Ефективне лікування бартолінітуЕфективне лікування бартолінітуБартолініт являє собою запалення бартолінової залози і пов'язаний із впливом патогенних організмів, серед яких стафілокок, стрептокок, кишкова паличка, збудники ЗПСШ. Захворювання відрізняється неприємним перебігом і рядом можливих ускладнень, тому рекомендуємо терміново звернутися за допомогою. Лікування бартолініту в Кривому Розі: гінекологія Клініки Медітон!

 

Джерелом запалення виступають патогенні і умовно патогенні мікроорганізми, які потрапляють в залози разом з виділеннями з уретри або піхви, а також за допомогою лімфотоку і кровотоку. Утворюється набряклість, запальний процес, закупорка отвору залози.

 

У нормальному стані, бартолінові залози забезпечують оптимальну pH і вологість піхви і слизових вульви, а також змазку інтимних зон при статевому збудженні за рахунок виділення спеціального секрету. Але з початком запалення дана функція обмежується, і протікаючий процес здатний надати вкрай негативного впливу на здоров'я жінки!

 

Причини бартолініту

 

Запальний процес і наступні ускладнення можливі через інфекційне ураження. Шлях розвитку – висхідний, потрапляння інфекційних агентів в бартолінову залозу з сечовипускального каналу або безпосередньо з піхви. Рідше зараження лімфогенне або гематогенне. Існує і ряд факторів, які значно підвищують ризики розвитку бартолініту:
• Недотримання правил інтимної гігієни або ж, навпаки, спроби надмірного впливу на чистоту тіла, коли шкода наноситься мочалками та щітками, на поверхні шкіри і слизових виникають подряпини і мікроскопічні пошкодження;
• Носіння незручної або неякісної нижньої білизни, неправильний підбір білизни відповідно до погодних умов;
• Використання засобів інтимної гігієни, які не підходять на індивідуальному рівні – мило, лосьйони, гелі для душу, а також складів для спринцювання, завдяки яким можливе порушення мікрофлори;
• Хронічні інфекції, серед яких цистит, уретрит, деякі венеричні захворювання, грибкові та бактеріальні захворювання статевих органів;
• Зниження захисної функції організму, поганий імунітет на тлі хронічних патологій і численних зовнішніх факторів;
• Дисбактеріоз піхви, що виникає з причин інфекцій або за рахунок тривалого неконтрольованого прийому лікарських препаратів, антибіотиків;
• Спосіб життя і шкідливі звички, фактори впливу на організм умов праці, неправильне харчування, переохолодження;
• Незахищені статеві контакти, часта зміна партнерів, ігнорування рекомендацій щодо застосування бар'єрної контрацепції;
• Непрофесійні косметологічні та медичні процедури, діагностичні маніпуляції або оперативні втручання!

 

Прояви бартолініту: симптоми


Які симптоми бартолінітуЯкі симптоми бартолініту

Ураження несиметричне, тільки в рідкісних випадках можливе запалення відразу двох залоз. Первинно порушено гирло протоки залози, де формується набряк з ущільненням, що й призводить до закупорки і порушення виведення секрету. Завдяки цьому, інфекційний процес поширюється по тілу органу досить швидко. В даному випадку, гострий бартолініт характеризується наступною симптоматикою:
• В області статевої губи з'являється ущільнення, яке відрізняється чутливістю і хворобливістю;
• З'являються болі при сечовипусканні, можливі виразні болі при ходьбі;
• Навколо вивідної протоки спостерігається почервоніння, статеві губи асиметричні, різних розмірів;
• Неприємні відчуття і болі під час статевого контакту;
• Спостерігаються гнійні, водянисті або слизові виділення;
• Присутня симптоматика загальної інтоксикації, яка проявляється підвищенням температури, слабкістю організму, зміною апетиту, дратівливістю!

 

Хронічний бартолініт відрізняється зміною епізодів загострення ремісіями. Виражена симптоматика слабшає і настає період, коли ознаки хвороби відсутні. Але навіть при тимчасовому поліпшенні самопочуття захворювання присутнє та має негативний вплив на жіночий організм. Тому ще при первинних проявах бартолініту або описаних раніше симптомах, які можуть говорити і про перехресні захворювання сечостатевої системи, слід негайно звернутися до лікаря для проведення діагностики та призначення лікування!

 

Своєчасні діагностичні заходи і аналізи дозволять встановити захворювання і його форму, почати ефективну терапію для усунення симптомів і лікування безпосередньо хвороби.

 

Захворювання бартолінової залози розвивається наступним чином:
• Каналікуліт – потрапляння інфекції у вивідну протоку і розвиток запалення;
• Бартолініт – етап гострого запалення без залучення сусідніх тканин;
• Абсцес бартолінової залози – запалення зачіпає тканини залози і клітковину;
• Кіста бартолінової залози – застій секрету залози в порожнині через закупорки!

 

Будь-яка форма і тип бартолініту чинять негативний вплив на здоров'я. Про це варто пам'ятати, якщо ви вирішите проігнорувати симптоми і перенести візит до лікаря.

 

Діагностика бартолініту


Бартолініт: діагностика в Клініці МедітонБартолініт: діагностика в Клініці Медітон

Захворювання діагностується під час стандартного гінекологічного огляду, але для підтвердження первинного діагнозу фахівець може призначити додаткові аналізи та інструментальні дослідження:
• Аналіз крові і мазка;
• Бакпосів біологічного матеріалу;
• ПЛР тест, біопсія встановлених новоутворень!

 

Діагностика необхідна і для виключення інших подібних патологій. Серед них фолікуліт, ліпома, фурункули.

 

Лікування бартолініту в Кривому Розі

 

Призначення в залежності від результатів проведеної раніше діагностики, певної форми захворювання і тяжкості стану, з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

 

Для лікування бартолініту застосовуються протизапальні, антибактеріальні та аналгетичні препарати, протигрибкові засоби, різні фізіотерапевтичні процедури.

 

У певних випадках, призначається хірургічне лікування. Це може бути марсупіалізація – створення штучної протоки залози для збереження її функції в майбутньому, а також аспірація – відкачування вмісту з використанням спеціальної голки.

 

У крайніх випадках, при частих рецидивах або неефективності інших методів лікування, фахівець може рекомендувати радикальне хірургічне втручання – видалення бартолінової залози.

 

Схеми терапії, препарати та фізіопроцедури, а також можливі обмеження, рекомендуються тільки кваліфікованим фахівцем. Самолікування неможливо!


Бартолініт: діагностика та лікування в Кривому РозіБартолініт: діагностика та лікування в Кривому Розі

Запис на прийом гінеколога Клініки Медітон через Особистий кабінет онлайн, або за телефоном (098) 530-60-40. Не ігноруйте симптоми, що вказують на запальний процес або інші захворювання, вчасно звертайтеся за допомогою!

 

Додаткова інформація:

Кіста яєчника: лікування в Кривому Розі

Цервіцит: ознаки, діагностика та лікування

Лікування запалення маткових труб

Поділитися