Ефективне лікування лімфаденіту в Кривому РозіЕфективне лікування лімфаденіту в Кривому РозіЛімфаденіт – запальне захворювання лімфатичних вузлів, яке є сигналом про розвиток патології в певній частині організму. Запалення лімфовузлів може вказати на проблему і її локалізацію, тому даний симптом вважається одним з діагностичних критеріїв. Рекомендуємо своєчасне лікування запалення лімфовузлів в Кривому Розі і терапію основного захворювання, забезпечуючи експертне обстеження!

 

Чому запалюються лімфовузли

 

Лімфа – біологічна прозора рідина, яка сприяє вимиванню з організму людини токсинів і вірусів, бактерій і мертвих клітин. Лімфовузли, що виконують роль біофільтрів, розташовані по всьому організму, і пропускають через себе лімфу, яка надходить від різних органів і частин тіла. Завдяки роботі лімфатичної системи, підвищується захист від вірусів і бактерій!

 

Можна описати процес даної роботи досить просто. Лімфа омиває клітини органів і тканин, заповнює міжклітинний простір. Лімфатичні вузли прокачують лімфу і фільтрують її. Різні збудники захворювань і запальні агенти затримуються в лімфовузлах і чиста лімфа продовжує виконувати свою функцію. У разі серйозного запального процесу, зараження організму вірусами або бактеріями, їх концентрація в лімфовузлах значно підвищується, і запалення лімфовузлів, їх збільшення і чутливість, стають ознаками інфікування, розвитку запального процесу в органах розташованих поблизу. По суті, запалення лімфатичних вузлів на шиї або під пахвами – сигнал організму, а не самостійне захворювання!

 

Фахівці виділяють наступні типи запалення:
• Неспецифічний лімфаденіт, який говорить про розвиток алергічної реакції, абсцесів, токсоплазмозу або пародонтиту, простудних і вірусних захворювань, присутність осередків нагноєння, запущених каріозних процесів. Лімфаденіт у дітей може бути викликаний ангіною, отитом, деякими шкірними захворюваннями або спровокований банальним грипом і ГРВІ;
• Специфічний лімфаденіт, причинами якого служать важкі і серйозні захворювання, а саме лейкемія, туберкульоз, мононуклеоз, СНІД та інші!

 

Запалені лімфовузли: ознаки захворювання, симптоми лімфаденіту


Основні ознаки та симптоми лімфаденітуОсновні ознаки та симптоми лімфаденіту

• Збільшення лімфовузлів, їх візуальна помітність;
• Хворобливе відчуття при пальпації, навіть легкому дотику;
• Головний біль і слабкість організму;
• Загальне нездужання, підвищення температури!

 

Розрізняють шийний лімфаденіт, пахвовий лімфаденіт, запалення лімфовузлів під колінами, паховий, підщелепний лімфаденіт. Характер перебігу – гострий, рецидивуючий, хронічний, характер безпосередньо запалення – серозний або гнійний!

 

Первинно, пацієнт відчуває легкий біль в певній зоні, що може посилюватися при пальпації. У разі запалення лімфовузла на шиї болить горло, важко ковтати. Розвиток запалення викликає збільшення і ущільнення вузла або їх групи, а також наступні болі при русі, втрату контурів лімфовузла, ознаки загальної інтоксикації – слабкість, поганий апетит, температуру і лихоманку. Вже на первинних етапах, коли в певній зоні відчувається дискомфорт, слід звернутися до лікаря, який надасть домомогу та розповість, як лікувати лімфовузли та основне захворювання!

 

Серйозне ураження вузлів без лікування веде до прогресуючої втрати захисної функції, за рахунок чого інфекція поширюється по організму, викликаючи загальне зараження.

 

Діагностика лімфаденіту

 

Варто в терміновому порядку звернутися до лікаря для лікування лімфовузлів, якщо:
• Ви помітили не тільки запалення лімфовузлів на шиї, але також виявили осередки за вухами, в пахвах і інших зонах;
• Запальний процес відбивається на ковтальної функції, заважає рухати шиєю, розмовляти;
• Шкіра над вузлами гаряча, почервоніла, при пальпації відчувається пульсація;
• Лімфовузли нерухомі в момент натискання, запалення триває більше 7-8 днів!


Експертна діагностика лімфаденіту, визначення основного захворюванняЕкспертна діагностика лімфаденіту, визначення основного захворювання

В Клініці Медітон фахівці проведуть диференціальну діагностику, щоб точно визначити захворювання, що викликало запалення. За допомогою можна звернутися до терапевта, але також ЛОРа, алерголога, інфекціоніста. Лікар проведе зовнішній огляд, прощупає лімфатичні вузли, призначить аналіз крові і УЗД для первинної оцінки і призначення лікування, або додаткові аналізи і дослідження для уточнення діагнозу і виключення певних патологій і захворювань. Тільки спеціаліст може виявити та підтвердити захворювання для коректного лікування. Тому не варто давити на лімфовузли, терти їх та перевіряти розміри кожної години, шукати в Інтернеті рецепти та рекомендації, як лікувати лімфовузли. Також не рекомендовано самостійно приймати таблетки від запалення лімфовузлів, не встановивши причини стану!

 

Лікування лімфаденіту в Кривому Розі

 

Запалення лімфатичних вузлів під пахвами, за вухами або в підщелепній зоні, під колінами і в паху добре лікується при своєчасному зверненні, як і лімфаденіт шиї. Професійні призначення сприяють швидкому зняттю больового синдрому, системному зниженню запалення і впливу на основне захворювання, яке було встановлено.

 

Призначатися можуть антибіотики, анальгетики, противірусні засоби та протизапальні препарати. Потрібне створення стану спокою для пацієнта, правильна вітамінотерапія, заходи, супутні посиленню імунітету організму і відновленню повної захисної функції. Якщо у вас діагностовано лімфаденіт, терапія буде комплексною!

 

Профілактика лімфаденіту

 

Дуже важливо зміцнювати імунітет, загартовувати організм, намагатися захистити себе від сезонних захворювань, особливо, якщо організм ослаблений алергіями, має схильність до застуд.

 

Лімфаденіт – вторинне захворювання, реакція організму на інфікування та внутрішні атаки патогенів, тому важливо правильно харчуватися, займатися спортом, налагодити режим сну, позбутися шкідливих звичок, вчасно обробляти механічні пошкодження шкіри. Саме турбота про власне здоров'я не дасть запальному процесу можливості для розвитку. Якщо ви помітили збільшені лімфвузли на шиї, лікування краще не відкладати. Не варто самостійно прописувати собі таблетки від запалення лімфовузлів. Пам'ятайте, це робота лікарів!

 

Лікування запалення лімфатичних вузлів, профілактикаЛікування запалення лімфатичних вузлів, профілактикаЛімфаденіт: лікування в Кривому Розі у філіалах Клініки Медітон на Поштовому та Філатова. Огляд пацієнта, визначення симптомів запалення, лабораторні аналізи та УЗД лімфатичних вузлів, розшифровка, призначення терапії!

 

Важливі матеріали:

Отоларингологія в Клініці Медітон

Сезонне загострення захворювань

Лікування ЛОР-захворювань

Поділитися