Цитоморфологія у Кривому Розі, мазок на онкоцитологію та розшифровкаЦитоморфологія у Кривому Розі, мазок на онкоцитологію та розшифровкаРак шийки матки є одним з лідируючих серед онкологічних захворювань жіночої сечостатевої сфери. РШМ піддається лікуванню з показовою результативністю, але тільки в разі своєчасного виявлення. Клініка Медітон пропонує інформативний і доступний цервікальний скринінг в Кривому Розі, завдяки якому можлива профілактика і раннє виявлення раку шийки матки!

 

На думку всесвітньої організації охорони здоров'я, висловлену ще в 2014-му році, первинним заходом профілактики раку шийки матки є своєчасна, проведена у віці 9-13 років, вакцинація проти вірусу папіломи людини. Вторинною мірою вважається доступний скринінг з подальшим лікуванням при виявленні патологій.

 

Значним заходом впливу на думку фахівців медицини міг би стати всеохоплюючий скринінг, з включенням в програму досліджень 80% і більше жіночого населення. На жаль, в наших умовах це практично неможливо, так як присутня погана інформованість і негативна економічна складова.

 

З іншого боку, позитивним фактором є безпосередня наявність подібних діагностичних і профілактичних заходів, і завдяки підвищенню свідомості та інформованості можна значно сприяти проведенню ранньої діагностики раку шийки матки.

 

Цитологічний скринінг відомий і практикується більшістю країн вже 70 років. На даний момент, в Туреччині та Нідерландах впроваджено загальнонаціональний скринінг РШМ, а в Італії, Фінляндії та Швеції, скринінг впроваджено в частині регіонів держав. Саме подібний підхід, що включає ВПЛ-типування, вважається найбільш перспективною стратегією зниження смертності від РШМ, так як ВПЛ є доведеним етіологічним фактором раку шийки матки!

 

Рання діагностика РШМ – важливий захід, який рекомендовано поєднувати з профілактичним оглядом у гінеколога. Досить 1 раз на рік відвідувати фахівця, проходити бімануальне дослідження, кольпоскопію і цервікальний скринінг, щоб мати впевненість у власному здоров'ї. Рекомендуємо на прийомі гінеколога отримати консультацію з низки питань: як часто відвідувати лікаря та проводити дослідження на рак шийки матки, краще рідинна цитологія чи стандартний зіскрібок з цервікального каналу, які методи обстеження рекомендовані сьогодні для профілактики жіночих захворювань, зокрема онкології шийки матки!

 

На жаль, існує досить небезпечних для життя жіночих захворювань. Це карцинома шийки матки, аденокарцинома матки, лейоміома матки, рак яєчників та вульви, ряд менш складних ЗПСШ інфекцій та запальних патологій, але які також впливають на якість життя.

 

З іншого боку, в арсеналі сучасної медицини також технології, здатні реалізувати раннє виявлення раку шийки матки, інфекційних та запальних процесів. Зокрема, це зіскрібок та цитологічне дослідження мазків цервікального каналу, цитоморфологія Папаніколау ПАП-тест, відеокольпоскопія, інші лабораторні дослідження та інструментальні методи діагностики. Тому прислухайтеся до думки свого лікаря та обов'язково дотримуйтесь його рекомендацій!

 

Рак шийки матки – причини розвитку

 

Чому розвивається рак шийки матки – причини та фактори ризику онкологіїЧому розвивається рак шийки матки – причини та фактори ризику онкології

Переродження клітин на ракові викликає довготривала мутація. Приводять до подібного перетворення наступні фактори:
• Вірус папіломи людини. Інфікування і подальше носійство нерідко призводить до дисплазії шийки матки, а далі і інвазивного раку. Вірус може протягом багатьох років бути присутнім в організмі безсимптомно, а ймовірність придбання підвищується з початком статевого життя і в разі нерозбірливих статевих контактів. Презервативи від ВПЛ не захистять;
• Різні фонові патології шийки матки, такі як еритроплакії і лейкоплакії, а також залозисто-м'язові гіперплазії;
• Інфікування захворюваннями, які передаються статевим шляхом, а також ВІЛ;
• Ослаблений імунітет, множинні аборти або пологи, під час яких можлива травматизація шийки матки;
• Прийом імунодепресантів, оральних контрацептивів, безконтрольний прийом інших лікарських препаратів;
• Куріння та інші шкідливі звички, неправильний розпорядок харчування і непрофесійно складені дієти, зайва вага, спадковість;
• Постійні стресові ситуації, синдром хронічної втоми;
• Гормональні зміни в організмі жінки, пов'язані з віком. Найбільш схильні до ризиків представниці старшої вікової групи, від 40-45 років, у яких знижені адаптаційні можливості!

 

Слід розуміти, що підвищує ризики також перехресний вплив. Наприклад, поганий імунітет та травмування статевих органів або алергічні реакції, вік та вплив гормонів на жіночий організм, погана екологія та розвиток інфекцій ЗПСШ!

 

Симптоми раку шийки матки

 

• Вагінальні виділення, гнійні або кров'янисті, водянисті з різними відтінками;
Біль під час статевого акту, неприємні відчуття в момент сексуального контакту, а також контактні кровотечі – виділення крові відразу після сексу, що є одною з основних ознак онкології шийки матки;
• Зміни в менструальному циклі – різниця в кількості крові, більш тривалий період, посилення больового синдрому;
• Збільшення лімфатичних вузлів, розвиток запальних захворювань статевих органів, які можуть бути вторинними: кольпіт, цервіцит, інші!

 

Подібні симптоми не в кожному випадку означають рак шийки матки. Вони можуть сигналізувати про перебіг запального процесу, присутність ЗПСШ, інших патологій. Тому важливо вчасно і невідкладно відвідати лікаря, записатися на прийом і пройти обстеження!

 

У разі ігнорування первинних ознак, розвиток РШМ може викликати й інші симптоми. Серед них посилені тазові болі, набряклість нижніх кінцівок, складності з випорожненням кишечника, які частіше виражені запорами, а також наявністю крові в калі. Не менш частим симптомом є утруднене сечовипускання, а на пізніх стадіях розвитку онкології матки – неможливість сечовипускання.

 

Серед загальних ознак відсутність апетиту, наростаюча слабкість на тлі виснаження організму, нервозність. Розуміючи, що ваш стан погіршується, не варто підвищувати ризики. Звичайний огляд у гінеколога, бімануальне обстеження, кольпоскопія та цитологічний мазок на онкологію шийки матки – кроки для виявлення захворювання та прийняття якнайшвидшого рішення для початку лікування!

 

Цервікальний скринінг, профілактика РШМ – відео Клініки Медітон

 

 

Профілактика раку шийки матки

 

Онкологія шийки матки є візуальним видом раку, виявити який допомагає кольпоскопія, а підтвердити – цитологічне дослідження зішкрібка з цервікального каналу. Немає необхідності застосування складних і дорогих методик обстеження, досить вчасно відвідувати гінеколога!

 

В якості додаткових профілактичних заходів рекомендується отримання знань щодо початку статевого життя, гігієни та контрацепції, вивчення даних про ЗПСШ і симптоми інфекційних захворювань для своєчасного звернення за допомогою, налагодження здорового способу життя.

 

Якщо говорити про більш масштабні профілактичні заходи на рівні держави, це інформування населення за вищевказаними темами, профілактика і розпізнавання факторів ризику зараження і поширення вірусу папіломи людини та інших інфекцій, а також розробка і застосування спеціальних вакцин!

 

Вторинна профілактика раку шийки матки, яка рекомендована і нашими фахівцями, спрямована на раннє виявлення фонових патологій і передракових станів, а також своєчасне лікування хвороб жіночої статевої системи і онкології на первинних стадіях. Для цього запропоновані сучасні діагностичні методики, в тому числі і цитоморфологія, цитологічний скринінг.

 

Обов'язковий профілактичний огляд у гінеколога 1 раз на рік, а для жінок старше 40 років – 2 рази на рік.


Рак шийки матки – цитологічний аналіз, цервікальний скринінг у Кривому РозіРак шийки матки – цитологічний аналіз, цервікальний скринінг у Кривому Розі

Цитологія шийки матки у Кривому Розі! Пройдіть пройдіть обстеження у гінеколога і виключіть можливі побоювання з приводу власного здоров'я. Телефон контакт-центру: (098) 530-60-40. Цитологія шийки матки, мікроскопія урогенітальних мазків, гістологія, дослідження репродуктивної системи, інфекційна панель – експертна лабораторна діагностика у гінекології!

 

Важлива інформація:

Кіста яєчника: лікування в Кривому Розі

Запалення маткових труб і яєчників

Ендометріоз: причини, симптоми і лікування

Поділитися