Як лікувати роздратування під пахвамиЯк лікувати роздратування під пахвамиПодразнення під пахвами – це боляче, неприємно і неестетично. Роздратування під руками після гоління, або в якості реакції організму на пошкодження і бактеріальну активність – серйозна проблема більшості людей. Але з нею можна боротися. Наші фахівці розкажуть, як уникнути подразнень під пахвами: Кривий Ріг, Клініка Медітон, рекомендації щодо профілактики та усунення дискомфорту!

 

Існує величезна кількість матеріалів про те, як позбутися подразнення після гоління, якими засобами користуватися, яким способом усувати зайве волосся і чим лікувати роздратування пахв. Але ми впевнені, що повторивши навіть частину раніше поданої інформації, зможемо розповісти і багато нового!

 

Свербіж та подразнення під пахвами: причини

 

Спочатку необхідно розуміти, що являє собою роздратування шкіри. Це сукупність симптомів, завдяки якій ми спостерігаємо звичну картину. У комплексі, подразнення являє собою запалення ділянки шкіри, набряклість і почервоніння, місцеве підвищення температури, лущення і свербіж, легкі больові відчуття, а часто, і гнійничкові ураження за рахунок запалення потових залоз і фолікулів волосся. Подібний стан шкіри викликаний дерматологічними патологіями – екзема, контактний дерматит, фурункульоз, але також внутрішніми захворюваннями і зовнішніми факторами впливу. Серед них неякісна вода, дешеві дезодоранти або побутова хімія, агресивні речовини і безліч різних алергенів, деякі лікарські препарати і процедури, механічні пошкодження, а також грибки, бактерії і віруси.

 

Можлива поява висипу, а в майбутньому і попрілості пахв, де під впливом довготривалого зволожуючого ефекту, за який відповідають продукти секреції організму людини – шкірне сало і піт, розвиваються мікроорганізми. Приєднання вторинної інфекції погіршує становище, і на даному тлі можливий розвиток інших дерматологічних патологій!


Подразнення шкіри в області пахвПодразнення шкіри в області пахв

Для вирішення питання необхідно розуміти причини подразнення шкіри пахв:
• Недотримання правил гігієни. Ігнорування душу вранці або ввечері, особливо, в жаркий літній час, призводить до гримучої суміші в пахвових западинах, де змішується піт, шкірне сало, пил, мікроскопічні частинки білизни та одягу, а також дезодоранти. Саме тут створюється сприятливе середовище для появи, розмноження і проживання бактерій – тепле і вологе місце, особливо, при підвищеній пітливості пахв, гіпергідрозі. Додаткова порада від фахівців – не варто переходити межі з гігієною. Надмірна дія гарячої води, мила та інших засобів особистої гігієни – це прямий шлях до сухої шкіри і свербіння, можливих алергічних реакцій і висипань. До речі, подібні поради стосуються і інтимної гігієни;
• Неякісні засоби гігієни. Мило, гель для душу, шампуні і дезодоруючі засоби можуть бути відверто поганими, з вмістом непотрібних барвників, ароматизаторів та інших компонентів, на які виникає реакція. Ніжна шкіра під руками в першу чергу зреагує на них, і ви отримаєте стандартний ефект – висип, почервоніння та свербіж під пахвами;
• Неякісний і синтетичний одяг. Нижня білизна не за розміром, погана тканина, незручні шви, фарби принтів, приклеєні камінчики і стрази можуть викликати негативну реакцію шкіри не тільки в пахвах. Тіло повинно дихати, тому вибирайте якісну білизну, майки, футболки, сорочки і блузи!

 

Подразнення під пахвами після гоління

 

Виносимо даний фактор появи подразнення, запалення та інших неприємних симптомів в окремий розділ!

 

• Неякісні бритвені приналежності. Дешеві станки для гоління можуть стати головною причиною. Недостатня заточка лез, їх товщина, неякісна сталь і некоректний кут розміщення ріжучої частини станка призводять до незручностей гоління, а також підвищення інтенсивності, за рахунок чого ймовірність нанести пошкодження збільшується. Коли леза тупляться, а станок зберігається у вологому середовищі, покриваючись іржею, можливе інфікування, розвиток фолікуліту;
• Техніка гоління пахв. Гоління проти росту волосся, надмірний тиск на станок, багаторазові рухи по одній області підвищують шанси механічних пошкоджень шкіри. Термінове гоління пахв, коли людина спізнюється і не приділяє процесу належної уваги – додаткова причина майбутньої неприємності;
• Засоби по догляду за тілом, і в який час проводиться процедура гоління. Краще і зовсім не наносити пом'якшувальний і заспокійливий гель на шкіру, якщо немає впевненості в його якості. Певною помилкою є нанесення дезодоранту відразу після гоління під руками. Правильний варіант – поголити під руками ввечері, перед сном, нанести тонкий шар спеціального перевіреного засобу із заспокійливим і зволожуючим ефектом, дати йому просохнути, і лягти спати;
• Новоутворення під руками. Гоління пахв – це зріз волосся, механічне їх видалення. Але разом з волосками тонке лезо станка зрізає й шкірні утворення – папіломи і бородавки, пошкоджує їх. Папіломи мають вірусну етіологію, і поранення подібних утворень з одночасним пораненням здорової шкіри говорить про подальше її інфікування, де також можуть з'явитися новоутворення. Процес циклічний і систематичний – папілом стає все більше, переважне їх кількість зрізається під час гоління, з'являється подразнення!


Подразнення і запалення під руками: причиниПодразнення і запалення під руками: причини

Серед причин роздратування пахв епіляція поганої якості, воскове видалення волосся, що проведено з використанням недорогих матеріалів або невідпрацьованої техніки, під час якого можливі опіки. Також, якість води в трубопроводі, якою ви миєтеся вранці і ввечері, алергічна відповідь шкіри на компоненти побутової хімії або навіть на продукти харчування, звичайний процес тертя, наприклад, під час занять спортом. Але додатково і дерматологічні захворювання, гіпергідроз пахв, зайва вага, вторинні інфекції пошкоджених ділянок шкіри, гідраденіт – запалення апокринних потових залоз, і більш серйозні патології, серед яких гормональний дисбаланс, зниження імунітету, цукровий діабет, деякі патології ШКТ. Встановити самостійно, чому виникло роздратування під руками, як і вирішити проблему власними силами, не вийде. Якщо немає бажання кожен раз по 2-3 дні чекати заспокоєння шкіри і припинення запального процесу, варто звернутися до фахівця!

 

Подразнення під руками: діагностика і лікування

 

З одного боку, проблема не є строго медичною. Люди рідко йдуть до лікаря, відчуваючи свербіж і печіння під руками. Хоча, варто було б, адже якщо вчорашня проблема сьогодні стає постійним фактором зниження якості життя, необхідна допомога!

 

У нашому дерматологічному центрі приймають дерматолог, косметолог, дерматокосметолог, дерматовенеролог і дерматоонколог. Для встановлення причини необхідний візуальний огляд, коли фахівець самостійно оцінить стан шкіри. Далі можуть бути призначені аналізи і тести, видано направлення до інфекціоніста або алерголога, гастроентеролога. Але це тільки в разі, якщо вирішення питання криється глибше, а не на поверхні шкіри. Банальною причиною роздратування і попрілостей можуть бути розсипи папілом, і тоді одним з перших призначень стане видалення новоутворень. Процедура проста і швидка, займає всього 5-10 хвилин. Папіломи та інші новоутворення видаляються радіохвилею, методом електрокоагуляції або із застосуванням комплексної технології радіохвиля + кріодеструкція.

 

Роздратування пахв, видалення папілом: відео Клініки Медітон

 

 

Лікарі клініки розкажуть про догляд за шкірою, порекомендують якісну косметику, пропишуть засоби для місцевого застосування з аналгетичним, протизапальним, заспокійливим ефектом. За бажанням, ви зможете відвідати косметолога для проведення процедур по догляду за шкірою. У медичному центрі виконується електроепіляція, воскова епіляція!

 

Рекомендуємо звернутися до фахівця відразу, як тільки відчули дискомфорт. І пов'язано це не тільки з висипом або запаленням під руками. Подразнення в паху, дрібна висипка на боках, спині і животі, дерматит на обличчі також можуть бути причинами відвідування дерматолога.

 

Можна поєднати консультативний прийом і пройти дерматоскопію, за призначенням лікаря або за власним бажанням, якщо хочете обстежити новоутворення на шкірі, дізнатися про характер родимок. Сьогодні діагностика шкіри проводиться на стандартному обладнанні клініки, а також із застосуванням нового цифрового дерматоскопа FotoFinder, що дозволяє здійснювати візуалізацію новоутворень і відстежувати динаміку!


Лікування подразнення пахв: Кривий Ріг, Клініка МедітонЛікування подразнення пахв: Кривий Ріг, Клініка Медітон

Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40 – контакт центр, вайбер. Ви можете записатися онлайн, через спеціальну форму в Особистому кабінеті, через месенджери та соціальні мережі. Лікування подразнення пахв в Кривому Розі, лікування гіпергідрозу, профілактика запалень шкіри. Якщо у вас почервоніння під руками, свербіж та печіння, явний дерматит під пахвами, потрібно звернутися до лікаря!

 

Рекомендуємо статті:
Вросле волосся: ефективне лікування
Лущення і свербіж шкіри
Грибкові захворювання шкіри

Поділитися