Метеоризм: діагностика та лікування в Кривому РозіМетеоризм: діагностика та лікування в Кривому РозіЗдуття живота – симптом, який помітний одразу. Підвищене газоутворення характерно більшості захворювань шлунково-кишкового тракту, і воно говорить не тільки про наявність тимчасового дискомфорту, але також існування і розвиток патології, яка може бути дійсно серйозною. Необхідно своєчасне лікування здуття і метеоризму, терапія газоутворення на професійному рівні!

 

Для початку лікування важлива кваліфікована диференціальна діагностика. Вона допоможе визначити основне захворювання, а також методики впливу. Не можна щодня приймати сиропи або таблетки від метеоризму, болю в животі і проносу. Потрібно розуміти, що лікувати, і робити це правильно!

 

Продукти, що викликають газоутворення і здуття живота

 

Безперечно, даний симптом може бути тимчасовим, ситуативним, в якості реакції на продукти харчування. Тому первинно пов'язати його можна з вживаною їжею:
• Буряк, бобові, соєві продукти і капуста;
• Борошняні вироби, кунжут, фісташки, часник, цибуля і петрушка;
• Спаржа, морква, злакові культури;
• Молочні продукти і безпосередньо молоко;
• Різноманітні газовані напої;
• Кавун, а також цілий список фруктів, серед яких виноград і груші, яблука і персики!

 

Причини надлишкового газоутворення


Здуття живота: причини газоутворенняЗдуття живота: причини газоутворення

По медичним дослідженням, норма газів, що виділяються – близько 600 мл на добу. Збільшення даного обсягу виникає через процеси бродіння і гниття продуктів, які потрапили в нижні відділи шлунково-кишкового тракту. До цього можуть привести:
• Спадкова недостатність ферментів у дітей і дорослих;
• Набута недостатність ферментів травлення, яка виникає внаслідок розвитку гастриту, панкреатиту, холециститу та інших захворювань шлунково-кишкового тракту;
• Збій процесів моторики, уповільнення роботи стінок кишечника, що можливо з причини спайкової патології, після операції або на тлі розвитку новоутворень;
Відсутність нормального балансу мікрофлори, що викликано дисбактеріозом, систематичним безконтрольним прийомом антибіотиків і подібних препаратів!

 

Нерідко виникає метеоризм у новонароджених. Це пов'язано з незрілістю травного тракту і заковтуванням повітря разом з прийнятою їжею, що призводить до здуття кишечника.

 

Метеоризм у вагітних пов'язаний з тиском матки на кишечник, уповільненням роботи шлунково-кишкового тракту в цілому, а також гормональними змінами.

 

У людей, вік яких 60-70 років, підвищене газоутворення пояснюється атрофією м'язів кишечника і іншими віковими змінами, зокрема, збоями у виробленні ферментів травлення. Якщо помічено метеоризм, лікування варто почати з діагностики шлунково-кишкового тракту!

 

Симптоми здуття і метеоризму: що відчуває пацієнт

 

Надмірне скупчення газів викликає посилене розтягнення стінки кишечника, що призводить до здуття і відповідного дискомфортного відчуття, колік та різей. Метеоризм додатково відбивається на травній функції і впливає на моторику кишечника.

 

Поряд зі здуттям і збільшенням живота, який при легких ударах пальцями звучить як барабан, присутнє неприємне бурчання, чути булькаючі звуки.

 

Природний симптом – відходження газів, правда, в значно збільшеному обсязі. Також з'являється відрижка, в період загострення стану можливі розлади стільця!

 

Неприємні відчуття в області нижнього відділу живота призводять до додаткових симптомів, присутня загальна слабкість організму, нервозність, порушення сну, головний біль!

 

Метеоризм, здуття живота: діагностика в Клініці Медітон


Підвищене газоутворення: огляд і пальпаціяПідвищене газоутворення: огляд і пальпація

Для встановлення причин підвищеного газоутворення і газовідходження, необхідно записатися на прийом гастроентеролога. Лікар проведе бесіду, збере анамнез, виконає огляд пацієнта і пальпацію живота, а також призначить аналізи і дослідження, в залежності від первинно отриманої інформації, щоб підтвердити попередній діагноз:
УЗД органів черевної порожнини;
• Клінічний аналіз крові, печінкові проби;
• Фіброгастроскопія, ендоскопічне дослідження органів шлунково-кишкового тракту;
• Копрограма і колоноскопія!

 

Перелік аналізів і досліджень визначає тільки кваліфікований фахівець, який враховує скарги пацієнта і зазначені симптоми!

 

Метеоризм: лікування в Кривому Розі

 

Призначається щадна дієта з легкозасвоюваними продуктами, з раціону виключаються газовані напої, страви на основі бобових, борошняні вироби, молочні продукти, а також жирні і копчені страви, маринади і спеції, які здатні негативно вплинути на перебіг основного захворювання, симптомом якого і є газоутворення і здуття;
• Лікарем прописуються ентеросорбенти, зокрема, Лактофільтрум і Ентеросгель, а також інші препарати, основним завданням яких є абсорбація надлишкового обсягу газів;
• Призначаються травні ферменти для полегшення перетравлення вживаної їжі, зняття навантаження з шлунково-кишкового тракту, а також, піногасники, наприклад, Смекта або Еспумізан.

 

Важливою частиною терапії є встановлення і лікування основного захворювання, що викликає дискомфортні відчуття, а також нормалізація роботи кишечника, системне відновлення мікрофлори. Залежно від діагнозу і пов'язаних симптомів, гастроентеролог може призначити пробіотики і спазмолітики, антибактеріальні препарати, вітамінні комплекси!

 

Не займайтеся самолікуванням, адже метеоризм може бути ситуативним або виступати симптомом одного з десятків захворювань. Пам'ятайте, що будь-який медикаментозний засіб має протипоказання і побічні дії, і безконтрольний прийом ліків може негативно вплинути на ваш організм!


Метеоризм: лікування в Клініці МедітонМетеоризм: лікування в Клініці Медітон

Телефон для звернення: (098) 530-60-40 (контакт-центр, вайбер). Ви можете записатися на консультацію онлайн. Здуття живота та газоутворення в кишечнику: лікування у спеціалізованому медичному центрі!

 

Важливі матеріали:

Відділення гастроентерології в Кривому Розі

Консультація інфекціоніста

Лабораторний комплекс: аналізи

Поділитися