Побутові травми – лікування у Кривому Розі: травматологія на ФілатоваПобутові травми – лікування у Кривому Розі: травматологія на Філатова

Побутові травми – це випадки травматизму і пошкоджень кінцівок або інших частин тіла в домашніх умовах, на вулиці, у дворі. Порізи, забої кінцівок, розриви зв'язок і м'язів, а також вивихи і переломи трапляються повсюдно, і тому необхідно знати, як захистити себе від пошкоджень і надати першу допомогу, якщо стався нещасний випадок. Рекомендуємо негайно записатися на прийом травматолога Клініки Медітон, якщо отримали опік, поріз, забій – лікування побутових травм у Кривому Розі!

 

На жаль, одним з лідерів статистики є дитячий травматизм. Цифри говорять, що близько 35% випадків припадає на забої, до 23-24% на травми від падіння, до 20% на пошкодження тканин гострими предметами, і близько 15-18% на опіки. Найчастіше, ситуація неконтрольована, так як діти молодшого віку не завжди розуміють, що можна, а що ні, діти у віці 7-10 років є вкрай допитливими, а діти 11-14 років нерідко знаходяться без нагляду, і під час гри на вулиці влаштовують не зовсім обдумані змагання, готові на спір лазити по деревах, люблять проводити час на будівельних майданчиках.

 

Випадків падіння і переломів, банальних ігор у війнушку і травматизації очей і обличчя під час проведення "постановочних боїв", сотні і тисячі. Неможливо передбачити, де і коли трапиться лихо, але завжди можна вчасно проводити з дитиною профілактичні роботи, розповідати про необхідність дотримуватися обережності, не допускати впливу поганої компанії. Якщо ж дитина вдарилася, набила шишку або отримала синець, дитина впала або порізалася – необхідна кваліфікована допомога!

 

Що являє собою побутовий травматизм

 

З даним поняттям ми перетинаємося щодня навіть в рамках власної сім'ї. Отримуючи мінімальні травми, ми не звертаємо на них уваги, в залежності від ступеню тяжкості. Вдаритися мізинцем об ніжку столу, порізатися або обпектися на кухні – вже стандартно. Скрик від несподіванки, скупі сльози, холодна вода для полегшення болю або шматок льоду з морозильної камери... і все. Часом, цього дійсно достатньо, але що робити, якщо травми більш серйозні? Пропонуємо поговорити про них більш конкретно!

 

Звичайні побутові травми переслідують нас в квартирі, приватному будинку, у дворі під час прогулянки або в момент роботи на власній ділянці. Пропонуємо умовно розділити травми за ступенями тяжкості, як їх бачать всі люди, а не суто медичні працівники!

 

Неглибокий поріз – обробка, перша допомога


Порізи рук та ніг – перша допомога при пошкодженні шкіри ножем, скломПорізи рук та ніг – перша допомога при пошкодженні шкіри ножем, склом

Неглибокий поріз ножем або склом, пошкодження шкіри битою посудом, коли роздавили в руці склянку або чашку, поріз папером, подряпина дротом. Неприємно, але не смертельно, правда? Незважаючи на даний факт, необхідна перша допомога, яка виключить інфікування і більш складні наслідки, а також допоможе організму швидше відновитися.

 

Перша допомога при неглибоких порізах! Необхідно промити рану при її забрудненні, акуратно промокнути кров, осушити рану стерильним бинтом або марлею, а також обробити краї порізу антисептиком, зеленкою або йодом, не допускаючи попадання даних засобів на пошкоджені тканини. Після цього необхідно накласти чисту пов'язку і приклеїти її медичним пластиром. Звернення до лікаря для перев'язки і контролю лікування, додаткових маніпуляцій, на власний розсуд!

 

Що робити, якщо отримали глибокий поріз

 

Подібне пошкодження можна отримати в домашніх умовах, під час ремонту або прибирання на території власної ділянки. Поріз гострим ножем, консервною банкою, поріз склом або будівельним різаком, електроінструментом.

 

Глибокі порізи на руках, ногах або тулубі є пошкодженням не тільки шкіри, але також внутрішніх тканин, судин і м'язових волокон, зв'язок і сухожиль. Важливо швидко зупинити кров, для чого до рани прикладають чисту пов'язку і натискають. Якщо пошкоджена кінцівка, потрібно підняти догори. Не варто передавлювати руку або ногу накладенням джгута, часто це призводить до додаткових травм і складних наслідків. Краще негайно звернутися за допомогою, викликати швидку або в разі успішної зупинки кровотечі, доїхати до медичного закладу, де фахівець проведе огляд, обробить рану і виконає накладення швів.

 

Перша допомога при рваній рані


Рвані рани – обробка, шви, перев'язка: надання першої допомогиРвані рани – обробка, шви, перев'язка: надання першої допомоги

Подібний тип пошкоджень трапляється при різкому контакті органічних тканин з предметами, з присутністю додаткових зусиль. Прикладом може стати поріз руки пилкою для дерева, рвана рана від диска болгарки на високих обертах, коли людина спотикається і падає рукою на скляну тару, стопку посуду, або коли наступає босою ногою на камінь, скло.

 

Рвана рана – пошкодження з нерівними краями, різної глибини і з різним ступенем пошкодження тканин. Так думає до 80% людей. Для медиків рвані рани представляють дещо інший тип пошкоджень, який пов'язаний з розривом шкірних і слизових покривів в результаті зовнішнього впливу, що більш сильний за можливість тканини до розтягування. Грубо кажучи, шкіра і наступні тканини лопаються при контакті з твердими предметами. Каліцтво може бути серйозним – від проколу шкіри і до пошкоджень м'язів, судин і нервів.

 

Слід швидко зупинити кровотечу, накласти стерильну пов'язку і попрямувати в хірургію або найближчий травмпункт для обробки антисептичними засобами, очищення і промивання, висічення нежиттєздатних тканин, накладення швів і дренування!

 

Колоті рани – перша допомога

 

Складність і ступінь тяжкості пошкодження важко оцінити. Звичайно, якщо вкололи палець голкою або наступили на цвях, проблема зрозуміла. Але травматологи наводять як приклад інші численні випадки. Нерідко фахівці говорять про прокол пальця шампуром, про більш складні проколи ноги шампуром при нанизуванні м'яса, проколи долонь. У практиці лікарів є випадки глибокого пошкодження тканин, коли людина наступає або падає на вила, сідає на ніж або бите скло. Глибокі травми не рідкість у будівельників, які наступають на цвяхи під час покрівельних робіт або при настилі підлоги.

 

У складних випадках необхідно викликати швидку допомогу і доставити потерпілого в найближчий медичний пункт. По можливості, предмети нанесення поранення не витягуються з тканин на місці. Їх видалення виконують лікарі, у яких є можливість відразу зупинити кровотечу, приступити до операції по відновленню, адже при колотих ранах пошкоджуються судини і нерви, вени і артерії.

 

Побутові травми – відео інтерв'ю травматолога Клініки Медітон


 

Порізи, рвані і колоті рани складають лише невелике число від загальної кількості можливих пошкоджень. І вже в наступному матеріалі ми наводимо їх приклади, спираючись на випадки звернення пацієнтів в наше відділення травматології.

 

Зверніть увагу на правила техніки безпеки при роботі з електроінструментом, будьте обережні під час ремонту у власному будинку або прибирання дачної ділянки, пам'ятайте про необхідність берегти себе навіть під час банального приготування їжі або миття посуду. Це не вбереже вас на 100% від несприятливих випадковостей, але серйозно обмежить їх і значно знизить можливий ступінь пошкоджень при виникненні негативних ситуацій!

 

Якщо у вас поріз, колота або рвана рана, ви пошкодили шкіру або глибокі тканини – необхідно дотримуватися правил першої допомоги. Після її надання, важливо звернутися до лікаря для оцінки ступеня пошкодження, обробки рани, призначення терапії та доглядових процедур!


Допомога при отриманні побутових травм – лікування у Кривому Розі на ФілатоваДопомога при отриманні побутових травм – лікування у Кривому Розі на Філатова

Лікування побутових травм у Кривому Розі – травматолог на Філатова! Запис на прийом лікаря, обстеження та лабораторні аналізи: (098) 530-60-40 – контакт-центр, вайбер. Запис онлайн через особистий кабінет на сайті клініки!

 

Звернути увагу:

Блокади від болю в колінах

Лікування розтягнення зв'язок

Розриви та защемлення менісків колін

Поділитися