Цитоморфологія, Кривий РігЦитоморфологія, Кривий РігРак шийки матки є одним з лідируючих серед онкологічних захворювань жіночої сечостатевої сфери. РШМ піддається лікуванню з показовою результативністю, але тільки в разі своєчасного виявлення. Клініка Медітон пропонує інформативний і доступний цервікальний скринінг в Кривому Розі, завдяки якому можлива профілактика і раннє виявлення раку шийки матки!

 

На думку всесвітньої організації охорони здоров'я, висловлену ще в 2014-му році, первинним заходом профілактики раку шийки матки є своєчасна, проведена у віці 9-13 років, вакцинація проти вірусу папіломи людини. Вторинною мірою вважається доступний скринінг з подальшим лікуванням при виявленні патологій.

 

Значним заходом впливу на думку фахівців медицини міг би стати всеохоплюючий скринінг, з включенням в програму досліджень 80% і більше жіночого населення. На жаль, в наших умовах це практично неможливо, так як присутня погана інформованість і негативна економічна складова.

 

З іншого боку, позитивним фактором є безпосередня наявність подібних діагностичних і профілактичних заходів, і завдяки підвищенню свідомості та інформованості можна значно сприяти проведенню ранньої діагностики раку шийки матки.

 

Цитологічний скринінг відомий і практикується більшістю країн вже 70 років. На даний момент, в Туреччині та Нідерландах впроваджено загальнонаціональний скринінг РШМ, а в Італії, Фінляндії та Швеції, скринінг впроваджено в частині регіонів держав. Саме подібний підхід, що включає ВПЛ-типування, вважається найбільш перспективною стратегією зниження смертності від РШМ, так як ВПЛ є доведеним етіологічним фактором раку шийки матки!

 

Рання діагностика РШМ – важливий захід, який рекомендовано поєднувати з профілактичним оглядом у гінеколога. Досить 1 раз на рік відвідувати фахівця, проходити бімануальне дослідження, кольпоскопію і цервікальний скринінг, щоб мати впевненість у власному здоров'ї!

 

Рак шийки матки: причини розвитку


Чому розвивається рак шийки матки: причиниЧому розвивається рак шийки матки: причини

Переродженню клітин в ракові передує довготривала мутація. Приводять до подібного перетворення наступні фактори:
• Вірус папіломи людини. Інфікування і подальше носійство нерідко призводить до дисплазії шийки матки, а далі і інвазивного раку. Вірус може протягом багатьох років бути присутнім в організмі безсимптомно, а ймовірність придбання підвищується з початком статевого життя і в разі нерозбірливих статевих контактів. Презервативи від ВПЛ не захистять;
• Різні фонові патології шийки матки, такі як еритроплакії і лейкоплакії, а також залозисто-м'язові гіперплазії;
• Інфікування захворюваннями, які передаються статевим шляхом, а також ВІЛ;
• Ослаблений імунітет, множинні аборти або пологи, під час яких можлива травматизація шийки матки;
• Прийом імунодепресантів, оральних контрацептивів, безконтрольний прийом інших лікарських препаратів;
• Куріння та інші шкідливі звички, неправильний розпорядок харчування і непрофесійно складені дієти, зайва вага, спадковість;
• Постійні стресові ситуації, синдром хронічної втоми;
• Гормональні зміни в організмі жінки, пов'язані з віком. Найбільш схильні до ризиків представниці старшої вікової групи, від 40-45 років, у яких знижені адаптаційні можливості!

 

Симптоми раку шийки матки

 

• Вагінальні виділення, гнійні або кров'янисті, водянисті з різними відтінками;
Біль під час статевого акту, неприємні відчуття в момент сексуального контакту, а також контактні кровотечі – виділення крові відразу після контакту, що є одною з основних ознак онкології шийки матки;
• Зміни в менструальному циклі – різниця в кількості крові, більш тривалий період, посилення больового синдрому;
• Збільшення лімфатичних вузлів, розвиток запальних захворювань статевих органів, які можуть бути вторинними: кольпіт, цервіцит, інші!

 

Подібні симптоми не в кожному випадку означають рак шийки матки. Вони можуть сигналізувати про перебіг запального процесу, присутність ЗПСШ, інших патологій. Тому важливо вчасно і невідкладно відвідати лікаря, записатися на прийом і пройти обстеження!

 

У разі ігнорування первинних ознак, розвиток РШМ може викликати й інші симптоми. Серед них посилені тазові болі, набряклість нижніх кінцівок, складності з випорожненням кишечника, які частіше виражені запорами, а також наявністю крові в калі. Не менш частим симптомом є утруднене сечовипускання, а на пізніх стадіях розвитку онкології – неможливість сечовипускання.

 

Серед загальних ознак відсутність апетиту, наростаюча слабкість на тлі виснаження організму, нервозність.

 

Цервікальний скринінг, профілактика РШМ: відео Клініки Медітон

 

 

Профілактика раку шийки матки

 

Онкологія шийки матки є візуальним видом раку, виявити який можна при своєчасному проведенні кольпоскопії, а підтвердити – цитологічним дослідженням. Немає необхідності застосування складних і дорогих методик обстеження, досить вчасно відвідувати гінеколога!

 

В якості додаткових профілактичних заходів рекомендується отримання знань щодо початку статевого життя, гігієни та контрацепції, вивчення даних про ЗПСШ і симптоми інфекційних захворювань для своєчасного звернення за допомогою, налагодження здорового способу життя.

 

Якщо говорити про більш масштабні профілактичні заходи на рівні держави, це інформування населення за вищевказаними темами, профілактика і розпізнавання факторів ризику зараження і поширення вірусу папіломи людини та інших інфекцій, а також розробка і застосування спеціальних вакцин!

 

Вторинна профілактика раку шийки матки, яка рекомендована і нашими фахівцями, спрямована на раннє виявлення фонових патологій і передракових станів, а також своєчасне лікування хвороб жіночої статевої системи і онкології на первинних стадіях. Для цього запропоновані сучасні діагностичні методики, в тому числі і цитоморфологія, цитологічний скринінг. Обов'язковий профілактичний огляд у гінеколога 1 раз на рік, а для жінок старше 40 років – 2 рази на рік.


Рак шийки матки: цитологічний аналізРак шийки матки: цитологічний аналіз

Запишіться на цитологічний аналіз вже сьогодні, пройдіть обстеження у гінеколога і виключіть можливі побоювання з приводу власного здоров'я. Телефон контакт-центру: (098) 530-60-40. Цитологія шийки матки, мікроскопія урогенітальних мазків, гістологія, дослідження репродуктивної системи, інфекційна панель – експертна лабораторна діагностика у гінекології!

 

Важлива інформація:

Кіста яєчника: лікування в Кривому Розі

Запалення маткових труб і яєчників

Ендометріоз: причини, симптоми і лікування

Поділитися