Лікування мікроспорії в Кривому РозіЛікування мікроспорії в Кривому РозіМікроспорія – грибкове захворювання, що вражає шкіру під волоссям, область вусів і бороди, і дещо рідше шкіру на стопах і долонях, а також безпосередньо нігті. Інфекційна хвороба є дуже заразною і вимагає термінового звернення за допомогою. Пропонуємо лікування мікроспорії в Кривому Розі, лікування трихофітії на Філатова та Поштовому!

 

Мікроспорія, викликана грибком Microsporum, частіше вражає дітей у віці до 13 років. Якщо говорити про доросле населення, до захворюваності схильні дівчата і жінки, але всього до 10-12% від числа населення. Пов'язано це з періодом статевого дозрівання і зміною складу секрету, що виділяється сальними і потовими залозами, а також гормональними порушеннями і проблемами з імунітетом у дорослих!

 

Мікроспорія, або стригучий лишай, піддається лікуванню зі сприятливими прогнозами. Але важливо звернутися за допомогою своєчасно. Звичайно, патологію можна проігнорувати, і чекати поки мікроспорія пройде самостійно, що можливо. Але варто розуміти факт присутності ряду неприємних симптомів і наслідків!

 

Мікроспорія: шляхи зараження

 

Джерелом трихофітії і мікроспорії є хворі домашні тварини, заражені люди, з якими ви маєте контакт, а також речі і предмети загального користування. Хвороба заразна, найбільш активна в кінці літа і початку осені, може бути викликана грибками:
• Microsporum ferrugineum, а також Microsporum audoinii – антропофіли, які вражають тільки людей;
• Microsporum canis, грибок Microsporum distortium і Microsporum equinum – зоофіли, що паразитують на шерсті і шкірі тварин;
• Microsporum gypseum – геофіли, що розвиваються в структурі грунту!

 

Відповідно, у людини може бути діагностована антропофільна, зоофільна або геофільна мікроспорія наступних форм: поверхнева з ураженням шкіри і волосся голови, поверхнева з ураженням шкірних покривів, а також глибока нагноювальна мікроспорія або трихофітія!

 

Мікроспорія: симптоми. Як проявляється стригучий лишай

 

• Після потрапляння збудника на епідерміс, через 3-4 дні після інфікування, в області ураження з'являється пляма з червоним відтінком;
• З епідермісу грибок потрапляє глибше, в волосяний фолікул, і далі безпосередньо в волосся;
• В області інфікованого волоска посилюється почервоніння, утворюється набрякла область!


Стригучий лишай: ознаки і симптомиСтригучий лишай: ознаки і симптоми

Наступні ознаки стригучого лишаю залежать від локалізації:
• Поверхнева мікроспорія характеризується ураженням волосистої частини голови. Чітко видно округлі вогнища розміром до 20-50 мм, які не зливаються з іншими. Шкіра червона, з невеликим набряком, волоски обламані, поруч утворюються світлого кольору лусочки. Згодом виникають бульбашки, наповнені рідиною, а далі кірки. В області інфікування волосся дуже тонке і тьмяне, знаходяться у світлих лусочках округлої форми, в межах ураження можуть випадати при торканні до них;
• Поверхнева мікроспорія гладкої шкіри вражає обличчя і шию, спину і руки. Для патології характерна поява плям рожевого кольору, з середніми розмірами до 5-40 мм, форма яких округла. Осередки множинні, але не зливаються. У центрі шкіра покрита білуватими лусочками. По лінії вогнища з'являються бульбашки, заповнені рідиною, які поступово перероджуються в плями з кірками;
• Глибока нагноювальна мікроспорія викликає гнійні запальні процеси на шкірі голови під волоссям. Проникнення грибка в фолікул створює умови для подальшого запалення з нагноєнням за рахунок життєдіяльності хвороботворних бактерій, які додатково інфікують зону ураження. Вогнища з почервонінням, округлі, на шкірі з'являються бульбашки з гноєм, які лопаються і формують сухі кірки. Волосся зламане до розміру всього в 2-3 мм. Одним з відмінних симптомів гнійної форми захворювання є виділення великої кількості гною, який може бризкати з волосяних цибулин в момент натискання!

 

Як виявити стригучий лишай: діагностика мікроспорії

 

В залежності від форми захворювання, необхідним є призначення відповідних аналізів і лабораторних досліджень:
• Діагностика глибокої нагноювальної мікроспорії: аналіз сечі і крові, біохімія, зокрема, АЛТ і АСТ, білок і його фракції, білірубін, тимолова проба і лужна фосфатаза, а також глюкоза крові;
• Діагностика поверхневих форм мікроспорії: загальний аналіз крові, біохімія крові, мікроскопія волосся і зішкрібів з поверхні ураження, культуральне дослідження!

 

Також мікроспорія визначається при інструментальному та апаратному дослідженні. Сьогодні ми готові провести сучасну діагностику, щоб підтвердити стригучий лишай. Лікування буде призначено після візуального огляду, дерматосокпії, трихоскопії та вивчення уражених ділянок шкіри під лампою Вуда. Комплексне обстеження значно звищує шанси точної ідентифікації, а отже, і ефективної терапії трихофітії, стригучого лишая!

 

Лікування мікроспорії в Кривому Розі

 

Клініка Медітон запропонує експертне лікування стригучого лишаю, а також інших дерматологічних захворювань, в залежності від отриманих результатів проведених досліджень і аналізів!

 

Фахівцями може призначатися протигрибкова терапія, місцеві симптоматичні зовнішні засоби, антибіотики, гормональні препарати. Додатково застосовуються антисептики, протизапальні препарати!

 

Лікар контролює лікування, призначає проміжні аналізи для розуміння динаміки процесу і корекції терапії, регулює схему прийому препаратів і використання зовнішніх засобів. Якщо діагностована мікроспорія, протокол лікування є обов'язковим, і він суворо відповідає нормам!


Мікроспорія: діагностика та лікуванняМікроспорія: діагностика та лікування

Лікування мікроспорії у Кривому Розі, терапія стригучого лишаю, лікування трихофітії на Поштовому та Філатова! Запис на прийом лікаря ведеться через реєстратуру дерматологічного медичного центру на Філатова та Поштовому, або за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Цифрова дерматоскопія: діагностика шкіри

Трихоскопія: дослідження шкіри, фолікул і волосся

Фототрихограма: мікроскопічне дослідження волосся

Поділитися