Ефективне лікування трахеїту в Кривому РозіЕфективне лікування трахеїту в Кривому РозіТрахеїт – запальний процес в трахеї, який розвивається і протікає з причини вірусних або бактеріальних, а також грибкових інфекцій. Головним симптомом патології є наростаючий кашель і його напади. Тому важливо вчасно відвідати лікаря. Пропонуємо пройти лікування трахеїту в Кривому Розі: відділення отоларингології Клініки Медітон!

 

Труднощі дихання, кашльові спазми, першіння і різі в горлі, осиплість голосу і скачки температури – досить погана симптоматика, яку не варто терпіти. Крім того, на тлі тривалого кашлю присутнє відділення мокротиння, кашель стає гучним, з надривами, що виражається болем в горлі, а також неприємними відчуттями в грудині. Подібний перебіг захворювання говорить про необхідність термінової діагностики. З її допомогою можна буде визначити патологію і почати лікування трахеїта, а також попередити розвиток можливих ускладнень, що ведуть до хронічних захворювань і постійних рецидивів, з якими потрібно буде справлятися в період сезонних загострень. Також, потрібно пам'ятати про можливість зараження близьких людей, так як вірусний трахеїт передається, як і інші подібні захворювання – повітряно-крапельним шляхом!

 

Основні симптоми трахеїту

 

Крім описаних раніше симптомів, варто вказати і на наступні. Серед них не просто напади кашлю, але також надривний нічний кашель, який сприяє порушенням сну, а недосип в свою чергу призводить до ослаблення організму, неуважності і дратівливості.

 

Можливе підвищення температури тіла, головний біль і запаморочення на тлі боротьби організму з інфекцією, зниження апетиту. Нерідко присутнє запалення шийних і підщелепних лімфатичних вузлів!

 

При відсутності ефективного і своєчасного лікування, можливий розвиток ускладнень. Інфекційний процес спускається нижче по дихальних шляхах, завдяки чому виникають ризики переходу патології в хронічний трахеїт лікування якого буде більш тривалим та складним, з періодичним загостренням. Нерідко відзначається розвиток бронхіту або запалення легенів!

 

Класифікація трахеїту

 

Класифікація трахеїту, симптоми і ознакиКласифікація трахеїту, симптоми і ознакиСамостійно запалення трахеї на практиці зустрічається рідко. Найчастіше спостерігається поєднана патологія, яка виражена запаленням не тільки трахеї, але також бронхів, гортані. Залежно від охоплення інфекційним процесом певної зони дихальних шляхів, розрізняють:
• Трахеобронхіт – запальне захворювання, яке охоплює трахею і бронхи;
• Ринофаринготрахеїт – запальне інфекційне ураження не тільки трахеї, але також слизових носа і глотки;
• Ларинготрахеїт – запалення трахеї, а також гортані!

 

Відповідно, крім ознак безпосередньо трахеїту, ви будете відчувати симптоми ларингіту або бронхіту, в залежності від поширення інфекції і запального процесу!

 

Причини трахеїту

 

• Захворювання може мати вірусне походження і розвиватися на тлі грипу, ГРВІ;
• Бактеріальний трахеїт складніший і небезпечніший вірусної форми. Захворювання може бути викликано гемофільною паличкою, золотистим стафілококом, а також пневмококом, і спровокувати більш серйозне гнійне запалення трахеї;
• Причиною може стати і алергічна реакція організму на шерсть тварин, пил і пилок, хімічні засоби!

 

Діагностика трахеїту: прийом отоларинголога Клініки Медітон

 

Диференціальна діагностика – найбільш важливе завдання для призначення адекватного лікування, адже запалення в трахеї має численні симптоматичні збіги з ознаками бронхіту, кашлюку, туберкульозу. Первинно, відчуваючи зазначену вище симптоматику, можна звернутися до терапевта або ЛОРа. У більш складних випадках, може знадобитися допомога пульмонолога!

 

Для підтвердження діагнозу, після збору скарг і прослуховування дихання, проводиться ларинготрахеоскопія, призначається загальний аналіз крові. Додатково береться мазок з носа і зіву, виконується забір мокротиння. Залежно від індивідуальної картини, отоларинголог може розширити обстеження: призначається трахеобронхоскопія, рентген, видається направлення до алерголога!

 

Трахеїт, лікування в Кривому Розі

 

Після проведення діагностики призначається лікування трахеїту, яке являє собою комплексний процес з урахуванням індивідуальних показників, що залежать від безпосереднього діагнозу, стадії захворювання, причини його розвитку, наявності ускладнень, а можливо, і встановлених інших патологій в гострій або хронічній формі. Пацієнту призначаються противірусні препарати або антибіотики, відповідно до діагнозу, антигістамінні засоби, розріджуючі та відхаркувальні, муколітичні препарати. Можливе призначення загальнозміцнюючої терапії, імуномодулюючих препаратів, жарознижуючих засобів. Підвищити ефективність лікування можуть спеціальні процедури: інгаляції за допомогою небулайзера, електрофорез, рефлексотерапія, УВЧ та інші.

 

Лікування трахеїту у дитини відкладати не можна. Не варто тягнути з походом до лікаря і в разі запалення трахеї у дорослого. Проблема є досить неприємною зі списком численних виражених симптомів, а також ризиком розвитку ускладнень. Тому рекомендуємо своєчасну консультацію фахівця!

 

Лікування трахеїту: прийом ЛОРа, призначенняЛікування трахеїту: прийом ЛОРа, призначенняЗапис на прийом ЛОРа нашого медичного центру, а також консультації педіатра, терапевта і алерголога, ведеться за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Лікування ларингіту у дітей і дорослих

Алергічний кашель і нежить

Болить вухо? Лікування отиту

Поділитися