Лікування тендиніту плеча: Кривий РігЛікування тендиніту плеча: Кривий РігКальцифікуючий тендиніт – це відкладення солей кальцію в сухожиллях і м'язах обертальної манжети плеча, завдяки чому виникає запалення і больовий синдром, обмеженість і скутість рухів. Проблема досить серйозна, тому ми наполягаємо на своєчасному зверненні до фахівця, і пропонуємо ефективне лікування кальцинуючого тендиніту плеча в Кривому Розі!

 

Причини патології погано вивчені, і тому мало хто з лікарів бере на себе відповідальність за рішення по патогенезу. Але практичний досвід фахівців вказує на можливість зародження і розвитку тендиніту плеча з мікротравм сухожиль, які утворюються через тиск, розриви та перенапруги, недостатнє надходження кисню, порушення нормального кровопостачання. Подібні проблеми можуть привести до обмінних порушень, мікроскопічних некрозних вогнищ і фіброзування, що визначає зони депозитів кальцію в тканинах. Паралельно даному процесу, виникає дегенерація сухожиль, а саме порушення їх морфологічної структури!

 

Симптоми тендиніту і відкладення солей в плечі

 

• Больові відчуття при русі плеча, біль при піднятті руки вгору, так як часто відкладення солей виявляється саме в сухожиллі надостного м'язу;
• Обмеження рухів, виражена скутість, обумовлена виробленим рефлексом;
• Нічні болі, болі в плечі в стані спокою, посилення відчуття дискомфорту і больового синдрому з розвитком захворювання!

 

Діагностика кальцифікуючого тендиніту


Експертна діагностика тендиніту плечаЕкспертна діагностика тендиніту плеча

Первинний огляд ортопеда-травматолога, збір скарг, перевірка рухової функції плеча;
• Ультразвукова діагностика навколосуглобових тканин і суглоба плеча;
• Рентгенографія для візуалізації відкладення солей кальцію;
• Комп'ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія;
• Аналізи і додаткове обстеження для діагностування патології, що викликала порушення обміну речовин або можливе захворювання сполучної тканини!

 

Лікування тендиніту в Кривому Розі: терапія запалень плеча

 

Лікування комплексне, але індивідуальне, так як схема терапії розробляється для пацієнта з урахуванням особливостей організму і розвитку безпосередньо патології!

 

Консервативне лікування плечового тендиніту з відкладеннями солей кальцію полягає в зниженні больового синдрому і мінімізації запального процесу. Разом з медикаментозними препаратами, які включають протизапальні та знеболюючі засоби, рекомендується режим спокою. Для зняття набряклості можуть призначатися кортикостероїди.

 

У разі посилення болю в процесі реабсорбації кальцію, можливо часткове або повне видалення депозитів кальцинатів промиванням з використанням фізрозчину. Дана процедура сприяє розчиненню або розбиттю солей на більш дрібні фракції, їх видаленню, а також полегшенню болю і прискоренню відновлення сухожилля.

 

Лікування кальцинуючого тендиніту плеча: фізіотерапія


Лікування тендиніту: ударно-хвильова терапіяЛікування тендиніту: ударно-хвильова терапія

Із усього спектру методик, які застосовуються в терапії даного захворювання, а це і електрофорез, і магнітна терапія, і використання ультразвуку, ми б виділили найбільш дієву. Сьогодні у відділенні ортопедії та травматології Клініки Медітон активно використовується ударно-хвильова терапія, про переваги якої ми вже говорили. У разі необхідності боротьби з відкладеннями солей в сухожиллі плеча, УХТ показує відмінний результат:
• Активація макрофагів і фібропластів, які сприяють елімінації, розчиненню кальцифікатів;
• Значне посилення кровообігу, що покращує обмінні процеси;
• Стимуляція факторів росту, що сприяють швидкому відновленню тканин;
• Активація лімфотоку, завдяки чому продукти розпаду солей кальцію швидко виводяться із зони патологічного впливу!

 

Варто пам'ятати, що можливо і хірургічне втручання, яке призначається при негативній реакції на консервативне лікування і продовження розвитку патології. Але також необхідно розуміти, що сьогодні є безліч шансів не доводити до радикальних методик, хоча в разі кальцинуючого тендиніту вони і є щадними, адже операція малоінвазивна і проводиться артроскопічним методом. Куди більш правильне рішення – своєчасне звернення за допомогою. Тендиніт – складна проблема тільки у разі ігнорування сучасних технологій лікування!

 

Профілактика кальцифікуючого тендиніту

 

Фахівці рекомендують:
• Регулярні фізичні навантаження, заняття спортом;
• Дотримання режимів сну і відпочинку, щоденні прогулянки на свіжому повітрі;
• Стабільно правильне харчування з виключенням шкідливих продуктів;
• Правильний розподіл навантажень під час тренувань, поступове збільшення навантажень, виключення однотипних вправ!


Лікування та профілактика в Клініці МедітонЛікування та профілактика в Клініці МедітонДля зв'язку з контакт-центром Клініки Медітон, а також запису на консультацію і лікування, пропонуємо звернутися за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важливі матеріали:

Лікування розтягнення зв'язок

Діагностика та лікування забоїв

Тейпування ліктів та колін

Поділитися