Лікування попрілостей шкіри у немовлятЛікування попрілостей шкіри у немовлятПопрілість шкіри – досить часте явище для новонароджених. Це неінфекційне ураження, пов'язане з механічним впливом, а також підвищеною вологістю, яке виникає в складках, в пахвовій зоні та області промежини. Легке почервоніння може привести до досить складних проблем, і тому наші фахівці пропонують термінове лікування попрілостей у дитини в Кривому Розі, у відділенні педіатрії Клініки Медітон!

 

Первинно запалення шкіри у дитини виникає через зволоження і тертя, без інфекції. Але за рахунок постійно підтримуваної температури і вологості в зоні появи, а також відсутності повітрообміну, при збоях в харчуванні і перевищенні допустимої маси тіла, можливе приєднання грибкової та бактеріальної інфекції, що вимагає негайної терапії. Порівняйте запалення у дитини та попрілості у дітей на фото, які ми представили, та зверніться за допомогою без зволікань!

 

Своєчасна консультація педіатра, а також додатковий огляд у дерматолога в більш серйозних випадках, сприяють швидкому визначенню причини патології і призначенням ефективного лікування попрілостей у малюка. Наші фахівці спираються на сучасні медичні протоколи для призначення схеми терапії та рекомендацій з профілактики попрілостей у дітей, але для цього необхідна диференціальна діагностика, яка включає класифікацію запалень і пошкоджень шкіри:
• Пелюшковий дерматит у дитини – запалення, почервоніння і висип на ділянках шкіри, які в постійному контакті з вологими пелюшками або підгузками;
• Себорейна екзема – огрубіння шкіри з чіткою локалізацією і межами, велика гіперемована червона пляма на нижній частині живота з охопленням геніталій;
• Алергічне кільце – виникнення попрілості і пошкоджень шкіри навколо анального отвору, що пов'язано з алергічною реакцією на нові продукти харчування;
• Інтертриго у дитини – ураження природних складок на тілі, виникнення почервоніння і мокнучих тріщин в ліктьових і підколінних, сідничних та інших складках. Причина – постійна зволоженість;
• Імпетиго – ураження шкіри у вигляді окремих гнійників, які зливаються в плями з утворенням кірочок. Локалізація – сідниці дитини, причина – гноєродна інфекція;
• Генітальний кандидамікоз – червоні плямисті висипання. Випрівання у дитини проявляються у разі приєднання грибкових інфекцій!

 

Ступені тяжкості стану і симптоматика


Попрілості і пелюшковий дерматит: експертна терапіяПопрілості і пелюшковий дерматит: експертна терапія

Попрілості – це певні зміни поверхні шкіри, які можна розділити на наступні ступені тяжкості:
• Легкий – почервоніння поверхні шкіри, гіперемія;
• Середній – в області запалення з'являються дрібні ерозії, тріщини, при занесенні інфекції можливе виникнення гнійників;
• Важкий – збільшення кількості і площі ерозій і виразок, відшарування епідермісу. Приєднання бактеріальної або грибкової інфекції, що може привести до негативних наслідків. Одним з них є мікробна екзема, з якою ускладнюються аутоімунні процеси!

 

Легка форма практично ніяк не відбивається на поведінці малюка, адже на поверхні шкіри тільки почервоніння, які не доставляють незручностей. У разі другого ступеню пошкоджень шкіри, дитину вже може турбувати свербіж і печіння, легкі больові відчуття. Відповідно, малюк стає примхливим, плаче, погано спить, постійно турбується. Третій ступінь, коли запальний процес супроводжується інфекцією, виражений підвищенням температури тіла, поганим апетитом, а також іншими відповідними симптомами!

 

Причини попрілостей шкіри

 

Почервоніння і запалення з'являються практично у кожної дитини, навіть якщо догляд за нею ідеальний. Проблема в чутливості шкіри, вразливості. Захисна функція її мінімальна, і тому реакція на зовнішні і внутрішні подразники не змушує себе чекати!

 

Попрілості у новонароджених виникають через недостатнє формування водно-ліпідної мантії на поверхні шкіри, а також інших захисних бар'єрів, в числі яких гуморальний і клітинний. Тому діти до одного року схильні до зараження бактеріальними інфекціями, які можуть швидко поширюватися в області первинного запалення.

 

Безпосередня причина появи попрілості – постійний і систематичний контакт з вологим середовищем, аміачними солями з сечі і ферментами з калу. У разі реакції організму на продукти харчування, що виражається проносом, попрілість може розвинутися навіть за годину-півтори!

 

Пошкодження шкіри виникають через щільний контакт з підгузками, з причини механічного впливу зі швами одягу або при звичайному контакті з синтетикою та іншими неякісними тканинами.

 

Можливе роздратування через реакції шкіри на хімічні речовини, які містяться в косметичних засобах, а також побутовій хімії для прання одягу.


Чому у дітей з'являються попрілості шкіри: причиниЧому у дітей з'являються попрілості шкіри: причини

Нова їжа для дитини, будь-який новий продукт – це можливість неправильної реакції організму, або банальна зміна консистенції калу, за рахунок чого шкіра пошкоджується. При грудному годуванні подібна реакція організму малюка може бути і на продукт, який з'їла мама.

 

Зверніть увагу, що проблема проявляється і під час прийому лікарських засобів, особливо, антибіотиків, які мають вплив на мікрофлору.

 

Посилити попрілості і наступні пошкодження можуть не тільки інфекції, але також наявні захворювання шкіри, наприклад, атопічний і себорейний дерматит!

 

Профілактика попрілостей у дитини

 

Уникнути появи запалень дуже складно, але можна мінімізувати пошкодження шкіри, звести їх практично до нуля. І для цього фахівці рекомендують слідувати стандартним принципам профілактики:
• Перша порада – поліпшення гігієни, утримання області надягання підгузка в чистоті і сухості;
• Обов'язково застосування якісних підгузників і хорошої білизни;
• Зміна підгузника після акту дефекації одразу, навіть під час сну дитини;
• Для очищення шкіри малюка можна використовувати гігієнічні серветки без спирту і ароматизаторів, або просто теплу воду та рушник;
• Не потрібно розтирати шкіру, вологі області досить акуратно промокнути;
• Якщо одягаєте підгузник, не перетягуйте його, так як це може перешкоджати циркуляції повітря і приводити до механічних пошкоджень шкіри;
• Якщо є можливість, залишайте дитину без підгузника на деякий час, хоча б 3-4 рази на день по 10-15 хвилин;
• Рекомендується використання тільки спеціальних засобів гігієни та догляду, схвалених медичними представниками;
• Слідкуйте за власною гігієною, торкайтеся малюка і міняйте йому підгузники й одяг тільки чистими руками;
• При виникненні попрілостей дотримуйтесь режиму і схеми лікування, постійно застосовуйте призначені мазі та гелі!


Профілактика попрілостей у новонародженихПрофілактика попрілостей у новонароджених

Принципи профілактики попрілостей і пелюшкової висипки відповідно до європейських протоколів. Дотримання цих рекомендацій допоможе уникнути маси незручностей та негативних наслідків. Також відпаде й основне питання: чим лікувати попрілості у дитини. Це вкрай важливо, адже, на перший погляд, незначна проблема, з якою стикається більшість, може розвинутись у досить складні захворювання шкіри. Попрілості у новонароджених призводять до грибкових уражень – розвивається кандидоз у зоні паху та складках біля статевих органів, а також розвитку бактеріальних інфекцій – на шкірі виникають висипи, тріщини та виразки, глибокі рани від попрілості, що довго турбують малюка!

 

Застосовується стандарт ABCDE:
• Air – доступ повітря, аерація;
• Barrier – поліпшення бар'єрних, захисних функцій шкіри, застосування для цього відповідних засобів;
• Cleaning – систематичне очищення шкіри;
• Diapper – правильний вибір хороших підгузників і їх своєчасна заміна;
• Education – постійне навчання батьків, отримання нової інформації по догляду за дитиною!

 

Лікування попрілостей у дитини: терапія пелюшкової висипки і подразнень

 

Перший етап – огляд педіатра, візуальна діагностика, призначення додаткових аналізів і досліджень для виявлення причини зовнішніх пошкоджень шкіри, подразнень, можливих інфекцій або патологічних відхилень, здатних чинити негативний вплив на епідерміс!

 

Тільки після проведення диференціальної діагностики можна призначати лікування!

 

Використовуються креми з кортикостероїдами, протигрибкові мазі, протизапальні і загоюючі засоби, можуть призначатися антибіотики. Основою терапії є антисептичні, підсушуючі і протиалергічні препарати.

 

Лікування попрілостей симптоматичне, але може бути направлено на усунення причин захворювання, якщо такі були встановлені!


Пелюшковий висип, дерматити і попрілості: важливо приділити дитині час!Пелюшковий висип, дерматити і попрілості: важливо приділити дитині час!Запрошуємо вас на профілактичний огляд, а також консультацію педіатра та інших фахівців, якщо для відновлення і підтримки здоров'я вашого малюка буде потрібна їх допомога. Турбує висип на шкірі, подразнення, почервоніння та печіння, попрілості у немовлят на попі та у складках, сухість та тріщини шкіри? Одразу телефонуйте. Запис по телефону (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Лабораторні аналізи: ціни

Школа для матері "Здорова дитина"

Консультації дітей від 0 до 1 року

Поділитися