Фурункульоз: лікування в Клініці МедітонФурункульоз: лікування в Клініці МедітонЗапалення, гнійні захворювання шкіри і підшкірної жирової клітковини є досить поширеними, відрізняються хворобливістю і складним перебігом, часто вимагають тривалої терапії або операційного втручання. Щоб уникнути негативних наслідків, важливо вчасно почати лікування фурункулів і карбункулів: Кривий Ріг, Клініка Медітон!

 

Гострі гнійні запалення розвиваються за рахунок інфікування ран при механічних пошкодженнях шкіри, укусах тварин, саднах і порізах. Зародження і перебіг процесів можливі за рахунок життєдіяльності бактерій, що проникають в шари шкіри і гіподерми, волосяні фолікули, протоки потових і сальних залоз. Негативний вплив здатні надавати гноєродні бактерії, зокрема, стафілококи, менінгококи, протей, кишкова паличка, стрептококи, псевдомонади та інші численні мікроорганізми. Вплив їх може бути вкрай несприятливим, тому лікарі рекомендують виключити лікування фурункулів і карбункулів народними засобами, не намагатися самостійно вилікувати абсцес і інші ураження шкіри і підшкірної клітковини. При виявленні розвитку нагноєння і запального процесу, необхідно звернутися до хірурга!

 

Фурункул: етіологія, локалізація і патогенез

 

Фурункул являє собою гнійне запалення волосяної цибулини, а також локалізованих поруч тканин і сальних залоз. Гострий запальний процес викликаний стафілококом, розвиток можливий через інфікування пошкоджень шкіри, за рахунок недотримання гігієни або через зниження резистентності до збудника.

 

Виникають фурункули на обличчі та голові, руках і ногах, на шиї, стегнах і попереку, практично на будь-якій ділянці тіла, де є волосяні фолікули.

 

При інфікуванні в гирлі волосяної цибулини утворюється пустула, звідки бактерії проникають нижче по фолікулу, викликаючи його загальне запалення, а також появу інфільтрату і гною, некроз тканин. Згодом, відбувається накопичення гнійного ексудату, і подальший його вихід назовні, разом із загиблим волоском і некротичним стрижнем з порожнини волосяного мішечка. Рана заживає і поступово формується рубець.

 

Фурункул на обличчі або голові: симптоми


Що таке фурункул, як виглядає фурункул: фотоЩо таке фурункул, як виглядає фурункул: фото

Фурункул виражений рядом ознак, незалежно від локалізації. Це больові відчуття, почервоніння шкіри і її запалення, набряклість в місці утворення. Більш складний перебіг при запаленні волосяного фолікула в носі або вусі, серйозніше виражена біль і набряклість. При виникненні фурункулів на обличчі, можливо їх поширення, розвиток тромбофлебіту, що створює загрози більш значущих ризиків – менінгіт, сепсис. Найчастіше дані стани наступають при самостійному лікуванні, коли пацієнт хоче видавити фурункул, що протипоказано. Також, на тлі фурункульозу, можуть розвиватися запалення лімфатичних вузлів, енцефаліт, абсцес, флегмона!

 

Лікування фурункулів: Клініка Медітон

 

Лікування при ранньому зверненні зводиться до застосування антибіотиків, протимікробних і антибактеріальних засобів, а також місцевої зовнішньої обробки, призначається електрофорез і УВЧ.

 

На стадії гнійного некрозу проводиться розтин і дренування рани, видалення стрижня, обробка рани і накладення пов'язки з відповідними медикаментозними препаратами.

 

Фурункульоз обличчя лікується кератолітичними засобами, що сприяють відторгненню, а також антибактеріальними мазями. Залежно від локалізації, стадії і загального перебігу, фахівець призначає індивідуальне лікування фурункулів!

 

Карбункули: етіологія, локалізація і перебіг

 

Карбункул являє собою гострий гнійно-некротичний процес, що зачіпає відразу кілька фолікулів, а також навколишні тканини і сальні залози, з утворенням більш великого запалення шкіри і підшкірних шарів. Розвитку захворювання сприяє загальне виснаження і ослабленість організму, інфекційні процеси, ожиріння і цукровий діабет, авітаміноз. Найчастіше утворюються поодинокі карбункули, які локалізуються на спині і лопатках, задній частині шиї, на сідницях і попереку!


Карбункули: симптоми та ознаки, лікуванняКарбункули: симптоми та ознаки, лікування

Всередині шкіри і жирової клітковини розвивається запалення з утворенням інфільтрату, яке охоплює множинну кількість волосяних цибулин. Порушення кровообігу сприяє розвитку спільної ділянки некрозу, який здатний охоплювати також сполучні тканини і м'язи. Розвивається нагноєння, тканини поступово відторгаються, гній через протоки і утворені отвори відділяється назовні. Після відторгнення гнійного вмісту рана заживає, формується грубий і помітний рубець.

 

Карбункул: симптоми і ознаки

 

Спостерігається запалення тканин, явний перебіг гнійного процесу, набряклість, виражені больові відчуття, свербіж і лущення по краях рани. Піднімається температура, присутня явна слабкість, порушення сну, можливі втрата апетиту, нудота і блювота, посилюється головний біль. Симптоми швидко стихають після відторгнення некротичних тканин, очищення і загоєння рани.

 

Карбункули: лікування в Кривому Розі

 

Залежно від стадії захворювання, лікарі можуть рекомендувати лікування карбункула в стаціонарі, з дотриманням постільного режиму.

 

На стадії запалення застосовується консервативна терапія: антимікробні препарати, введення антибіотиків, накладаються компреси і пов'язки з медикаментозними препаратами, призначається УВЧ, допоміжна дезінтоксикаційна терапія.

 

У разі низької результативності і при подальшому розвитку карбункула, якщо процес перейшов в гнійно-некротичну стадію, призначається операція. Уражені ділянки повністю висікаються, видаляються змінені тканини і края вогнища інфікування. Далі фахівець зупиняє кровотечу, обробляє і дренує рану.

 

Карбункули на обличчі, шиї і спині, лікуються і висікають строго за індивідуальними протоколами, в залежності від стадії розвитку, обширності ураженої ділянки і деяких інших принципових факторів. Подробиці при особистій консультації!


Лікування фурункулів і карбункулів: консультація хірургаЛікування фурункулів і карбункулів: консультація хірурга

Консультація хірурга в Кривому Розі, огляд, призначення лікування. Зверніться за допомогою вчасно, уникаючи небезпечних ускладнень. Телефон: (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Лікування прищів, вугрів, комедонів

Фолікуліт: діагностика та лікування

Висип: класифікація, діагностика та лікування

Поділитися