Як чистити вуха правильноЯк чистити вуха правильноБагато людей інтерпретує правила особистої гігієни, спираючись лише на власну думку і побажання, а також рекомендації інших людей на громадських форумах в мережі. Але чи правильними є прийняті рішення, чи варто мити і чистити вуха кожен день, чи потрібно витягувати з них сірку усіма доступними способами?

 

Насправді, переконання лікарів і пацієнтів серйозно відрізняються. І сьогодні отоларингологи наполягають на виключенні чищення вух з повсякденних доглядових завдань.

 

Однією з причин підвищеної уваги до власних вух є надмірне утворення сірки. Відповідно, людина відчуває дискомфорт і переживає отримати осуд від оточуючих. Для іншого типу людей систематична чистка вух – звичайна звичка. І це найбільш негативний фактор, адже постійне роздратування слухового проходу, чухання його мізинцем, чистка сірником, зубочисткою, ватною паличкою або іншими предметами, може привести до маси ускладнень!

 

Спроби прибрати сірку з вуха пов'язані з механічним подразненням і можливістю нанесення пошкоджень слуховим каналам, що загрожує мікротравмами і розвитком інфекційних захворювань, запаленнями вуха. Слід також розуміти, що подібні дії ведуть і до посилення секреції, підвищеного продукування сірки, що дає вже зворотний ефект – сірка накопичується і утворює сірчану пробку!

 

Вушна сірка. Механізм вироблення і роль

 

Вушна сірка являє собою жовто-коричневу секрецію, яка складається з жирів, білків, кислот, мінеральних солей, частинок епітелію і пилу. Вона служить для змащення слухового проходу, а також його захисту від бактеріальної та грибкової флори, попадання сторонніх тіл ззовні.

 

В межах нормальної ситуації вушна сірка природним способом евакуюється з слухового проходу, чому супроводжують жувальні рухи, мінімальні коливання волосків всередині вушного каналу, а також в момент прийняття душу або ванни, коли ви просто вмиваєтеся і промиваєте вуха водою. Цього достатньо для туалету вух!

 

В іншому випадку, при природній схильності до гіперсекреції, вушна сіра накопичується, що також може бути характерно для людей з анатомічними особливостями будови вуха. Природне видалення сірчаної маси з вуха утруднюється, сірка накопичує і викликає неприємні відчуття, зниження слуху і легкий свербіж... саме за рахунок цього людина починає все частіше і частіше чистити вуха, знову ж викликаючи зворотну реакцію!

 

Додаткові проблеми створює чистка вух ватяними паличками, постійне носіння навушників або слухового апарату, робота на виробництві, де в повітрі багато пилу та інших мікроскопічних частинок.


Чистка вух: рекомендації лікаряЧистка вух: рекомендації лікаря

• Накопичення сірчаних мас веде до блокування вушного каналу;
• Чистка вух ватними паличками сприяє видаленню тільки малої частини сіри, інша кількість якої блокується і ущільнюється, коли людина ватною паличкою проштовхує її далі вглиб;
• Бажання все частіше чистити вуха веде до травматизації, яка активує підвищене вироблення сірки!

 

Неправильна гігієна вуха може призвести до проблем, однією з яких є сірчана пробка. А це і тимчасова втрата гостроти слуху, і можливі головні болі. Спроби самостійно, не розуміючи правильності власних дій, вирішити питання, призводять до того, що починає боліти вухо!

 

Також можливе відчуття закладеності вуха, тимчасова втрата слуху, наприклад, після прийняття душу, коли при попаданні води сірчані пробки розбухають і повністю перешкоджають проходженню звукової хвилі!

 

Чистка вух, промивка сірчаних пробок в Кривому Розі

 

Правильний догляд за вухами – це миття теплою водою з милом, і тільки до глибини входу вказівного пальця. Більш глибокий вплив – ризик не тільки заштовхнути назад сірку і ущільнити її, але також нашкодити собі, травмувати барабанну перетинку.

 

Якщо передбачається необхідність почистити вуха дитині або собі, зверніться до ЛОРа!

 

Одним з призначень при виявленні синдрому гіперсекреції, може бути засіб для розм'якшення вушної сірки, який слід використовувати строго по інструкції, а після застосування просто промити вуха.

 

Якщо утворилася сірчана пробка, необхідна чистка вух у фахівця, який не тільки володіє необхідними знаннями і досвідом, але також проводить процедуру з візуальною оцінкою ситуації, використовуючи спеціалізований безпечний інвентар. Промивання вуха і видалення пробки проводиться швидко і безболісно!

 

Запрошуємо відвідати ЛОР кабінет і пройти профілактичний огляд, навіть якщо вас нічого не турбує. Будьте уважні до власного здоров'я, заздалегідь попереджайте можливі проблеми!


Прийом ЛОРа: промивка вух, видалення сірчаних пробокПрийом ЛОРа: промивка вух, видалення сірчаних пробок

Запис на консультацію за телефоном (098) 530-60-40, для запису онлайн зареєструйтеся в Особистому кабінеті і виберіть зручний для відвідування клініки час!

 

Важливо знати:

Методи лікування ЛОР-захворювань

Лікування ларингіту у дітей і дорослих

Хронічний тонзиліт та аденоїдит

Поділитися