Видалення кератоми: Клініка МедітонВидалення кератоми: Клініка МедітонКератома є доброякісним утворенням і має гіперкератичне походження. Виникнення одиничних або множинних кератом пов'язано з дегенеративними змінами клітин епідермісу і накопиченням рогового шару. У разі необхідності радикального втручання для вирішення проблеми ми запропонуємо швидке і безпечне видалення кератоми в Кривому Розі, на базі дерматологічного центру Клініка Медітон!

 

Виявляються кератоми на руках і ногах, кератоми на обличчі, плечах і спині. Зовні вони схожі на пігментні плями невеликих розмірів, бежевого або більш темного кольору, ближче до коричневого. Поверхня утворень злегка шорстка, з лусочками, але може бути і з більш серйозними змінами епідермісу, в прямій залежності від форми і стадії патології. Сьогодні фахівцями діагностується фолікулярна, рогова і стареча, сонячна або себорейна кератома, ангіокератома.

 

У більшості випадків утворення та розвитку подібного роду патологій на поверхні шкіри людини, ризиків для здоров'я немає. Небезпечні кератоми розташовані в місцях частого травмування, коли вони піддаються постійному контакту з одягом і прикрасами, або утворення, що помітно підносяться над загальною поверхнею тканин і можуть травмуватися механічно на роботі або навіть в домашніх умовах. Основний ризик в можливості інфікування через травмування шкіри з відповідними наслідками.

 

Варто розглядати також можливість онкологічного переродження кератом. Потрібна підвищена увага до утворень, які змінюють свою форму, висоту, структуру і загальний розмір в короткостроковий період, болять або кровоточать, доставляють дискомфорт, ростуть в кількості. Процес малігнізації кератоми, або більш зрозуміло, придбання клітинами властивостей злоякісної пухлини, самостійно відстежити неможливо, і складно навіть в клінічних умовах. Тому нерідко приймається рішення видалити кератому, але тільки після проведення експертної діагностики!

 

Класифікація кератом, клінічна картина і симптоми


Види кератом: видалення новоутворень шкіриВиди кератом: видалення новоутворень шкіри

В залежності від характеристик новоутворення шкіри, а також встановлених особливостей, призначається консервативне лікування або малоінвазивне видалення. На даний момент, фахівці визначають наступні види кератом:
• Себорейна кератома – новоутворення світло-жовтого або коричневого кольору, яке поступово збільшується в розмірах і має поверхню з дрібними тріщинами, болить і свербить, лущиться, доставляє незручності. Кератома може самостійно відокремитися від поверхні, тому важливо вчасно звернутися до лікаря;
• Сонячна кератома – формування бляшок, які розташовані на обличчі, можуть виникати на спині, кистях і ступнях. Найчастіше, у великій кількості гіперкератозні вогнища щільної структури, які покриваються сірими лусочками, сохнуть і лущаться. Розвиток повільний, поступове переродження в злоякісну пухлину;
• Сенільна кератома, яка також називається старечий кератоз, характеризується утворенням плям жовтого відтінку з поступовим ростом, ущільненням, утворенням на поверхні сальних корост. Має багатошарову структуру, збільшується в розмірах і у висоту, покривається тріщинами. Згодом колір змінюється до коричневого або чорного. Розташування – волосиста частина голови, груди і плечі, рідше можна помітити появу на обличчі і шиї. Розвиток поступовий, переродження в ракове новоутворення – рідкісне;
• Фолікулярна кератома – досить рідкісний тип утворення, який характеризується осередком рожевого або сірого відтінку з невеликого розміру горбками на поверхні. Виявляється на крилах носа, а також на губах і щоках, волосистій частині голови;
• Рогова кератома, яку також називають шкірний ріг – утворення у вигляді плями коричневого або сірого кольору з подальшим покриттям ороговілими лусочками. Формується невеликого розміру горбок, який підноситься над поверхнею, може мати різні форми. Виявляється на різних ділянках тіла і кінцівках, поява одинична, а також в множинній формі. Новоутворення має високі ризики малігнізації, тому вимагає негайної уваги і прийняття відповідних рішень;
• Ангіокератома – поява на поверхні епідермісу вузликів синього або чорного кольору, можливо, з червоним відтінком. Новоутворення невеликого розміру, які можуть локалізуватися на спині і животі, шкірі кінцівок і статевих органів!

 

Чому з'являються кератоми: причини


Кератоз: причини розвиткуКератоз: причини розвитку

Процес появи прийнято вважати багатофакторним, так як єдиної причини розвитку не встановлено. Серед ключових думок лікарів вікові зміни епітеліальних клітин, а також ультрафіолетове опромінення, яке є основним провокатором. Причинами кератоми можуть бути і поганий імунітет, генетичні збої, соматичні патології, вплив лікарських засобів або контакт з хімічними речовинами!

 

Чільна роль в утворенні кератом – сонячне випромінювання. І тут важливо зробити акцент на кількості одержуваної сонячної енергії протягом усього життя, а не на разових інсоляціях. Вік – додатковий фактор, тому для людей старше 40 років, які мають проблеми зі шкірою, важливими залишаються систематичні профілактичні огляди!

 

Діагностика кератоми

 

Думка фахівця є визначальною, адже тільки кваліфікований лікар може поставити точний діагноз і призначити безпечне і ефективне лікування. Для визначення патології та її форми, а також подальших призначень, ми використовуємо результати зовнішнього огляду, вивчення історії хвороби, висновки після проведення дерматоскопії, а також висновки гістологічних досліджень, якщо такі рекомендовані і проводяться.

 

Лікування кератоми: видалення в Кривому Розі

 

Результатом діагностики може стати призначення консервативного лікування, але також рекомендація лікаря видалити кератому. Якщо прийнято рішення радикальної боротьби з новоутворенням, ми виконаємо видалення кератом на місці, в нашому медичному центрі. Пропонуємо вивчити процес видалення за допомогою прикріпленого відео, і упевнитися, що операція відрізняється мінімальними термінами проведення, високою ефективністю і безпекою!

 

Видалення кератоми: відео Клініки Медітон

 

 

• Безболісний метод – місцева анестезія з підвищеним ефектом для виключення дискомфорту пацієнта;
• Видалення кератоми радіохвильовим методом, пошарове висічення новоутворення;
• Мінімальний вплив на здорові тканини, коагуляція судин;
• В якості впливу на більш глибокі тканини – кріодеструкція кератоми!

 

Не приймайте поспішних рішень, не намагайтеся впливати на шкірні новоутворення самостійно – зрізати їх, давити, припікати, обробляти речовинами. Це може бути небезпечно для вашого здоров'я.


Видалення кератоми: радіохвиля + кріодеструкціяВидалення кератоми: радіохвиля + кріодеструкція

Експертний підхід і професіоналізм у вирішенні дерматологічних проблем. Запис на прийом дерматолога, дерматоонколога, трихолога Клініки Медітон ведеться за телефоном (098) 530-60-40, а також через онлайн форму на сайті!

 

Важлива інформація:

Консультація дерматолога та дерматоонколога

Видалення фіброми шкіри

Лікування базаліоми в Кривому Розі

Поділитися