Травми спортсменів: лікування та реабілітація у Кривому РозіТравми спортсменів: лікування та реабілітація у Кривому РозіСьогодні спорт цікавий тисячам людей, які обрали здоровий спосіб життя. Але, на жаль, неминучими супутниками занять і тренувань є спортивні травми. Правильна реабілітація – запорука швидкого відновлення і виключення складних наслідків. Тому ми надаємо тільки професійну допомогу. Прийом ортопеда-травматолога на Філатова – лікування спортивних травм у Кривому Розі!

 

Відділення Ортопедії та травматології нашого медичного центру стрімко розвивається. І, якщо на етапі формування напрямку діяльності ми практикували лікування стандартних захворювань опорно-рухового апарату та кістково-м'язової системи, то тепер готові допомогти і людям, які отримали спортивні травми. Головними інструментами для цього є плазмотерапія, ударно-хвильова терапія і внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти!

 

Існує безліч рішень для швидкого усунення болю після травми, антисептичної обробки відкритих ран та відновлення тканин, а також покращення самопочуття загалом. Лікарі застосовують фізіотерапевтичні процедури та механотерапію для лікування травм, лікувальні ін'єкції та блокади, спеціальний компресійний трикотаж, мануальну терапію, кінезіологію та постізометрію. Але для призначення лікування необхідно встановити характер і складність отриманого пошкодження!

 

Характер травм спортсменів

 

• Первинні спортивні травми – отримані вперше при занятті або тренуванні;
• Повторні травми – виникають два і більше разів в одному і тому ж місці. Є більш небезпечними і складними для лікування, призводять до хронічних патологій;
• Гострі травми – виникають раптово під впливом зовнішніх факторів або різних внутрішніх пошкоджень;
• Хронічні – розвиваються поступово з плином часу, з причини повторного травмування або систематичних навантажень на одну ділянку кістково-м'язової системи!

 

Травми спортсменів за ступенем тяжкості

 

• Легкі та незначні ушкодження, що характеризуються простим лікуванням медикаментами та реабілітацією протягом 1-14 днів;
• Спортивні травми середньої тяжкості – більш серйозні і помітні пошкодження, які вимагають відмови від тренувань на період від 2 тижнів, а також амбулаторного лікування;
• Важкі спортивні травми – випадки з серйозними негативними наслідками для здоров'я, госпіталізацією і тривалим реабілітаційним періодом від 4 тижнів!

 

Також існує наступна класифікація: відкриті і закриті травми, тупі травми, розтягнення, вивихи і переломи, травми через перенапруження!

 

Основні спортивні травми, види пошкоджень

 

• Травма ахіллового сухожилля, розрив передньої хрестоподібної зв'язки;
Розрив меніска колінного суглоба, стресовий перелом ступні;
• Розрив м'язів гомілки, стресовий перелом стегнової кістки;
• Розтягнення м'язів задньої поверхні стегна;
• Хлистова травма шиї, вивих плечового суглоба;
• Травма обертальної манжети плеча, перелом ключиці;
• Пошкодження м'язів поперекового відділу хребта!


Терапія специфічних травм спортсменів, лікування та відновленняТерапія специфічних травм спортсменів, лікування та відновлення

Розтягнення сухожилля, розрив меніска, пошкодження м'язів спини або кінцівок – далеко не повний список, а тільки деякі травми спортсменів, які можна ввести в стандарт. Насправді, їх десятки, і нерідко пошкодження можуть бути отримані в комплексі, по декілька відразу та різного ступеня тяжкості.

 

Також варто відзначити професійні спортивні травми, які найбільш часто зустрічаються в певних видах спорту:
• Лікоть бейсболіста – розсікаючий остеохондрит;
• Лікоть тенісиста – медіальний епікондиліт;
• Коліно стрибуна – тендиніт надколінка;
• Коліно бігуна – синдром тертя іліотібіального тракту;
• Плече плавця – перенапруження надостного м'язу!

 

Причин розтягнення та розриву зв'язок, вивихів та переломів пальців, пошкоджень колінного суглоба або гомілкостопа достатньо. Це перенапруження м'язів, різкий підйом великої ваги, удар або падіння, зіткнення з будь-яким твердим предметом. Але це фактичні причини. На первинні підстави походження каліцтв у спортсменів впливає і спосіб життя, і харчування, і сон, а більш того, підготовленість до тренування, правильна реабілітація після попередніх травм, концентрація і коректний настрій на майбутні навантаження. Травми у спортивній гімнастиці, футболі та боксі, пошкодження м'язів та сухожиль у спортзалі при жимі штанги, травми гомілкостопа під час бігу та інші можливі при бажанні передчасного досягнення результату, якщо погано спали напередодні та втратили концентрацію, банально оступились або неправильно використовуєте тренажер. Види спортивних травм та причини міцно пов'язані. І це варто пам'ятати перед фізичними навантаженнями!

 

Діагностика спортивних травм на Філатова

 

У відділенні ортопедії та травматології Клініки Медітон вам нададуть професійну допомогу. Ви можете звернутися до наших фахівців в разі необхідності лікування артрозу або артриту, болів в хребті або попереку, при необхідності вилікувати сколіоз. Але також, коли отримали пошкодження на тренуванні, серйозну травму в спортивному залі, басейні або на стадіоні!

 

Лікар проводить огляд, з'ясовує обставини одержання механічного ушкодження, вивчає карту пацієнта на предмет хронізації патологічного процесу, виявлення зв'язку з попередніми можливими ушкодженнями ліктів, колін, спини.

 

Для підтвердження діагнозу видається направлення на рентген. У більш складних випадках, якщо спостерігається рецидив спортивної травми та ускладнення, пацієнт направляється на МРТ, лабораторні аналізи, до інших профільних фахівців. Спортивна медицина – досить складний напрямок, і патологічні процеси тут можуть бути пов'язані з хронічними захворюваннями внутрішніх органів, наслідками перенесених операцій або незворотними дегенеративними змінами в опорно-руховому апараті!

 

Лікування спортивних травм у Кривому Розі

 

Що пропонується в якості комплексного лікування травм спортсменів:
Тейпування – нанесення тонких еластичних стрічок для зняття напруги і нормалізації рухливості, поліпшення процесів мікроциркуляції для зниження набряклості і больового синдрому, зняття запалення і якнайшвидшого відновлення при травмах сухожиль і зв'язок, м'язового апарату. Активно використовується тейпування при травмах шиї та спини, плечей і колін;
Плазмотерапія – введення пацієнту власної плазми, збагаченої тромбоцитами, для посилення процесу регенерації на клітинному рівні, стимуляції відновлення сполучної тканини, відновлення кісткової і хрящової тканини, поліпшення кровопостачання і кисневого обміну. Неодноразово доведено переваги PRP-терапії у лікуванні спортивних травм та ушкоджень;
• Внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти та інших препаратів – пряма доставка високоефективних препаратів до травмованого вузла для якнайшвидшого одужання. Лікувальні блокади для нормалізації функціональності, швидкого зняття болю та запального процесу, забезпечення захисту суглобів і хрящової тканини. В наявності препарати гіалуронової кислоти, хондропротектори, кортикостероїди;
Ударно-хвильова терапія – прискорення живлення тканин і метаболізму, зняття м'язової напруги і больового синдрому, стабілізація процесів кровотоку і лімфотоку, відновлення еластичності тканин і підвищення міцності кістково-м'язової системи;
• Підбір спеціального компресійного трикотажу для формування корсета навколо травмованої області, нормалізації кров'яного тиску в місці пошкодження, правильного харчування тканин!

 

Дані процедури забезпечують відновлення після травм спортсмена, покращення його самопочуття, швидше повернення працездатності. Коректна взаємодія з фахівцем дозволяє покращити результати або, як мінімум, забезпечити профілактику травм у майбутньому. Для цього ж рекомендуються заняття з тренером у професійних групах. Найбільш це стосується дітей, травми яких можуть позначитися не лише на фізичному, а й на психоемоційному стані!

 

Травмування у спорті зобов'язує людину звернутися за допомогою та пройти курс лікування ушкодження, а також повноцінну реабілітацію після вивиху, перелому чи розтягнення. Неправильна поведінка та ігнорування стандартів ставлення до власного здоров'я, нерідко призводить до рецидивів та серйозних ускладнень!


Консультація травматолога в Кривому Розі: реабілітація спортсменівКонсультація травматолога в Кривому Розі: реабілітація спортсменівСпортивні травми – лікування у Кривому Розі: консультація ортопеда-травматолога, огляд та діагностика, апаратне лікування та процедури для відновлення після пошкоджень ступні, стегна, спини. Запис за телефоном: (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Біль в області попереку

Лікування тендиніту в Кривому Розі

Терапія пошкодження зв'язок

Поділитися