Лікування гідроцеле, водянки яєчкаЛікування гідроцеле, водянки яєчкаГідроцеле – скупчення серозної рідини в порожнині оболонок яєчка, безпосередньо між листками власної оболонки. Водянка яєчка або гідроцеле – серйозна патологія з масою ускладнень і можливістю рецидиву. Тому ми рекомендуємо звернутися до уролога, щоб отримати призначення лікування гідроцеле в Кривому Розі!

 

Набряк мошонки цілком може бути ознакою пухлини яєчка і його придатка. Тому не варто чекати, доки проблема пройде самостійно, щоб не упустити період можливого безпроблемного лікування.

 

Фахівцями доведено, що здавлення гонади утвореною кількістю рідини може привести не тільки до больових відчуттів, але також до гіпотрофії яєчка і розладу сперматогенної функції. Це говорить про необхідність термінового звернення за допомогою, для чого ми рекомендуємо записатися до уролога Клініки Медітон для точної діагностики!

 

Ознаки гідроцеле: симптоми водянки яєчка

 

Вираження патології безпосередньо залежить від загального обсягу скупчень рідини. При мінімальній її кількості можливі легкі дискомфортні відчуття, але при підвищенні об'єму мошонка збільшується асиметрично, виникає натягнутість шкіри, а також зміна її природного кольору. Постійними симптомами гідроцеле стають візуальне збільшення мошонки і відчуття розпирання зсередини, тягнучі болі, дискомфорт під час ходьби і при фізичних навантаженнях.

 

Водянка яєчка впливає на еректильну функцію, а також позначається на процесі сечовипускання. Відчуваються різкі болі, спостерігається гіперемія шкіри, неможливість нормальної пальпації яєчок, підвищена набряклість, збільшення регіонарних лімфовузлів!

 

Причини набряку калитки і гідроцеле


Чому розвивається набряк калиткиЧому розвивається набряк калитки

Одна з причин – аномалія розвитку, коли відросток очеревини, що відповідає за опускання яєчка в калитку, не заростає. Друга причина вважається комплексною, за рахунок чого розвивається набута форма патології через інфекційні процеси, травматизацію, розвиток новоутворень.

 

У дитячому віці до 1,0-1,5 років діагностується вроджене гідроцеле. Найчастіше воно проходить самостійно і навіть без лікування. При розвитку гідроцеле в літньому віці його вплив, а також наслідки для організму, мінімальні. Необхідно приділити підвищену увагу, якщо проблема існує в підлітковому і дорослому віці!

 

Основні причини розвитку гідроцеле:
• Накопичення і депонування рідини, а також безпосередньо захворювання, які впливають на дані процеси. Серед них печінкова недостатність, патології нирок і захворювання серцево-судинної системи;
• Запальні процеси, які викликають порушення кровообігу і лімфотоку: орхоепідидиміт, орхіт та інші;
• Пухлинні захворювання, що викликають зміну форми, асиметрію калитки, а також чинять тиск на судини;
• Наслідки травм – ударів, опіків, укусів та інших, за рахунок чого пошкоджуються кровоносні і лімфатичні судини. Подібні порушення призводять до збою відтоку рідини. Можливий і розвиток інфекційного процесу, який посприяє проблемі!

 

Класифікація гідроцеле, ускладнення

 

Урологи і андрологи говорять про можливість розвитку одностороннього або двостороннього гідроцеле. Патологія відрізняється розмірами – від малих до гігантських, є фізіологічною вродженою або набутою. Форма перебігу гідроцеле – гостра та хронічна!

 

Лікарі рекомендують вчасно звернути увагу на зазначені раніше симптоми, і невідкладно діяти при виявленні водянки яєчка. У разі ігнорування проблеми, можливий розвиток ускладнень:
• На тлі поганого кровообігу і постійної компресії тканин яєчка порушується сперматогенез;
• У разі механічних впливів при фізичних навантаженнях або під час статевих контактів можливий розвиток орхіту, запалення яєчка;
• Завдяки розмноженню патогенної мікрофлори нерідко зустрічається інфікування;
• Патології мікроциркуляційних процесів впливають на рівень вологості шкіри, за рахунок чого з'являються дерматити;
• Тиск великого об'єму рідини при набряку калитки порушує сечовидільну і сексуальну функції;
• У разі тривалого перебігу захворювання можлива атрофія яєчок!

 

Діагностика гідроцеле в Клініці Медітон


Діагностика водянки яєчка: прийом урологаДіагностика водянки яєчка: прийом уролога

Найбільш важливе завдання – раннє виявлення захворювання і своєчасна допомога пацієнту. Забороняється самостійна діагностика і самолікування!

 

Для попереднього діагнозу проводиться зовнішній огляд і пальпація, консультація лікаря для виявлення прихованих захворювань або виключення супутніх патологій. Призначається консультація хірурга для діагностики можливого утворення гриж!

 

Додаткові діагностичні обстеження та аналізи:
• УЗД органів калитки, УЗД лімфатичних вузлів;
• Аналіз крові і сечі, спермограма, ПЛР-аналізи, дослідження на онкомаркери!

 

Також можливе призначення КТ і МРТ, УЗДГ судин мошонки, і додаткові консультації нефролога, ендокринолога, хірурга, інфекціоніста!

 

Лікування водянки яєчка

 

На ранніх стадіях, при відсутності ускладнень, призначається консервативна терапія, завдяки якій основні фактори можуть бути мінімізовані і усунені поряд зі зникненням провокацій захворювання.

 

Обов'язково потрібне постійне спостереження провідного фахівця, щоб відстежувати динаміку навіть при відсутності вираженої симптоматики на первинних етапах. Необхідний і ряд специфічних аналізів для виключення розвитку патології, урологічних захворювань, інфекцій, а також ускладнень, що впливають на репродуктивну систему.

 

У більш складних випадках призначається операція гідроцеле, яка проводиться класичним способом або із застосуванням малоінвазивних методик!


Як вилікувати гідроцелеЯк вилікувати гідроцеле

Якщо у вас підозра на гідроцеле, ви почуваєте себе погано або незвично в порівнянні зі звичайним станом, виявили набряк яєчка або симптоми інших урологічних захворювань, запишіться на прийом для консультації фахівця. Номер для зв'язку: (098) 530-60-40!

 

Додаткові матеріали:

Уретроскопія в Кривому Розі

Трансректальне ультразвукове дослідження

Спермограма: дослідження сперми

Поділитися