Діагностика та лікування отомікозуДіагностика та лікування отомікозуОтомікоз являє собою запалення зовнішнього вуха, рідше, середнього вуха. Причиною отомікозу є агенти грибкової флори, завдяки впливу і розвитку яких можливий ряд неприємних симптомів. Пропонуємо швидко вирішити проблему за участю отоларинголога Клініки Медітон: лікування отомікозу в Кривому Розі на Філатова, 10!

 

Грибки, що викликають захворювання вуха, можуть чинити негативний вплив самостійно, але нерідко приєднується бактеріальна інфекція!

 

Причини грибка вуха

 

Розмноженню патогенів в зовнішньому вусі сприяють анатомічні і фізіологічні особливості, але також певні супутні хвороби. Можна говорити про погану або надмірну гігієну, звичку постійно чесати вухо, що додатково сприяє пошкодженням і мікротравмам, інфікуванню, утворенню сірчаних пробок.

 

Серед основних причин отомікозу згадується підвищена вологість повітря, постійне носіння слухового апарату, деякі відповідні захворювання, наприклад, хронічний гнійний отит. Визначено взаємозв'язок патології з деякими дерматологічними захворюваннями, алергічними реакціями, ускладненнями запалень органів носоглотки. Фахівці відзначають можливість розвитку грибкового отиту і завдяки перехресним наборам причин, коли дитина часто грає на вуличному майданчику або в саду і має звичку чіпати вуха і обличчя, або коли люди старшого віку носять слуховий апарат і мінімально дотримуються норм особистої гігієни!

 

Факторами ризику розвитку патології можна назвати імунодефіцитні стани, тривалий прийом антибіотиків, наявність цукрового діабету!

 

Отомікоз: симптоми і клінічна картина


Симптоми грибкового отитуСимптоми грибкового отиту

Головні ознаки початку і розвитку захворювання: хворобливі відчуття і свербіж, почервоніння зовнішньої частини слухового проходу, головні болі. Також, виділення з вуха, відчуття розпирання і фізичне звуження слухового проходу за рахунок набряклості, погіршення слуху!

 

• Хвороба прогресує поступово. Первинний симптом мікозу вуха – свербіж, завдяки чому людина постійно торкається, намагається чесати вухо все глибше, тим самим травмуючи шкіру і додатково поширюючи патогенні грибки по поверхні;
• Потроху, по ходу більш глибокого проникнення грибка, симптоматика посилюється. Свербіння стає постійним і більш серйозним, виникають болі у вусі, можливо печіння. Приєднуються інфекції, вушний прохід запалюється і звужується, розвивається зниження слуху;
• У разі розвитку кандидамікозу проблема може поширюватися не тільки на слуховий прохід, але також вушну раковину!

 

Діагностика отомікозу: консультація ЛОРа

 

Безпосередньо запалення визначається при первинному огляді пацієнта, коли отоларинголог проводить зовнішній огляд і отоскопію. Для встановлення причин і підтвердження захворювання, проводиться диференціальна діагностика. Необхідними є бактеріологічний аналіз і мікроскопія виділень для точного визначення збудника і виявлення ступеня чутливості до препаратів впливу!

 

Дослідження мазків, посіви, культуральні дослідження і мікроотоскопія стандартні для більшості, але для пацієнтів з порушенням слуху можуть задіюватися і додаткові методики інструментального обстеження!

 

Лікування отомікозу в Кривому Розі

 

Слід розуміти, що захворювання схильне до рецидивів, може перейти в хронічну форму, має ускладнення. Тому важливо дотримуватися схеми лікування, яку фахівець розробляє індивідуально для кожного пацієнта. Турбота про власне здоров'я значно полегшить курс терапії!

 

У процес лікування грибка вуха входить очищення слухового каналу, антисептична обробка, додаткова обробка протигрибковими препаратами. У разі виявлення інфекцій, можуть призначатися антибіотики, пробіотики, відновлювальна терапія. Рекомендуються вітамінні комплекси і прийом препаратів для підсилення імунітету!

 

Можливі різні діагнози, в залежності від збудника запалення, стадії захворювання, супутніх патологій. Незалежно від результатів аналізів і досліджень, виявлено зовнішній отомікоз, мікотичний середній отит, грибковий мірінгіт або інші хвороби вуха, важливо вчасно почати лікування і дотримуватися інструкцій лікаря!


Отомікоз, грибковий отит: лікування в Клініці МедітонОтомікоз, грибковий отит: лікування в Клініці Медітон

Запис на прийом отоларинголога для профілактичного огляду, обстеження, діагностики та призначення лікування, ведеться за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Сучасні методи лікування ЛОР-захворювань

Фотодинамічна терапія в лікуванні

Консультація ЛОРа та призначення: вартість

Поділитися