
Як відновитися після коронавірусної інфекції: ускладнення
- 05 вересня 2021
Постковідний синдром: як лікувати?Довгострокові наслідки після перенесеної інфекції COVID-19 спостерігаються у дуже багатьох. І сьогодні медицина намагається впоратися з ними, надаючи допомогу населенню в міру звернень. На жаль, більшість ігнорують ускладнення і вважають їх симптомами інших захворювань. Але постковідний синдром існує, і в цьому нам доводиться переконуватися кожен день!
COVID-19 став справжнім випробуванням для людства. Безпосередньо зараження і перебіг захворювання, карантинні заходи, але також серйозні ускладнення, які переслідують людину протягом тижнів і навіть місяців після одужання. Слід розуміти, що в разі погіршення здоров'я і прояву різних симптомів, не варто завжди пов'язувати їх із загостренням хронічних захворювань. Якщо ви перехворіли COVID-19, це цілком може бути післяковідний синдром, і далеко не завжди ускладнення будуть тільки з боку дихальної системи. Вірус в організмі людини має пряму взаємодію з усіма органами і системами життєдіяльності. Тому під ударом не тільки легені, але й серце, шлунково-кишковий тракт, нирки і навіть шкіра!
На думку медичних працівників і численних дослідників, які сьогодні працюють над проблемою коронавірусу, постковідний синдром є досить розширеним діагнозом з цілим списком симптомокомплексів з психофізіологічними наслідками. Ступінь складності інфекції впливає на вираженість можливих симптомів в майбутньому, тому важливо звертати увагу на будь-які зміни у власному організмі!
Як відновитися після коронавірусу
Мало хто залишився після перенесеної коронавірусної інфекції повністю здоровим і відчуває себе ідеально. Навіть після повторних аналізів, за результатами лікування або після виявлення антитіл, присутня маса ускладнень різного ступеня тяжкості. На жаль, частіше людина не пов'язує їх з COVID-19, ігнорує і намагається пережити проблеми зі здоров'ям на ногах. Але ми рекомендуємо своєчасне звернення за допомогою для підвищення шансів лікування постковідного синдрому і купірування можливих ускладнень і негативних станів організму!
Постковідний синдром: ускладнення інфекції
Постковідний синдром: симптоми та ознаки
Пропонуємо уважно вивчити подану інформацію, щоб мати можливість встановити наслідки COVID-19. Пам'ятайте, самостійна діагностика при прояві будь-якої симптоматики не є можливою, так як багато скарг можуть бути ознаками інших патологій. Ідентифікувати захворювання шляхом диференціальної діагностики, що включає ряд інструментальних методів досліджень, тестів та аналізів, може тільки група фахівців!
COVID-19 та органи дихання: наслідки хвороби
Легені – основна мішень для інфекції, тому у більш ніж 35-40% пацієнтів можуть розвиватися пневмонії. Після гострої фази, картина по ускладненим процесам тривала, і займає від декількох тижнів до декількох місяців, що підтверджується контрольними КТ. Є ймовірність розвитку фіброзу і ателектази, а це вже призводить до дихальної недостатності. Для виключення негативних наслідків рекомендується комплексна схема реабілітації з систематичним наглядом у пульмонолога!
ЛОР органи: ускладнення після COVID-19
Пацієнти з хронічним синуситом, тонзилітом і рядом інших захворювань ЛОР-органів, можуть страждати від загострення симптомів з розвитком запальних процесів в носоглотці, середньому вусі. Присутня втрата запаху – погіршення нюху після коронавірусу, проблеми з носовим диханням, зниження слуху. Важливо вчасно звернутися до отоларинголога при прояві подібних ознак післяковідного синдрому!
Перенесена коронавірусна інфекція: серце і судини
Можливі патологічні зміни в серцево-судинній системі, і частіше вони проявляються протягом одного місяця після одужання. Спостерігається тахікардія, високий артеріальний тиск, проявляється аритмія. Виникають апатичний стан, втома і непереносимість фізичних навантажень, можливі болі в області серця. Симптоми можуть зникнути і самостійно, але краще звернути увагу на подібні прояви, адже вони можуть означати як ускладнення після Ковід зі здатністю привести до постковідної інвалідності, так і перебіг самостійних захворювань судин і серця!
Вплив коронавірусної інфекції на органи травлення
Вплив коронавірусної інфекції на шлунок та печінку
З причини запалення судин печінки, слизових оболонок і безпосередньо кишечника, протягом 20-60 днів після коронавірусу пацієнти скаржаться на біль і тяжкість в правому підребер'ї, болі у шлунку, здуття живота, нудоту і втрату апетиту. Симптоми стандартні для більшості захворювань шлунково-кишкового тракту, але можуть бути ознаками ускладнень після COVID-19, а також наслідком тривалого прийому антибіотиків та інших медикаментозних засобів в період лікування. Радимо своєчасно пройти діагностику, отримати результати досліджень і рекомендації фахівця для вирішення проблем зі здоров'ям!
Постковідний синдром: жовчовивідні шляхи, печінка
Встановлено випадки пошкодження печінки коронавірусною інфекцією. Ситуація ускладнюється неконтрольованим лікуванням, безпосередньо прийомом великої кількості ліків, а також способом життя пацієнта (неправильне харчування, шкідливі звички, інше). Присутня загальна симптоматика уражень печінки і відповідних патологій, що говорить про необхідність підвищеної уваги з боку пацієнта!
Наслідки Ковід і ендокринна система
Існує гіпотеза, що коронавірусна інфекція може призвести до розвитку діабету шляхом впливу на метаболізм глюкози. Ризики високі для категорій населення, які і в ситуації без SARS-COV-2 мають схильність до ендокринних захворювань. Це люди з малорухливим способом життя і зайвою вагою, які мають хронічні захворювання, практикуючі неправильне, шкідливе харчування. Тому, в разі виникнення симптомів діабету, навіть якщо по етіології захворювання не зв'язується з можливими причинами, важливо негайно звернутися до лікаря!
Постковідні стани: органи зору
З огляду на можливість впливу вірусу на весь організм, а також розвиток запальних захворювань і процесів, фахівці медицини говорять і про високі шанси розвитку очних хвороб. Вони виражаються стандартними ознаками вже в найближчі 2-3 тижні після завершення лікування. Загострюється алергічний кон'юнктивіт, проявляється погіршення зору, почервоніння очей і сльозоточивість. Можлива набряклість повік, затуманений зір, больові відчуття!
Постковідні порушення: нервова система
Вплив коронавірусу на нервову систему
У близько 30% пацієнтів розвиваються порушення з боку нервової системи. Вони виражаються погіршеннями сну, депресіями, розвитком симптомів синдрому хронічної втоми, відчуттям нестачі повітря, тахікардією, підвищеною пітливістю. Можливий розвиток астенічного синдрому, симптомами якого є зниження концентрації, головні болі, неможливість тривалого розумового напруження, стомлюваність.
Репродуктивна система: ускладнення після COVID-19
Немає точного підтвердження специфічного впливу вірусу на статеву систему, але відзначаються численні випадки звернення пацієнтів з відповідними симптомами саме після перенесеної коронавірусної інфекції. Серед скарг проблеми з ерекцією, запальні захворювання статевих органів, порушення лібідо. Незалежно від першопричини подібних порушень, настійно рекомендуємо вчасно звернутися до гінеколога та уролога для отримання діагнозу і призначення лікування!
Проблеми зі шкірою і волоссям після коронавірусу
Дерматологічні захворювання є індикатором порушення роботи внутрішніх органів, і можуть сигналізувати про певну патологію. У разі сухості шкіри, появи дерматитів, посиленого свербіння і лущення, появи прищів і вугрів, а також при випаданні волосся, зверніться до дерматолога або запишіться до трихолога. Фахівці допоможуть встановити причини і призначать ефективне лікування!
Постковідний синдром: лікування у Кривому Розі
Перенесена коронавірусна інфекція може впливати на організм людини негативно. Тому не варто чекати, поки проблема досягне плачевних масштабів. Якщо ви не відчуваєте запахів, у вас сльозяться очі, ви відчуваєте біль в правому підребер'ї, погано спите і почали страждати від перевтоми, спостерігаєте загострення аутоімунного захворювання або погіршення якості волосся і шкіри, отримайте консультацію фахівця. Можливо, це звичайне для більшості загострення хроніки, але цілком ймовірно, що негативний вплив на організм саме через SARS-COV-2. Пам'ятайте, що своєчасне звернення до лікаря значно підвищує шанси на одужання!
Постковідний синдром: лікування в Кривому Розі
Запис до фахівців Клініки Медітон за телефоном (098) 530-60-40: філії медичного центру на Філатова, 10, і Поштовому, 52!
Рекомендуємо матеріали:
Інфекційне відділення Клініки Медітон