Ефективне лікування фолікулітів в Кривому Розі, Клініка МедітонЕфективне лікування фолікулітів в Кривому Розі, Клініка МедітонФолікуліт – це інфекційне дерматологічне захворювання, яке має вірусне, грибкове або мікробне походження. Залежно від збудника інфекції і ступеня розвитку, можливі ускладнення. Тому рекомендуємо своєчасно звернутися до фахівця. Пропонуємо лікування фолікуліту у Кривому Розі на Філатова та Поштовому, лікування запалення волосяних цибулин у відділенні дерматології Клініки Медітон!

 

Головна причина фолікуліту – інфікування, а також подальша діяльність і розвиток епідермального і золотистого стафілокока. Дані бактерії не є єдиними здатними серйозно ускладнити життя людини, адже при діагностиці захворювання можуть бути виявлені псевдомонади, трепонеми, гонококи, кандида, контагіозний молюск, віруси простого герпесу, демодекс та інші патогени. Якщо діагностовано фолікуліт – лікування захворювання ведеться з урахуванням ідентифікованого збудника інфекції у волосяній цибулині та низки індивідуальних умов!

 

Запалення волосяного фолікула – форми захворювання

 

Захворювання характеризується ураженням структури волосяного фолікула, завдяки чому розвивається гнійний запальний процес. Основними формами захворювання є:
• Псевдомонадний, який інакше має назву фолікуліт гарячої ванни. Хворобу пов'язують з використанням для ванни води без належного очищення;
• Сифілітичний фолікуліт, здатний швидко розвиватися на тлі прогресування сифілісу;
• Епіляційний або декальвуючий фолікуліт – ураження шкіри під волоссям;
• Стафілококовий фолікуліт – ураження волосяних цибулин і шкіри в області росту щетинистого волосся;
• Гонорейний – розвиток через життєдіяльність гонококів, частіше, в разі ускладнення запущеної гонореї;
• Вірусний фолікуліт – розвиток на тлі герпетичної інфекції;
• Професійний – при системному впливі на ділянки ураження хімічних сполук, шкідливих речовин;
• Кандидозний – грибкова форма, викликана грибком кандида;
• Підривний фолікуліт Гофмана – глибоке ураження волосяних цибулин шкіри голови, у пахвовій і періанальній області зі складним перебігом, являє собою атипову форму акне.

 

Також діагностується еозинофільний і дерматофітний фолікуліт, імпетиго Бокхарта  –остіофолікуліт або стафілококове імпетиго, які теж відносять до групи глибоких хронічних піодермій, деструктуруючих дерматозів!

 

Симптоми фолікуліту та механізм розвитку

 

• Спочатку відчувається легкий свербіж, виникає почервоніння ділянок шкіри біля зараженого фолікула;
• Поверхня шкіри запалюється, в її структурі стають помітними червоні вузлики, що болять при дотику;
• Через 2-3 дні вузлик перетворюється в наповнену гноєм пустулу, в центрі якої невелика сіра точка або волосок. Розмір пустули – від 2-3 до 10 мм;
• Коли пустула розкривається, запалення трохи спадає, і на його місці утворюється ранка, покрита жовтою кіркою;
• Після загоєння можлива пігментація ділянки шкіри, легке лущення і свербіж, утворення незначних рубців!

 

Виявляється фолікуліт на обличчі, волосистій частині голови, у пахвових западинах, трохи рідше можна помітити запалення волосся на внутрішніх поверхнях стегон, фолікуліт на лобку та в паху. У зв'язку з чисельністю невеликих уражень шкіри на різних ділянках, слід поєднувати коректну гігієну з обробкою осередків запалення, щоб не допустити вторинного інфікування ран. Особливої уваги вимагає запалення фолікулів на обличчі та голові, фолікуліт у паху та пахвах – де не тільки ніжна шкіра, але також волосся, яке підлягає стрижці або голінню. Слід зазначити, що також можливий поєднаний перебіг відразу кількох захворювань. Це фолікуліт та себорейний дерматит, фолікуліт та акне, а також інші пари та більш об'ємні групи, які вимагають особливої уваги у лікуванні. Симптоми дерматологічних патологій відповідні, з їхньою появою слід записатися до дерматолога або трихолога.

 

Запалення волосяних цибулин та фактори ризику

 

Огляд у трихолога: дерматоскопія та трихоскопія для виключення фолікулітуОгляд у трихолога: дерматоскопія та трихоскопія для виключення фолікулітуОсновною причиною є віруси, грибки і бактерії, але існує ряд факторів, завдяки яким можливе зараження і більш активний розвиток інфекції:
• Недотримання правил гігієни, надмірне забруднення поверхонь шкіри, ванно-банні процедури в забруднених природних джерелах, підвищена пітливість;
• Провокує фолікуліт шкіри поганий імунітет, нестача вітамінів, макро-і мікроелементів в організмі;
• Застосування неякісної косметики, а також зовнішніх засобів, які порушують захисний бар'єр епідермісу, безконтрольний прийом лікарських препаратів, зокрема, антибіотиків і гормонів;
• Ендокринні порушення, гормональні збої, ожиріння і цукровий діабет, ВІЛ, деякі дерматологічні проблеми, які вже виявлені раніше – дерматити, екземи. Може спровокувати фолікуліт гормональний збій;
• Механічні пошкодження шкіри – садна і подряпини, а також неправильний догляд за шкірою після гоління або депіляції, в разі чого може також виникнути проблема з врослим волосом!

 

Діагностика фолікуліту в Клініці Медітон

 

Важливою є професійна діагностика, так як існує прямий зв'язок між певними формами захворювання та іншими дерматологічними патологіями. Зокрема, виникнення гнійників, гіперемія шкіри, запальний процес, свербіж і лущення, випадання волосся!

 

• Проводиться ретельний огляд уражених ділянок, виконується цифрова дерматоскопія;
• Нерідко, потрібна трихоскопія і фототрихограма для більш глибокого аналізу ураження фолікулів;
• Призначається бактеріальний посів, аналіз на гриби, забір мазків і зішкрібів;
Загальний аналіз крові, кров на глюкозу;
• ІФА-тести, ПЛР, більш рідко, гістологічний аналіз!

 

Експертна діагностика із залученням лабораторного комплексу та апаратних досліджень шкіри дає можливість підтвердити запалення фолікулів, визначити форму інфекційного захворювання шкіри, стадію розвитку, джерело, вторинні інфекції, можливі ускладнення. Правильне обстеження значно полегшує подальше лікування фолікулітів та підвищує результативність терапії!

 

Фолікуліт – лікування в Кривому Розі

 

Не варто скептично ставитися до шкірних патологій. Якщо діагностовано перифолікуліт Гоффмана, абсцедуючий підривний фолікуліт, декальвуючий фолікуліт, фолікулотропний грибоподібний мікоз з гнійними висипаннями, гормональний фолікуліт з почервонінням шкіри та кірками, а також інші подібні дерматологічні проблеми, необхідно терміново приступити до лікування.

 

Захворювання схильні до розвитку, рецидивів і ускладнень, тому важливо дотримуватися рекомендацій дерматолога. Якщо ігнорувати приписи лікаря або безпосередньо проблему в період її розвитку, можливе приєднання вторинних інфекцій з відповідними симптомами і перебігом захворювання. Існує ризик утворення абсцесу і сепсису, виникнення фолікулярних рубців, лікувати які досить складно, розвиток фурункульозу і запалення лімфатичних вузлів – лімфаденіту!

 

Лікування підривного фолікуліту, як і інших шкірних захворювань, вугрової висипки або себорейного дерматиту голови, основане на результатах аналізів та інструментальних досліджень, і є індивідуальним для кожного пацієнта. Не варто самостійно скорочувати або переривати курс, міняти препарати на аналоги або намагатися знайти народні засоби від фолікуліту для їхнього якнайшвидшого застосування. Кожне з питань слід обговорити з лікарем!

 

Профілактика фолікуліту


Інфекції волосяних цибулин можна уникнути. Немає на 100% гарантованого режиму поведінки чи правил обробки шкіри, але спробувати знизити ризики варто!


Розвивається фолікуліт при інфікуванні, за допомогою механічного пошкодження шкіри, при постійному її забрудненні та впливі поту, а також певних хімічних речовин. Тому важливо виключити такі чинники.


• Гігієнічні процедури – прийом ванни, душ, застосування щадних відлущувальних засобів, м'якої мочалки, та спеціальних засобів для захисту шкіри;
• Мінімізація потовиділення, відповідно, перегрівання, перебування на сонці. Це допоможе виключити також небезпеку сонячних опіків, теплових ударів, вплив ультрафіолету на шкіру в літній період. Взимку варто одягатися за погодою, вчасно змінювати білизну. Особливо це стосується людей на виробництві та у спортзалах, які часто пітніють під час фізичної активності;
• Своєчасне оброблення подряпин, саден і укусів допоможе виключити фолікуліт. Лікування подібних пошкоджень шкіри не вимагає витрат часу та коштів – потрібне очищення та обробка антисептиками, чистий бинт або марлева пов'язка у разі глибокого порушення цілісності шкіри;
• Своєчасне лікування дерматологічних захворювань та інших патологій, які можуть впливати на волосяні фолікули у вигляді ускладнень!


Запалення волосяного фолікула – діагностика та лікування у Кривому РозіЗапалення волосяного фолікула – діагностика та лікування у Кривому Розі

Лікування фолікуліту, Кривий Ріг – дерматолог на Філатова та Поштовому, прийом трихолога та інфекціоніста! Лікування кандидозного фолікуліту, гонорейної та вірусної форми захворювання, консультація та аналізи, цифрова діагностика шкіри, ідентифікація запалень, дерматомікозів та вірусних уражень шкіри, призначення лікування. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Прийом дерматолога, огляд, діагностика

Прийом трихолога в Кривому Розі

Інфекційне відділення в Кривому Розі

Поділитися