
Гінекологічні захворювання: тлумачний словник
- 10 вересня 2021
Гінекологія, Кривий Ріг: консультаціїСпеціалісти відділення гінекології Клініки Медітон пропонують ознайомитися з матеріалом, в якому коротко описані найбільш поширені жіночі хвороби, запальні захворювання статевих органів, а також наведена симптоматика деяких патологій в гінекології. Це словник гінекологічних захворювань: назви, терміни, пояснення!
Гінекологічні захворювання: клінічна картина і симптоми
Тлумачний словник жіночих захворювань створений для ознайомлення і закликає проявити уважність до власного здоров'я. Не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням, це не принесе бажаного результату і може бути небезпечно!
При виявленні ознак і симптомів гінекологічних хвороб, запишіться на прийом фахівця, пройдіть обстеження і почніть лікування!
Агалактія – післяпологовий стан, який позначається повною відсутністю молока у матері. У свою чергу, можливий розвиток гіполактії – недостатності молока після пологів.
Аденоміоз – патологія, яка характеризується проростанням ендометрія в міометрій.
Алібідемія – відсутність статевого потягу. Стан відсутності лібідо властивий жінкам, пояснюється нервовими або ендокринними розладами, асексуальність може бути пов'язана безпосередньо з ураженнями статевої системи.
Альгодисменорея – часто зустрічається порушення менструального циклу, для якого характерний виражений больовий синдром.
Аменорея – відсутність місячних протягом періоду в кілька циклів, аменорея є ознакою порушення менструальної функції.
Ановуляція – збій циклу, коли не настає овуляція, тобто, не відбувається розриву фолікула яєчника з подальшим виходом яйцеклітини.
Аноргазмія – стан, пов'язаний з психоемоційним фоном, ендокринними порушеннями, гінекологічними захворюваннями, і характеризується відсутністю оргазму по завершенню статевого акту.
Аномалії розвитку жіночих статевих органів – затримка розвитку або певні порушення в анатомії геніталій, а саме порушення симетрії і пропорцій, відхилення від стандартизації за формою і коректному розташуванню.
Жіночі хвороби: обстеження у гінеколога
Апоплексія яєчника або інфаркт яєчника – несподіване порушення цілісності тканини яєчника, що призводить до крововиливу в черевну порожнину.
Бартолініт – хвороба, при якій відбувається запалення бартолінової залози.
Вагініт – ціла група хвороб, для яких характерно запалення слизових піхви. Симптоматика може значно відрізнятися.
Внутрішньоматкові синехії – поступове зрощення стінок матки, від часткового до повного.
Вульвіт – запальний процес, що зачіпає зовнішні статеві органи жінки.
Виразка або абсцес вульви – розвивається внаслідок інфекційних уражень, грибкових інфекцій, ЗПСШ, а також зниження імунітету. Провокують виразки вульви та абсцеси статевих губ й слизових незахищений секс, погана гігієна, інтимні контакти в період місячних!
Виразка піхви – тріщини, виразки, рани, приєднання вторинних інфекцій на тлі ЗПСШ, уретриту, кольпіту, інших гінекологічних захворювань. Провокують виразки піхви неправильна гігієна, алергічні реакції!
Безпліддя жіноче – нездатність зачаття і виношування плоду, втрата репродуктивної здатності.
Гарднерельоз – порушення мікрофлори піхви, або бактеріальний вагіноз, який викликаний перевищенням нормальної кількості Gardnerella vaginalis. Характеризується виділеннями з піхви, свербінням і печінням, неприємним запахом.
Гематометра – патологія, для якої характерним є накопичення крові в матці при порушенні відтоку.
Гіпертрофія малих статевих губ – збільшення у розмірі малих статевих губ, що не прийнято вважати гінекологічним захворюванням. Гіпертрофія малих статевих губ з виступом їх межі великих є особливістю будови статевих органів.
Гіпогалактія – недостатня кількість грудного молока у жінки. Гіпогалактія обумовлена пізніми токсикозами, травмами молочних залоз і сосків, віком матері, що годує, вірусними захворюваннями.
Гідросальпінкс – зниження прохідності маткової труби за рахунок формування капсули з надмірною кількістю рідини.
Гіперплазія ендометрія – зростання і помітне потовщення оболонок матки всередині.
Дисплазія вульви – аномальні зміни епітеліального шару зовнішніх статевих органів.
Дисплазія піхви – прискорений, аномальний ріст і розмноження клітин слизової, що ідентифікується як передраковий стан.
Дисплазія шийки матки – послідовне переродження клітин слизової, частіше, через ВПЛ, що трактується в якості передракового стану.
Дисфункція яєчників – втрата функціональності яєчників на тлі гормональних змін або запальних процесів.
Дермоїдна кіста – розвивається на тлі ембріогенезу та бластогенезу. Утворення доброякісної пухлини пов'язують із травмами, способом життя, а також деякими внутрішньоутробними інфекціями.
Дефіцит WNT4 – суто жіноче захворювання, генетична хвороба з причини мутації гена WNT4. Зв'язується із надмірно підвищеним рівнем андрогенів та призводить до розвитку вторинних чоловічих статевих ознак!
Дисгормональні захворювання молочної залози – це перелік розладів, патологій та станів, у ланцюзі яких дисплазія грудей, мастопатія, фіброзно-кістозні утворення!
Інфекції, що передаються статевим шляхом – стандартний список ЗПСШ. Статеві інфекції, в числі яких гонорея, трихомоніаз, уреаплазма та інші.
Істміко-цервікальна недостатність – постійно відкрита матка у період виношування плода, неможливість перебування у закритому вигляді. Передумови ІЦН в операційному втручанні, травматизації!
Кандидоз (молочниця) – порушення мікрофлори слизових піхви, причиною чого є грибок.
Кіста піхви, молочниця: симптоми
Кіста піхви – поява в тканинах порожнини з накопиченням гною, крові або серозної рідини, доброякісне новоутворення.
Крауроз вульви – дистрофічна, склеротична або атрофічна зміна зовнішніх статевих органів з підвищеною небезпекою переродження в онкологію.
Лейоміома матки – доброякісна пухлина з формуванням вузлів з клітин гладкої мускулатури.
Лейкоплакія шийки матки – потовщення слизової оболонки з утворенням на поверхні бляшок, високий ризик переродження в онкологію.
Мастит – гостре інфекційне запалення в молочній залозі.
Маткова кровотеча – виділення крові з матки з причини певних жіночих хвороб, запальних процесів, патологій вагітності.
Нетримання сечі у жінок – мимовільне спорожнення сечового міхура з виділенням сечі через уретру.
Опущення матки – зміна положення матки, яке відрізняється від її початкового розташування.
Параметрит – запалення навколоматкової клітковини, яке часто зв'язується зі стафілококами і ентерококами.
Пельвіоперитоніт – важке ускладнення запальних процесів, безпосередньо запалення очеревини.
Піовар – гнійно-запальний процес інфекційної природи, який відбувається в яєчнику і частіше зобов'язаний походженням сальпінгіту.
Полікістоз яєчників – захворювання, властиве для молодих осіб, що характеризується утворенням великої кількості кіст малих розмірів на поверхні яєчників.
Передчасна недостатність яєчників – раннє порушення функціональності яєчників з порушенням менструації, властиве для жінок до 40 років.
Ретенційна кіста шийки матки – утворення кіст через закупорки проток залоз шийки матки з накопиченням секрету.
Синдром Кехрера – поява у жінок фізичних і психосоматичних розладів на тлі сексуальної незадоволеності.
Хвороби жіночих статевих органів: тлумачний словник
Приховані інфекції в гінекології – венеричні захворювання, інфекції з мінімальною кількістю симптомів. Зокрема, хламідії і мікоплазми.
Спайкова хвороба – систематичне утворення спайок в черевній порожнині після оперативного втручання, травматизації.
Цистит у жінок – інфекційне запалення сечового міхура.
Ектропіон шийки матки – травматичний виворіт слизової каналу шийки матки в результаті операції, пологів, абортів.
Ендоцервіцит – запальний процес вірусної або бактеріальної природи, запалення слизових оболонок каналу шийки матки.
Еритроплакія – атрофічне ураження слизової шийки матки у вагінальній області.
Існують десятки складних гінекологічних захворювань, на які слід звернути увагу, якщо ви помітили поганий запах і виділення, зміну кольору сечі, свербіж і печіння, біль в області зовнішніх статевих органів.
Це уретрит, вагініт та вагіноз, вульвіт, гіпертрофія малих статевих губ, дермоїдна кіста, численні дисгормональні захворювання молочної залози, виразка або абсцес вульви і піхви з причини інфекційних захворювань. Також, клімактеричні розлади, кольпіт, поліпи цервікального каналу, сальпінгоофорит, ендоцервіцит та інші!
Наш довідник гінекологічних патологій складений не тільки для ознайомлення, але і для нагадування величезної кількості хвороб, здатних негативно впливати на здоров'я жінки. Поставтеся серйозно до будь-якого симптому, який вас насторожив!
Жіночі хвороби: лікування в Кривому Розі
Відділення гінекології Клініки Медітон – це сучасний лікувально-діагностичний комплекс для жінки. Візуальний огляд, відеокольпоскопія, УЗД, аналізи і тести для ідентифікації захворювання, а також спеціалізоване обладнання для процедур, малоінвазивних операцій, фізіотерапії!
Гінекологія в Кривому Розі: консультації та призначення
Консультація ендокринолога, прийом гінеколога та уролога, тести і аналізи, ультразвукову діагностику в Клініці Медітон. Телефон для зв'язку: (098) 530–60–40, можливий запис через Особистий кабінет або соціальні мережі!
Важлива інформація: