Лікування імпетиго у дітей у Кривому Розі, терапія піодермії у дорослихЛікування імпетиго у дітей у Кривому Розі, терапія піодермії у дорослихІмпетиго – це шкірне гнійничкове захворювання, яке є одним з видів піодермії, і може бути викликане стрептококами або стафілококами, а також поєднанням їх впливу. Хвороба є заразною, тому рекомендуємо звернути увагу і термінове звернутися до лікаря. Консультація дерматолога – лікування імпетиго у Кривому Розі, лікування інфекцій шкіри на Філатова!

 

Гнійне ураження шкіри, піодермія, імпетиго – це дерматологічні патології із охопленням до 15% від загальної кількості захворювань шкіри. Для інфекційного процесу характерні почервоніння шкіри, висипання везикуло-пустульозного характеру, утворення сухих кірочок. Зараження відбувається при контакті, через уражену та пошкоджену шкіру, коли гнійна інфекція потрапляє у волосяний фолікул. Провокуючі фактори зараження імпетиго – екзема, короста, дерматити та низка інших шкірних захворювань!

 

Ознаки імпетиго – симптоми та перебіг

 

При зараженні на поверхні шкіри з'являються первинні ознаки імпетиго навколо рота і носа, а також на кінцівках, вони являють собою еритеми – червоні плями. Після проникнення інфекції в волосяний фолікул, відбувається зараження та запалення – виникають бульбашки, везикули з серозно-гнійним вмістом. Коли бульбашки розкриваються, за рахунок висихання їх вмісту можна помітити жовто-медові горбисті скоринки, які поступово відпадають. На їх місці можлива пігментація!

 

Відомі й інші симптоми імпетиго у дитини чи дорослого. Вони властиві індивідуальному перебігу з урахуванням особливостей організму або вторинних інфекцій та додаткових захворювань шкіри. Це больові відчуття та свербіж шкіри, виникнення кровоточивих ранок на місці висихання кірочок, відзначається збільшення лімфатичних вузлів.

 

Імпетиго у дітей вражає куточки рота, де утворюються стрептококові заїди, а також крила носа, складки за вухами. Імпетиго у дорослих може вражати ті ж області, але додатково кисті рук, інші відкриті ділянки тіла. Відзначаються групові гнійничкові висипання, ураження і запалення волосяних фолікулів, місцева гіперемія, утворення невеликих вузлів після загоєння!

 

Настільки широка симптоматика, як і загальні ознаки прояву групи захворювань імпетиго, можливі завдяки множинним формам патології!

 

Класифікація імпетиго у дорослих та дітей


Імпетиго у дорослих – фото, класифікація інфекції шкіри, симптомиІмпетиго у дорослих – фото, класифікація інфекції шкіри, симптоми

Розрізняють стафілококове і контагіозне або стрептококове імпетиго, змішане вульгарне імпетиго, а також додаткові форми патології всередині зазначених груп:
• Імпетиго слизових оболонок – хвороба супроводжується виникненням множинних гнійних бульбашок, вражає слизову носа і рота, очей, з'являються виразки на язиці;
• Імпетиго бульозне – на кінцівках з'являються булли, які представляють собою великі, наповнені серозною або гнійно-кров'яною рідиною бульбашки діаметром до 20 мм, на місцях яких після вскриття з'являються грубі горбисті кірки. Процес може зачіпати нігті, виражатися головним болем, загальною слабкістю, підвищенням температури;
• Суха піодермія, або лишай. Поява рожевих і червонуватих плям з лущенням на шкірі обличчя. Після їх зникнення області ураження тривалий період залишаються пігментованими;
• Стрептодермія інтертригінозна – поява виразкових областей, множинних ерозій і гнійних бульбашок у великих шкірних складках. У період розвитку захворювання пацієнта турбує біль і виражений свербіж шкіри;
• Вегетуюче імпетиго – це поширення бульбашок, які згодом лопаються і залишають після себе кірки. З'являється імпетиго на обличчі, тулубі та кінцівках;
• Кільцеподібна форма – ураження нагадує форму кільця через початкове утворення міхура, який розкривається по центру, злегка заживає, але поступово збільшується в діаметрі;
• Сифілоподібна форма – імпетиго у новонароджених, з утворенням уражень шкіри на сідницях;
• Щілиноподібна форма, заїда – утворюється в куточках рота, може з'явитися в куточках очей і на крилах носа. Погано заживає, болить, постійно лопається з причини природної міміки людини;
• Остіофолікуліт – небульозне та бульозне імпетиго, з утворенням великих бульбашок до 50 мм і 15 мм, відповідно. Являє собою запалення волосяних фолікулів;
• Змішане імпетиго, вульгарне імпетиго – розвивається внаслідок присутності і життєдіяльності стрептококів і стафілококів одночасно. Присутні ознаки інтоксикації, запалені області, поява бульбашок і нагноєнь, утворення великих товстих кірок, турбують больові відчуття і свербіж!

 

Стрептококове імпетиго, стафілококове імпетиго, виразки на слизових оболонках, ураження шкіри в куточках рота або ектими на кінцівках – неприємний інфекційний процес з хворобливим перебігом, який може призвести до негативних наслідків. Якщо у вас підозра на зараження, на обличчі гнійна висипка, наповнені бульбашки на тілі та кінцівках – рекомендуємо пройти обстеження у дерматолога!

 

Фактори ризику гнійного захворювання шкіри


Може бути викликана піодермія стрептококами або стафілококами, але ризик розвитку імпетиго у дитини або дорослої людини суттєво підвищують такі стани та патології:
• Мацерація шкіри, її розм'якшення, неправильна обробка колотих та різаних ран, наявність мікроушкоджень шкіри;
• Погана гігієна, контакт із хворим або використання його речей, загальних предметів побуту;
• Знижений імунітет, ослаблення організму на фоні інших захворювань;
• Анемія, атеросклероз, цукровий діабет.


У групі ризику по імпетиго вагітні жінки зі зниженням захисної функції організму, люди з підвищеним потовиділенням та порушенням метаболізму, пацієнти із захворюваннями органів кровообігу та ендокринної системи, люди з хронічними патологіями шкіри, пошкодженням її цілісності!

 

Діагностика імпетиго в дерматології Клініки Медітон


Діагностика імпетиго, визначення піодермії у відділенні дерматологіїДіагностика імпетиго, визначення піодермії у відділенні дерматології

Діагностика імпетиго у дітей проводиться педіатром і дитячим дерматологом, імпетиго у дорослих діагностується дерматологом.

 

Для отримання даних про захворювання, його форму та стадію, необхідний огляд, вивчення шкіри – цифрова дерматоскопія, клінічний аналіз крові, бактеріальний посів і мікроскопія мазків виділень.

 

Під час діагностики можуть бути встановлені і основні захворювання шкіри, на тлі яких розвивається імпетиго. В даному випадку, фахівець призначає аналізи і дослідження для підтвердження отриманої інформації і призначення комплексної терапії!

 

Весь спектр діагностичних заходів справді необхідний – огляд, збір скарг, лабораторні аналізи. Комплексне обстеження дозволяє встановити причини розвитку імпетиго, що підвищує якість точкового впливу та ефективність терапії!

 

Лікування імпетиго – Кривий Ріг, дерматолог на Філатова

 

• Місцева терапія – призначення антисептичних засобів і антибактеріальних мазей для догляду за шкірою;
• Загальнозміцнююча терапія, призначення вітамінних комплексів і препаратів для відновлення імунітету;
• Антибактеріальна терапія, призначення антибіотиків!

 

У деяких випадках лікування проводиться амбулаторно, з розтином і припіканням уражених зон, антисептичною обробкою шкіри.

 

Необхідно дотримуватися рекомендацій фахівця, які можуть включати режим сну і харчування, призначення дієти, а також профілактичних заходів для виключення поширення захворювання.

 

Якщо ви виявили імпетиго у дитини, як і ознаки будь-якого іншого дерматологічного захворювання, або помітили у себе на слизових запалення і утворення бульбашок, появу гнійників і почервоніння на відкритих ділянках шкіри, терміново зверніться за допомогою.

 

Фахівець проведе діагностику, призначить аналізи, визначить форму та стадію імпетиго. Чим лікувати піодермію лікар вкаже в індивідуальному порядку, підібравши найбільш відповідну схему. Імпетиго – це захворювання, яке потребує підвищеної уваги. Рекомендуємо серйозно поставитися до проблеми вже за перших симптомів!

 

Наслідки та ускладнення


Лікування імпетиго успішне та досить швидке – від 2-3 днів до кількох тижнів. Розмноження бактерій дозволяє придушити системна терапія, якщо піодермія шкіри виявлена вчасно. Важливими у разі розвитку ектими є не тільки рання діагностика та професійні призначення дерматолога, але також дотримання курсу лікування імпетиго – мазі, таблетки, вітамінні курси та засоби для імунітету лише за рекомендацією лікаря, з дотриманням періодичності та дозувань застосування!


Якщо симптоми гнійної інфекції шкіри ігноруються, імпетиго у дитини чи дорослого сприймається як звичайна ранка зі швидким і безпроблемним загоєнням, прогнози можуть бути менш позитивними.


Стандартне ускладнення бактеріального ураження – тривалість та поширення з охопленням більшої площі шкіри, а також подальша хронізація процесу. Якщо лікування неправильне, недостатнє чи невідповідне, можливе зараження вторинними інфекціями, додатковими бактеріями та навіть вірусами чи грибками. Тяжкість наслідків ектими безпосередньо пов'язана з глибиною ураження. Тому можуть виявлятися карбункули та абсцеси шкіри, гнійне запалення підшкірної клітковини – флегмона. Дані проблеми вимагають особливої уваги та відношення, лікування стане набагато більш тривалим та витратним.


Крім досить неприємного симптомокомплексу, з болем, нагноєнням і запаленням, слід пам'ятати про можливість додаткового пошкодження молодої шкіри, коли масивні кірки сходять і оголюють ерозивну поверхню. На місці імпетиго на обличчі шрами та депігментація шкіри – стандартні наслідки!


Лікування імпетиго в дерматології Клініки Медітон, терапія піодермії у Кривому РозіЛікування імпетиго в дерматології Клініки Медітон, терапія піодермії у Кривому Розі

Лікування імпетиго в Кривому Розі на Філатова, лікування піодермії на Поштовому – дерматологічний центр Клініка Медітон! Запис на прийом дерматолога здійснюється через реєстратуру медичного центру, за телефоном (098) 530-60-40, а також онлайн!

 

Важлива інформація:

Лікування прищів, вугрів, комедонів

Висівкоподібний, різнокольоровий лишай

Дерматомікози: грибкові захворювання

Поділитися