Неприємний запах з рота? Позбутися можна!Неприємний запах з рота? Позбутися можна!Відчуваєте поганий запах з рота? Це проблема, і впоратися з нею буває не так просто! Важливо вчасно уточнити причину, що нерідко можливо тільки за участю фахівців. Ми пропонуємо свою допомогу, якщо вам необхідно позбутися поганого запаху з рота: Кривий Ріг, Клініка Медітон, діагностика та призначення!

 

Причини неприємного запаху з рота можуть бути очевидними. Якщо людина курить, їсть салати з цибулею або часником, вживає інші продукти зі специфічним ароматом, наприклад, витриманий сир або в'ялену рибу, запах буде тимчасово присутній. Іншою завчасно зрозумілою причиною є хворі зуби, в принципі, як і недостатня гігієна порожнини рота. Ми ж вирішили зібрати в даний матеріал максимум можливих пояснень виникнення поганого запаху, враховуючи захворювання в гострій і хронічній стадії!

 

Неприємний запах з рота: причини

 

• Недотримання гігієни ротової порожнини. Природним чином, якщо людина не чистить зуби і не видаляє залишки їжі ниткою або зубочисткою, ці залишки загнивають, накопичуються, видають смердючий запах з рота, і крім того, завдають непоправної шкоди зубам і яснам;
• Стоматологічні проблеми. Хвороби зубів – причина запаху з рота, дійсно поганого та сильного. Причиною можуть бути гінгівіт і періодонтит, на тлі яких утворюється наліт на зубах і посилюється запальний процес, а також патології слизової. Рана після видалення зуба також може бути причиною, тому важливо заздалегідь проконсультуватися зі своїм лікарем по темі гігієни ротової порожнини після виконання даної операції;
• Продукти харчування, шкідливі звички. Куріння, вживання алкоголю, та ще й в суміші з недорогими закусками, наприклад, соліннями і рибними консервами, цибулею і часником, можуть забезпечити достатньою стійкий аромат, який виражено неприємний. А на наступний день, кажучи зрозумілою мовою, перегар з рота!

 

Поганий запах з рота: синусит, риніт, гайморит

 

Одна з причин поганого запаху з рота – ЛОР захворювання! Запальні процеси відбуваються в носоглотці, і слиз, що утворюється в період перебігу хвороби і при подальшому постназальному синдромі, коли виділення стікають в горло по стінках носоглотки, є активним сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій. Виникає не тільки зловонне дихання, але також досить неприємний присмак у роті.

 

Неправильне лікування риніту, при запаленні слизових носа, призводить до гаймориту, а це вже більш складна патологія, що розвивається на тлі інфекції і запального процесу. Фахівцями часто діагностується гайморит, фронтит, етмоїдит або сфеноїдит, в залежності від локалізації процесу.

 

Риніт та синусит, хронічний синусит, гайморит і поганий запах з рота щільно пов'язані, і допомогти вирішити питання може тільки лікар!

 

Запах з рота: хвороби горла

 

Фарингіт і тонзиліт, запалення слизової глотки і мигдалин, відповідно, також мають інфекційно-запальний характер. Захворювання вірусної, бактеріальної або грибкової етіології постійно супроводжуються утворенням мокротиння, слизу, що присутні на стінках глотки. Подразнення слизової, поступове накопичення секреції без адекватного впливу на патологію, при ігноруванні запалення глотки, гланд і поліпів, нерідко є причиною неприємного дихання. Алергічні реакції, гнійна ангіна, банальні ГРВІ без лікування можуть серйозно погіршити якість життя людини!

 

Чому погано пахне з рота: хвороби внутрішніх органів


Погано пахне з рота: хвороби шлунка та печінкиПогано пахне з рота: хвороби шлунка та печінкиПричиною галітозу – несвіжого дихання, є не тільки шкідливі звички, стоматологічні проблеми і патології ЛОР-органів, але також захворювання дихальної системи, хвороби шлунково-кишкового тракту:
• Запах з рота пов'язаний із захворюваннями шлунка. Це може бути виразка або гастрит, а також запалення підшлункової і хвороба жовчних проток, які негативно впливають на процес травлення;
• Неприємний запах часто супроводжує захворювання бронхів і легенів, зокрема, бронхіт і пневмонію;
• Дихання з запахом гною свідчить про можливе руйнування тканин при абсцесах, онкологічних патологіях легенів;
• Солодкий запах з ротової порожнини з'являється при збої вироблення інсуліну і підвищенні вмісту в крові глюкози, а також при патологіях печінки;
• Гнильний запах з рота може свідчити про серйозні хвороби печінки, коли клітини не справляються з впливом токсинів;
• Присутність аромату переспілих фруктів, який переходить в запах ацетону – ознака розвитку діабету на тлі панкреатиту. Посилення запаху говорить про можливі ризики діабетичної коми. Необхідна термінова медична допомога;
• Запах аміаку з порожнини рота також повинен насторожити, адже це є одним із сигналів ниркової недостатності;
• Рибний і тухлий запах з рота – виразка шлунка, захворювання жовчовивідних шляхів;
• Кислий запах з порожнини рота – розвиток рефлюксної хвороби або гастроезофагеального рефлюксу, проблеми зі шлунком;
• Дихання з запахом сірки – порушення відтоку жовчі, розвиток виразкової хвороби!

 

Поганий запах з рота може бути викликаний найрізноманітнішими факторами. Це ЛОР-патології, хвороби бронхів і легенів, хвороби зубів, запальні захворювання внутрішніх органів, зараження Хелікобактер пілорі, неправильна дієта, шкідливі звички, гормональний збій, нестача вітамінів, ксеростомія – зниження кількості слини, безконтрольне лікування і довготривалий прийом лікарських препаратів, гігієна ротової порожнини, алергічні реакції. Самостійно визначити хворобу, навіть маючи в запасі розгляд варіантів з іншими присутніми симптомами, неможливо. Тому рекомендуємо звернутися до лікаря і отримати кваліфіковану допомогу!

 

Однією з проблем є несприйняття власного запаху. Людина не відчуває несвіжого дихання так само, як запаху власного тіла або аромату туалетної води, якою користується. Тому явний для оточуючих стан може довго залишатися непоміченим, і можливе захворювання має всі передумови до розвитку і ускладнень.

 

Неможливість самодіагностики обумовлена адаптацією власних нюхових рецепторів, але якщо ви розумієте, що ваше дихання не є свіжим, або раптом відчуваєте поганий запах від родичів або друзів, потрібно звернути на це увагу, щоб уберегти себе та близьких людей!

 

Запах з рота: лікування в Кривому Розі

 

Не слід перебивати поганий запах з рота льодяниками і жуйками, більш частими гігієнічними процедурами, певними ароматизованими продуктами або хімічними засобами. Необхідно встановити причину і почати лікування галітозу, як хронічного стану, що супроводжує людину протягом тривалого періоду. Але, що більш важливо, потрібно пройти діагностику та ідентифікувати захворювання, отримати рекомендації фахівців і почати лікування!


Несвіже дихання? Консультація лікарів, лікуванняНесвіже дихання? Консультація лікарів, лікуванняВ Клініці Медітон приймають педіатр, терапевт, гастроентеролог, ендокринолог, отоларинголог. Лікарі допоможуть вирішити проблему і позбутися неприємного запаху з рота, усунувши безпосередньо проблему зі здоров'ям. Телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань

Лазерна вапоризація залишків мигдалин

Фотодинамічна терапія: ЛОР захворюванння

Поділитися