Лікування атопічного дерматиту у дітейЛікування атопічного дерматиту у дітейАтопічний дерматит – хронічне дерматологічне запалення шкіри, яке може супроводжуватися цілим рядом специфічних, досить неприємних симптомів. Найчастіше дана хвороба дає про себе знати вже в дитячому віці, тому важливо звернути увагу на будь-який її прояв у дитини. Ми ж пропонуємо свою допомогу і запрошуємо відвідати фахівців медцентру. Лікування атопічного дерматиту в Кривому Розі: Клініка Медітон!

 

Атопічний дерматит у дитини: причини

 

Хронічне імуноопосередковане алергічне захворювання шкіри може бути пов'язано зі спадковістю і мати відразу кілька причин для розвитку. Вже з перших років життя, проявляючись у дитини атопічний дерматит продовжує прогресувати і на постійному рівні рецидивує, активуючись за рахунок численних факторів!

 

Однією з головних причин атопічної шкіри прийнято вважати спадковість, якщо атопічним дерматитом хворіли батьки. Але також і різні алергічні патології, серед яких алергічний риніт, алергія на певні продукти харчування, астма.

 

Серед основних факторів спадкова схильність, психо-емоційний фактор, погані екологічні умови і невідповідний клімат, недотримання раціону у малюка, неправильне харчування матері при вагітності, а також похибки в харчуванні в більш дорослому віці, коли людина харчується фаст-фудом, без розпорядку. Варто відзначити і інфекційні захворювання, порушення імунітету, присутність в квартирі або будинку стандартних алергенів, завдяки яким провокується і посилюється атопічний синдром, розвивається гіперчутливість шкіри. Фахівці нерідко застосовують терміни атопічна шкіра і вразлива шкіра. Останній вказує на серйозну схильність шкіри до пошкоджень!

 

Як проявляється атопічний дерматит: симптоми і ознаки

 

АтД або атопічний дерматит у дітей і дорослих – дерматологічна патологія, яка може проявлятися практично ідентичною іншим захворюванням симптоматикою. Варто звернути увагу на будь-які прояви, адже рання діагностика завжди сприяє більш успішній терапії. Схожість симптомів також вказує на неможливість самостійного прийняття рішень по лікуванню атопічного дерматиту, адже людина, що не володіє належною кваліфікацією, не може точно ідентифікувати хворобу.

 

Атопічний синдром: симптоми і проявиАтопічний синдром: симптоми і проявиЗвернутися до дерматолога варто вже в тих випадках, коли виявлені поодинокі або перехресні симптоми атопічного дерматиту:
• Сильний свербіж шкіри, який обумовлений неправильним її харчуванням, недостатнім зволоженням;
• Почервоніння шкіри, можливе спостереження набряклих ділянок;
• Сухість та лущення шкіри, на тлі чого утворюються механічні пошкодження після роздряпів, тріщини;
Серйозно пересихають руки – долоні і тильні частини, шкіра пальців, а також ступні;
• Спостерігається виникнення на поверхні шкіри папул і гнійничкових уражень;
• Симптомом АтД можуть бути гіперпігментація, ліхенізація – посилення шкірного малюнка;
• У куточках рота утворюються тріщини, губи можуть тріскатися і тривало гоїтися;
• Прояв АтД на голові – випадання волосся, свербіж шкіри;
• Згиби кінцівок покриваються блискучими бляшками, що схоже на прояв псоріазу!

 

Фахівці відзначають, що загальні клінічні прояви атопічного дерматиту залежать від віку:
• Розвиток можна помітити в дитинстві, коли діагностується атопічний дерматит у новонароджених. Ознаками є ексудація, уражена шкіра з гнійниками, які при пошкодженні перетворюються в рани на шкірі, спостерігається лущення, утворення кірочок. Виявляється захворювання на обличчі, колінах і ліктях, і атопічна шкіра відразу помітна для фахівця. Дитину турбує свербіж, за рахунок чого посилюється нервозність і можливі розлади сну, наступні неврологічні проблеми. Тому важливо вчасно звернутися до дитячого дерматолога;
• Далі хвороба трохи затихає, і відновитися може вже в підлітковому віці, в період статевого дозрівання. Для підлітків характерним є утворення папул, порушення пігментації, посилення судинного малюнка. Атопічний дерматит на обличчі спостерігається біля очей, у вигляді ранок у куточках рота, проявляється також на ліктях і колінах, на грудях. Симптоми стандартні;
• Атопічний дерматит у дорослих проявляється сезонно, посилюється на тлі різних зовнішніх факторів. Відрізняється АтД підвищеною чутливістю шкіри, вираженим судинним малюнком, змінами пігментації. Сильна сухість і лущення шкіри провокують свербіж, за рахунок чого на тілі утворюються множинні роздряпи – результат постійного самостійного впливу на шкіру, що свербить. Посилюють картину інфекційні процеси!

 

Ускладнення атопічного дерматиту

 

Захворювання є досить специфічним, але його ускладнення стандартні для подібних первинних симптомів. За рахунок свербіння і лущення шкіри, появи роздряпів і великої кількості тріщин шкіри, нерідко приєднуються бактеріальні інфекції, розвивається піодермія з відповідними симптомами і ознаками впливу на організм збудників – стафілококів, гонококів і стрептококів. Можливий розвиток вірусних захворювань шкіри, з'являються додаткові висипання на шкірі обличчя і рук. Для дітей характерним є грибкове ураження шкіри. На тлі зниження імунітету боротьба з інфекційними ускладненнями може зайняти тривалий період!

 

Атопічний дерматит: інтерв'ю дерматолога

 

 

Атопічний дерматит: лікування в Кривому Розі

 

Деякі поради ви могли почути раніше, якщо подивилися представлене вище відео від дерматолога Клініки Медітон. Але в ролику дана лише частина інформації, так як частіше фахівці працюють з індивідуальними факторами, вивчаючи етіологію захворювання, виражену симптоматику, причини загострення запалення шкіри і прояви атопії у дитини або дорослого.

 

Ми пропонуємо відвідати Відділення дерматології для проходження огляду. Важливо розповісти лікарю про всі прояви, почати вести історію хвороби, щоб можливим стало відстеження динаміки лікування атопічного дерматиту.

 

Після візуального огляду та збору скарг, а також проходження лабораторних аналізів та інструментальних досліджень, дерматолог призначить лікування. Протокольна медицина говорить про необхідність застосування системної медикаментозної терапії, локальних зовнішніх засобів для шкіри, а також використання сучасних технологій в фізіотерапії. Препарати і процедури для лікування шкіри можуть призначатися індивідуально, в залежності від віку пацієнта, схильності організму до алергічних реакцій і дерматологічних патологій, встановленої картини захворювання, наявності додаткових патологій або інфекцій!

 

Лікування атопії на Поштовому: Центр дерматологіїЛікування атопії на Поштовому: Центр дерматологіїДерматологічний центр на Поштовому і Філатова. Лікування атопії, екземи, псоріазу, себорейного дерматиту і акне, видалення новоутворень шкіри. Приймає дитячий дерматолог, дерматовенеролог, дерматохірург. Запис по телефону (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Консультація дерматовенеролога: ціни

Прийом алерголога: консультація і аналізи

Інфекційне відділення: ціни, прайс

Поділитися