Стрептодермія: ефективна терапіяСтрептодермія: ефективна терапіяСтрептодермія або піодермія стрептококова – шкірне інфекційне захворювання, яке характеризується появою пухирів і гнійного висипу на поверхні шкіри. Дерматологічне захворювання заразне, і тому ми рекомендуємо термінове лікування стрептодермії в Кривому Розі, у відділенні дерматології Клініки Медітон, при перших його ознаках!

 

Патологія швидше дитяча, але можлива і стрептодермія у дорослих, коли дитина заражається в дитячому садку або школі і, згодом, інфікує рідних вдома. Ураження шкірного покриву, викликане життєдіяльністю стрептококів, є досить неприємним захворюванням, тому важливо вчасно звернутися до лікаря!

 

Що являє собою стрептодермія

 

Стреподермії можуть бути глибокими – хронічна виразково-вегетуюча піодермія, ектіма звичайна та інші форми, а також поверхневими – суха стрептодермія, стрептококове імпетиго, ангулярний стоматит (заїди)!

 

Хвороба проявляється в двох формах. Гостра стрептодермія – агресивний перебіг з яскраво вираженою симптоматикою, і хронічна стрептодермія – сезонні загострення або прояви в зв'язку з відповідними факторами!

 

Незалежно від форми та стадії, а також складності симптомів інфекційного захворювання шкіри, потрібна своєчасна допомога. Якщо ідентифікована та підтверджена стрептодермія лікування важливо розпочати одразу. Саме цієї думки дотримуються фахівці!

 

Стрептодермія: клінічна картина та фактори розвитку


Зараження відбувається при контакті хворої людини із здоровою. Розвивається стрептодермія за 5-7 днів. На шкірі з'являються округлі рожеві плями розміром до 2-4 см, які покриваються дрібними лусочками. Локалізується стрептодермія на обличчі – простий лишай, але також на кінцівках, на спині та сідницях. Також можливе утворення маленьких везикул із вмістом. Одночасно з'являється свербіж шкіри, сухість, організм реагує на зараження збільшенням лімфатичних вузлів та підвищенням температури.


Хронічна стрептодермія характеризується утвореннями біля пошкоджень шкіри, незаживаючих виразок та ран. Провокується розвиток хвороби та рецидив переохолодженням ділянок тіла з підвищенням чутливості до інфекцій, а також варикозним розширенням вен. При хронічному перебігу вогнища ураження більше, до 7-10 см. Це обмежені плями з відшаруванням шкіри, а також бульбашки, після яких на поверхні утворюються кірки. Незагоєні ерозії небезпечні ризиком трансформації стрептодермії в мікробну екзему. Тому важливо терміново дізнатися, чим лікувати стрептодермію у дитини чи дорослого, щоб не допустити подібних ускладнень і швидко позбутися неприємних симптомів шкірної інфекції!

 

Причини стрептодермії у дітей і дорослих

 

Нерідко, імунна система людини справляється із зовнішніми ризиками. Але стрептокок може бути небезпечний в тому випадку, якщо присутні такі провокуючі фактори:
• Механічні пошкодження шкіри, серед яких садна, подряпини і тріщини;
Поганий імунітет, авітаміноз, різні розлади ендокринної системи;
• Вплив перепадів температур або вологості, за рахунок чого шкіра лущиться і тріскається;
• Інтоксикація організму, різноманітні інфекційні захворювання;
• Неправильно підібрані засоби гігієни, некоректний догляд за шкірою, зміна рН;
Супутні дерматологічні захворювання!


Причини стрептодермії: звідки береться захворюванняПричини стрептодермії: звідки береться захворюванняНаявність будь-якої з причин підвищує ймовірність зараження стрептодермією. У групі ризику маленькі діти, які відвідують школу або дитсадок, пацієнти з алергічними реакціями та імунними розладами, люди, що часто переносять ЛОР захворювання!

 

Стрептодермія заразна і передається контактним або контактно-побутовим шляхом – через прямий контакт, безпосередньо дотик, а також через побутові предмети, до яких торкаються всі члени сім'ї або певної спільноти!

 

Важливо бути обережним, дотримуватися основ гігієни, користуватися тільки особистими речами і предметами, а також звертатися за допомогою при виявленні перших ознак дерматологічного захворювання!

 

Ознаки стрептодермії та симптоми

 

Осередки захворювання проявляються в складках шкіри – під грудьми, за вухами, в паховій області, під сідницями, а також в пахвових западинах. Можлива стрептодермія на обличчі, кистях і ступнях, на шкірі рук і ніг. Локалізація має пряму залежність від форми патології. Так, заїди з'являються в куточках губ, бульозне імпетиго – на стопах і гомілках, кистях рук, а стрептококове імпетиго вражає тулуб і кінцівки!

 

Спочатку на поверхні шкіри з'являються легкі почервоніння і запалення. На їх місці формуються невеликого розміру пухирці, які швидко розкриваються з утворення кірочок. Одною з основних ознак є швидке поширення з охопленням зростаючих зон ураження, відсівами на інші ділянки шкіри!

 

Симптоматика, в залежності від форм, може змінюватися, але частіше притаманні такі ознаки захворювання:
• Гострий початок і перебіг;
• Хворобливість шкіри в місцях локалізації гнійно-бульбашкових висипань;
• Еритема з чіткими межами, підвищення температури тіла;
• Можливе запалення лімфатичних вузлів поблизу зони ураження;
• Загальне погане самопочуття, ломота в м'язах, втома;
Постійний свербіж шкіри, лущення, утворення тріщин і відкритих ранок!

 

Можливе утворення шрамів і рубців після лікування і загоєння уражених ділянок, а також тимчасова гіпопігментація шкіри. Більш серйозні ускладнення, які негативно впливають на якість життя і здоров'я людини – утворення фурункулів, псоріазу або мікробної екземи, флегмони. Своєчасне лікування стрептодермії у дитини або дорослого дозволяє звести до нуля подібні побоювання!

 

Діагностика стрептодермії в Клініці Медітон

 

Симптоми стрептодермії: ознаки патології та діагностикаСимптоми стрептодермії: ознаки патології та діагностикаДуже важливо провести диференціальну діагностику, на що здатний тільки кваліфікований дерматолог. Деякі симптоми схожі з іншими дерматологічними захворюваннями: кропив'янка, висівкоподібний лишай, атопічний дерматит!

 

Візуальний огляд – лише перший крок. Для точної ідентифікації та підтвердження діагнозу проводиться бакпосів, мікроскопічні аналізи. Можуть призначатися загальний аналіз крові, дослідження рівня глюкози, бактеріологічний аналіз зішкрібів, а також додаткові консультації педіатра, терапевта та ендокринолога. Пам'ятайте! Якщо у вас діагностована стрептодермія лікування потрібно почати негайно!

 

Стрептодермія: лікування в Кривому Розі

 

Основний метод лікування – антибактеріальна терапія. Призначаються протизапальні засоби, антигістамінні препарати, спеціальна антисептична обробка уражених ділянок з подальшим застосуванням антибактеріальних мазей з протимікробними компонентами. Обов'язковою є імунотерапія, прийом вітамінних комплексів. Курс відстежується фахівцем для можливості корекції та покращення динаміки, отримання більш вираженого позитивного ефекту!

 

Як швидко вилікувати стрептодермію у дитини чи дорослого? Існують індивідуальні схеми, ефект яких підвищений, але лише за умови раннього виявлення та підтвердження шкірного інфекційного захворювання, а також у разі дотримання плану та правил лікування стрептодермії. Необхідне застосування препаратів, призначених лікарем, обмеження впливу на зону ураження води, суворе дотримання графіка обробки плям стрептодермії.

 

Осередок інфекції обробляється антисептичними засобами без торкання інших ділянок шкіри задля унеможливлення поширення інфекційного процесу. При легких формах стрептодермії – мазі та інші препарати місцевого призначення, при поширенні та виникненні множинних вогнищ – антибіотикотерапія з попереднім аналізом відсутності алергічної реакції.

 

Можуть бути призначені препарати ряду пеніциліну, цифоспорини, макролідами. Ліки призначає лікар, який додатково регулює режими, харчування, підтримуючу терапію. Якщо дерматологом підтверджено стрептодермію, лікування буде відповідати протокольним вимогам, тому пацієнт повинен повністю довіритися лікарю та не приймати самостійних рішень!


Відділення дерматології: лікування стрептодерміїВідділення дерматології: лікування стрептодерміїСтрептодермія у дітей: лікування у Кривому Розі на Філатова та Поштовому! Піодермія у дорослих, грибкові та інфекційні ураження шкіри, запалення та висипи, виникнення новоутворень – експертна оцінка, діагностика та призначення, видалення! Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Діагностика та лікування екземи

Як швидко позбутися корости

Поділитися