Стрептодермія – лікування у відділенні дерматології, Кривий РігСтрептодермія – лікування у відділенні дерматології, Кривий РігПіодермія стрептококова або стрептодермія – це інфекція шкіри, яка характеризується появою пухирів і гнійного висипу на поверхні шкіри. Дерматологічне захворювання заразне та потребує уваги. Рекомендуємо термінове лікування стрептодермії у Кривому Розі, у відділенні дерматології Клініки Медітон!

 

Частіше виявляється стрептодермія у дітей внаслідок недостатньої гігієни та в поганих санітарних умовах, але можлива і стрептодермія у дорослих, коли дитина заражається у дитячому садку чи школі, та згодом інфікує рідних вдома. Стрептококове ураження шкіри є болісним, ускладнення – псоріаз, мікробна екзема, а також шрами та рубці. Якщо передбачається стрептодермія у дитини або імпетиго у підлітка, на обличчі пухирі та заїди, а також інші прояви інфекції, відвідування громадських місць заборонено, контакт слід обмежити. Радимо без зволікань звернутися за допомогою – лікування стрептодермії у Кривому Розі на Визволення та Філатова: спеціалізований дерматологічний центр, власне інфекційне відділення.

 

Що таке стрептодермія

 

Стреподермії можуть бути глибокими – хронічна виразково-вегетуюча піодермія, ектіма звичайна та інші форми, а також поверхневими – суха стрептодермія, стрептококове імпетиго, ангулярний стоматит (заїди)!

 

Хвороба проявляється в двох формах. Гостра стрептодермія – агресивний перебіг з яскраво вираженою симптоматикою, і хронічна стрептодермія – сезонні загострення або прояви в зв'язку з відповідними факторами!

 

Незалежно від форми та стадії, а також складності симптомів інфекційного захворювання шкіри, потрібна своєчасна допомога. Якщо ідентифікована та підтверджена стрептодермія лікування важливо розпочати одразу. Саме цієї думки дотримуються фахівці!

 

Стрептодермія – клінічна картина та розвиток інфекції


Зараження стрептодермією відбувається при контакті хворої людини із здоровою. Розвивається стрептококова піодермія за 5-7 днів. На шкірі з'являються округлі рожеві плями розміром до 2-4 см, які покриваються дрібними лусочками. Локалізується стрептодермія на обличчі – простий лишай, але також на кінцівках, на спині та сідницях. Також можливе утворення маленьких везикул із вмістом. Одночасно з'являється свербіж шкіри, сухість, організм реагує на зараження збільшенням лімфатичних вузлів та підвищенням температури.


Хронічна стрептодермія характеризується утвореннями біля пошкоджень шкіри незаживаючих виразок та ран. Провокується розвиток хвороби та рецидив переохолодженням ділянок тіла з підвищенням чутливості до інфекцій, а також варикозним розширенням вен. При хронічному перебігу вогнища ураження більше, до 7-10 см. Це обмежені плями з відшаруванням шкіри, а також бульбашки, після яких на поверхні утворюються кірки. Незагоєні ерозії небезпечні ризиком трансформації стрептодермії в мікробну екзему. Тому важливо терміново дізнатися, чим лікувати стрептодермію у дитини чи дорослого, щоб не допустити подібних ускладнень і швидко позбутися неприємних симптомів шкірної інфекції!

 

Причини стрептодермії у дітей і дорослих

 

Нерідко, імунна система людини справляється із зовнішніми ризиками. Але стрептокок може бути небезпечний в тому випадку, якщо присутні такі провокуючі фактори:
• Механічні пошкодження шкіри, серед яких садна, подряпини і тріщини;
Поганий імунітет, авітаміноз, різні розлади ендокринної системи;
• Вплив перепадів температур або вологості, за рахунок чого шкіра лущиться і тріскається;
• Інтоксикація організму, різноманітні інфекційні захворювання;
• Неправильно підібрані засоби гігієни, некоректний догляд за шкірою, зміна рН;
Супутні дерматологічні захворювання!


Причини стрептодерма: чому розвивається стрептококова піодерміяПричини стрептодерма: чому розвивається стрептококова піодерміяНаявність будь-якої з причин підвищує ймовірність зараження стрептодермією. У групі ризику маленькі діти, які відвідують школу або дитсадок, пацієнти з алергічними реакціями та імунними розладами, люди, що часто переносять ЛОР захворювання. Серйозною проблемою є, якщо людина комплексно ослаблена впливом навколишнього середовища, екології, перебігом та загостренням хронічних захворювань. Стрептодермія у дитини – результат поєднання поганого імунітету та неправильного харчування, частого травмування шкіри з урахуванням поганої санітарно-гігієнічної обстановки. У подібних випадках, можливий розвиток інфекційного захворювання та запального процесу, складні наслідки стрептодермії, вторинні інфекції з відповідними симптомами та ризиками!

 

Стрептодермія заразна і передається контактним або контактно-побутовим шляхом – через прямий контакт, безпосередньо дотик, а також через побутові предмети, до яких торкаються всі члени сім'ї або певної спільноти!

 

Важливо бути обережним, дотримуватися основ гігієни, користуватися тільки особистими речами і предметами, а також звертатися за допомогою, якщо у вас є симптоми стрептодермії чабо інших дерматологічних захворювань, інфекцій шкіри!

 

Ознаки стрептодермії та симптоми

 

Осередки захворювання проявляються в складках шкіри – під грудьми, за вухами, в паховій області, під сідницями, а також в пахвових западинах. Можлива стрептодермія на обличчі, кистях і ступнях, на шкірі рук і ніг. Локалізація має пряму залежність від форми патології. Так, заїди з'являються в куточках губ, бульозне імпетиго – на стопах і гомілках, кистях рук, а стрептококове імпетиго вражає тулуб і кінцівки!

 

Спочатку на поверхні шкіри з'являються легкі почервоніння і запалення. На їх місці формуються невеликого розміру пухирці, які швидко розкриваються з утворення кірочок. Одною з основних ознак є швидке поширення з охопленням зростаючих зон ураження, відсівами на інші ділянки шкіри!

 

Симптоми, в залежності від форм, може змінюватися, але частіше притаманні наступні ознаки стрептодермії:
• Гострий початок і перебіг;
• Хворобливість шкіри в місцях локалізації гнійно-бульбашкових висипань;
• Еритема з чіткими межами, підвищення температури тіла;
• Можливе запалення лімфатичних вузлів поблизу зони ураження;
• Загальне погане самопочуття, ломота в м'язах, втома;
Постійний свербіж шкіри, лущення, утворення тріщин і відкритих ранок!

 

Можливе утворення шрамів і рубців після лікування і загоєння уражених ділянок, а також тимчасова гіпопігментація шкіри. Більш серйозні ускладнення, які негативно впливають на якість життя і здоров'я людини – утворення фурункулів, псоріаз та мікробна екзема, флегмона. Своєчасне лікування стрептодермії у дитини або дорослого дозволяє звести до нуля подібні побоювання!

 

Діагностика стрептодермії у дерматології на Філатова

 

Симптоми стрептодермії: ознаки патології та діагностикаСимптоми стрептодермії: ознаки патології та діагностикаДуже важливо провести диференціальну діагностику, на що здатний тільки кваліфікований дерматолог. Деякі симптоми схожі з іншими дерматологічними захворюваннями: кропив'янка, висівкоподібний лишай, атопічний дерматит!

 

Візуальний огляд – лише перший крок. Для точної ідентифікації та підтвердження діагнозу проводиться бакпосів, мікроскопічні аналізи. Можуть призначатися загальний аналіз крові, дослідження рівня глюкози, бактеріологічний аналіз зішкрібів, а також додаткові консультації педіатра, терапевта та ендокринолога. Пам'ятайте! Якщо у вас діагностована стрептодермія лікування потрібно почати негайно!

 

Стрептодермія – лікування в Кривому Розі

 

Основний метод лікування стрептококової піодермії – антибактеріальна терапія. Призначаються протизапальні засоби, антигістамінні препарати, спеціальна антисептична обробка уражених ділянок з подальшим застосуванням антибактеріальних мазей з протимікробними компонентами.

 

Обов'язковою є імунотерапія, прийом вітамінних комплексів. Курс відстежується фахівцем для можливості корекції та покращення динаміки, отримання більш вираженого позитивного ефекту!

 

Як швидко вилікувати стрептодермію у дитини та дорослого?

 

Існують індивідуальні схеми, ефект яких підвищений, але лише за умови раннього виявлення та підтвердження шкірного інфекційного захворювання, а також у разі дотримання плану та правил лікування стрептодермії. Необхідне застосування препаратів, призначених лікарем, обмеження впливу на зону ураження води, суворе дотримання графіка обробки плям стрептодермії.

 

Осередок інфекції обробляється антисептичними засобами без торкання інших ділянок шкіри задля унеможливлення поширення інфекційного процесу. При легких формах стрептодермії – мазі та інші препарати місцевого призначення, при поширенні та виникненні множинних вогнищ – антибіотикотерапія з попереднім аналізом відсутності алергічної реакції.

 

Можуть бути призначені препарати ряду пеніциліну, цифоспорини, макролідами. Ліки призначає лікар, який додатково регулює режими, харчування, підтримуючу терапію. Якщо дерматологом підтверджено стрептодермію, лікування буде відповідати протокольним вимогам, тому пацієнт повинен повністю довіритися лікарю та не приймати самостійних рішень!


Лікування стрептодермії, Кривий Ріг – дерматолог, інфекціоніст, аналізиЛікування стрептодермії, Кривий Ріг – дерматолог, інфекціоніст, аналізиСтрептодермія у дорослого та дитини – лікування у Кривому Розі, філії клініки на Поштовому та Філатова! Піодермія, грибкові та інфекційні ураження шкіри, запалення та висипи, виникнення новоутворень – експертна оцінка, діагностика та призначення, видалення! Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Дерматомікози: грибкові захворювання шкіри

Діагностика та лікування екземи

Як швидко позбутися корости

Поділитися