
Лікування ПМС: терапія циклічного синдрому
- 21 вересня 2021
Передменструальний синдром: діагностика і лікуванняПМС являє собою симптомокомплекс, який проявляється за 3-10 днів до початку менструації, доповнюється і варіюється в залежності від індивідуальних особливостей організму, а також відхилень в роботі вегето-судинної, нейропсихічної та ендокринної системи. Для багатьох жінок, це дійсно складний період, тому ми рекомендуємо лікування передменструального синдрому: Кривий Ріг, гінекологія Клініки Медітон!
Деякі фахівці відзначають передменструальний синдром у кожної другої жінки, інші ж говорять про 80-95%. Цифри можуть відрізнятися з причин періодичності, доповненості симптомів, в залежності від захворювань сечостатевої системи або присутності в анамнезі синдрому хронічних тазових болів. Загальна картина змазується і скептичним ставленням до власного здоров'я, коли болі, дратівливість, набряклість і шкірні реакції переживаються на ногах, без діагностики, виявлення патологій і проходження курсу лікування. Але, незалежно від статистичних даних, можна сміливо заявити, що предменструальний синдром – серйозна проблема, що впливає на спосіб життя і здоров'я жінки в цілому!
Причини ПМС: етіологія і патогенез
На даний момент, причини передменструального синдрому не встановлені. У частини лікарів є впевненість в прямому зв'язку ПМС з психологічними розладами. Але більшість досліджень на користь гіпотези, згідно з якою ПМС синдром є результатом дисбалансу статевих гормонів – порушення вироблення естрогену і прогестерону, зміни рівня ендорфінів і пролактину в організмі. Але важливо відзначити, що в комплексі з гормональними розладами, спрацьовує і ряд додаткових факторів ризику, які мають вплив на виникнення і перебіг ПМС:
• Спадковий фактор;
• Постійні стреси, системна перевтомлюваність;
• Нестача вітамінів, макро- і мікроелементів;
• Ожиріння, неправильне харчування;
• Вірусні інфекції, хвороби щитовидки;
• Недавні пологи, перенесені аборти!
Класифікація ПМС: симптоми і прояви
Як проявляється ПМС: ознаки і симптоми
Захворювання розвивається в декількох формах:
• Психовегетативна. Практично постійними симптомами є погіршення настрою аж до депресії, образливість і підвищена схильність до переживань. Поряд з подібними станами, розвивається посилена стомлюваність, слабкість організму, але також можливі періодичні напади дратівливості, які завершуються станом люті і гніву. Посилюють подібні прояви збої в роботі шлунково-кишкового тракту, безсоння, оніміння кінцівок;
• Набрякова форма ПМС. Характерна підвищена набряклість ніг і рук, обличчя. Може спостерігатися чутливість молочних залоз, рухи стають скутими за рахунок втоми і болю в м'язах, можливе виникнення роздратування, поява висипу на поверхні шкіри;
• Цефалгічна форма. Серед основних проявів запаморочення і сильні головні болі, які відрізняються нападами, можлива нудота і блювота, на тлі симптомокомплексу проявляється набряклість, слабкість;
• Кризова форма ПМС. Відрізняється появою панічних атак, коли спостерігаються скачки тиску, присутні збої серцевого ритму. Стійке почуття страху, а також розвинуті на даному тлі симптоми, нерідко пов'язані із захворюваннями систем життєдіяльності організму;
• Атипова. Для даної форми характерними є підвищення температури тіла, ослаблення організму і головний біль аж до початку мігрені, напади задухи, розвивається стоматит;
• Змішана форма означає присутність різних симптомів в залежності від етапу менструального циклу!
Симптоматика може серйозно відрізнятися. Причинами для цього виступають індивідуальні особливості організму, вік, наявність інших відхилень і патологій. Але також стадії захворювання:
• Компенсована – симптоми слабкі і рідкісні, практично непомітні, не впливають на стандартну життєдіяльність, виникають безпосередньо перед менструацією і не мають розвитку з плином віку;
• Субкомпенсована – наростаюча симптоматика, яка стає більш обширною і вираженою з віком;
• Декомпенсована – симптоми проявляються досить важко і мають тенденцію до збереження аж до закінчення місячних, а можуть зникнути тільки через 2-3 дні після припинення менструації!
Передменструальний синдром: діагностика
Багато лікарів вважають аналізи і фізикальний огляд неінформативними, і намагаються зробити висновки на базі зазначених скарг. Але правильним рішенням буде пройти повний гінекологічний огляд, який дозволить провести диференціальну діагностику і виключити інші гінекологічні патології. Для цього також важливо пройти інструментальне обстеження, гінекологічне УЗД. Обов'язковою частиною підтвердження захворювання і його форми, а також вивчення клінічної картини для призначення лікування, є лабораторні дослідження. Важливо здати аналізи на гормони при ПМС синдромі. Залежно від отриманих результатів, можуть бути призначені додаткові етапи для проведення комплексного обстеження!
Передменструальний синдром: лікування в Кривому Розі
Лікування ПМС: Кривий Ріг, Клініка Медітон
Для призначення лікування передменструальної хвороби або синдрому передменструальної напруги, необхідна експертна діагностика, проведення ряду аналізів та інструментальних досліджень, точне встановлення причини циклічного синдрому і виключення ряду гінекологічних патологій зі схожими симптомами. Коректне рішення лікаря – застосування протокольної медицини, з обов'язковим урахуванням індивідуальної картини і супутніх захворювань з їх проявами.
Серед можливих призначень після проведення обстеження:
• Немедикаментозна терапія – призначення психотерапії та фізіотерапевтичних процедур, рекомендації щодо нормалізації сну і відпочинку, фізичних навантажень, регуляції режимів праці;
• Нормалізація харчування, призначення дієти – дробове харчування, підрахунок калорій, рекомендації щодо виключення або введення певних продуктів, призначення вітамінотерапії, прийом макроелементів, мікроелементів!
Залежно від результатів обстеження, також призначається медикаментозна терапія для лікування циклічного синдрому ПМС!
Негормональна терапія – препарати, які регулюють метаболізм, кровообіг і функціональний стан центральної нервової системи, діуретики, вазоактивні препарати, нестероїдні протизапальні засоби, седативні і різні психотропні засоби.
Гормональна терапія – інгібітори пролактину, агоністи гонадотропін-рилізинг гормону ГнРГ і антигонадотропні препарати, різні похідні андрогенів, гестагени і комбіновані пероральні контрацептиви!
Перепади настрою, гнів і лють, втрата самоконтролю, нервозність, ослабленість організму і втрата м'язового тонусу, тазові болі і набряклість, нагрубання молочних залоз і здуття живота можуть бути симптомами предменструального синдрому і постійно посилюватися. Зверніться до лікаря, щоб своєчасно отримати професійну допомогу!
Лікування передменструального синдрому: консультації
Запис на прийом фахівців Клініки Медітон через Особистий кабінет онлайн, та за телефоном контактного центру: (098) 530-60-40!
Зверніть увагу: