Лікування сальмонельозу: Клініка МедітонЛікування сальмонельозу: Клініка МедітонСальмонельоз – гостра кишкова інфекція, яка викликана сальмонелами і характеризується ураженням органів шлунково-кишкового тракту з інтоксикацією організму, загальним отруєнням. При появі перших ознак рекомендуємо терміново звернутися до інфекціоніста. Пропонуємо ефективне лікування сальмонельозу в Кривому Розі: Клініка Медітон!

 

Джерелом інфікування можуть бути люди і тварини, механізм передачі інфекції – фекально-оральний. Найчастіше зараження відбувається по харчовому шляху передачі при вживанні продуктів тваринного походження, які заражені сальмонелами!

 

Клінічна картина

 

В середньому, інкубаційний період близько 12-24 години. Протягом даного часу може розвинутися яскрава і помітна симптоматика, внаслідок прояву якої людина звертається до фахівця і встановлює захворювання, отримує рекомендації для початку лікування сальмонельозу або іншої виявленої інфекції.

 

Також можливі випадки бактеріоносійства, коли заражена людина не відчуває змін стану і не виявляє відповідних симптомів, одночасно будучи небезпечним для зараження оточуючих.

 

При попаданні в організм, сальмонели колонізують стінки тонкого кишечника. Бактерії системно виділяють токсини, завдяки чому розвивається порушення тонусу судин, відбувається втрата рідини через кишкову систему, можливо негативний вплив на нервову систему людини!

 

Ознаки сальмонельозу: симптоми


Симптоми сальмонельозу, діагностикаСимптоми сальмонельозу, діагностика

На прояви та вираженість симптоматичної картини вплив надають форма і тяжкість захворювання. Фахівці виділяють наступні симптоми сальмонельозу, які помітні найбільш часто:
• Здуття живота, відчуття дискомфорту, напади нудоти і блювоти;
• Хворобливі відчуття навколо пупка, а також біль у верхній і нижній частині живота;
• Рідкий стілець з можливими домішками слизу, зелені, крові, постійна зміна відтінку калу;
• Часті помилкові позиви з відповідними неприємними відчуттями;
Підвищення температури тіла, аж до 40°, відчуття ознобу;
• Поганий апетит, загальна слабкість організму;
• Головний біль, м'язова слабкість, небажання рухатися;
• Зменшення загального обсягу сечі, зневоднення організму;
• Можливе зниження артеріального тиску, синюшність або блідість шкіри, зміни пульсу;
• Збільшення внутрішніх органів, печінки і селезінки!

 

Симптоми сальмонельозу у дітей і дорослих також можуть мати відмінності. Тому важливо при поганому самопочутті відразу звернутися до лікаря, щоб уточнити діагноз і призначити адекватне лікування!

 

Діагностика сальмонельозу

 

Не менше половини симптомів можуть відноситись до інших патологій і захворювань. Тому необхідна коректна диференціальна діагностика, яка допоможе відсікти неправильні діагнози і розробити ефективну схему лікування.

 

Прийом інфекціоніста: збір скарг, візуальний огляд, пальпація живота, отримання попереднього діагнозу;
• Загальний аналіз сечі і крові, біохімія крові;
• Мікроскопічні дослідження біологічного матеріалу пацієнта;
• Бакпосів і подальші дослідження, серологічний аналіз;
Призначається ультразвукова діагностика та рентгенографія, інші методи обстеження для отримання інформації про стан життєво важливих органів і систем!

 

Сальмонельоз: лікування в Кривому Розі

 

Дієтичне харчування, призначення сольових розчинів для внутрішнього прийому;
• Вітамінотерапія, препарати для підвищення імунітету, загальна відновна терапія!

 

Встановивши діагноз, фахівець також призначає антибіотики. Препарат визначається з урахуванням попередніх аналізів, а також стану і віку пацієнта, форм захворювання та інших параметрів. Одночасно призначаються пробіотики. Терапія індивідуальна. Лікування сальмонельозу у дитини, як і генералізованих форм сальмонельозу, ускладнених випадків, може відрізнятися, і включати промивання шлунку та кишечника, застосування внутрішньовенних інфузій при дегідратації. У разі тяжкої форми або виникнення у пацієнта ускладнень, він підлягає госпіталізації!

 

Профілактика сальмонельозу


Зараження сальмонелою: профілактикаЗараження сальмонелою: профілактика

Лікарі рекомендують дотримуватися профілактичних заходів, які допоможуть уникнути зараження сальмонелами, а також захистити себе від ряду інших проблем зі здоров'ям.

 

• Продукти, принесені з ринку або з магазину, повинні бути сортовані і промиті. Вони підлягають зберіганню в окремих контейнерах;
• При покупці продуктів харчування важливо звертати увагу не тільки на терміни придатності, загальний стан і цілісність упаковки, але також санітарні норми навколо, де розташована торгова точка, або наскільки чисто в магазині, де ви робите покупки;
• Після обробки зберігайте продукти відповідно до рекомендацій – в холодильнику, ящику для овочів, темному і сухому місці, провітрюваному приміщенні, інше;
• Не вживайте зіпсовані продукти або ті, термін придатності яких закінчився... навіть якщо їх можна додатково помити, обрізати, вони виглядають більш-менш непогано;
• Ретельно мийте руки перед приготуванням їжі і перед обідом, використовуйте окремі ножі і дошки для нарізки м'яса, хліба, овочів;
• Не вживайте сирі яйця, молочні та м'ясні продукти, звертайте увагу на страви з сирої риби, намагайтеся заздалегідь упевнитися в якості страв з кафе і ресторанів – гриль група, суші та роли, інше!

 

При наявності зазначених раніше симптомів, і якщо ви відчуваєте себе погано, терміново зверніться за допомогою. У нас приймають інфекціоніст, терапевт, гастроентеролог, на місці можна здати аналізи і зробити УЗД.


Сальмонельоз: консультація інфекціоністаСальмонельоз: консультація інфекціоніста

Телефон для запису на прийом, лабораторні дослідження, УЗД та процедури: (098) 530-60-40 – контакт-центр клініки, вайбер. Запис через онлайн кабінет, чат ботів, форми зв'язку на сайті в соціальних мережах!

 

Важливо знати:

Лікування стафілокока в Кривому Розі

Діагностика та лікування дизентерії

Терапія гельмінтозів

Поділитися