Лікування попрілостей шкіри у немовлят в Кривому РозіЛікування попрілостей шкіри у немовлят в Кривому РозіПопрілість шкіри – це досить часте явище для новонароджених. Це неінфекційне ураження, пов'язане з механічним впливом, а також підвищеною вологістю, яке виникає в складках, в пахвовій зоні та області промежини. Легке почервоніння може привести до досить складних проблем, і тому наші фахівці пропонують термінове лікування попрілостей у дитини – Кривий Ріг, консультація дерматолога та педіатра Клініки Медітон!

 

Первинна причина запалення шкіри у дитини – зволоження та тертя, без інфекції. Але за рахунок постійно підтримуваної температури і вологості в зоні появи, а також відсутності повітрообміну, при збоях в харчуванні і перевищенні допустимої маси тіла, можливе приєднання грибкової та бактеріальної інфекції, що вимагає негайної терапії. Порівняйте запалення у дитини та попрілості у дітей на фото, які ми представили, та зверніться за допомогою без зволікань!

 

Своєчасна консультація педіатра, а також додатковий огляд у дитячого дерматолога в більш серйозних випадках, сприяють швидкому визначенню причини патології і призначенням ефективного лікування попрілостей у малюка. Наші фахівці спираються на сучасні медичні протоколи для призначення схеми терапії та рекомендацій з профілактики попрілостей у дітей, але для цього необхідна диференціальна діагностика, яка включає класифікацію запалень і пошкоджень шкіри:
• Пелюшковий дерматит у дитини – запалення, почервоніння і висип на ділянках шкіри, які в постійному контакті з вологими пелюшками або підгузками;
Себорейна екзема – огрубіння шкіри з чіткою локалізацією і межами, велика гіперемована червона пляма на нижній частині живота з охопленням геніталій;
• Алергічне кільце – виникнення попрілості і пошкоджень шкіри навколо анального отвору, що пов'язано з алергічною реакцією на нові продукти харчування;
• Інтертриго у дитини – ураження природних складок на тілі, виникнення почервоніння і мокнучих тріщин в ліктьових і підколінних, сідничних та інших складках. Причина – постійна зволоженість;
Імпетиго у дитини – ураження шкіри у вигляді окремих гнійників, які зливаються в плями з утворенням кірочок. Локалізація – сідниці дитини, причина – гноєродна інфекція;
• Генітальний кандидамікоз – червоні плямисті висипання. Випрівання у дитини проявляються у разі приєднання грибкових інфекцій!

 

Мами часто виявляють почервоніння та попрілості під підгузками у дитини, запалення в паху та під ручками, дерматит у дітей у складках шиї. Подібні ураження шкіри у новонароджених природні, але тільки у випадку, коли швидко зникають без серйознішого поширення та посилення. Правильне сповивання, забезпечення повітрообміну, мінімізація впливу вологи та коректна гігієна дитини в цілому – способи уникнути розвитку та ускладнень попрілостей шкіри. Але обов'язково слід відстежувати стан шкіри у малюка, щоб вчасно звернутися за допомогою!

 

Ступені тяжкості попрілостей, симптоми та ускладнення


Попрілості і пелюшковий дерматит: попрілості у дітей на фотоПопрілості і пелюшковий дерматит: попрілості у дітей на фото

Попрілості у дітей – це певні зміни поверхні шкіри, які можна розділити на наступні ступені тяжкості:
• Легкий – почервоніння поверхні шкіри, гіперемія;
• Середній – в області запалення з'являються дрібні ерозії, тріщини, при занесенні інфекції можливе виникнення гнійників;
• Важкий – збільшення кількості і площі ерозій і виразок, відшарування епідермісу. Приєднання бактеріальної або грибкової інфекції шкіри, що може привести до негативних наслідків. Одним з них є мікробна екзема, з якою ускладнюються аутоімунні процеси!

 

Легка форма практично ніяк не відбивається на поведінці малюка – попрілості у новонароджених виражені почервоніннями, які не доставляють незручностей. У разі другого ступеню пошкоджень шкіри, дитину вже може турбувати свербіж і печіння, легкі больові відчуття. Відповідно, малюк стає примхливим, плаче, погано спить, постійно турбується. Третій ступінь, коли запальний процес супроводжується інфекцією, виражений підвищенням температури тіла, поганим апетитом, а також іншими відповідними симптомами. Ми рекомендуємо на постійній основі відстежувати стан, щоб мати можливість вчасно розпочати лікування попрілостей у дітей, виключивши посилення ситуації та розвиток грибкової попрілості, мікробної екземи.

 

Причини попрілостей шкіри

 

Почервоніння і запалення з'являються практично у кожної дитини, навіть якщо догляд за нею ідеальний. Проблема в чутливості шкіри, вразливості. Захисна функція її мінімальна, і тому реакція на зовнішні і внутрішні подразники не змушує себе чекати!

 

Попрілості у новонароджених виникають через недостатнє формування водно-ліпідної мантії на поверхні шкіри, а також інших захисних бар'єрів, в числі яких гуморальний і клітинний. Тому діти до одного року схильні до зараження бактеріальними інфекціями, які можуть швидко поширюватися в області первинного запалення.

 

Безпосередня причина появи попрілості – постійний і систематичний контакт з вологим середовищем, аміачними солями з сечі і ферментами з калу. У разі реакції організму на продукти харчування, що виражається проносом, попрілість у новонародженого може розвинутися навіть за годину-півтори!

 

Пошкодження шкіри виникають через щільний контакт з підгузками, з причини механічного впливу зі швами одягу або при звичайному контакті з синтетикою та іншими неякісними тканинами.

 

Можливе роздратування через реакції шкіри на хімічні речовини, які містяться в косметичних засобах, а також побутовій хімії для прання одягу – контактний дерматит.


Чому у дітей з'являються попрілості шкіри: причиниЧому у дітей з'являються попрілості шкіри: причини

Нова їжа для дитини, будь-який новий продукт – це можливість неправильної реакції організму, або банальна зміна консистенції калу, за рахунок чого шкіра пошкоджується. При грудному годуванні подібна реакція організму малюка може бути і на продукт, який з'їла мама.

 

Зверніть увагу, що проблема проявляється і під час прийому лікарських засобів, особливо, антибіотиків, які мають вплив на мікрофлору.

 

Посилити попрілості і наступні пошкодження можуть не тільки інфекції, але також наявні захворювання шкіри, наприклад, себорейний та атопічний дерматит.

 

Більш складна ситуація при поєднаному перебігу – вплив відразу кількох причин, коли за ураження шкіри дитини відповідає одночасно декілька факторів. Це пелюшковий дерматит із-за вологи та поганої гігієни, попрілості під памперсами через харчування та алергію, подразнення шкіри на шиї та ручках через манжети одягу та резинки, а також дерматологічі захворювання, попрілості між пальцями ніг через тісне взуття та грибок, синтетичні шкарпетки та колготки. Необхідна консультація дитячого дерматолога та педіатра для виявлення причин та можливості точкового на них впливу, призначення лікування та рекомендацій щодо профілактики попрілостей у дітей. Найпростіше дотримання правил допоможе позбутися пошкоджень шкіри – попрілостей, роздратування, висипу та тріщин, а також можливих негативних наслідків!

 

Профілактика попрілостей у дитини – фото, рекомендації, стандарти

 

Уникнути появи запалень дуже складно, але можна мінімізувати пошкодження шкіри, звести їх практично до нуля. І для цього фахівці рекомендують слідувати стандартним принципам профілактики. Догляд за шкірою та профілактика попрілостей у новонароджених:
• Перша порада – поліпшення гігієни дитини, утримання області надягання підгузка в чистоті і сухості;
• Обов'язково застосування якісних підгузників і хорошої білизни;
• Зміна підгузника після акту дефекації одразу, навіть під час сну дитини;
• Застосування для очищення шкіри дитини гігієнічних серветок без спирту та ароматизаторів, а також стандартний підхід – чиста тепла вода;
• Не потрібно розтирати шкіру, вологі області досить акуратно промокнути;
• Якщо одягаєте підгузник, не перетягуйте його, так як це може перешкоджати циркуляції повітря і приводити до механічних пошкоджень шкіри;
• Якщо є можливість, залишайте дитину без підгузника на деякий час, хоча б 3-4 рази на день по 10-15 хвилин;
• Рекомендується використання тільки спеціальних засобів гігієни та догляду, схвалених медичними представниками;
• Слідкуйте за власною гігієною, торкайтеся малюка і міняйте йому підгузники й одяг тільки чистими руками;
• При виникненні попрілостей дотримуйтесь режиму і схеми лікування, постійно застосовуйте призначені гелі та мазі від попрілостей, інші рекомендовані засоби відновлення шкіри!


Профілактика попрілостей у новонароджених, рекомендації дерматолога та педіатраПрофілактика попрілостей у новонароджених, рекомендації дерматолога та педіатра

Профілактика попрілостей і пелюшкової висипки відповідно до європейських протоколів. Дотримання цих рекомендацій допоможе уникнути маси незручностей та негативних наслідків. Також відпаде й основне питання: чим лікувати попрілості у дитини. Це вкрай важливо, адже, на перший погляд, незначна проблема, з якою стикається більшість, може розвинутись у досить складні захворювання шкіри. Попрілості у новонароджених призводять до грибкових уражень – розвивається кандидоз у зоні паху та складках біля статевих органів, а також розвитку бактеріальних інфекцій – на шкірі виникають висипи, тріщини та виразки, глибокі рани від попрілості, що довго турбують малюка, недостатня гігієна та піт – попрілості між пальцями ніг, грибок стоп дитини, інше.

 

Застосовується стандарт ABCDE:
• Air – доступ повітря, аерація;
• Barrier – поліпшення бар'єрних, захисних функцій шкіри, застосування для цього відповідних засобів;
• Cleaning – систематичне очищення шкіри;
• Diapper – правильний вибір хороших підгузників і їх своєчасна заміна;
• Education – постійне навчання батьків, отримання нової інформації по догляду за дитиною!

 

Лікування попрілостей у дитини – терапія пелюшкової висипки і подразнень

 

Перший етап – огляд педіатра, візуальна діагностика, призначення додаткових аналізів і досліджень для виявлення причини зовнішніх пошкоджень шкіри, подразнень, можливих інфекцій або патологічних відхилень, здатних чинити негативний вплив на епідерміс. Тільки після проведення диференціальної діагностики можна призначати лікування попрілості новонародженого!

 

Використовуються креми з кортикостероїдами, протигрибкові мазі від попрілостей та подразнення, протизапальні і загоюючі засоби, можуть призначатися антибіотики. Основою терапії є антисептичні, підсушуючі і протиалергічні препарати. Лікування попрілостей симптоматичне, але може бути направлено на усунення причин захворювання, якщо такі були встановлені!

 

Частіше виникають попрілості у дитини в пахвах, складках живота і сідниць, пріє шкіра в міжпальцевих складках і в області згинальних поверхонь. Якщо ви помітили почервоніння шкіри та ерозії, лущення та тріщини, попрілість у новонародженого на шиї, рекомендуємо записатися на прийом лікаря.


Запрошуємо вас на профілактичний огляд, а також консультацію педіатра та інших фахівців, якщо для відновлення і підтримки здоров'я вашого малюка буде потрібна їх допомога. Лікарі розкажуть, чим лікувати попрілості у дитини та як не допускати подразнень шкіри, які безпечні препарати використовувати для мінімізації негативного впливу, чим лікувати попрілості у немовляти в домашніх умовах, а також проведуть огляд після курсу терапії, зроблять додаткові призначення з корекцією.

 

У нашій клініці ви і самі можете відвідати дерматолога, дерматовенеролога, лікаря-дерматоонколога: лікування попрілостей у дорослих під грудьми, попрілості ніг та паху, діагностика захворювань шкіри, терапія себорейного дерматиту екземи та псоріазу, діагностика та видалення новоутворень.

 

Пелюшковий висип, дерматити та попрілості – дитячий дерматолог, Кривий РігПелюшковий висип, дерматити та попрілості – дитячий дерматолог, Кривий РігЛікування попрілостей у Кривому Розі – дерматолог на Філатова та Поштовому, педіатр, алерголог, інфекціоніст. Лабораторна діагностика, апаратне лікування, фізіопроцедури. Турбує висип на шкірі, подразнення, почервоніння та печіння, попрілості у немовлят на попі та у складках, сухість та тріщини шкіри? Одразу телефонуйте. Запис по телефону (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Лабораторні аналізи: ціни

Школа для матері "Здорова дитина"

Консультації дітей від 0 до 1 року

Поділитися