Травми спортсменів: лікування та реабілітація в Кривому РозіТравми спортсменів: лікування та реабілітація в Кривому РозіСьогодні спорт цікавий тисячам людей, які обрали здоровий спосіб життя. Але, на жаль, неминучими супутниками занять і тренувань є спортивні травми. Правильна реабілітація – запорука швидкого відновлення і виключення складних наслідків. Тому ми надаємо тільки професійну допомогу і пропонуємо ефективне лікування спортивних травм в Кривому Розі!

 

Відділення ортопедії та травматології нашого медичного центру стрімко розвивається. І, якщо на етапі формування напрямку діяльності ми практикували лікування стандартних захворювань опорно-рухового апарату та кістково-м'язової системи, то тепер готові допомогти і людям, які отримали спортивні травми. Головними інструментами для цього є плазмотерапія, ударно-хвильова терапія і внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти!

 

Існує безліч рішень для швидкого відновлення тканин, а також самопочуття в цілому. Лікарі застосовують фізіотерапевтичні процедури та механотерапію для лікування травм, ін'єкції та блокади, спеціальний компресійний трикотаж, мануальну терапію, кінезіологію та постізометрію. Але для призначення лікування необхідно встановити характер і складність отриманого пошкодження!

 

Характер травм спортсменів

 

• Первинні – отримані вперше при занятті або тренуванні;
• Повторні травми – виникають два і більше разів в одному і тому ж місці. Є більш небезпечними і складними для лікування, призводять до хронічних патологій;
• Гострі травми – виникають раптово під впливом зовнішніх факторів або різних внутрішніх пошкоджень;
• Хронічні – розвиваються поступово з плином часу, з причини повторного травмування або систематичних навантажень на одну ділянку кістково-м'язової системи!

 

Травми спортсменів за ступенем тяжкості


Лікування легких ушкоджень, травм середньої тяжкостіЛікування легких ушкоджень, травм середньої тяжкості

• Легкі та незначні ушкодження, що характеризуються простим лікуванням медикаментами та реабілітацією протягом 1-14 днів;
• Травми середньої тяжкості – більш серйозні і помітні пошкодження, які вимагають відмови від тренувань на період від 2 тижнів, а також амбулаторного лікування;
• Важкі спортивні травми – випадки з серйозними негативними наслідками для здоров'я, госпіталізацією і тривалим реабілітаційним періодом від 4 тижнів!

 

Також існує наступна класифікація: відкриті і закриті травми, тупі травми, розтягнення, вивихи і переломи, травми через перенапруження!

 

Основні спортивні травми

 

• Травма ахіллового сухожилля, розрив передньої хрестоподібної зв'язки;
Розрив меніска колінного суглоба, стресовий перелом ступні;
• Розрив м'язів гомілки, стресовий перелом стегнової кістки;
• Розтягнення м'язів задньої поверхні стегна;
• Хлистова травма шиї, вивих плечового суглоба;
• Травма обертальної манжети плеча, перелом ключиці;
• Пошкодження м'язів поперекового відділу хребта!


Терапія специфічних травм спортсменівТерапія специфічних травм спортсменів

Це далеко не весь список, а тільки деякі травми спортсменів, які можна ввести в стандарт. Насправді, їх десятки, і нерідко пошкодження можуть бути отримані в комплексі, по декілька відразу та різного ступеня тяжкості.

 

Також варто відзначити професійні спортивні травми, які найбільш часто зустрічаються в певних видах спорту:
• Лікоть бейсболіста – розсікаючий остеохондрит;
• Лікоть тенісиста – медіальний епікондиліт;
• Коліно стрибуна – тендиніт надколінка;
• Коліно бігуна – синдром тертя іліотібіального тракту;
• Плече плавця – перенапруження надостного м'язу!

 

Причин розтягнення і розриву зв'язок, вивихів і переломів пальців, пошкоджень колінного суглоба або голеностопа предостатньо. Це перенапруження м'язів, різкий підйом великої ваги, удар або падіння, зіткнення з будь-яким твердим предметом. Але це фактичні причини. На первинні підстави походження каліцтв у спортсменів впливає і спосіб життя, і харчування, і сон, а більш того, підготовленість до тренування, правильна реабілітація після попередніх травм, концентрація і коректний настрій на майбутні навантаження!

 

Діагностика та лікування спортивних травм в Кривому Розі

 

У відділенні ортопедії та травматології Клініки Медітон вам нададуть професійну допомогу. Ви можете звернутися до наших фахівців в разі необхідності лікування артрозу або артриту, болів в хребті або попереку, при необхідності вилікувати сколіоз. Але також, коли отримали пошкодження на тренуванні, серйозну травму в спортивному залі, басейні або на стадіоні!


Спортивна травма: масаж, тейпування, плазмотерапія, УХТСпортивна травма: масаж, тейпування, плазмотерапія, УХТ

Що пропонується в якості комплексного лікування травм спортсменів:
Тейпування – нанесення тонких еластичних стрічок для зняття напруги і нормалізації рухливості, поліпшення процесів мікроциркуляції для зниження набряклості і больового синдрому, зняття запалення і якнайшвидшого відновлення при травмах сухожиль і зв'язок, м'язового апарату, плечей і колін, шиї і спини;
Плазмотерапія – введення пацієнту власної плазми, збагаченої тромбоцитами, для посилення процесу регенерації на клітинному рівні, стимуляції відновлення сполучної тканини, відновлення кісткової і хрящової тканини, поліпшення кровопостачання і кисневого обміну;
• Внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти та інших препаратів – пряма доставка високоефективних препаратів до травмованого вузла для якнайшвидшого одужання. Лікувальні блокади для нормалізації функціональності, швидкого зняття болю та запального процесу, забезпечення захисту суглобів і хрящової тканини. В наявності препарати гіалуронової кислоти, хондропротектори, кортикостероїди;
Ударно-хвильова терапія – прискорення живлення тканин і метаболізму, зняття м'язової напруги і больового синдрому, стабілізація процесів кровотоку і лімфотоку, відновлення еластичності тканин і підвищення міцності кістково-м'язової системи;
• Підбір спеціального компресійного трикотажу для формування корсета навколо травмованої області, нормалізації кров'яного тиску в місці пошкодження, правильного харчування тканин!

 

Якщо ви отримали травму в спортзалі, на стадіоні або спортивному майданчику, під час змагання або звичайних занять, обов'язково звертайтеся за допомогою до професіоналів!


Консультація травматолога в Кривому Розі: реабілітація спортсменівКонсультація травматолога в Кривому Розі: реабілітація спортсменівЗапис на прийом ортопеда-травматолога через реєстратуру медцентру Клініка Медітон, або за телефоном (098) 530-60-40!

 

Звертаємо увагу:

Біль в області попереку

Лікування тендиніту в Кривому Розі

Терапія пошкодження зв'язок

Поділитися