Ефективне лікування ендоцервіциту в Кривому РозіЕфективне лікування ендоцервіциту в Кривому РозіЦервіцит – жіноче захворювання, що проявляється запальним процесом в шийці матки і супроводжується слизовими виділеннями, болем в нижньому відділі живота, неприємними відчуттями під час сечовипускання і дискомфортом в момент статевого акту. Пропонуємо експертне лікування цервіциту в Кривому Розі, на базі Відділення гінекології нашого медичного центру

 

Гінекологічне захворювання вимагає професійного підходу, який полягає в кваліфікованій діагностиці та призначеннях лікаря з урахуванням індивідуальної картини перебігу. Відсутність адекватного лікування цервіциту призводить до поширення запалення на внутрішні статеві органи, коли постраждати можуть вже яєчники і маткові труби. Нерідко, запущена форма стає причиною жіночого безпліддя!

 

Класифікація захворювання

 

• Перебіг хвороби. Розрізняють цервіцит гострий, а також хронічний;
• Локалізація запального процесу: ендоцервіцит – запалення слизових оболонок цервікального каналу, екзоцервіцит – запальний процес вагінальної частини шийки матки;
• Поширення процесу – вогнищевий, інакше кажучи, локальний, а також поширений, дифузний;
• Класифікація по збуднику. Фахівці відзначають, що специфічний цервіцит провокується звичайними ІПСШ, викликаними хламідіями або гонококами. У свою чергу, неспецифічний цервіцит провокується кишковою паличкою, стрептококами, а також гарднерелою і грибами кандида. Вірусний цервіцит розвивається на тлі вірусу папіломи людини, а також генітального герпесу!

 

Причини запалення шийки матки


Цервіцит: запалення шийки матки викликано інфекцієюЦервіцит: запалення шийки матки викликано інфекцією

В основі патології – інфекція, яка викликана патогенною мікрофлорою, зокрема, вірусною, бактеріальною, паразитарною, грибковою, або їх сукупністю. Запалення виникає через зараження з піхви, або завдяки зовнішньому впливу, який може бути хімічним або механічним. У стані норми, матка захищена від подібного впливу внутрішньою мікрофлорою, цервікальним слизом з концентрацією бактерицидних агентів, а також фізіологічною будовою цервікального каналу. Інфікування можливо через порушення даного бар'єру, ослаблення місцевого імунітету, а також завдяки зовнішньому втручанню!

 

Фактори ризику та що може спровокувати ендоцервіцит:
• Гострі інфекційні захворювання без належного реагування, а також хронічні форми, запущені випадки, завдяки чому серйозно знижується захисний бар'єр;
Недотримання правил інтимної гігієни;
• Застосування хімічних сперміцидів, невідповідне рекомендаціям фахівця спринцювання;
• Індивідуальні алергічні реакції на латекс;
• Незахищений секс, грубі статеві контакти;
• Гінекологічні процедури, хірургічні операції та окремі діагностичні маніпуляції;
• Використання місцевих контрацептивів, неправильна їх установка;
• Переривання пологів, у зв'язку з чим може бути пошкоджена поверхня ендометрія і знижена загальна резистентність, захисна функція організму жінки;
• Період менструації, протягом якого репродуктивні органи схильні до зараження;
• Опущення органів малого таза, а також вікові зміни!

 

Нерідко цервіцит розвивається з причини інших запальних захворювань в хронічній формі, серед яких бартолініт і кольпіт, а також на тлі ЗПСШ!

 

Симптоми і ознаки цервіциту: коли звернутися до лікаря


Симптоми цервіциту, ознаки запального процесуСимптоми цервіциту, ознаки запального процесу

Загальна симптоматична база схожа з ознаками інших захворювань. Перетинається, щонайменше, до 50% симптомів, тому необхідна професійна диференціальна діагностика і ряд аналізів, індивідуальне обстеження.

 

Звернутися за допомогою гінеколога необхідно вже при перших змінах в організмі, почутті дискомфорту і незвичайного для себе стану:
• Больові відчуття в нижньому відділі живота, іноді присутні ниючі болі в районі лобка і трохи вище;
• Печіння, а також періодичний свербіж в інтимній області, різі при сечовипусканні;
• Зловонні виділення з піхви, які можуть бути не тільки гнійними і слизовими, але також сирнистими;
• Кров'янисті виділення в разі виникнення і розвитку ерозій!

 

Хронічний цервіцит характеризується змазаною картиною і схожістю симптомів, які можуть виникати хаотично, в індивідуальному порядку. Загострення наступають сезонно, після переохолодження на вулиці або на роботі, в період менструації. Можливі дискомфортні відчуття під час статевого акту або при зміні статевого партнера, виникають кровотечі після сексу або гінекологічного огляду.

 

Гонорейний цервіцит відрізняється порушеннями при сечовипусканні, неприємними відчуттями в уретрі, а також виділеннями гною і слизу. Подібні ознаки і при хламідійному цервіциті!

 

Симптоматика часто розмита, є перехресною або відсутня на первинних етапах. Саме тому настільки важливим є систематичне відвідування гінеколога для профілактичного огляду, а також швидке звернення при виявленні симптомів!

 

Діагностика цервіциту в Клініці Медітон


Діагностика цервіціту: огляд, УЗД, кольпоскопіяДіагностика цервіціту: огляд, УЗД, кольпоскопія

• Бесіда з фахівцем, встановлення симптомів, гінекологічний огляд у кріслі, після чого лікар може діагностувати цервіцит за кількома ознаками: рясні виділення, виявлення ерозій або інших виразок шийки, гіперемія цервікального каналу, виражена набряклість;
• Для підтвердження діагнозу, а також виявлення причин захворювання, призначається УЗД органів малого тазу, кольпоскопія;
• В основі діагностичних заходів можуть призначатися аналізи на ЗПСШ, мазки на флору і цитологію, аналіз сечі і крові, виділень;
• У певних випадках необхідний PAP-тест, біопсія, інші інструментальні дослідження та аналізи!

 

Цервіцит: лікування в Кривому Розі

 

Схема лікування залежить від визначення типу збудника, але в обов'язковому порядку, і особливостей жіночого організму, інших виявлених патологій і захворювань в хроніці. Лікування цервіциту розбивається на два етапи. Це боротьба безпосередньо з інфекцією і усунення негативної симптоматики, а також відновлення захисної функції і нормальної мікрофлори.

 

• Медикаментозна терапія: противірусні та антибактеріальні засоби, протигрибкові препарати;
• Гормономісткі свічки, а також мазі і креми для зовнішнього застосування;
• Призначення малоінвазивних фізіопроцедур і оперативних методик: припікання тканин високочастотним струмом, кріотерапія або лазерна терапія!

 

Препарати і засоби для терапії, як і процедури для лікування ендоцервіциту та відновлення, призначає лікар-гінеколог, який шляхом діагностики точно встановив картину захворювання. Самолікування в даному випадку категорично забороняється!


Гінекологічний огляд і лікування цервіцитуГінекологічний огляд і лікування цервіциту

Для запису на прийом лікаря Клініки Медітон пропонуємо звернутися до наших консультантів за номером (098) 530-60-40!

 

Важливі матеріали:

Ендометріоз: причини, симптоми та лікування

Діагностика та лікування аднекситу

Причини виникнення кісти яєчника

Поділитися