Висівкоподібний лишай: консультація дерматологаВисівкоподібний лишай: консультація дерматологаВисівкоподібний лишай – хронічне грибкове захворювання шкіри із загостренням у весняний та осінній період. Ми пропонуємо ефективне лікування висівкоподібного лишаю в Кривому Розі, щоб уникнути відчуття дискомфорту і негативних наслідків!

 

Висівкоподібний або різнокольоровий лишай – шкірне захворювання, причиною розвитку якого є грибок, присутній на поверхні епідермісу. Завдяки певним умовам і факторам, розвивається патологічний процес з вираженою симптоматикою. Захворювання добре піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися за допомогою. Вже через 2-4 тижні ви помітите позитивні зміни!

 

Що може спровокувати різнокольоровий лишай

 

Розвиток дерматологічної проблеми можливий з наступних причин:
• Імунодефіцитні стани, порушення захисної функції організму;
• Гормональні збої, надмірна вага і рясне потовиділення;
• Різні захворювання внутрішніх органів;
• Вплив зовнішніх факторів: пил і хімія, перепади температур;
• Шкідливі звички, безконтрольний прийом антибіотиків і антибактеріальних засобів;
• Недотримання правил особистої гігієни!

 

Факторами розвитку, а також рецидиву патології, може стати і тривала присутність на сонці, постійне проживання в жаркому кліматі, систематичні відвідування солярію, стресові і нервові ситуації, неякісна білизна та одяг, а також хронічні інфекційні процеси в організмі. Окрім того, що таке висівковий лишай, лікування та профілактика захворювання, потрібно знати, які провокуючі фактори існують та старатися уникати подімних умов та станів!

 

Як проявляється різнокольоровий або висівковий лишай: симптоми


Ознаки висівкоподібного лишаю, як проявляється захворювання шкіриОзнаки висівкоподібного лишаю, як проявляється захворювання шкіри

На поверхні шкіри виникають плями рожевого або світло-бурого кольору, можуть бути депігментовані або гіперпігментовані зони. Зазвичай, локалізація на грудях і спині, шиї, в пахвовій області, на стегнах, в пахових складках. Плями добре помітні на засмаглій шкірі, тому патологія частіше виявляється в теплу пору, ближче до кінця весни або вже влітку.

 

Плями округлі, з чіткими межами, мають тенденцію до злиття на пізніх етапах розвитку патології. Можливо нашарування дрібних лусочок на поверхні, зміна структури.

 

Різнобарвний лишай не є агресивним захворюванням, і не завдає шкоди здоров'ю. Крім легкого свербіння, який рідко стає інтенсивним, немає інших відчуттів дискомфорту. Проблема частіше косметична, але необхідно пам'ятати, що навіть прості захворювання вимагають своєчасного втручання!

 

Висівкоподібний лишай: ускладнення

 

Можна повністю вилікувати різнокольоровий лишай, як і більшість дерматологічних захворювань в разі надання професійної допомоги. Але якщо ставитися до патології скептично, можливі деякі ускладнення:
• Почастішання рецидивів, розростання плям, втрата ураженими ділянками шкіри клітин, які відповідають за фарбуючий пігмент, а відповідно, і виключення можливості повернення природного кольору шкіри;
• Розвиток захворювання до фолікулярного типу, коли в області ураження утворюються гнійники і папули, свербіж наростає і стає серйозно вираженим;
• Приєднання до патології інших захворювань шкіри, серед яких екзема і кільцеподібний лишай з відповідною симптоматикою!

 

Висівкоподібний лишай: відео Клініки Медітон

 

 

Діагностика різнобарвного лишаю

 

Огляд на прийомі дерматовенеролога, збір анамнезу;
• Йодна проба Бальцера і огляд під лампою Вуда;
• Мікроскопічне дослідження зішкрібів шкіри!

 

Лікування висівкоподібного лишаю в Кривому Розі

 

Лікар призначає спеціальну дієту, яка виключає можливість виникнення алергічних реакцій. Мінімізуються фізичні та емоційні навантаження. Виписуються протигрибкові системні і зовнішні препарати, для терапії різнобарвного лишаю використовуються креми, спреї і шампуні спеціального призначення. Пам'ятайте! Тільки фахівець може точно диференціювати захворювання та підтвердити діагноз, а також розповісти, чим небезпечний висівкоподібний лишай, чим лікувати грибкову інфекцію шкіри!

 

При виявленні сприятливих факторів розвитку різнокольорового лишаю у вигляді супутніх захворювань внутрішніх органів або шкіри, які можуть впливати на перебіг патології, призначається терапія основного захворювання!


Діагностика та лікування лишаю, Кривий РігДіагностика та лікування лишаю, Кривий Ріг

Запишіться на прийом, щоб підтвердити або виключити патологію, отримати призначення в разі її ідентифікації, а також дізнатися більше про те, що являє собою профілактика висівкового лишаю. Звертайтесь за телефоном (098) 530-60-40!

 

Додаткова інформація:

Рання діагностика родимок і меланоми

Лікування захворювань шкіри у дорослих і дітей

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Поділитися