АдресаКонтакти
вул. Філатова, 10 (3-й поверх)
Телефон: (098) 530-60-40
пр. Поштовий, 52 (2-й поверх)
Телефон: (098) 530-60-40
Вилікувати демодекоз можна!
Демодекоз – шкірне захворювання, що розвивається за рахунок життєдіяльності кліща демодекс, залозниці вугрової. Паразит може бути виявлений і на поверхні здорової шкіри, тому захворювання вважається умовно-патогенним. Пропонуємо ефективне лікування демодекозу в Кривому Розі, сприяємо виключенню неприємних симптомів і ускладнень!
Кліщі живуть всередині волосяних цибулин, в секреті, а також протоках сальних залоз. Локалізація стандартна – це гладка шкіра обличчя, повіки і надбрівні дуги, лоб і підборіддя, зони поблизу носогубних складок. Виявляється паразит і в області зовнішнього вуха, біля слухового проходу.
Шкірне захворювання являє собою хронічну патологію з можливістю сезонних загострень, найбільш активне в теплу пору року.
Існування кліща в структурі шкіри безсимптомне, але при активації діяльності паразитів демодекоз прогресує, сприяє прояву алергічних реакцій на продукти життєдіяльності, а також розвитку себорейного дерматиту і акне, специфічних захворювань очей – демодекозному блефарокон'юнктивіту і блефариту!
Існує безліч факторів для розмноження паразитів і активації їх життєдіяльності. В першу чергу, це поганий імунітет і ендокринні захворювання, зловживання алкоголем і неправильним харчуванням, деякі патології травного тракту, безконтрольний прийом кортикостероїдів, використання невідповідної типу шкіри і неякісної косметики, інших засобів зовнішнього застосування!
Також серед факторів ризику хронічні мікробні та вірусні захворювання, інші паразитарні інвазії, гельмінтози. Підвищують шанси розвитку аутоімунні захворювання, онкологія, гормональні розлади, дерматологічні хвороби!
Демодекоз: шкірна і очна форма
Прояви паразитарної діяльності варто розглядати з урахуванням двох форм захворювання – шкірної та очної. Прояви демодекозу шкіри:
• Відчувається свербіж, який посилюється ввечері і в нічний час;
• Почервоніння ділянок шкіри, запалення;
• Підвищена жирність поверхні шкіри, що є сприятливим середовищем для розвитку і розмноження кліщів;
• Поява вугрової висипки, на поверхні шкіри виникають прищі, вузлики і гнійники;
• При ігноруванні проблеми можливе зростання крил носа, що характеризується заміною функціональної тканини на сполучну!
Очна форма. Симптоми демодекозу повік:
• Подразнення повік, початок запального процесу, вираженого почервонінням;
• Відзначається втома очей, погіршення зору;
• Злипання вій через запальний процес, набряклість, наліт по краю повік;
• Випадання вій через пошкодження волосяних фолікулів!
Також в списку загальних симптомів свербіж і печіння шкіри, сухість і можливе лущення поверхні шкіри, стійкі червоні плями, ущільнення, розширення і підвищення помітності кровоносних судин. Присутнє випадіння волосся, чутливість шкіри голови та обличчя!
Можливо поєднання демодекозу з іншими шкірними захворюваннями, а відповідно, об'єднання симптомів, посилення негативного стану і відчуття дискомфорту. Тому важливо почати лікування вчасно, звернутися за допомогою до фахівця, отримати точний діагноз і призначення!
Діагностика демодекозу: дерматоскопія та аналізи
• Опитування пацієнта, огляд на прийомі лікаря, виявлення факторів розвитку, проведення цифрової дерматоскопії;
• Мікроскопічні аналізи: зішкріби з шкіри, забір біологічного матеріалу шкіри і вій, екстракція волосяного фолікула;
• Скотч-проба для оцінки стадії захворювання, підрахунку поширення кліща, вивчення епідермісу і вмісту сальних залоз при мікроскопії;
• Біопсія шкіри із застосуванням сучасних методик. Для діагностики демодекозу може використовуватися panch-біопсія або бритвена біопсія!
Лікування паразитарного захворювання досить складне. Крім того, воно є заразним і небезпечним для оточуючих. Тому в обов'язковому порядку необхідна професійна допомога!
Наші фахівці використовують комплексний підхід, завдяки чому можна отримати позитивний результат:
• Рекомендується відповідна дієта з обмеженням споживання вуглеводів і жирів;
• Призначається місцеве лікування, що сприяє відновленню здоров'я шкіри – антибактеріальні препарати, мазі і креми;
• Системне лікування – застосування імунозміцнюючих комплексів, призначення засобів, що регулюють виробництво шкірного сала;
• Симптоматична терапія, спрямована на усунення свербежу і больових відчуттів, що надає протизапальну і протиалергічну дію;
• Фізіотерапія. Призначаються пілінги, озонотерапія, лазерне лікування, мікрострумова терапія.
Додатково рекомендується ряд профілактичних заходів, які є невід'ємною частиною лікування.
Допоможемо позбутися демодекозу
Запишіться на прийом вже сьогодні, якщо маєте найменші підозри на демодекоз. Телефон для зв'язку з консультантами контакт-центру: (098) 530-60-40!
Звертаємо увагу: