Лікування тазового болю в Кривому РозіЛікування тазового болю в Кривому РозіХронічний тазовий біль проявляється комплексом симптомів, що сигналізують про присутність і розвиток захворювань органів малого таза. Патології можуть бути істотними і відрізнятися складним перебігом, а також тяжкими наслідками. Тому ми рекомендуємо своєчасне лікування синдрому хронічного тазового болю в Кривому Розі, на базі медцентру Клініка Медітон!

 

Даний синдром характеризується рядом ознак, основою яких є дискомфорт і хворобливі відчуття в надлобковій зоні і області пупка, що віддають в промежину, безпосередньо статеві органи, стегна і крижі. Стан, обумовлений можливими внутрішніми патологіями, переживають чоловіки, а також молоді дівчата і жінки. За статистикою, СХТБ у чоловіків діагностується рідше, в разі присутності хронічних болів протягом 3-4 місяців, у жінок – 6 місяців!

 

Розвиток СХТБ безпосередньо пов'язаний із запальними процесами. Дистрофічні, циркуляційні і метаболічні негативні перебудови і зміни здатні впливати на баланс речовин, що відповідають за придушення або активізацію запалень. За рахунок цього в нервовій системі з'являються функціональні порушення, завдяки яким реалізується підвищене число патологічних імпульсів.

 

Постійний біль в тазу зустрічається у 40-50% дівчат і жінок, вік яких 20-45 років. Якщо говорити про чоловіків, подібний стан частіше помічають представники більш старшої групи – від 45-50 років. Стан має серйозний вплив на самопочуття і загальну якість життя, провокуючи крім дискомфорту і больового синдрому також постійні стреси, депресії, розвиток сексуальної дисфункції і онкофобії!

 

Тазовий біль у чоловіків

 

Провокуючим фактором постійного дискомфорту і болю в області тазу у чоловіків є хронічний простатит. Однією з причин може бути і інфекція нижніх сечових шляхів. Діагностуються різні ЗПСШ, цистит, синдром хворобливого сечового міхура.

 

Ознаками розвитку синдрому на тлі недіагностованих захворювань є болі в області лобка і нижньої частини спини, в районі промежини, власне, тазовий біль. Додатково виникають труднощі з сечовипусканням, часті позиви і хворобливе спорожнення сечового міхура, передчасна і хвороблива еякуляція, зниження лібідо або незадоволеність, еректильна дисфункція, на тлі чого розвиваються депресивні стани, частішають нервові розлади!

 

Тазові болі у жінок

 

Синдром поширений серед дівчат і жінок, також у них він вважається більш вираженим. Больові відчуття тупі і тягнучі, іноді пульсуючі, посилюються в період місячних і овуляції, відчувається біль при статевому контакті, при тривалому статичному положенні або під час спортивних тренувань і серйозних навантажень. Болі можуть бути навколо пупка, віддавати в стегна, статеві органи, сідниці і крижі. Синдром хронічного тазового болю у жінок значно впливає на самопочуття. Можливе погіршення сну, депресивні стани, підвищена дратівливість, значне зниження працездатності з розвитком постійної слабкості організму. Відчуття можуть бути індивідуальними і сприйматися суб'єктивно, так як лікарі неодноразово чують скарги на стріляючий біль, печіння.

 

Основні причини СХТБ у жінок


Чому виникають болі в області тазуЧому виникають болі в області тазу

Синдром хронічного тазового болю у жінок частіше пов'язують з патологіями органів статевої системи. До розвитку СХТБ призводять такі захворювання і стану:
• Гінекологічні захворювання, відхилення в розвитку статевої системи, різні запальні процеси і хронічні патології, серед яких спайкові процеси, міома матки, а також ендометріоз;
• Гінекологічні процедури і маніпуляції – післяопераційні стани, зокрема, процес утворення спайок, установка внутрішньоматкової спіралі;
• Доброякісні утворення, злоякісні пухлини тіла і шийки матки, яєчників;
Гормональний дисбаланс, варикоз або опущення органів малого таза;
• Розвиток кіст, розвиток поліпів цервікального каналу і ендометрія;
• Інфекції, деякі дерматологічні патології та виникнення новоутворень;
• Патології сечової системи – цистит, інтерстиціальний цистит, а також опущення нирки, пієлонефрит, запалення уретри, сечокам'яна хвороба, інші хвороби;
• Патології органів шлунково-кишкового тракту (коліти, роздратований кишечник), а також кістково-м'язової системи (грижі, протрузії, артрози, остеохондроз хребта);
• Захворювання нервової системи, можливі психогенні болі!

 

Причин достатньо для своєчасного рішення звернутися за допомогою фахівця. Розвиток будь-якої з перерахованих вище патологій загрожує ускладненнями, які впливають на здоров'я і якість життя. Тому важливо вчасно прийти на огляд і діагностику, отримати діагноз і призначення лікаря!

 

Хронічні тазові болі: діагностика

 

• Стандартний гінекологічний огляд, бесіда з фахівцем, УЗД нирок, ультразвукова діагностика органів малого тазe для первинної оцінки стану;
• Біохімія та клінічний аналіз крові для визначення можливих запальних змін;
• Загальний аналіз сечі для виявлення або виключення хвороб в урології;
• Мазки з піхви і з шийки матки для мікроскопії та бактеріологічного дослідження!

 

Додатково, в разі необхідності, призначаються ПЛР тести на ІПСШ, біопсія ендометрія, МРТ і КТ, рентген, цистоскопія, колоноскопія, гістероскопія і діагностична лапароскопія!

 

Аналізи, тести, інструментальні методи обстеження призначаються фахівцем після первинного прийому, збору анамнезу та огляду в гінекологічному кріслі, з урахуванням первинних висновків!

 

Лікування хронічних тазових болів: Кривий Ріг


Хронічні тазові болі: огляд, діагностика та лікуванняХронічні тазові болі: огляд, діагностика та лікування

Вибір терапії, загальної схеми лікування з підключенням фізіотерапевтичних процедур і сучасних методик, залежить безпосередньо від попередньої діагностики та етіології. Саме для цього необхідним є комплекс аналізів і досліджень, що дозволяє диференціювати і точно визначити патологічний процес.

 

Для лікування тазових болів призначається індивідуальна програма:
• Антибактеріальна терапія при виявленні запальних процесів;
• Нестероїдні протизапальні препарати і спазмолітики в разі ідентифікації відхилень м'язового тонусу сечового міхура або матки;
• Гормональна терапія в разі розвитку СХТБ через гормональні дисфункції або певні гінекологічні патології!

 

Залежно від діагнозу, призначаються антибіотики і пробіотики, антиоксиданти, вітамінні комплекси, антипротозойні і протигрибкові препарати, знеболюючі, засоби для поліпшення кровообігу. Прописується режим дня і дієта, рекомендуються лікувальні масажі, голковколювання, седативна терапія, курортне лікування, тейпування!

 

Пацієнт може бути спрямований на дообстеження. До процесу лікування, крім гінеколога, можуть підключатися уролог клініки, невролог, ендокринолог, гастроентеролог.

 

Найбільш важливе завдання – виявити основне захворювання для максимально ефективного впливу і отримання сприятливого результату!

 

Профілактика СХТБ

 

Важливо стежити за власним здоров'ям і звертатися за консультацією фахівця, коли ви помічаєте негативні відмінності від звичного стану.

 

Лікарі рекомендують стежити за вагою і харчуванням, тренуватися без перевищення навантажень, в періоди можливого сезонного загострення приділяти увагу поточним хронічним захворюванням, приймати вітаміни.
Необхідно налагодити сексуальне життя, стежити за гігієною, забезпечувати системно коректний режим сну і відпочинку, намагатися уникати стресових ситуацій.

 

У разі виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також інших патологій і їх ознак, необхідно вчасно звернутися до гінеколога, уролога, можливо, гастроентеролога і невролога!

 

Якщо ви відчуваєте себе погано протягом певного періоду, стан стабільно негативний або погіршується, ви відчуваєте болі нижче пупка і в області лобка, що віддають в промежину, терміново зверніться до наших лікарів за допомогою!


Хронічні тазові болі: прийом гінеколога та ендокринологаХронічні тазові болі: прийом гінеколога та ендокринолога

Запис на прийом ведеться за телефоном (098) 530-60-40. Ми відповідаємо в вайбер і соцмережах, які вказані на сайті клініки. Лікування тазового болю у жінок, пошук та вирішення проблеми, синдром хронічного тазового болю у чоловіків – обстеження, аналізи, призначення терапії!

 

Додаткова інформація:

Відділення гінекології Клініки Медітон

Консультація уролога

Прийом ендокринолога в Кривому Розі

Поділитися