Лікування імпетиго у дітей в Кривому РозіЛікування імпетиго у дітей в Кривому РозіІмпетиго – це шкірне гнійничкове захворювання, яке є одним з видів піодермії, і може бути викликане стрептококами або стафілококами, а також поєднанням їх впливу. Хвороба є заразною, тому рекомендуємо звернути увагу і почати термінове лікування імпетиго в Кривому Розі!

 

Імпетиго, або поверхнева піодермія, є досить відомим і поширеним захворюванням з показниками до 15% від загальної кількості дерматологічних патологій. Обумовлено виникненням висипань везикуло-пустульозного характеру, почервонінням шкіри, неприємним перебігом з утворенням сухих кірочок. Зараження відбувається при контакті, через уражену і пошкоджену шкіру, з попаданням інфекції в волосяний фолікул. Провокуючими факторами, які підвищують ризик зараження, є інші шкірні хвороби, наприклад, екзема, короста або ряд дерматитів!

 

Перебіг захворювання, симптоми імпетиго

 

При зараженні на поверхні шкіри з'являються первинні ознаки імпетиго навколо рота і носа, а також на кінцівках, вони являють собою еритеми – червоні плями. Після проникнення в волосяний фолікул, відбувається зараження і запалення, яке проявляється бульбашками, везикулами з серозно-гнійним вмістом. Коли бульбашки розкриваються, за рахунок висихання їх вмісту можна помітити жовто-медові горбисті скоринки, які поступово відпадають. На їх місці можлива пігментація!

 

Серед симптомів, які властиві індивідуальному перебігу з урахуванням особливостей організму або вторинних інфекцій і додаткових захворювань шкіри, больові відчуття і свербіж, виникнення кровоточивих ранок на місці висихання кірочок, відзначається збільшення лімфатичних вузлів.

 

Імпетиго у дітей вражає куточки рота, де утворюються стрептококові заїди, а також крила носа, складки за вухами. Імпетиго у дорослих може вражати ті ж області, але додатково кисті рук, інші відкриті ділянки тіла. Відзначаються групові гнійничкові висипання, ураження і запалення волосяних фолікулів, місцева гіперемія, утворення невеликих вузлів після загоєння!

 

Настільки широка симптоматика, як і загальні ознаки прояву групи захворювань імпетиго, можливі завдяки множинним формам патології!

 

Класифікація імпетиго


Види імпетиго: класифікація хворобиВиди імпетиго: класифікація хвороби

Розрізняють стафілококове і контагіозне або стрептококове імпетиго, змішане вульгарне імпетиго, а також додаткові форми патології всередині зазначених груп:
• Імпетиго слизових оболонок – хвороба супроводжується виникненням множинних гнійних бульбашок, вражає слизову носа і рота, очей, виразки з'являються на язиці;
• Імпетиго бульозне – на кінцівках з'являються булли, які представляють собою великі, наповнені серозною або гнійно-кров'яною рідиною бульбашки діаметром до 20 мм, на місцях яких після вскриття з'являються грубі горбисті кірки. Процес може зачіпати нігті, виражатися головним болем, загальною слабкістю, підвищенням температури;
• Суха піодермія, або лишай. Поява рожевих і червонуватих плям з лущенням на шкірі обличчя. Після їх зникнення області ураження тривалий період залишаються пігментованими;
• Стрептодермія інтертригінозна – поява виразкових областей, множинних ерозій і гнійних бульбашок у великих шкірних складках. У період розвитку захворювання пацієнта турбує біль і виражений свербіж шкіри;
• Вегетуюче імпетиго – поширення бульбашок, які згодом лопаються і залишають після себе кірки. Виникнення по всьому тілу – на обличчі, тулубі і кінцівках;
• Кільцеподібна форма – ураження нагадує форму кільця через початкове утворення міхура, який розкривається по центру, злегка заживає, але поступово збільшується в діаметрі;
• Сифілоподібна форма – імпетиго у новонароджених, з утворенням уражень шкіри на сідницях;
• Щілиноподібна форма, заїда – утворюється в куточках рота, може з'явитися в куточках очей і на крилах носа. Погано заживає, болить, постійно лопається з причини природної міміки людини;
• Остіофолікуліт – бульозний і небульозний різновиди розвитку патології, з утворенням великих бульбашок до 50 мм і 15 мм, відповідно. Являє собою запалення волосяних фолікулів;
• Змішане імпетиго, вульгарна форма – розвивається внаслідок присутності і життєдіяльності стрептококів і стафілококів одночасно. Присутні ознаки інтоксикації, запалені області, поява бульбашок і нагноєнь, утворення великих товстих кірок, турбують больові відчуття і свербіж!

 

Діагностика імпетиго в Клініці Медітон


Діагностика імпетиго, визначення піодерміїДіагностика імпетиго, визначення піодермії

Діагностика імпетиго у дітей проводиться педіатром і дитячим дерматологом, у дорослих патологія діагностується дерматологом.

 

Для отримання даних про захворювання, його форму та стадію, необхідний огляд, вивчення шкіри – цифрова дерматоскопія, клінічний аналіз крові, бактеріальний посів і мікроскопія мазків виділень.

 

Під час діагностики можуть бути встановлені і основні захворювання шкіри, на тлі яких розвивається імпетиго. В даному випадку, фахівець призначає аналізи і дослідження для підтвердження отриманої інформації і призначення комплексної терапії!

 

Лікування імпетиго: Кривий Ріг

 

• Місцева терапія – призначення антисептичних засобів і антибактеріальних мазей для догляду за шкірою;
• Загальнозміцнююча терапія, призначення вітамінних комплексів і препаратів для відновлення імунітету;
• Антибактеріальна терапія, призначення антибіотиків!

 

У деяких випадках лікування проводиться амбулаторно, з розтином і припіканням уражених зон, антисептичною обробкою шкіри.

 

Необхідно дотримуватися рекомендацій фахівця, які можуть включати режим сну і харчування, призначення дієти, а також профілактичних заходів для виключення поширення захворювання.

 

Якщо ви виявили імпетиго у дитини, як і ознаки будь-якого іншого дерматологічного захворювання, або помітили у себе на слизових запалення і утворення бульбашок, появу гнійників і почервоніння на відкритих ділянках шкіри, терміново зверніться за допомогою. Фахівець проведе діагностику, призначить аналізи, визначить форму та стадію імпетиго. Чим лікувати піодермію лікар вкаже в індивідуальному порядку, підібравши найбільш відповідну схему. Імпетиго – це захворювання, яке потребує підвищеної уваги. Рекомендуємо серйозно поставитися до проблеми вже за перших симптомів!


Лікування імпетиго в дерматології Клініки МедітонЛікування імпетиго в дерматології Клініки Медітон

Лікування імпетиго у Кривому Розі на Філатова, лікування піодермії на Поштовому – дерматологічний центр Клініка Медітон! Запис на прийом дерматолога ведеться через реєстратуру медичного центру, за телефоном (098) 530-60-40, а також онлайн!

 

Важлива інформація:

Лікування прищів, вугрів, комедонів

Висівкоподібний, різнокольоровий лишай

Дерматомікози: грибкові захворювання

Поділитися