороби, нестача вітамінів, постійна фізична втома без нормального відновлення організму, пухлинні захворювання. Стимулювати збій вироблення чоловічих гормонів здатні екологія, робота на шкідливому виробництві, тривале лікування певними медикаментозними засобами. Для чоловіків небезпечні підвищені температури, одяг маленького розміру, деякі види дієт, а також стандартні фактори небезпечного впливу для людини – електромагнітне випромінювання, вплив радіації, проживання неподалік від хімічного виробництва. Також, погана спадковість – шкідливі звички батьків, їх вірусні захворювання, погане харчування!
Зверніть увагу, що багато фахівців одними з основних причин гормонального збою у чоловіків вважають перегрів яєчок, який призводить до гіпофункції тестикул, що загрожує чоловічим безпліддям. А також вживання пива, в складі якого є фіто естрогени – речовини, практично ідентичні жіночим статевим гормонам, що призводять до гіпофункції статевих залоз і маси негативних наслідків!
Як проявляється гормональний збій у чоловіків: симптоми
Ознаки ендокринних порушень у чоловіків
Ознаки нестачі тестостерону:
• Відчуття втоми, зниження витривалості, тремтіння в кінцівках;
• Зниження м'язової маси, поступовий набір ваги, підвищена пітливість;
• В'ялість шкіри, можлива зміна кольору, зміна вологості шкіри, сухість волосся;
• Депресивні стани, нервозність і дратівливість, періодичні панічні атаки;
• Зниження статевого потягу, розвиток еректильної дисфункції, гінекомастія!
Основні симптоми гіперандрогенії:
• Раннє статеве дозрівання юнаків;
• Помітно посилений статевий потяг;
• Нервозність, агресивні стани;
• Вугровий висип, андрогенетична алопеція!
Порушення гормонального фону у чоловіка може привести до підвищення артеріального тиску, тахікардії, інсультів, підвищеного холестерину і швидкого набору ваги, серйозних проблем з опорно-руховим апаратом, а також травм на тлі демінералізації тканини кісток, високої їх крихкості. Можлива імпотенція, чоловіче безпліддя. І подібні проблеми можуть проявлятися навіть у тих випадках, коли чоловічі гормональні розлади ще не діагностовані лікарями.
Гормональний збій у чоловіка: діагностика
У разі підозри на ендокринні порушення і гормональний дисбаланс, лікарі рекомендують ряд спеціалізованих тестів:
• Загальний тестостерон, естрадіол і пролактин;
• Глобулін-зв'язуючий білок, ФСГ і ЛГ;
• Гонадотропний гормон, а також ТТГ (гормон щитовидної залози)!
Отримавши результати по гормональному статусу чоловіка, фахівець визначає наявність збою і складає схему подальших дій. Спочатку, вона стандартизована: визначення причин збою, виявлення можливих порушень і рівня впливу, ідентифікація індивідуальних особливостей організму пацієнта, а також встановлення можливих додаткових факторів впливу у вигляді хронічних захворювань.
На підставі отриманих даних після лабораторної та інструментальної діагностики, лікар робить висновки і призначає лікування для відновлення гормональної активності, стабілізації вироблення гормонів і їх впливу на організм, нормалізації статевої спроможності чоловіка. Додатково проводиться симптоматична терапія!
Лікування гормонального збою у чоловіків: Кривий Ріг
Дисбаланс чоловічих гормонів визначає відповідні збої роботи організму і цілий список симптомів. Тому, після проведення аналізів на гормональну панель, ультразвукової діагностики і додаткових тестів, призначається комплексне лікування:
• Компенсація впливу екологічного середовища, призначення заспокійливих препаратів;
• Лікування поточних хронічних захворювань та інфекцій;
• Призначення дієтичного харчування і вітамінотерапії;
• Призначення препаратів для стимуляції функціональності імунної системи!
Також, в індивідуальному порядку, призначається гормональна терапія для чоловіків. Вона може бути замісною – для компенсації дефіциту гормонів, блокуючою високодозованою – для тимчасового відключення і перезапуску власної секреції гормонів, а також стимулюючою – для поліпшення гормональної активності!
Лікування гормональних порушень: прийом ендокринолога та уролога
Лікування гормональних порушень у чоловіків: Кривий Ріг, Клініка Медітон! Прийом уролога, ендокринолога, невролога та інших профільних фахівців. Аналізи на гормональний статус, окремі тести на гормони і спеціальні пакетні аналізи, а також фізіотерапія для лікування: ЛОД-терапія, магнітотерапія, лазерна терапія, інші сучасні методики. Запис по телефону (098) 530-60-40!
Важлива інформація: