Боляче мочитися? Запишіться до лікаряБоляче мочитися? Запишіться до лікаряСтрах перед походом до туалету знайомий багатьом. І пов'язаний він з хворобливими відчуттями під час сечовипускання, які перетинаються з різями, печінням, підвищеною напругою в період частих позивів. Подібні симптоми обумовлені цілим списком захворювань. Тому ми пропонуємо обговорити, що означають болі під час сечовипускання!

 

Найбільш частими причинами неприємних і дійсно хворобливих відчуттів прийнято вважати цистити і уретрити. У свою чергу, цистит є переважно жіночою проблемою, так як порівняно невелика довжина уретри у жінок полегшує проникнення інфекцій безпосередньо в сечовий міхур. Для чоловіків властиві уретрити, і причина знову в довжині уретри, яка на порядок більша. Тому інфекції зосереджуються в сечівнику, викликаючи уретрити різної етіології. Але це далеко не всі захворювання, здатні провокувати біль і печіння під час спорожнення сечового міхура!

 

Як відрізняються болі

 

Біль при сечовипусканні говорить про запалення, розвиток сечокам'яної хвороби або пухлинних процесів, і може бути пронизуючим гострим, тупим і ниючим, тягнучим, віддавати у сечовий міхур, лобкову зону. Біль виникає на початку сечовипускання, притупляється в процесі, і може посилюватися при завершенні, виділенні останньої порції.

 

Додатково приєднується печіння при сечовипусканні, відчуття кольок в уретрі, при певних інфекційних захворюваннях присутній постійний свербіж уретри.

 

Болі при сечовипусканні: причини

 

• Однією з причин є сечокам'яна хвороба. Утворення конкрементів призводить до неприємних відчуттів, хворобливості внизу живота і промежини. У момент відходження сечі можливий вихід фрагментів каменів і травмування стінок уретри, що викликає біль не тільки в процесі руху каменю, але також і в майбутньому;
• Біль і складності сечовипускання проявляються в разі виникнення новоутворень, поліпів сечового каналу, а також подібних патологій в сечовому міхурі або простаті. Труднощі походу в туалет пов'язані зі звуженням уретри, коли канал частково перекритий;
• Подібні симптоми виникають при пухлинах простати. У разі розвитку раку сечового міхура біль набагато сильніший, і відчувається не тільки в момент походу в туалет, але також має постійний характер з різною локалізацією. Біль віддає в поперек, крижі;
Печіння, різі та болю під час сечовипускання: причини й можливі захворюванняПечіння, різі та болю під час сечовипускання: причини й можливі захворювання• Біль і відчуття незавершеного акту сечовипускання є ознаками простатиту. Додатково присутнє печіння, часті позиви, тягнучі больові відчуття, що віддають в промежину і зовнішні статеві органи;
• Труднощі при сечовипусканні, різі і печіння – привід перевіритися на ІПСШ. Інфекції, які передаються статевим шляхом, в більшості сигналізують про власну присутність та розвиток подібними ознаками;
• Хворобливе сечовипускання нерідко спостерігається під час лікування урологічних захворювань, запальних процесів, ЗПСШ. Можлива травматизація сечівника медичним інвентарем в процесі фізіотерапії, під час діагностики, або безпосередньо препаратами. Роздратування в уретрі, запалення, біль і печіння, що виникли в процесі лікування, говорять про необхідність терміново проінформувати лікаря для корекції курсу лікування, скасування препаратів, внесення певних змін!

 

Біль в процесі сечовипускання: коли звернутися до лікаря

 

Ми частково торкнулися патологій та захворювань сечостатевої системи, які можуть провокувати настільки неприємні стани, здатні навіть пробудити страх перед походом в туалет. Серед них ЗПСШ, цистити і уретрити, сечокам'яна хвороба, простатит, пухлинні процеси. Але варто відзначити, що це тільки частина патологій, адже в процесі діагностики фахівці можуть виявити і інші захворювання: це стриктура уретри, пієлонефрит, інфекції репродуктивних органів, хвороба Пейроні і баланопостит у чоловіків, кістоз яєчника і вагінальні інфекції у жінок. Необхідна професійна диференціальна діагностика, але ще більш важливий своєчасний похід до лікаря!

 

Зверніться до уролога і гінеколога, отримайте призначення для відвідування інших профільних фахівців при необхідності, після первинного діагнозу. Рекомендуємо відразу записатися на прийом, якщо:
• Відчуваєте хворобливе сечовипускання протягом 1-3 днів;
• У сечі є домішки гною, прожилки, помутніння, кров;
• Присутні додаткові аномальні виділення зі статевих органів;
• Сеча має поганий різкий запах, відрізняється від звичної за кольором;
• Біль під час спорожнення сечового міхура віддає в промежину, бік, спину;
• Біль супроводжується почервонінням статевих органів, спостерігається підвищення температури, лихоманка!

 

Правильне рішення – максимальне огородження себе від подібних проблем, для чого необхідні систематичні профілактичні обстеження у фахівців 1-2 рази на рік. Найбільш помітні симптоми, з якими слід відразу звернутися до лікаря: печіння під час походу в туалет, домішки гною або крові в сечі, виражений біль при сечовипусканні в кінці у жінок – лікування важливо розпочати якомога раніше. Те саме стосується чоловіків!

 

Проблеми з сечовипусканням: діагностика


Біль при сечовипусканні: діагностика в Кривому РозіБіль при сечовипусканні: діагностика в Кривому Розі

Наші фахівці пропонують експертну оцінку стану здоров'я, встановлення і підтвердження діагнозу із застосуванням власної лабораторії і розширеної інструментальної бази, завдяки чому буде призначено ефективне лікування виявленого захворювання.

 

• Первинно, проводиться збір скарг і зовнішній огляд, вивчається історія хвороби;
• Призначається УЗД сечового міхура, ТРУЗД для чоловіків, гінекологічне УЗД для жінок;
• Залежно від попереднього діагнозу, призначаються аналізи крові і сечі, забір мазків на бакпосів, ПЛР тести, визначення залишкової сечі УЗД, цистоскопія, мікроскопічні аналізи, гістологія!

 

Лікування болю при сечовипусканні: Кривий Ріг, Клініка Медітон

 

Ми застосовуємо сучасні технології і методики, а також спираємося на медичні протоколи в момент прийняття рішень і складання схем лікування, в залежності від встановленого і підтвердженого діагнозу. Це дає нам можливість ефективно впливати безпосередньо на захворювання, яке викликало даний симптом.

 

Для полегшення стану призначається симптоматичне лікування, прописуються імуномодулюючі препарати, відновлювальна терапія. Часто призначаються процедури, які необхідні для лікування основної патології. Сьогодні ми готові запропонувати найбільш ефективні методи впливу, строго відповідно до діагнозу: плазмотерапія в урології, фотодинамічна терапія, аргоноплазмова коагуляція, пневмовібромасаж, ЛОД терапія. Процедури відмінно поєднуються з прийомом протигрибкових і антибактеріальних препаратів!

 

Пам'ятайте всього 3 правила досягнення позитивного результату. Це своєчасне звернення до лікаря, експертна діагностика і дотримання рекомендацій фахівця в процесі лікування!

 

Якщо вам боляче мочитися, присутні різі і печіння при сечовипусканні, тягнучі болі в промежині, спостерігаєте тривалі тазові болі, помітили кров в сечі або виділення, терміново зверніться за допомогою! Біль при сечовипусканні у жінок і чоловіків – один з найпоширеніших симптомів ЗПСШ та запальних захворювань, що мають ризики серйозних ускладнень!


Лікування урологічних захворювань: Кривий РігЛікування урологічних захворювань: Кривий Ріг

Запис на прийом лікарів, аналізи та діагностику в Клініці Медітон ведеться за телефоном (098) 530-60-40. Виявимо захворювання, підтвердимо діагноз та зробимо призначення. Дискомфорт при поході в туалет у чоловіків, ріжучий біль при сечовипусканні у жінок: лікування, консервативна терапія та процедури!

 

Важлива інформація:

УЗД визначення залишкової сечі

Нетримання сечі у жінок

Уретроскопія в Кривому Розі

Поділитися