Стрептодермія: ефективна терапіяСтрептодермія: ефективна терапіяСтрептодермія або піодермія стрептококова – шкірне інфекційне захворювання, яке характеризується появою пухирів і гнійного висипу на поверхні шкіри. Дерматологічне захворювання заразне, і тому ми рекомендуємо термінове лікування стрептодермії в Кривому Розі, у відділенні дерматології Клініки Медітон, при перших його ознаках!

 

Патологія швидше дитяча, але можлива і стрептодермія у дорослих, коли дитина заражається в дитячому садку або школі і, згодом, інфікує рідних вдома. Ураження шкірного покриву, викликане життєдіяльністю стрептококів, є досить неприємним захворюванням, тому важливо вчасно звернутися до лікаря!

 

Опис захворювання

 

Стреподермії можуть бути глибокими – хронічна виразково-вегетуюча піодермія, ектіма звичайна та інші форми, а також поверхневими – суха стрептодермія, стрептококове імпетиго, ангулярний стоматит (заїди)!

 

Хвороба проявляється в двох формах. Гостра стрептодермія – агресивний перебіг з яскраво вираженою симптоматикою, і хронічна стрептодермія – сезонні загострення або прояви в зв'язку з відповідними факторами!

 

Причини стрептодермії у дітей і дорослих

 

Нерідко, імунна система людини справляється із зовнішніми ризиками. Але стрептокок може бути небезпечний в тому випадку, якщо присутні такі провокуючі фактори:
• Механічні пошкодження шкіри, серед яких садна, подряпини і тріщини;
Поганий імунітет, авітаміноз, різні розлади ендокринної системи;
• Вплив перепадів температур або вологості, за рахунок чого шкіра лущиться і тріскається;
• Інтоксикація організму, різноманітні інфекційні захворювання;
• Неправильно підібрані засоби гігієни, некоректний догляд за шкірою, зміна рН;
Супутні дерматологічні захворювання!


Причини стрептодермії: звідки береться захворюванняПричини стрептодермії: звідки береться захворюванняНаявність будь-якої з причин підвищує ймовірність зараження стрептодермією. У групі ризику маленькі діти, які відвідують школу або дитсадок, пацієнти з алергічними реакціями та імунними розладами, люди, що часто переносять ЛОР захворювання!

 

Стрептодермія заразна і передається контактним або контактно-побутовим шляхом – через прямий контакт, безпосередньо дотик, а також через побутові предмети, до яких торкаються всі члени сім'ї або певної спільноти!

 

Важливо бути обережним, дотримуватися основ гігієни, користуватися тільки особистими речами і предметами, а також звертатися за допомогою при виявленні перших ознак дерматологічного захворювання!

 

Ознаки стрептодермії: симптоми

 

Осередки захворювання проявляються в складках шкіри – під грудьми, за вухами, в паховій області, під сідницями, а також в пахвових западинах. Можлива стрептодермія на обличчі, кистях і ступнях, на шкірі рук і ніг. Локалізація має пряму залежність від форми патології. Так, заїди з'являються в куточках губ, бульозне імпетиго – на стопах і гомілках, кистях рук, а стрептококове імпетиго вражає тулуб і кінцівки!

 

Спочатку на поверхні шкіри з'являються легкі почервоніння і запалення. На їх місці формуються невеликого розміру пухирці, які швидко розкриваються з утворення кірочок. Одною з основних ознак є швидке поширення з охопленням зростаючих зон ураження, відсівами на інші ділянки шкіри!


Симптоми стрептодермії: ознаки патологіїСимптоми стрептодермії: ознаки патології

Симптоматика, в залежності від форм, може змінюватися, але частіше притаманні такі ознаки захворювання:
• Гострий початок і перебіг;
• Хворобливість шкіри в місцях локалізації гнійно-бульбашкових висипань;
• Еритема з чіткими межами, підвищення температури тіла;
• Можливе запалення лімфатичних вузлів поблизу зони ураження;
• Загальне погане самопочуття, ломота в м'язах, втома;
Постійний свербіж шкіри, лущення, утворення тріщин і відкритих ранок!

 

Можливе утворення шрамів і рубців після лікування і загоєння уражених ділянок, а також тимчасова гіпопігментація шкіри. Більш серйозні ускладнення, які негативно впливають на якість життя і здоров'я людини – утворення фурункулів, псоріазу або мікробної екземи, флегмони. Своєчасне лікування стрептодермії у дитини або дорослого дозволяє звести до нуля подібні побоювання!

 

Діагностика стрептодермії в Клініці Медітон

 

Дуже важливо провести диференціальну діагностику, на що здатний тільки кваліфікований дерматолог. Деякі симптоми схожі з іншими дерматологічними захворюваннями: кропив'янка, висівкоподібний лишай, атопічний дерматит!

 

Візуальний огляд – лише перший крок. Для точної ідентифікації та підтвердження діагнозу проводиться бакпосів, мікроскопічні аналізи. Можуть призначатися загальний аналіз крові, дослідження рівня глюкози, бактеріологічний аналіз зішкрібів, а також додаткові консультації педіатра, терапевта та ендокринолога!

 

Стрептодермія: лікування в Кривому Розі

 

Основний метод лікування – антибактеріальна терапія. Призначаються протизапальні засоби, антигістамінні препарати, спеціальна антисептична обробка уражених ділянок з подальшим застосуванням антибактеріальних мазей з протимікробними компонентами.


Відділення дерматології: лікування стрептодерміїВідділення дерматології: лікування стрептодерміїСтрептодермія у дітей: лікування у Кривому Розі на Філатова та Поштовому! Піодермія у дорослих, грибкові та інфекційні ураження шкіри, запалення та висипи, виникнення новоутворень – експертна оцінка, діагностика та призначення, видалення! Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Діагностика та лікування екземи

Як швидко позбутися корости

Поділитися