Лікування лямбліозу в Кривому РозіЛікування лямбліозу в Кривому РозіЛямбліоз – гостре або хронічне паразитарне захворювання, яке провокується попаданням в травну систему лямблій, одноклітинних мікроорганізмів. Симптоми зараження виразні і неприємні. Можливі ускладнення захворювання. Тому ми пропонуємо пройти обстеження і почати лікування лямбліозу: Кривий Ріг, Клініка Медітон!

 

Носіями лямблій можуть бути вуличні або домашні тварини, в тому числі улюблені нами собаки і кішки. Але частіше джерелом інфекції для людини є саме людина. Зараження відбувається після контакту з хворими людьми або тваринами, після вживання необроблених продуктів і сирої води, при порушенні правил гігієни, в складних санітарних умовах, а також через банальне рукостискання або при обміні побутовими предметами. Найчастіше до зараження схильні дитячі колективи, члени однієї сім'ї!

 

Лямбліоз або гіардіоз – поширене захворювання, постраждати від якого може не тільки дитина, але і доросла людина. Паразити, що заражають організм, існують в двох формах:
• Перша, вегетативна форма – паразитарна діяльність у верхньому відділі тонкого кишечника, стадія розмноження в активній фазі;
• Друга, цистна форма – присутність в товстому кишечнику, пасивна, з утворенням захисної оболонки.

 

Симптоми лямбліозу, ознаки зараження


Лямбліоз: симптоми і ознаки захворюванняЛямбліоз: симптоми і ознаки захворювання

Інкубаційний період розмитий, і може тривати від 2-5 днів до 30 і більше днів. Нерідко, особливо у дорослого населення, симптоми взагалі відсутні, і для виявлення захворювання необхідний ряд специфічних факторів, які сприяють вираженню симптомів!

 

Лямбліоз у дітей позначається підвищенням температури тіла, починає боліти живіт, присутня нудота і напади блювоти, спостерігається рідкий стілець. Живіт бурчить, болючий при пальпації, дитина скаржиться на здуття і метеоризм. Лямбліоз у новонароджених позначений поганим сном, постійним занепокоєнням, яке посилюється після годування. Можливі алергічні реакції і поява попрілостей.

 

Якщо не лікувати лямбліоз у дитини, в перспективі можливі ускладнення у вигляді посилення схильності до простудних захворювань і алергічних реакцій, спостерігається розвиток проблем з шлунково-кишковим трактом, порушення росту.

 

У дітей середнього віку, а також у дорослих, симптоматика слабша, і прояви паразитарної інвазії характеризуються метеоризмом, порушенням стільця, неприємними відчуттями в правому боці і навколо пупка. Можливі запаморочення і головні болі, скачки температури і артеріального тиску, поява гіркоти у роті, хворобливість лімфатичних вузлів, розвиток дерматологічних патологій – псоріазу, вугрової висипки!

 

Загальна кількість симптомів об'єднується в цілі симптомокомплекси, з якими фахівцям простіше працювати для підтвердження діагнозу:
• Ознаки розладу роботи шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту і втрата ваги, чергування запорів і діареї, поява нальоту на язиці, біль в животі і нудота, поганий запах з рота;
• Симптоми втрати корисних поживних речовин організмом: відставання в розвитку, постійні авітамінози, дистрофія;
• Симптоми інтоксикації організму: слабкість організму, швидка стомлюваність, порушення сну і дратівливість, аритмії;
• Симптоми шкірних уражень: запалення слизових оболонок, поява заїд, сухість шкіри і її лущення, дерматити, алергічні реакції;
• Ознаки загострення інших захворювань: холецистит, гастрит, виразкові захворювання шлунково-кишкового тракту, коліти, артрити, астма!

 

Діагностика лямбліозу

 

Діагностика лямбліозу в Клініці МедітонДіагностика лямбліозу в Клініці Медітон

В Клініці Медітон вас прийме педіатр, терапевт або інфекціоніст. Наші фахівці вислухають скарги, поставлять первинний діагноз і призначать аналізи і дослідження для його підтвердження або спростування, що важливо для ефективності лікування і отримання позитивного результату!

 

• Клінічний аналіз і біохімія крові;
• Копрограма, аналіз калу ПЛР;
• УЗД органів черевної порожнини!

 

Для підтвердження діагнозу лікар може призначити ФГДС, ІФА-тести, аналіз сечі, інші аналізи та інструментальні дослідження!

 

Лікування лямбліозу в Кривому Розі

 

Основні завдання – поліпшення самопочуття пацієнта і швидке усунення збудника захворювання. Для лікування лямблій сьогодні застосовуються різні схеми, але частіше вони зводяться до однієї програми, яка індивідуально коригується під кожного пацієнта. Стандартне призначення наступне:
• Ентеросорбенти для зв'язування, поглинання і виведення токсинів;
• Протипаразитарна терапія, протимікробні засоби для лікування інфекцій, що провокуються патогенними мікроорганізмами;
• Пробіотики для відновлення мікрофлори і стимуляції її подальшої стабілізації;
• Ферменти і холекінетики для відновлення роботи органів шлунково-кишкового тракту;
• Полівітамінні комплекси та імунотерапія;
Призначення дієтичного харчування!

 

У разі виявлення описаних раніше симптомів зверніться за допомогою до фахівців нашого медичного центру. До призначення лікування важливою є професійна диференціальна діагностика, так як ознаки лямбліозу перетинаються з симптомами численних захворювань шлунково-кишкового тракту.

 

Лікування лямблій, відновлювальна терапіяЛікування лямблій, відновлювальна терапія

Телефон для запису: (098) 530-60-40! Ви можете звернутися за вказаним номером або через вайбер, записатися онлайн або через реєстратуру однієї з філій медичного центру!

 

Рекомендовані матеріали:

Прийом педіатра

Інфекційне відділення в Кривому Розі

Консультація алерголога

Поділитися