вул. Філатова, 10 (3-й поверх)
Тел.: (098) 530-60-40
пр. Поштовий, 52
Тел.: (098) 530-60-40

Лікування мікроспорії, стригучого лишаю, трихофітії
- 26 січня 2021
Лікування мікроспорії в Кривому РозіМікроспорія – грибкове захворювання, що вражає шкіру під волоссям, область вусів і бороди, і дещо рідше шкіру на стопах і долонях, а також безпосередньо нігті. Інфекційна хвороба є дуже заразною і вимагає термінового звернення за допомогою. Пропонуємо лікування мікроспорії в Кривому Розі, на базі дерматологічного центру Клініка Медітон!
Мікроспорія, викликана грибком Microsporum, частіше вражає дітей у віці до 13 років. Якщо говорити про доросле населення, до захворюваності схильні дівчата і жінки, але всього до 10-12% від числа населення. Пов'язано це з періодом статевого дозрівання і зміною складу секрету, що виділяється сальними і потовими залозами, а також гормональними порушеннями і проблемами з імунітетом у дорослих!
Мікроспорія, або стригучий лишай, піддається лікуванню зі сприятливими прогнозами. Але важливо звернутися за допомогою своєчасно. Звичайно, патологію можна проігнорувати, і чекати поки мікроспорія пройде самостійно, що можливо. Але варто розуміти факт присутності ряду неприємних симптомів і наслідків!
Мікроспорія: шляхи зараження
Джерелом трихофітії і мікроспорії є хворі домашні тварини, заражені люди, з якими ви маєте контакт, а також речі і предмети загального користування. Хвороба заразна, найбільш активна в кінці літа і початку осені, може бути викликана грибками:
• Microsporum ferrugineum, а також Microsporum audoinii – антропофіли, які вражають тільки людей;
• Microsporum canis, грибок Microsporum distortium і Microsporum equinum – зоофіли, що паразитують на шерсті і шкірі тварин;
• Microsporum gypseum – геофіли, що розвиваються в структурі грунту!
Відповідно, у людини може бути діагностована антропофільна, зоофільна або геофільна мікроспорія наступних форм: поверхнева з ураженням шкіри і волосся голови, поверхнева з ураженням шкірних покривів, а також глибока нагноювальна мікроспорія!
Мікроспорія: симптоми. Як проявляється стригучий лишай
• Після потрапляння збудника на епідерміс, через 3-4 дні після інфікування, в області ураження з'являється пляма з червоним відтінком;
• З епідермісу грибок потрапляє глибше, в волосяний фолікул, і далі безпосередньо в волосся;
• В області інфікованого волоска посилюється почервоніння, утворюється набрякла область!
Стригучий лишай: ознаки і симптоми
Наступні ознаки стригучого лишаю залежать від локалізації:
• Поверхнева мікроспорія характеризується ураженням волосистої частини голови. Чітко видно округлі вогнища розміром до 20-50 мм, які не зливаються з іншими. Шкіра червона, з невеликим набряком, волоски обламані, поруч утворюються світлого кольору лусочки. Згодом виникають бульбашки, наповнені рідиною, а далі кірки. В області інфікування волосся дуже тонке і тьмяне, знаходяться у світлих лусочках округлої форми, в межах ураження можуть випадати при торканні до них;
• Поверхнева мікроспорія гладкої шкіри вражає обличчя і шию, спину і руки. Для патології характерна поява плям рожевого кольору, з середніми розмірами до 5-40 мм, форма яких округла. Осередки множинні, але не зливаються. У центрі шкіра покрита білуватими лусочками. По лінії вогнища з'являються бульбашки, заповнені рідиною, які поступово перероджуються в плями з кірками;
• Глибока нагноювальна мікроспорія викликає гнійні запальні процеси на шкірі голови під волоссям. Проникнення грибка в фолікул створює умови для подальшого запалення з нагноєнням за рахунок життєдіяльності хвороботворних бактерій, які додатково інфікують зону ураження. Вогнища з почервонінням, округлі, на шкірі з'являються бульбашки з гноєм, які лопаються і формують сухі кірки. Волосся зламане до розміру всього в 2-3 мм. Одним з відмінних симптомів гнійної форми захворювання є виділення великої кількості гною, який може бризкати з волосяних цибулин в момент натискання!
Як виявити стригучий лишай: діагностика мікроспорії
В залежності від форми захворювання, необхідним є призначення відповідних аналізів і лабораторних досліджень:
• Діагностика глибокої нагноювальної мікроспорії: аналіз сечі і крові, біохімія, зокрема, АЛТ і АСТ, білок і його фракції, білірубін, тимолова проба і лужна фосфатаза, а також глюкоза крові;
• Діагностика поверхневих форм мікроспорії: загальний аналіз крові, біохімія крові, дерматоскопія, мікроскопія волосся і зішкрібів з поверхні ураження, культуральне дослідження, огляд під лампою Вуда!
Лікування мікроспорії в Кривому Розі
Клініка Медітон запропонує експертне лікування стригучого лишаю, а також інших дерматологічних захворювань, в залежності від отриманих результатів проведених досліджень і аналізів!
Фахівцями може призначатися протигрибкова терапія, місцеві симптоматичні зовнішні засоби, антибіотики, гормональні препарати. Додатково застосовуються антисептики, протизапальні препарати!
Лікар контролює лікування, призначає проміжні аналізи для розуміння динаміки процесу і корекції терапії, регулює схему прийому препаратів і використання зовнішніх засобів відповідно до медичних протоколів!
Мікроспорія: діагностика та лікування
Запис на прийом фахівця ведеться через реєстратуру дерматологічного медичного центру на Філатова та Поштовому, або за телефоном (098) 530-60-40!
Додаткова інформація:
Цифрова дерматоскопія: діагностика шкіри