Лишай: діагностика та лікування в Кривому РозіЛишай: діагностика та лікування в Кривому РозіЛишай у дитини або дорослого – відоме багатьом захворювання шкіри. Можливо неінфекційне походження лишаю, але частіше природа виникнення грибкова або вірусна. Проблема супроводжується плямами, появою вузликових утворень, лусочок і часткового некрозу, тому вимагає підвищеної уваги. Пропонуємо ефективне лікування лишаю: Кривий Ріг, дерматологічний центр Клініка Медітон!

 

Захворювання призводить до появи фізичного і психологічного дискомфорту, а також безлічі незручностей, що схоже з зараженням педикульозом. Але варто розуміти, що проблема суто медична, і виявити лишай на руці або нозі, може кожен, особливо, при збігу обставин. Такими можуть бути часті прогулянки в парках, виїзди на природу або в сільську місцевість, контакти з тваринами, і частіше, саме дворовими!

 

Згідно з цифрами статистики, кількість випадків до 10-20 на кожні 100 тисяч населення. Але з огляду на особливість менталітету, коли багато людей намагаються лікувати лишай народними засобами в домашніх умовах, початкові цифри можуть бути дещо іншими. Звичайно, ми не відкидаємо можливості, що певні народні засоби від лишаю працюють, але для підвищення ефективності подібної терапії слід знати, яке захворювання ви лікуєте. А діагностувати його може тільки кваліфікований дерматолог. Необхідно зібрати анамнез, провести зовнішній огляд, призначити аналізи і отримати їх результати. Диференціальна діагностика є важливим завданням, адже симптоми шкірних захворювань часто перетинаються!

 

Лишай: основна інформація

 

Хвороба виникає у людей будь-якого віку. Заразитися лишаєм можна двічі, тричі і більше разів, особливо, якщо у людини поганий імунітет.

 

Проявляється лишай вогнищевими ураженнями поверхні шкіри. Межі чіткі, форма округла, поверхня плям і бляшок луската, виникнення на різних ділянках тіла, колір залежить від виду лишаю.

 

Додатковими факторами ризику зараження є неврологічні порушення, стресові стани, переохолодження, гормональні збої. Але основними факторами варто вважати недостатність гігієни і перенесені вірусні захворювання, а також ігнорування правил забезпечення власної безпеки, коли ми запросто знаходимо місце на будь-якій галявині під час пікніка, або дозволяємо собі погладити дворового пса, кішку, які нерідко є переносниками й інших хвороб!

 

Лишай на шкірі, симптоми і ознаки


Як проявляється лишай: симптомиЯк проявляється лишай: симптоми

Лишай – це ціла група дерматологічних захворювань. Відповідно до клінічної форми, вони відрізняються, а значить, можуть проявлятися по-різному. Основні симптоми наступні:
• Висип, яка складається з дрібних червоних плям;
• Висип, що складається з рожевих плям з набряком;
• Висип жовтого або коричнево-жовтого відтінку;
• Великі червоні плями, рожеві плями;
• Випадання волосся в області ураження, особливо, якщо лишай на голові;
• Відчуття хворобливості в області ураження шкіри, свербіж і печіння;
• Поява на поверхні плям бляшок, лущення, бульбашок;
• Місцеве підвищення температури, іноді загальне підвищення температури тіла;
• Слабкість організму, погане самопочуття!

 

Лишай: класифікація і прояви

 

• Оперізуючий лишай. Походження захворювання вірусно-герпетичне, виявляється в області ребер, безпосередньо по розташуванню нервів, а також на колінах, стегнах, біля очей і на лобі. Проявляється лишай у вигляді висипу і скупчення бульбашок з подальшим утворенням кірочок. Хвороба супроводжується гіперемією, пекучим або стріляючим болем. Рекомендується термінове звернення за допомогою при перших ознаках оперізуючого лишаю;
Стригучий лишай, мікроспорія або трихофітія. Грибкове шкірне захворювання, яке вражає шкіру під волоссям, а іноді долоні і стопи, нігті. Проявляється стригучий лишай плямами червоного відтінку, набряком, вираженими вогнищами на різних етапах розвитку, а також виникненням бульбашок і кірок. Спостерігається випадання волосся, гіперемія, можливі гнійні запальні процеси;
• Рожевий лишай на шкірі, хвороба Жибера. Інфекційно-алергічне шкірне захворювання, яке проявляється великими материнськими утвореннями, а далі розсипами дрібних цяток на животі і спині, плечах і стегнах, в паху. Плями округлі, з обідком, жовтуватого або рожевого кольору. Пітіріаз, хвороба Жибера, розеола з лущенням або еритематозно-сквамозний дерматоз супроводжується свербінням, характерні для захворювання збільшення лімфовузлів, загальне підвищення температури тіла, втома;
• Висівкоподібний лишай або різнокольоровий лишай. Грибкове шкірне захворювання з хронічним перебігом, яке загострюється восени і навесні. На грудях і спині, в паху і пахвових западинах, на стегнах і шиї з'являються світло-бурі плями, а також рожеві плями округлої форми, з вираженими межами по контуру, присутні пігментні плями коричневого кольору і жовтого відтінку. Можуть зливатися, змінювати структуру, на поверхні утворюються лусочки, лущення. Можливий легкий свербіж;
Червоний лишай, трихофітія, псоріаз: класифікаціяЧервоний лишай, трихофітія, псоріаз: класифікація• Червоний плоский лишай. Хронічний запальний дерматоз з локалізацією на слизових рота і губ. Виявляється лишай на руці в області передпліччя, вражає нігтьові пластини та статеві органи. Можлива поява на гомілковостопних і променезап'ясткових суглобах. Лишай виражений червоними, пурпуровими яскравими папулами, а також бляшками, які мають блиск і обриси з кутами. Висипання змінюються зовні, стають гіперпігментованими або атрофічними. Спостерігається сильний свербіж, при ерозивній формі червоного лишаю на слизових, виникають виразки. Для захворювання характерним є рецидивуючий перебіг із загостреннями;
• Білий лишай. Грибкове захворювання з ураженням шкіри грудей, плечей і шиї. Також виявляється білий лишай на руці. Білі плями різних розмірів, супроводжувані сверблячкою і запаленням при роздряпах. На поверхні може спостерігатися лущення;
• Лускатий лишай або псоріаз. Захворювання, яке виникає на тлі спадкової схильності, пов'язане з аутоімунними процесами і відповідними ураженнями шкіри. Захворювання вражає шкіру долонь і стоп, лікті і коліна, нігтьові пластини, шкіру голови. Псоріаз виражений кільцеподібними висипаннями і наявністю білих, сірих і сріблястих плям різного розміру, що зливаються. Серед симптомів лускатого лишаю свербіж і печіння, почервоніння шкіри, поява виражених ущільнень. При генералізованій формі дерматологічної патології можливе більш поширене ураження шкірних покривів. Захворювання рецидивуюче, небезпечне, має ряд неприємних симптомів і ускладнень, тому вимагає термінової уваги з боку фахівців!

 

Виявити лишай на обличчі, ураження шкіри пальців рук і долонь, лишай на нозі, стегнах і сідницях, може кожен з нас. Не варто панікувати, як і ігнорувати симптоми. Не потрібно починати лікування лишаю своїми руками, випробовуючи рекомендації і рецепти препаратів, знайдені на сайтах і форумах. Важливо вчасно звернутися до дерматолога, пройти огляд і здати аналізи, ідентифікувати захворювання і почати лікування!

 

Діагностика лишаю: аналізи і дослідження


Діагностика лишаю: огляд, аналізиДіагностика лишаю: огляд, аналізи

Диференційна діагностика – найбільш важливий етап, так як необхідно точно встановити хворобу і її причини, а також підтвердити діагноз, виключивши інші, практично ідентичні за симптоматикою захворювання шкіри.

 

У Клініці Медітон лікарі використовують сучасні діагностичні заходи:
• Збір анамнезу, розгляд скарг, вивчення карти пацієнта;
• Стандартний огляд в кабінеті дерматолога або дерматовенеролога;
• Огляд уражень шкіри під лампою Вуда, застосування йодної проби Бальцера;
• Загальний аналіз крові і сечі, біохімія крові, мікроскопія зішкрібів шкіри;
Дерматоскопія, дослідження волосся і нігтів, імунологічне обстеження.

 

При необхідності, залучаються й інші фахівці, зокрема, ендокринолог, гастроентеролог, імунолог, алерголог. Можуть бути призначені додаткові аналізи і комплексні інструментальні дослідження.

 

Лікування лишаю: Кривий Ріг, Клініка Медітон

 

Лікування лишая буде призначено відповідно до встановленого діагнозу. Тактика визначається індивідуально, лікарями медичного центру підбирається схема терапії.

 

Призначаються протигрибкові та противірусні препарати, седативні та антигістамінні засоби, загальнозміцнюючі та імуномодулюючі, вітамінні комплекси. Застосовується симптоматична терапія – виписуються препарати для зовнішнього застосування, які сприяють зняттю больового синдрому, полегшенню свербіння і печіння. Важливою частиною лікування лишаю у дитини або дорослого є коректний план, призначення препаратів і процедур з високою доказовою базою, що сприяє ефективності процесу!


Лікування лишаю: консультація дерматологаЛікування лишаю: консультація дерматолога

Для запису на прийом дерматолога, дерматовенероога, трихолога або дерматоонколога, звертайтеся за телефоном (098) 530-60-40. Відкрито запис онлайн через Особистий кабінет на сайті клініки. Якщо ви помітили рожеві плями на тілі, білий висип та депігментацію, світло-червоні шорсткі плями на шкірі, помітили лишай на руці, спині або шиї, обов'язково зателефонуйте спеціалісту!

 

Зверніть увагу:

Дерматологічний центр на пл. Визволення

Відділення дерматовенерології: ціни, прайс

Діагностика та лікування захворювань шкіри

Поділитися