Золотистий стафілокок: лікування в Клініці МедітонЗолотистий стафілокок: лікування в Клініці МедітонСтафілококи являють собою умовно-патогенні мікроорганізми, здатні викликати розвиток стафілококових інфекцій, частіше, вторинного характеру, що провокують гнійні запальні процеси. Важливо вчасно звернутися за допомогою, щоб уникнути можливих ускладнень. Пропонуємо лікування стафілокока в Кривому Розі: інфекційне відділення Клініки Медітон!

 

Бактерії виявляються повсюдно і мають статус умовно-патогенних, що говорить про можливість розвитку захворювання тільки за певних умов. У разі ослаблення імунітету, патологічні процеси можуть зачіпати нирки і печінку, селезінку, вражати суглоби, кістки і м'язи, викликати менінгіт і остеомієліт, інфекційні захворювання шкіри. У групі ризику жінки, що годують грудьми і новонароджені, пацієнти з поганим імунітетом, які схильні до інших інфекційних захворювань, грипу та ГРВІ. Також, люди з наркотичною залежністю, з відкритими ранами та опіками, а також ті, що недавно перенесли операції. Якщо за підсумками проведеної діагностики виявлено стафілокок у верхніх дихальних шляхах, крові або стафілокок на шкірі, лікування не варто відкладати або ігнорувати!

 

Стафілококи: класифікація

 

У більшості випадків стафілококи є частиною нормальної мікрофлори людини і колонізують ротоглотку, носоглотку, поверхню шкіри. З погіршенням імунітету і створенням специфічних умов, коли бактерії проникають в глибокі шари тканин, патологічні процеси можуть призводити до шкірних інфекцій і уражень життєво важливих органів. Найбільш патогенними і здатними завдати шкоди є слідуючі види:
• Золотистий стафілокок – надзвичайно стійкий мікроорганізм, здатний адаптуватися до впливу антибіотиків та інших речовин, високих температур і опромінення, антисептиків. Бактерії викликають екзему, абсцеси, фурункульоз, призводять до ураження органів дихання і шлунково-кишкового тракту, токсичного шоку. Незважаючи на заяви про те, що носіями золотистого стафілокока є до 40% людей, прояви та розвиток стафілококової інфекції можуть бути справді небезпечними. При перших симптомах та підозрах, зверніться до лікаря;
• Гемолітичний стафілокок – бактерія призводить до інфекційного ураження верхніх дихальних шляхів і розвитку бронхіту, фарингіту і ангіни, ряду інших запальних захворювань, терапія яких ускладнена високою стійкістю мікроорганізмів. Доведено, що гемолітичний стафілокок небезпечний і лікування інфекції важливо розпочати невідкладно;
• Епідермальний стафілокок – мікроорганізми мешкають на слизових і шкірі людини, не провокуючи захворювань. Інфікування відбувається з попаданням бактерій в кров шляхом механічних травм, під час медичних маніпуляцій і операцій. Можливе зараження крові, запалення внутрішніх оболонок серця. Якщо діагностовано епідермальний стафілокок лікування важливо почати без зволікань, як і за інших форм;
• Сапрофітний стафілокок – найменш небезпечний представник даного роду, який також здатний завдати шкоди здоров'ю за певних умов. Зараження веде до інтоксикації продуктами життєдіяльності мікроорганізмів, і нерідко стає причиною уретриту і циститу.

 

Стафілококова інфекція може бути осередковою, коли виявляються захворювання суглобів, м'язової тканини або шкіри, отруєння токсинами, тобто, з точковим ураженням. Але також існує генералізована форма, коли всі органи і системи життєдіяльності уражені. Це найбільш складне становище, в разі якого лікування повинно бути професійним і невідкладним!

 

Стафілококова інфекція: симптоми, ознаки розвитку

 

Бактерії можуть бути виявлені на шкірі здорової людини, у якої навіть немає симптомів відповідних захворювань. Інфікування тільки в разі наявності провокуючих чинників: ослаблений імунітет, статеві інфекції, наявність інших вірусних захворювань, недавно перенесені хірургічні операції. Для визначення рівня небезпеки ситуації, яка пов'язана зі стафілококом, необхідна експертна лабораторна діагностика, що встановлює відповідність межам норми або можливих ризиків!

 

Не існує явних відмінних ознак, в зв'язку з якими, без додаткових аналізів і досліджень, можна чітко визначити золотистий стафілокок або інфікування іншими бактеріями. При ураженні горла розвивається ангіна або ларингіт, в разі уражень шкіри можлива поява абсцесів або банальних шкірних дерматитів. Будь-який збій, який ви відзначили самостійно, будь-яка зміна здоров'я, що відбивається на самопочутті, вже є приводом для звернення за допомогою. Необхідно не просто залікувати виниклу хворобу, а спочатку встановити причину і впливати безпосередньо на неї, попутно усуваючи симптоми!


Можливі симптоми стафілококової інфекціїМожливі симптоми стафілококової інфекції

Якщо виділити найбільш явні симптоми стафілокока у дітей і дорослих, вони наступні:
• Місцеве підвищення температури, почервоніння і нагноєння на ділянках шкіри з механічними ушкодженнями;
• Поява нагноєнь порізів або подряпин, виражений свербіж і больові відчуття;
• Почервоніння і сльозливість очей, набряклість;
• Розвиток больового синдрому в суглобах і м'язах;
• Нудота і блювота, підвищення температури тіла, першіння в горлі і кашель, задишка;
Головний біль, поганий сон і загальний ослаблений стан;
• Можлива відсутність нюху, порушення носового дихання;
• Розлади травлення, метеоризм і пронос;
• Кон'юнктивіт, стоматит, інші локальні запалення!

 

Слід розуміти, що стафілококова інфекція здатна вразити будь-який орган і систему. Тому симптоми відрізняються, в залежності від локалізації вогнища інфікування!

 

Стафілокок: діагностика та дослідження

 

Лікування стафілокока залежить від результатів лабораторних аналізів і додаткових досліджень, що встановлюють тип інфекції, збудник, чутливість до засобів впливу. Необхідна експертна діагностика, яка сприяє коректності призначень і успішності курсу лікування:
Аналіз крові і сечі, посів на золотистий стафілокок МРЗС, виділення збудника, ІФА, коагулазний тест;
• Визначення активності, мікроскопія і серологія, ПЛР;
• Антибіотикограма, визначення чутливості до протимікробних засобів!

 

Лікування стафілокока в Кривому Розі

 

• Для боротьби з лихоманкою в разі розвитку реакції на ураження стафілококом призначаються жарознижуючі;
• За результатами попередніх досліджень фахівець прописує протимікробні препарати;
• Призначається імуномодулююча терапія, симптоматичне лікування стафілокока, препарати для локального застосування!

 

Схема лікування золотистого стафілокока та інших інфекцій розробляється з урахуванням результатів аналізу на резистентність стафілокока, з підбором лікарських засобів під конкретний збудник, а також з урахуванням досліджень втягнутих органів, супутніх захворювань і можливих ускладнень. Якщо за результатами огляду та аналізів, у вас підтверджено сапрофітний або гемолітичний стафілокок, золотистий або епідермальний стафілокок, лікування рекомендується розпочати найближчим часом!

 

Профілактика стафілокока

 

Профілактичні заходи дуже важливі, якщо ви хочете виключити зі свого життя небезпеку стафілококової інфекції. Дотримуючись звичайного режиму із застосуванням норм асептики та антисептики, можна спільно уникнути й інших множинних захворювань, у тому числі харчових отруєнь, інфікування шкіри. Зведення досить стандартних правил дає можливість виключити стафілокок, лікування якого після зараження є досить складним!

 

• У поліклінічних умовах профілактика стафілокока полягає у правильній обробці рук – миття та антисептуванні між прийомами пацієнтів на огляд, забір аналізів, обстеження. Важливою є обробка обладнання та інвентарю, робочих поверхонь, а також своєчасне прибирання приміщень;
• При зараженні стафілококом S. aureus та ідентифікації резистентних штамів потрібна ізоляція. У разі виявлення стафілококової інфекції MRSA у лікарні пацієнт поміщається в окрему палату з контролем запобіжних заходів та контактів;
• У побутових умовах стафілококова інфекція попереджається миттям рук після вулиці, транспорту, роботи – після повернення додому, а також обов'язковим миттям рук перед їдою. Потрібно дотримуватися інших стандартних правил гігієни, вчасно обробляти порізи і подряпини, після укусів щурів, кішок та інших тварин і комах терміново звертатися за спеціалізованою допомогою. Дуже важливим є загартовування, здорове харчування та сон, заняття спортом, вітаються всілякі заходи щодо зміцнення імунітету для боротьби зі стафілококом та іншими інфекціями!


Лікування сафілококу у Кривому Розі, діагностика та призначенняЛікування сафілококу у Кривому Розі, діагностика та призначення

Стафілококова інфекція, лікування у Кривому розі! Запис на прийом лікаря Клініки Медітон можлива через онлайн-форму на сайті медичного центру, а також за телефоном (098) 530-60-40. Призначення терапії фурункулів, піодермії, фолікуліту, абсцесу та інших захворювань, що викликає стафілокок!

 

Зверніть увагу:

Консультація терапевта медичного центру

Прийом дерматолога

Консультація отоларинголога

Поділитися