
Альгодисменорея: діагностика та лікування в Клініці Медітон
- 15 липня 2021
Ефективне лікування дисменореїАльгодисменорея – це болі в період менструації, які переважно спостерігаються у молодих жінок і можуть бути викликані запальними процесами, виникають при ендометріозі або неправильному положенні матки. Пропонуємо профілактичний огляд, експертну діагностику та призначення для вирішення проблеми. Лікування альгодисменореї в Кривому Розі: терапія менструальних болів в Клініці Медітон!
Менструальні спазми, больові відчуття під час місячних, а також виражені тазові болі можуть виникати за кілька днів до менструації і зникати з її початком, або супроводжувати жінку протягом перших днів менструального періоду, протягом усього циклу. Сьогодні дисменорея серед загальної кількості гінекологічних захворювань і патологій у жінок репродуктивного віку стандартно займає лідируюче місце!
Розлади менструації і постійні хворобливі місячні – проблеми величезної кількості молодих дівчат і жінок, яким не можна ігнорувати проблему. Необхідно відвідати гінеколога для профілактичного огляду та діагностики, встановити проблему і лікувати виявлене захворювання на ранніх стадіях, щоб уникнути можливих негативних наслідків і ускладнень!
Дисменорея: класифікація
Ниючий біль внизу живота та спазми в області малого тазу, що віддають в поперек і крижі, часто є ознаками дисменореї, порушення менструального циклу, пов'язаного з розвитком жіночих захворювань. Потрібно підтвердити діагноз, виявивши основну патологію, і почати лікування.
Залежно від причин виділяють первинну і вторинну дисменорею:
• Первинна дисменорея не зв'язується з будь-якими порушеннями функцій внутрішніх органів. Найчастіше розвивається в підлітковому віці і може проявлятися за лічені години до початку місячних або вже з початком виділень. Відчувається біль в паху, що віддає в поперек. Нерідко виникають нудота і напади блювоти, запаморочення, зміна настрою, слабкість, а також головні болі, поганий апетит і розлад травлення. Діагностується спазмогенна дисменорея, яка зв'язується зі спазмами мускулатури матки, есенціальна дисменорея – асоціації з низьким больовим порогом, а також психогенна дисменорея – асоціації з індивідуальною боязню місячних і виникаючою тривогою на тлі менструальних болів в минулому;
• Також виділяється вторинна дисменорея, вроджена або набута. Вроджена вторинна дисменорея зв'язується з аномальним розташуванням органів або неправильним їх розвитком. Нерідко, фахівці визначають загин матки і інші подібні патології. Придбана вторинна дисменорея розвивається на тлі ЗПСШ, після абортів. Причинами можуть бути варикоз вен малого тазу, міома матки, ендометріоз, використання внутрішньоматкових контрацептивів!
Дисменорея: класифікація, симптоми та ознаки
По тяжкості протікання виділяють 3 ступеня захворювання:
• Перший ступінь – помірні, легкі або рідкісні менструальні болі, які не призводять до втрати працездатності і не супроводжуються додатковими симптомами, не вимагають систематичного прийому анальгетиків;
• Другий ступінь – виражені хворобливі менструації, які супроводжуються різними ендокринними і нейровегетативними порушеннями, відображаються на загальному стані і працездатності, вимагають призначення і прийому знеболюючих засобів;
• Третій ступінь – сильні, а в пікові періоди, нестерпні болі під час місячних, супроводжувані втратою працездатності і підключенням комплексу певних розладів і відповідних симптомів. Прийом анальгетиків в даному випадку має вкрай низьку ефективність!
За характером перебігу визначається 2 форми:
• Компенсована дисменорея – інтенсивність больового синдрому не змінюється, загальний стан практично стабільний протягом тривалого періоду;
• Декомпенсована дисменорея – больові відчуття мають тенденцію до посилення, загальний стан погіршується, кількість симптомів збільшується!
Симптоми альгодисменореї: клінічні прояви
Жіночі болі в період менструального циклу супроводжуються цілими списками додаткових симптомів, які можна розбити на кілька груп:
• Психічно-емоційні порушення. Поганий настрій, млявість, сонливість і постійний роздратований стан, депресії, непереносимість певних запахів і смаків аж до відмови від прийому їжі;
• Вегето-судинні порушення. Тривалі головні болі, можливі запаморочення, оніміння рук і ніг, тахікардія. Виникає нудота і блювота, здуття живота, набряклість;
• Обмінно-ендокринні порушення. Роздратування і свербіж шкіри, слабкість в кінцівках, розлад стільця і позиви до блювоти, загальна слабкість організму!
Виражений передменструальний синдром, тазові болі, загальне зниження працездатності або перетин декількох раніше зазначених симптомів – привід звернутися до лікаря, відвідати гінеколога для консультації!
Діагностика альгодисменореї
Менструальні болі: експертна діагностика
Консультація лікаря необхідна не тільки для констатації факту альгодисменореї, але також для встановлення причин захворювання.
• Збір скарг пацієнта, огляд в кабінеті фахівця;
• Гінекологічне УЗД і аналіз крові, оцінка гормонального фону!
Розширена діагностика передбачає наступні можливі дії:
• Стандартний гінекологічний огляд для визначення положення органів і їх розміру, вивчення чутливості і можливої хворобливості поза менструального циклу;
• Обстеження на ЗПСШ, мазки для визначення запального процесу, призначення ПЛР або ІФА;
• Аналізи на гормони, визначення рівня прогестерону і естрогенів, зокрема, естрадіолу;
• Гінекологічне УЗД після менструації для визначення положення і розмірів яєчників, матки!
Лабораторні та інструментальні дослідження призначаються індивідуально, з урахуванням віку пацієнта, списку скарг і зібраного анамнезу, клінічної картини захворювання, супутніх симптомів і виявлених патологій, встановлених підозр на певні порушення!
Хворобливі місячні: лікування дисменореї в Кривому Розі
Методи лікування можуть відрізнятися в залежності від встановленого захворювання. Можливе залучення до діагностичних заходів і безпосередньо лікування інших профільних фахівців.
Практикується застосування немедикаментозних методик, які включають зміну дієти і режиму дня, рекомендації по психотерапії і ЛФК в разі діагностування легких форм захворювання. Також, призначається медикаментозна терапія, яка включає прийом гормональних і нестероїдних протизапальних засобів, вітамінних комплексів. Препарати окремих фармакологічних груп використовуються для лікування основного захворювання, а також полегшення симптомів.
Призначаються фізіотерапевтичні процедури, рефлексотерапія, в певних випадках, може бути рекомендована психологічна допомога або оперативні втручання!
Дисменорея: консультація гінеколога в Кривому Розі
Запис на консультацію гінеколога за телефоном (098) 530-60-40. Зверніться до лікаря вчасно. Це значно підвищить ефективність лікування і мінімізує ризики можливих ускладнень. Будьте здорові!
Зверніть увагу: