Висівкоподібний лишай, діагностика та лікування у Кривому РозіВисівкоподібний лишай, діагностика та лікування у Кривому РозіВисівкоподібний лишай – це хронічне грибкове захворювання шкіри із загостренням у весняний та осінній період. Ми пропонуємо ефективне лікування висівкоподібного лишаю в Кривому Розі, лікування різнокольорового лишаю у дерматологічному центрі на Філатова та Поштовому!

 

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай – це шкірне захворювання, причиною розвитку якого є грибок, присутній на поверхні епідермісу. Завдяки певним умовам і факторам, розвивається патологічний процес з вираженою симптоматикою. Висівкоподібний лишай лікується, відмінно піддається терапії, якщо вчасно звернутися за допомогою. Вже через 2-4 тижні ви помітите позитивні зміни.

 

Зверніть увагу! На даній сторінці ви можете знайти, як виглядає лишай – фото є зображенням для ознайомлення. Не рекомендуємо самостійно діагностувати лишай за візуальною оцінкою та описаними симптомами. Деякі його ознаки перетинаються з іншими дерматологічними патологіями та станами, серед яких вітіліго, розеола, рожевий лишай Жибера, плями пігментації шкіри, плями після сонячних опіків. Фото різнокольорового лишаю надано для підвищення інформативності матеріалу. Лікування висівкового лишаю – це робота лікаря, як і первинна діагностика грибкового захворювання шкіри!

 

Висівкоподібний лишай – відомості та факти

 

• Гіпопігментація добре помітна на засмаглій шкірі. Тому саме влітку виявляється різнобарвний лишай, лікування якого бажано починати відразу, щоб не гаяти час максимальної візуалізації;
• Існує тенденція впливу численних провокуючих факторів на виникнення та розвиток різнобарвного лишаю. Основним з них вважається ослаблений імунітет, хоча статистика показує підтвердження грибка шкіри у здорових людей здебільшого;
• Незалежно від того, наскільки якісно виконано лікування висівкоподібного лишаю, рецидиви можливі. Причиною цього є приналежність збудника дерматологічного захворювання до нормальної флори шкіри;
• Гіпопігментація при різнобарвному лишаї має оборотний характер, плями лишаю зникають через 4-10 тижнів, шкіра відновлюється!

 

Що провокує різнобарвний лишай, причини сонячного грибка

 

Розвиток дерматологічної проблеми можливий з наступних причин:
• Імунодефіцитні стани, порушення захисної функції організму. Причина сонячного лишаю – поганий імунітет;
• Гормональні збої, надмірна вага і рясне потовиділення – піт та пил є причинами висипу, подразнень;
• Різні захворювання внутрішніх органів можуть спровокувати висівковий лишай;
• Вплив зовнішніх факторів: сторонні включення в атмосфері, хімія, часті перепади температур;
• Шкідливі звички, безконтрольний прийом антибіотиків і антибактеріальних засобів;
• Недотримання правил особистої гігієни або надмірна гігієна тіла з пошкодженнями шкіри!

 

Факторами розвитку, а також рецидиву патології, може стати і тривала присутність на сонці, постійне проживання в жаркому кліматі, систематичні відвідування солярію. Тобто, підтверджена причина лишая – ультрафіолет і температури. Також, стресові і нервові ситуації, неякісна білизна та одяг, хронічні інфекційні процеси в організмі, що провокують висівковий лишай!

 

Варто зазначити, що для різних областей ураження переважними є окремі фактори. Наприклад, висівковий лишай на лобку і біля пахв викликає синтетика і тісний одяг, який сприяє підвищеному потовиділенню і тертю, подразненню шкіри. Висівковий лишай на плечах – сонце та ультрафіолет, різнобарвний лишай на спині та грудях – хвороби ШКТ та гормональні збої!

 

Ознаки висівкового лишаю, симптоми

 

Висівкоподібний лишай у дітей та дорослих вражає роговий шар епідермісу. Для активізації грибка та розвитку захворювання необхідні певні умови. Це недостатність місцевого імунітету, а також специфічний обмін речовин структури шкіри.

 

На поверхні шкіри виникають плями рожевого або світло-бурого кольору, можуть бути депігментовані або гіперпігментовані зони. Зазвичай, локалізується висівковий лишай на грудях та спині, шиї, в пахвовій області, лишай на стегнах та в пахових складках. Плями сонячного грибка добре помітні на засмаглій шкірі, тому патологія частіше виявляється в теплу пору, ближче до кінця весни або вже влітку.

 

Ознаки різнокольорового лишаю, фото висівкового лишаюОзнаки різнокольорового лишаю, фото висівкового лишаюРізнобарвний лишай – це плями округлої форми, з чіткими межами, що мають тенденцію до злиття на пізніх етапах розвитку патології. Можливо нашарування дрібних лусочок на поверхні, зміна структури.

 

У разі розвитку патології кількість плям і загальна площа покриття ними шкіри збільшуються. Висівкоподібний лишай швидко поширюється, тому можливе виявлення плям практично на будь-якій ділянці тіла: лишай на спині та грудях, кистях рук і стегнах, світлі плями на шиї, з'являється висівковий лишай на обличчі та потилиці. Не зачіпає різнокольоровий лишай долоні та ступні, слизові!

 

Плями ростуть, зливаються, можлива сухість шкіри та відшарування лусочок при дотику. Відмінна риса захворювання – порушення пігментації. Висівкоподібний лишай пошкоджує меланоцити, і залежно від відтінку шкіри, колір плям може змінюватися. Різнобарвний лишай білий або рожевий на темній шкірі, рожевий або навіть червоний – на світлішій шкірі. Атиповий висівковий лишай характеризується повною втратою пігменту уражених ділянок!

 

Навіть якщо лущиться пігментна пляма і вона збільшується в розмірах, різнокольоровий лишай не є агресивним захворюванням і не завдає шкоди здоров'ю. Крім легкого свербіння, що рідко стає інтенсивним, немає інших відчуттів дискомфорту. Проблема частіше косметична, але слід пам'ятати, що навіть нешкідливі захворювання потребують своєчасного втручання. Тому зверніться до фахівця, щоб ідентифікувати плями, лущення шкіри та інші проблеми. Не варто робити поспішних висновків та розпочинати лікування, висівковий лишай на фото та відео не є помічниками у діагностиці, яка проводиться вдома. Це повторне нагадування через підвищення числа звернень після спроб лікування дерматологічних патологій у домашніх умовах!

 

Висівкоподібний лишай у дитини

 

У дітей різнокольоровий лишай – явище досить рідкісне, і через практичну відсутність симптомів, не ідентифікується взагалі, або виявляється в крайніх випадках. Відсутні печіння або свербіж шкіри, проявляються плями лишаю на голові, під волоссям, рідше – на плечах і спині. Якщо сонячний грибок у дитини запідозрений, наприклад, помічені плями на шкірі та лущення, рекомендуємо записатися до дитячого дерматолога. Ігнорування симптомів призводить до прогресування та збільшення вогнищ зараження – плями сонячного лишаю у дитини збільшуються, розширюють локалізацію!

 

Різнобарвний лишай при вагітності

 

Як і в будь-який інший час, під час виношування дитини жіночий організм схильний до різних захворювань, тільки з підвищенням ризиків для власного здоров'я та здоров'я майбутнього малюка. Причина висівкоподібного лишаю у вагітних – гормональний збій, перебудова організму, але також і раніше озвучені фактори, які можуть бути провокуючими.

 

Лікування лишая у вагітних не проводиться через мінімізацію негативного впливу на організм мами та майбутньої дитини. У виняткових випадках, призначається індивідуальний курс з підбором препаратів і дозувань!

 

Висівкоподібний лишай – ускладнення

 

Можна повністю вилікувати різнокольоровий лишай, як і більшість дерматологічних захворювань в разі надання професійної допомоги. Але якщо ставитися до патології скептично, можливі деякі ускладнення:
• Почастішання рецидивів, розростання плям, втрата ураженими ділянками шкіри клітин, які відповідають за фарбуючий пігмент, а відповідно, і виключення можливості повернення природного кольору шкіри;
• Розвиток захворювання до фолікулярного типу, коли в області ураження утворюються гнійники і папули, свербіж наростає і стає серйозно вираженим;
• Приєднання до патології інших дерматологічних захворювань, коли на шкірі вже не тільки різнокольоровий лишай, але й екзема, кільцеподібний лишай із відповідними симптомами!

 

Якщо розглядати висівковий лишай, ускладнення грибкового захворювання ідентифікуються досить рідко. Але якщо у вас є можливість розпочати лікування своєчасно, а також дотримуватися найпростіших правил профілактики дерматологічних захворювань та уражень шкіри, це захистить вас від численних негативних наслідків.

 

Важливою складовою здорової шкіри є правильна гігієна, нормальне здорове харчування, мінімізація зовнішнього згубного впливу, заходи профілактики у громадських місцях. Також, своєчасне відвідування дерматолога, якщо ви виявили різнобарвний лишай, симптоми інших захворювань шкіри!

 

Висівкоподібний лишай – відео консультація дерматолога Клініки Медітон

 

 

Діагностика різнобарвного лишаю на Філатова та Поштовому

 

Огляд на прийомі дерматовенеролога, збір анамнезу;
• Йодна проба Бальцера і огляд під лампою Вуда;
• Мікроскопічне дослідження зішкрібів шкіри!

 

Різнобарвний лишай дуже важливо вивчити у клінічних умовах. На перший погляд, визначити його не так складно, адже є ціла низка видимих ​​ознак. Але також різнокольоровий лишай має і схожість з іншими дерматологічними захворюваннями. Тому потрібен огляд у дерматолога, а також спеціалізовані тести з препаратами, реагентами та обладнанням, яких у звичайної людини немає в наявності. Крім того, домашня терапія вже давно не в тренді, і лікувати різнобарвний лишай народними засобами, коли є справді ефективні точкові препарати, безглуздо!


Запрошуємо пройти діагностику в кабінеті лікаря – зішкріб шкіри на лишай, лампа Вуда та йодні проби допоможуть швидко визначити грибок шкіри та розпочати лікування!

 

Лікування висівкоподібного лишаю в Кривому Розі

 

Висівкоподібний лишай, лікування у відділенні дерматологіїВисівкоподібний лишай, лікування у відділенні дерматологіїЛікар призначає спеціальну дієту, яка виключає можливість виникнення алергічних реакцій. Мінімізуються фізичні та емоційні навантаження. Виписуються протигрибкові системні і зовнішні препарати, для терапії різнобарвного лишаю використовуються креми, спреї і шампуні спеціального призначення. Пам'ятайте! Тільки фахівець може точно диференціювати захворювання та підтвердити діагноз, а також розповісти, чим небезпечний висівкоподібний лишай, чим лікувати грибкову інфекцію шкіри!

 

При виявленні сприятливих факторів розвитку різнокольорового лишаю у вигляді супутніх захворювань внутрішніх органів або шкіри, які можуть впливати на перебіг патології, призначається терапія основного захворювання!

 

Якщо діагностовано висівковий лишай лікування дерматологічного захворювання суворо під контролем лікаря. Самостійні рішення – не кращий вибір, як і зміна призначеної схеми терапії. Прогресування шкірної патології та приєднання додаткових захворювань загрожує переходом у хронічну форму, періодичними загостреннями, розвитком додаткових симптомів, серед яких свербіж та печіння шкіри, її пересихання, стягнутість!

 

Звичайно, кожен сьогодні здатний знайти на навколомедичних порталах цілий потік інформації та відповіді на низку питань, що цікавлять: які найбільш виражені симптоми різнокольорового лишаю, чим лікувати висівковий лишай, мазі та креми від різнокольорового лишаю та плям на шиї і спині, чи схожі коричневі плями на лишай, як швидко вилікувати сонячний лишай в домашніх умовах, від чого з'являється сонячний грибок і чи потрібно його лікувати, чи небезпечний різнобарвний лишай для дітей... там же будуть й рекомендовані засоби, наприклад, міконазол, біфоназол, цинк піритон від лишаю та плям на шкірі, клотримазол від грибка. Але всі подібні препарати мають призначення та обмеження, а також протипоказання до застосування для дітей. Препарати індивідуальні, спрямовані на лікування певного дерматологічного захворювання, з різними дозуваннями та схемами терапії. Лікування різнокольорового лишаю протигрибковими препаратами, що наносяться на шкіру, є правильним, але тільки при призначенні їх дерматологом або дерматовенерологом після діагностичних заходів та ідентифікації патології, її підтвердження!

 

Чи можна лікувати різнокольоровий лишай вдома? Фактично, так, адже й відбувається безпосереднє лікування висівкоподібного лишая в домашніх умовах, а не в стаціонарі. Але, як говорилося вище, весь процес має бути під контролем лікаря. Спочатку пацієнт записується на прийом, проходить огляд та комплекс діагностичних заходів, після чого, якщо немає супутніх захворювань та ускладнень, відправляється додому і суворо слідує рекомендаціям фахівця. Важливо записатися на повторний прийом дерматолога, вчасно відслідковувати динаміку захворювання та курсу лікування, а після завершення прийому ліків та процедур, коли лікар підтвердить відновлення здоров'я, додатково звернути увагу на поради щодо профілактики лишаю у дітей та дорослих!

 

Висівкоподібний лишай, лікування у Кривому Розі: консультація дерматологаВисівкоподібний лишай, лікування у Кривому Розі: консультація дерматологаРізнокольоровий лишай, лікування у Кривому Розі – дерматологія на Поштовому та Філатова. Консультация дерматолога та дерматовенеролога, цифрова оцінка шкіри, лабораторні дослідження, підтвердження грибкового захворювання шкіри та призначення терапії висівкового лишаю, профілактика сонячного лишаю. Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Рання діагностика родимок і меланоми

Лікування захворювань шкіри у дорослих і дітей

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Поділитися