Що робити, якщо свербить шкіраЩо робити, якщо свербить шкіраШкірний свербіж – проблема, яка в певний момент переслідує кожного. Причиною може бути холодова алергія, подразнення шкіри, реакція на прийняті медичні препарати. Але потрібно точно розуміти, чому свербить шкіра, щоб швидко вирішити питання. Ми пропонуємо професійну допомогу: лікування свербежу в Кривому Розі з експертною диференціальною діагностикою!

 

Чому свербить рука або нога, свербить між пальцями або в пахвах, відчувається легке поколювання або печіння, яке також переходить в нав'язливий свербіж? Як лікувати свербіж шкіри, які мазі використовувати та чи потрібні медикаменти? Відповісти на подібні питання зможе тільки фахівець. Тому для встановлення причини і впливу саме на патологію, яка викликає зуд шкіри, необхідно записатися на прийом дерматолога і пройти обстеження!

 

Звичайно, причиною може бути не тільки дерматологічне захворювання, але і патології шлунково-кишкового тракту, алергія на шерсть або побічні дії ліків. І це в черговий раз говорить про неможливість самостійної діагностики, а необхідності залучення професійної допомоги!

 

Свербіж шкіри – це виражена потреба в механічному впливі на певну ділянку шкіри, коли людина відчуває слабо виражений біль, неначе дотик, поколювання, мінімальне печіння або суміш подібних відчуттів!

 

Свербіж шкіри: види і класифікація


Сверблячка шкіри: класифікація та причиниСверблячка шкіри: класифікація та причини

Свербіння шкіри – це симптом певного відхилення або захворювання, локалізований, тобто, зональний, або генералізований – загальний. Залежно від тривалості неприємного відчуття – свербіж гострий, який виникає раптово, і хронічний – тривалий!

 

Локалізований свербіж більш простий в діагностиці, і він може означати наступні патології і захворювання: лишай, кандидоз, шкірний кліщ і короста, педикульоз, ентеробіоз.

 

Нерідко місцевий свербіж проявляється в районі мошонки і вульви, близько ануса, що говорить про запальні захворювання статевих органів або ЗПСШ.

 

Локальний свербіж виникає і при вегетоневрозах, в місцях порушення кровообігу.

 

Генералізований свербіж проявляється безладним, хаотичним виникненням в різних місцях, часто відразу в декількох. Розрізняють сезонний свербіж, хімічний і старечий, аутотоксичний свербіж.

 

Часто шкіра свербить і з незрозумілих причин, при виключенні дерматологічних захворювань. Для визначення причини необхідна диференціальна діагностика, результатом якої може бути панкреатит та інші хвороби шлунково-кишкового тракту, уремія, цукровий діабет, глистові інвазії, ендокринні порушення або гематологічні захворювання!

 

Чому ще виникає свербіж шкіри:
• Укуси комах – комарів, мух, кліщів та клопів, бліх та інших;
• Бактеріальні та грибкові інфекції шкіри, наприклад, фолікуліт або імпетиго;
• Атопічний дерматит, екзема і цілий список інших дерматологічних захворювань;
• Контактний дерматит – алергічна реакція на хімічні речовини і засоби, побутову хімію, а саме порошок і миючі, мило і шампунь;
• Гормональні збої, захворювання щитовидної залози;
• Дефіцит вітамінів, мікро- або макроелементів;
• Харчові алергії, реакція на прийом медичних препаратів;
• Хронічна ниркова недостатність, хвороби печінки і шлунка, інших внутрішніх органів!

 

Постійне свербіння шкіри – причина звернутися до лікаря. Необхідність допомоги фахівця не тільки в усуненні неприємного симптому і дискомфорту, але також у з'ясуванні причини виникнення свербежу для терапії основної патології!

 

Діагностика свербежу шкіри


Які захворювання викликають свербіж шкіри: діагностикаЯкі захворювання викликають свербіж шкіри: діагностика

• Первинний збір скарг, під час якого пацієнту необхідно максимально точно описати відчуття, вказати на місця, які сверблять, розповісти про специфіку симптомів, їх періодичність та тривалість;
• Поверхневий огляд, в разі виявлення новоутворень шкіри додатково проводиться дерматоскопія;
Аналіз крові для визначення наявності або підтвердження відсутності внутрішніх кровотеч, запального процесу, алергічних реакцій;
• Аналіз сечі для визначення стану нирок, аналіз калу для виявлення в організмі пацієнта паразитів;
• Імунограма, мікроскопічний аналіз зішкрібів шкіри для виявлення грибкових інфекцій, шкірні тести при алергічних станах;
• Серологічні, мікологічні та бактеріологічні тести при дерматозах;
• Призначення взяття біологічних матеріалів відповідно до попереднього діагнозу: зішкріб з шкіри і нігтів, мазок з уретри, культуральні дослідження, бакпосіви;
• Ангіографічні дослідження, імунофлюоресцентні тести, гістологія, прік-тести та скарифікаційні тести!

 

Аналізи і дослідження можуть як призначатися додатково, так і скасовуватися. Все залежить від первинного огляду в кабінеті лікаря. Можливо, вже на первинному етапі захворювання буде встановлено, що виключить цілий ряд необов'язкових в даному випадку тестів!

 

Лікування свербежу: Кривий Ріг

 

Як правило, лікування свербіння шкіри в якості симптому не є ефективним, так як змазує картину, знімає поколювання і свербіж, печіння шкіри, але ніяк не впливає на причини основної патології. Тому і проводиться диференціальна діагностика, щоб підібрати індивідуальну схему лікування, а не призначати стандартні мазі і креми!

 

Загальна терапія строго в залежності від встановленого захворювання, і може включати антигістамінні препарати, седативні та протизапальні засоби, противірусні препарати, вітаміни. І вже в комплексі з ними, препарати симптоматичного лікування, які пом'якшують шкіру, живлять її зовні, усувають зуд і печіння, сприяють загоєнню роздряпів!


Професійне лікування свербежу в Кривому РозіПрофесійне лікування свербежу в Кривому Розі

В залежності від симптоматики та проявів захворювання, може знадобитися додаткова консультація алерголога, невролога, терапевта, дерматовенеролога. Саме ці спеціалісти допоможуть встановити патологію і підтвердити діагноз для призначення найбільш ефективної терапії, видадуть необхідні інструкції та розкажуть, як лікувати свербіж шкіри, подразнення та запалення, разом із впливом на основне захворювання!

 

Запис на прийом лікаря за телефоном (098) 530-60-40. Якшо сверблять руки або стопи ніг, довготривало спостерігається свербіння між пальцями, в паху або під волоссям, не треба зволікати!

 

Важливі матеріали:

Лікування стрептодермії у дітей і дорослих

Терапія псоріазу в Кривому Розі

Лікування корости, прищів, сонячних опіків

Поділитися