
Самообстеження грудей: діагностика в домашніх умовах
- 02 вересня 2021
Як самостійно обстежити молочні залозиРаннє виявлення патологій і пухлинних процесів в молочних залозах дає можливість своєчасно провести додаткове інструментальне обстеження, здати необхідні аналізи, встановити діагноз і призначити лікування. При виявленні раку грудей на ранніх стадіях відновлення здоров'я можливо в 80-95% випадків. Не ігноруйте проблеми і складні захворювання, вчасно обстежуйте себе самостійно і звертайтеся до фахівців, якщо помітили зміни у власному тілі, погіршення загального стану, інші ознаки і симптоми патологічних процесів!
Самостійне обстеження молочних залоз
На даний момент, в спеціальній літературі, на медичних форумах і сайтах можна знайти десятки різноманітних інструкцій, які розповідають про самостійну діагностику онкології грудей у жінок. Але якщо ви маєте стійке бажання подбати про власне здоров'я, вам більше не потрібно витрачати час на пошуки подібних рекомендацій. В даному матеріалі вони будуть представлені за допомогою відео, а також статейного матеріалу – текстового контенту з докладним алгоритмом діагностики для раннього виявлення пухлинних процесів та інших патологій!
Для чого потрібно обстеження грудей
Самостійна діагностика – це систематичний візуальний огляд грудей, а також прощупування молочних залоз. Даний процес, що займає всього кілька хвилин, необхідний для ідентифікації можливих структурних змін грудей. Головна мета заходу – раннє виявлення раку молочної залози, що значно підвищить шанси на лікування і одужання. Крім онкології, самостійна діагностика сприяє визначенню більшості доброякісних пухлинних процесів, що дасть можливість вчасно звернутися до лікарів для проведення діагностики, відстеження динаміки розвитку або початку лікування!
Пам'ятайте, що самообстеження грудей – це допоміжний захід, який не може замінити професійне протокольне обстеження у лікаря, а також додаткові міри, зокрема, УЗД грудей або мамографію. Спостереження за своїм тілом дозволяє виявити проблему на ранній стадії, і вже далі прицільно досліджувати її, діагностувати захворювання і приступити до лікування!
Самодіагностика грудей: інструкція
Самостійне обстеження молочної залози: алгоритм
Зовнішній огляд і уважна пальпація необхідні регулярно, з 20 років, на 5-6 день менструації, а для жінок в період менопаузи самодіагностика проводиться в певний день кожного календарного місяця, без зміни дат для отримання більш достовірних даних!
Перший етап – візуальний огляд. Потрібно роздягнутися до поясу і встати перед дзеркалом, опустивши руки вниз, уздовж тулуба. Зверніть увагу на розмір грудей, симетричність (допускаються невеликі відхилення), форму, загальний обсяг, контур, стан шкіри!
З обережністю поставтеся до наступних змін:
• Помітне зменшення або збільшення розміру молочної залози по відношенню до іншої;
• Можливі зміни структури шкіри, її зовнішніх даних: почервоніння, лущення, зміни кольору, втягнутості і западини, новоутворення. Тріщини і пошкодження, зморшки і стяжки, розширення пор шкіри, коли вона стає схожою на шкірку лимона, а також попрілості, висипи, горбки та виразки;
• Стан сосків – зменшення або збільшення, можливе втягування сосків, твердість, виділення з сосків!
Другий етап – огляд грудей з піднятими руками. Потрібно повністю повторити візуальний огляд, піднявши руки і заклавши їх за голову!
Третій етап – огляд в напруженому і розслабленому стані. Встановіть руки на пояс з боків і кілька разів напружте і розслабте м'язи грудей. Так можна буде помітити структурні зміни при їх наявності!
Четвертий етап – обстеження сосків. Візьміть сосок молочної залози великим і вказівним пальцями, і акуратно натискайте, проходячи по колу. Промацайте сосок, встановивши пальці за областю ареоли. Поспостерігайте, чи немає ущільнень, горбків, виділень з соска кров'янистого, жовтого або зеленуватого кольору, гнійних виділень!
П'ятий етап – пальпація грудей, прощупування. За допомогою подушечок трьох пальців, крім великого і мізинця, по колу промацайте молочну залозу. Рухи повинні йти, починаючи з верхньої частини грудей від ключиці до області пахвової западини, вниз у бік живота, і далі вгору до центру грудної клітини. Рухи кругові, які йдуть з зовнішньої частини грудей до соска, або навпаки. Важливо відзначити нагрубання, навіть малозначні ущільнення або розм'якшення тканин, можливі хворобливі відчуття в певній області, і інші зміни, яких не було раніше. Подібним чином огляньте і другу молочну залозу!
Шостий етап – обстеження грудей лежачи. Прийміть зручне положення на спині, підніміть ліву руку вгору, і правою рукою, за алгоритмом обстеження стоячи, прощупайте ліву молочну залозу. Повторіть процес по відношенню до правої молочної залози!
Огляд та пальпація молочних залоз у домашніх умовах для виявлення ущільнень, утворень та структурних змін – це можливість перевірити, здорові груди чи ні. Самообстеження молочних залоз – найпростіший спосіб встановити проблеми з грудьми, якщо такі є, та вчасно пройти необхідні діагностичні заходи вже на професійному рівні. Це ультразвукове обстеження грудей – УЗД молочних залоз, мамографія та МРТ скринінг для виключення раку грудей або початку своєчасного лікування пухлини молочної залози!
Самообстеження грудей: відео Клініки Медітон
Фахівці відзначають, що пацієнти часто порушують алгоритм, черговість етапів. Але при цьому більш важливо дотримуватися інших рекомендацій і не пропускати окремі етапи самоогляду, уважно ставлячись до кожної окремої ділянки грудей при пальпації.
Запам'ятайте! Самообстеження не є панацеєю. Це не терапія і не фізіопроцедура, а також не найточніша діагностична методика. Це допоміжний процес, який сприяє своєчасному визначенню патології, дозволяє загострити увагу на проблемі. Тому, виявивши в молочній залозі будь-які горбки, нагрубання або невеликі ущільнення, відчуваючи біль при огляді або помітивши зміну контуру і форми грудей по відношенню до попереднього огляду, відразу зверніться до лікаря!
Обстеження молочних залоз: Кривий Ріг, Клініка Медітон
Також хочемо нагадати, що не менш важливими є профілактичні огляди. Необхідно відвідувати гінеколога не рідше одного разу на рік, проходити цервікальний скринінг, УЗД грудей. Більш детально про це розкажуть наші фахівці!
Огляд у гінеколога, УЗД грудей в Кривому Розі
Запис на прийом гінеколога Клініки Медітон за телефоном (098) 530-60-40. У медичному центрі приймають ендокринолог, інфекціоніст, хірург, проводиться забір аналізів, виконується інструментальна діагностика!
Важливі посилання: