Приступ інсульту – ознаки та симптоми інфаркту головного мозкуПриступ інсульту – ознаки та симптоми інфаркту головного мозкуІнсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, яке є результатом закупорки або розриву судин головного мозку. За даними МОЗ України щорічно інсульт трапляється у 150 тисяч осіб, з яких близько 100 тисяч помирають. Тому дуже важливо розуміти, як розпізнати інсульт, на які ознаки інсульту звернути уваги для надання екстреної допомоги!

 

Ми вже говорили про профілактику інсульту, групи ризику, прогнози після лікування, а також постінсультні стани, про що рекомендуємо прочитати у відповідних матеріалах. Але сьогодні, напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який відзначається 29 жовтня, ми вирішили доповнити інформативну частину, розкривши кілька важливих тем: ознаки інсульту у чоловіків та жінок, тести на інфаркт головного мозку, перша допомога при інсульті!

 

Інформаційна вступна за даними МОЗ

 

Більшість людей, що пережили мозкови інсульт, протягом усього життя страждають від різних його когнітивних, фізичних, соціально-економічних і психічних наслідків, що є незворотною складністю для багатьох сімей. Тому важливо розуміти, що таке інсульт та інші порушення кровообігу мозку, а також по максимуму, докладаючи зусиль, намагатися уникнути таких складних проблем!

 

Досвід всесвітньої медицини говорить про дійсно високі шанси уникнути ризику передчасної смерті або інвалідності. Мозковий інсульт слід розглядати в якості невідкладного стану, при якому медична допомога повинна бути терміновою, професійною, системною і безперервною – від того часу як помітили перші ознаки інсульту і до повного одужання.

 

Багато що, звичайно, залежить безпосередньо від фахівців швидкої допомоги і лікарів медичного закладу, в який потрапив пацієнт. Але варто пам'ятати, що також важливо розраховувати на себе!

 

Інсульт займає друге місце серед основних причин смертності і є провідною причиною придбання важкої інвалідності. Тому ми рекомендуємо серйозно ставитися до власного здоров'я і завчити перші признаки інсульту для самодіагностики і термінового виклику швидкої допомоги. Також важливо розуміти, якою має бути перша допомога при інсульті, якщо ви розпізнали приступ заздалегідь!

 

Ознаки інсульту, симптоми порушення мозкового кровообігу


Зверніть увагу на перші ознаки інсульту та порушення кровообігуЗверніть увагу на перші ознаки інсульту та порушення кровообігу

Симптоми інсульту у жінок та чоловіків можливі в ізольованому, самостійному вигляді, а також комплексно, в поєднанні:
• Раптовий головний біль без причини;
• Різке виникнення труднощів з пересуванням, запаморочення і втрата координації в просторі;
• Раптова втрата або порушення зору, що виражається в розмитості картинки, роздвоєнні предметів;
• Явна ознака інсульту – проблема з промовою: нечітке вимова слів, невиразність, нездатність оточуючих зрозуміти вас;
• Не менш виражений симптом інсульту – перекіс обличчя, асиметрія, виникнення оніміння;
• Миттєва слабкість, втрата чутливості і оніміння ноги або руки, що частіше стосується однієї половини тіла!

 

ПЗП тест на інсульт

 

Фахівці медицини рекомендують найпростіший прийом – це самостійна діагностика інфаркту головного мозку: Посміхнись – Заговори – Підніми руки!
• Потрібно постаратися посміхнутися. Найчастіше, це не виходить, і посмішка при інсульті є кривою;
• Необхідно спробувати заговорити – зв'язна мова відсутня під час приступу;
• Слід спробувати підняти обидві руки одночасно – одна зі сторін тіла не слухається, тому дія неможлива!

 

Тест на інсульт FAST

 

• F – Face (обличчя) – викривлення обличчя, порушення симетрії;
• A – Arm (рука) – порушення руху кінцівки з одного боку, оніміння;
• S – Speech (мова) – погана, невиразна мова, відсутність здатності говорити;
• T – Time (час) – заклик до необхідності діяти швидко, без зволікань!

 

Цей же тест можна застосувати, щоб розпізнати мікроінсульт. Ознаки транзиторної ішемічної атаки необхідно знати, щоб у перші хвилини викликати швидку. Не володіючи повнотою інформації про стан здоров'я людини, і не усвідомлюючи ступеня порушення мозкового кровообігу, складно визначити інсульт та мікроінсульт – різниця між ними суттєва, але первинні прояви практично ідентичні. Тим не менш, запам'ятайте симптоми мікроінсульту, тому що саме термінове звернення за допомогою допомагає запобігти пошкодженню головного мозку, надбання інвалідності або смерті!

 

Тест на інсульт МОЗОК

 

Спеціальні тести на інсульт ПЗП, FAST, МОЗОК, тести на мікроінсультСпеціальні тести на інсульт ПЗП, FAST, МОЗОК, тести на мікроінсультІснує додаткова, українська пам'ятка, яка дозволить швидше вивчити і запам'ятати симптоми нападу мозкового інсульту:
• М – Мовлення (нечітка, погана мова при інсульті);
• О – Обличчя (асиметричність обличчя під час приступу та крива посмішка);
• З – Запаморочення (запаморочення і втрата координації);
• О – Очі (поганий зір, раптове порушення);
• К – Кінцівки (оніміння кінцівок, слабкість, неможливість рухів рукою або ногою з одного боку тіла)!

 

Інсульт – перша допомога!

 

Якщо ви ідентифікували ризик інсульту, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій, на які спираються фахівці медицини та МОЗ України:
• У терміновому порядку викликати швидку допомогу, пояснивши ситуацію і вказавши, що припускаєте інсульт у жінки або чоловіка;
• Забезпечити потерпілому повний спокій, мінімізувати паніку та стрес, гучні звуки;
• Укласти хворого на подушку, злегка на бік, так як в деяких випадках можлива нудота і блювота;
• Потрібно розстебнути комір, зняти краватку, послабити ремінь – забезпечити вільне дихання;
• Слід відкрити вікно для надходження свіжого повітря;
• Заборонено давати їсти та пити, так як при інсульті нерідко можливе порушення ковтання і існує ризик потрапляння їжі або рідини в дихальні шляхи;
• Дочекатися приїзду медиків, які забезпечать професійну першу допомогу!

 

Не потрібно нічого додумувати і намагатися стати фахівцем на протязі хвилини, визначати геморагічний інсульт чи інше порушення, сіяти паніку та вести людину з нападом у машину для самостійного відправлення до лікарні. Будьте спокійні і дотримуйтесь порад лікарів!

 

Рекомендуємо вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, правильно харчуватися. Звичайно, багато хто ігнорує такі прості істини, але саме вони покращують можливості підтримки ідеального здоров'я. Мікроінсульт, інфаркт головного мозку, ішемія, геморагічний інсульт або субарахноїдальний крововилив – зазвичай, набір не завжди зрозумілих назв та термінів. Але саме за ними ховається серйозна небезпека для здоров'я та життя. Пам'ятайте про це!


Профілактика інсульту, тести, перші ознаки інфаркту мозкуПрофілактика інсульту, тести, перші ознаки інфаркту мозкуЗа потреби, повторіть матеріал, та додайте статтю до закладок. Ознаки інсульту, ризик інсульту, перша допомога! Рекомендуємо записатися на прийом наших спеціалістів для розгорнутої консультації та обстеження. Телефон: (098) 530-60-40: call-центр, вайбер!

 

Важлива інформація:

Прийом невролога, Кривий Ріг

Запаморочення: діагностика та лікування

Судинні захворювання головного мозку

Поділитися