Висівкоподібний лишай: консультація дерматологаВисівкоподібний лишай: консультація дерматологаВисівкоподібний лишай – хронічне грибкове захворювання шкіри із загостренням у весняний та осінній період. Ми пропонуємо ефективне лікування висівкоподібного лишаю в Кривому Розі, щоб уникнути відчуття дискомфорту і негативних наслідків!

 

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай – шкірне захворювання, причиною розвитку якого є грибок, присутній на поверхні епідермісу. Завдяки певним умовам і факторам, розвивається патологічний процес з вираженою симптоматикою. Захворювання добре піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися за допомогою. Вже через 2-4 тижні ви помітите позитивні зміни!

 

Що може спровокувати різнокольоровий лишай

 

Розвиток дерматологічної проблеми можливий з наступних причин:
• Імунодефіцитні стани, порушення захисної функції організму;
• Гормональні збої, надмірна вага і рясне потовиділення;
• Різні захворювання внутрішніх органів можуть спровокувати висівковий лишай;
• Вплив зовнішніх факторів: пил і хімія, перепади температур;
• Шкідливі звички, безконтрольний прийом антибіотиків і антибактеріальних засобів;
• Недотримання правил особистої гігієни!

 

Факторами розвитку, а також рецидиву патології, може стати і тривала присутність на сонці, постійне проживання в жаркому кліматі, систематичні відвідування солярію, стресові і нервові ситуації, неякісна білизна та одяг, а також хронічні інфекційні процеси в організмі. Окрім того, що таке висівковий лишай, лікування та профілактика захворювання, потрібно знати, які провокуючі фактори існують та старатися уникати подімних умов та станів!

 

Як проявляється різнокольоровий або висівковий лишай: симптоми


Ознаки висівкоподібного лишаю, як проявляється захворювання шкіриОзнаки висівкоподібного лишаю, як проявляється захворювання шкіри

Висівкоподібний лишай вражає роговий шар епідермісу при передачі від людини до людини. Для зараження грибком та розвитку захворювання необхідні певні умови. Це недостатність місцевого імунітету, а також специфічний обмін речовин структури шкіри.

 

На поверхні шкіри виникають плями рожевого або світло-бурого кольору, можуть бути депігментовані або гіперпігментовані зони. Зазвичай, локалізується висівковий лишай на грудях та спині, шиї, в пахвовій області, лишай на стегнах та в пахових складках. Плями добре помітні на засмаглій шкірі, тому патологія частіше виявляється в теплу пору, ближче до кінця весни або вже влітку.

 

Різнобарвний лишай – це плями округлої форми, з чіткими межами, що мають тенденцію до злиття на пізніх етапах розвитку патології. Можливо нашарування дрібних лусочок на поверхні, зміна структури.

 

Різнобарвний лишай не є агресивним захворюванням, і не завдає шкоди здоров'ю. Крім легкого свербіння, який рідко стає інтенсивним, немає інших відчуттів дискомфорту. Проблема частіше косметична, але необхідно пам'ятати, що навіть прості захворювання вимагають своєчасного втручання!

 

Висівкоподібний лишай: ускладнення

 

Можна повністю вилікувати різнокольоровий лишай, як і більшість дерматологічних захворювань в разі надання професійної допомоги. Але якщо ставитися до патології скептично, можливі деякі ускладнення:
• Почастішання рецидивів, розростання плям, втрата ураженими ділянками шкіри клітин, які відповідають за фарбуючий пігмент, а відповідно, і виключення можливості повернення природного кольору шкіри;
• Розвиток захворювання до фолікулярного типу, коли в області ураження утворюються гнійники і папули, свербіж наростає і стає серйозно вираженим;
• Приєднання до патології інших захворювань шкіри, серед яких екзема і кільцеподібний лишай з відповідною симптоматикою!

 

Висівкоподібний лишай: відео Клініки Медітон

 

 

Діагностика різнобарвного лишаю

 

Огляд на прийомі дерматовенеролога, збір анамнезу;
• Йодна проба Бальцера і огляд під лампою Вуда;
• Мікроскопічне дослідження зішкрібів шкіри!

 

Різнобарвний лишай дуже важливо вивчити у клінічних умовах. На перший погляд, визначити його не так складно, адже є певні відмінності та ціла низка видимих ​​ознак. Але також висівкоподібний лишай має і схожість з іншими дерматологічними захворюваннями. Тому потрібен огляд у дерматолога, а також спеціалізовані тести з препаратами, реагентами та обладнанням, яких у звичайної людини немає в наявності. Крім того, домашня терапія вже давно не в тренді, і лікувати різнобарвний лишай народними засобами, коли є справді ефективні точкові препарати, безглуздо!


Запрошуємо пройти діагностику в кабінеті лікаря – зішкріб шкіри на лишай, лампа Вуда та йодні проби допоможуть швидко визначити грибок шкіри та розпочати лікування!

 

Лікування висівкоподібного лишаю в Кривому Розі

 

Висівкоподібний лишай, лікування у відділенні дерматологіїВисівкоподібний лишай, лікування у відділенні дерматологіїЛікар призначає спеціальну дієту, яка виключає можливість виникнення алергічних реакцій. Мінімізуються фізичні та емоційні навантаження. Виписуються протигрибкові системні і зовнішні препарати, для терапії різнобарвного лишаю використовуються креми, спреї і шампуні спеціального призначення. Пам'ятайте! Тільки фахівець може точно диференціювати захворювання та підтвердити діагноз, а також розповісти, чим небезпечний висівкоподібний лишай, чим лікувати грибкову інфекцію шкіри!

 

При виявленні сприятливих факторів розвитку різнокольорового лишаю у вигляді супутніх захворювань внутрішніх органів або шкіри, які можуть впливати на перебіг патології, призначається терапія основного захворювання!

 

Якщо діагностовано висівковий лишай лікування дерматологічного захворювання суворо під контролем лікаря. Самостійні рішення – не кращий вибір, як і зміна призначеної схеми терапії. Прогресування шкірної патології та приєднання додаткових захворювань загрожує переходом у хронічну форму, періодичними загостреннями, розвитком додаткових симптомів, серед яких свербіж та печіння шкіри, її пересихання, стягнутість!

 

Звичайно, кожен сьогодні здатний знайти на навколомедичних порталах цілий потік інформації та відповіді на низку питань, що цікавлять: чим лікувати висівкоподібний лишай, мазі та креми від різнобарвного лишаю і плям на шиї та спині, як швидко вилікувати різнокольоровий лишай у домашніх умовах... там же будуть й рекомендовані засоби, наприклад, міконазол, біфоназол, цинк піритон від лишаю та плям на шкірі, клотримазол від грибка. Але всі подібні препарати мають призначення та обмеження, а також протипоказання до застосування для дітей. Препарати індивідуальні, спрямовані на лікування певного дерматологічного захворювання, з різними дозуваннями та схемами терапії. Лікування різнокольорового лишаю протигрибковими препаратами, що наносяться на шкіру, є правильним, але тільки при призначенні їх дерматологом або дерматовенерологом після діагностичних заходів та ідентифікації патології, її підтвердження!

 

Чи можна лікувати різнокольоровий лишай вдома? Фактично, так, адже лікування висівкоподібного лишаю відбувається не в стаціонарі, а в домашніх умовах. Але, як говорилося вище, весь процес має бути під контролем лікаря. Спочатку пацієнт записується на прийом, проходить огляд та комплекс діагностичних заходів, після чого, якщо немає супутніх захворювань та ускладнень, відправляється додому і суворо слідує рекомендаціям фахівця. Важливо записатися на повторний прийом дерматолога, вчасно відслідковувати динаміку захворювання та курсу лікування, а після завершення прийому ліків та процедур, коли лікар підтвердить відновлення здоров'я, додатково звернути увагу на поради щодо профілактики лишаю!


Діагностика та лікування лишаю, Кривий РігДіагностика та лікування лишаю, Кривий Ріг

Різнокольоровий лишай: лікування у Кривому Розі, дерматологія Клініки Медітон на Поштовому та Філатова. Консультация дерматолога та дерматовенеролога, цифрова оцінка шкіри, лабораторні дослідження, підтвердження грибкового захворювання шкіри та призначення терапії висівкового лишаю, профілактика сонячного лишаю. Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Рання діагностика родимок і меланоми

Лікування захворювань шкіри у дорослих і дітей

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Поділитися