Контактний дерматит: прийом дерматологаКонтактний дерматит: прийом дерматологаКонтактний дерматит являє собою алергічну відповідь організму на певні зовнішні фактори. Реакція шкіри на алергени може бути досить неприємною, і переходити в хронічну форму. Тому важливо звернути увагу на проблему. Рекомендуємо своєчасне лікування контактного дерматиту: Кривий Ріг, дерматологія Клініки Медітон!

 

Сьогодні в медицині описано не менше декількох тисяч специфічних факторів, які провокують алергічну реакцію і КД. Тому важливо розібратися з причинами, симптоматичними ознаками, вчасно провести експертну диференціальну діагностику і отримати призначення лікування контактного алергічного дерматиту!

 

Причини алергії на зовнішні подразники

 

Спочатку варто розподілити фактори впливу на групи:
• Хімічні речовини – феноли, формальдегіди, стирол та інші, безпосередній контакт з якими провокує реакцію організму, а також рослини – їх пилок і сік, виділяємі речовини;
• Метали – кобальт, нікель, хром, ртуть, мідь та інші, гума, латекс і компоненти складу їх виробництва;
• Різні консерванти і можливі біодобавки в продуктах, за рахунок яких нерідко виникає і харчова алергія;
• Косметичні засоби та побутова хімія, з якими можливий щоденний контакт – одеколони і духи, лак для нігтів, миючі засоби, фарба для волосся, а також синтетичні тканини, з яких виробляється білизна, верхній одяг;
• Лікарські засоби зовнішнього застосування – мазі, креми та гелі з антибіотиками та іншими компонентами;
• Численні будівельні матеріали, сухі суміші!

 

Варто відзначити, що відповідь організму можуть викликати найрізноманітніші подразники, в залежності від імунної системи, схильності, зв'язку декількох факторів впливу, наявних захворювань і маси інших причин. Тому відзначається дерматит, який розвивається після взаємодії людини з гіпсовими штукатурками або цементами, певними видами лакофарбових матеріалів, при контакті з добривами, лугами і кислотами, з пилом і навіть водою, яка нерідко має в складі десятки хімічних елементів!


Дерматит після носіння маскиДерматит після носіння маски

Група ризику досить велика. Контактний дерматит у дітей виникає в дитячому садку при постійному малюванні недорогими неякісними фарбами, а також під час прогулянок на вулиці, де до цього могло проводитися прибирання із застосуванням хімії або удобрюватися грунт для посадки рослин. Контактний дерматит у дорослих поширений не менше. Впливу подразників і вираженої реакції організму схильні працівники громадського харчування та клінінгових компаній, будівельники, співробітники виробничих і промислових підприємств, перукарі, медики, спортсмени і навіть рибалки!

 

Ключовий фактор ризику – механічні пошкодження шкіри, а саме садна, подряпини, більш глибокі рани, в зв'язку з чим виникає запалення і інфікування. Часто проблема носить саме професійний характер, коли людина систематично контактує з алергеном, протягом тривалого терміну стикається з певними матеріалами. Тут же можна відзначити, що на сьогоднішній день, в зв'язку зі зрозумілими причинами, нерідко виникає контактний дерматит після носіння маски!

 

Типи дерматитів: Класифікація

 

• Атопічний дерматит, який може бути пов'язаний зі спадковістю або іншими причинами, наприклад, алергічними захворюваннями за типом полінозу і астми;
• Контактний дерматит – виникнення реакції після взаємодії з речовиною, що викликає запальний процес. Захворювання може бути двох типів. Це ірритантний і алергічний дерматит;
• Іритантний дерматит – запальна реакція шкіри, прямий токсичний вплив при контакті з подразником, систематичною взаємодією з ним;
• Алергічний контактний дерматит – реакція організму під впливом певного алергена-подразника. Первинно підвищується чутливість, а далі настає реакція!

 

За формою розрізняють гострий, підгострий і хронічний КД. Перебіг захворювання може бути легким, середнього ступеня тяжкості і важким!

 

Симптоми дерматиту: клінічна картина


Симптоми алергічного дерматитуСимптоми алергічного дерматиту

Простий дерматит може проявлятися в залежності від впливу подразника, але часто симптоматика пов'язана саме з індивідуальними особливостями захисних реакцій організму людини.

 

Гостра форма виражається свербінням, почервонінням шкіри, набряком, утворенням вузликів, ерозій. На певній стадії виникає лущення шкіри, пігментація. В індивідуальному порядку може турбувати стягнутість шкіри, свербіж і навіть біль, печіння. Якщо вражено великі області, порушується функціонування нервової системи, людина відчуває загальну слабкість, можливі порушення сну, підвищення температури.

 

Незалежно від проявів захворювання, всього одного симптому або відразу декількох пов'язаних, рекомендовано звернутися до фахівця.

 

Шкірні захворювання нерідко представлені ідентичними ознаками, і важливо вчасно провести диференціальну діагностику. Незалежно від діагнозу, виявлено контактний дерматит на руках або обличчі, екзему, псоріаз або лишай, вам буде надана кваліфікована допомога лікарів нашого дерматологічного центру!

 

Лікування контактного дерматиту: Кривий Ріг, Клініка Медітон

 

Після проведення діагностики, бесіди з пацієнтом і огляду, клінічних аналізів і ряду тестів, а також інструментальних досліджень для виключення захворювань внутрішніх органів, призначається лікування.

 

У разі встановлення факту КД, першим обов'язковим завданням є припинення контакту з подразником – алергеном, який викликає реакцію. Призначається симптоматичне лікування і протиалергічні препарати, відновлювальна терапія, засоби для посилення імунітету. Нерідко, в призначенні присутні рекомендації до правильного харчування!


Диференціальна діагностика, лікування дерматитів в Кривому РозіДиференціальна діагностика, лікування дерматитів в Кривому Розі

Запис на прийом алерголога та дерматолога, інших фахівців медичного центру, а також запис на аналізи та обстеження, ведеться за телефоном (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Дерматологічні захворювання: тлумачний словник

Діагностика та лікування екземи

Псоріаз – стійка ремісія захворювання

Поділитися