Лікування жирового гепатозу печінкиЛікування жирового гепатозу печінкиЖировий гепатоз – хронічне захворювання печінки, для якого характерне переродження функціональних клітин печінки в жирову тканину. Хвороба має безліч серйозних ускладнень, і тому ми рекомендуємо своєчасне лікування жирового гепатозу в Кривому Розі, що допоможе уникнути ризиків!

 

На жаль, орган, який відповідає за детоксикацію і обмін речовин, а також вироблення жовчі і розщеплення жирів, може самостійно накопичувати жирові клітини і тканини, що завдає негативного впливу прямій функції печінки і призводить до неалкогольної жирової хвороби, розвивається стеатоз, жирова дистрофія печінки!

 

Дегенеративний процес активізується при накопиченні в гепатоцитах жиру, кількість якого перевищує 5-10% від ваги печінки. Одним з його етапів є утворення вільних кисневих радикалів, що говорить про можливість руйнування клітинної оболонки і розвитку неалкогольного стеатогепатиту, наслідком чого стає цироз і рак печінки. Якщо у вас діагностовано жировий гепатоз печінки, лікування варто почати негайно!

 

Сьогодні фахівці виділяють наступні ступені жирового гепатозу:
• 0 ступінь – тільки в окремих групах гепатоцитів містяться частинки жиру;
• 1 ступінь – збільшення крапель жиру на клітинах, помітність вогнищ уражених клітин, загальна кількість досягає 33% уражених гепатоцитів;
• 2 ступінь – збільшується кількість жиру, покриття до 33-66%, спостерігається внутрішньоклітинне ожиріння;
• 3 ступінь – виявляються жирові відкладення за межами клітин, жирові утворення – кісти. При діагностиці фахівець відзначає більше 66% гепатоцитів з ураженням!

 

Причини жирового гепатозу печінки


Причини стеатозу: стадії розвитку хвороби печінкиПричини стеатозу: стадії розвитку хвороби печінки

Частіше діагноз ставиться пацієнтам з ожирінням, але патологія може бути виявлена і в ряді інших випадків. Зокрема, статистика говорить про діагноз жирової дистрофії печінки у 27-33% людей, які звернулися до профільного фахівця з відповідними симптомами. На даний момент, підтвердженими причинами патології та її розвитку є:
• Надмірна вага та ігнорування даної проблеми;
• Неправильне харчування, постійна присутність в раціоні жирної або солодкої їжі;
• Утримання від ряду продуктів, непрофесійно складені дієти, в тому числі і вегетаріанські;
• Систематичне зловживання алкогольними напоями!

 

Серед провокуючих чинників розвитку патологічного процесу тривалий прийом лікарських препаратів з подальшим ослабленням функції печінки, малорухливий спосіб життя, харчування без режиму і вживання в їжу неякісних продуктів, порушення обміну речовин, підвищений артеріальний тиск!

 

Симптоми жирової дистрофії печінки: перебіг хвороби

 

Спочатку пацієнт може скаржитися на метеоризм, дисбактеріоз, больові відчуття і тяжкість в правому підребер'ї, напади нудоти. У клітинах печінки поступово накопичується жир, розвивається стеатоз печінки. Захворювання виліковне, але вимагає термінової терапії з урахуванням перебігу і стадії хвороби. Однією з вимог є зміна способу життя і режиму харчування, призначення спеціальної дієти, прийом фосфоліпідів.

 

З розвитком захворювання, відзначається нудота і блювота, погіршення зору, різні алергії і висипання на шкірі, прояв сивини, ламкість і випадання волосся. Нерідко відзначається порушення засвоєння їжі, чергування запорів і діареї, наростання болю і почуття розпирання в області печінки. Жировий гепатоз печінки, симптоми якого є досить явними, вимагає коректної терапії. Якщо лікування жирового гепатозу печінки ігнорується або діагноз не був поставлений вчасно, печінково-клітинна функція погіршується аж до розвитку стеатогепатиту, фіброзу і цирозу. На жаль, в деяких випадках, неалкогольна жирова хвороба печінки виявляється при обстеженні на інші захворювання, вже в занедбаному вигляді, заздалегідь ніяк себе не проявляючи!

 

Якщо ви підозрюєте жировий гепатоз печінки, симптоми та прояви співпадають з описаними, ви почуваєте себе все гірше, терміново зверніться за допомогою в медичний заклад!

 

Ускладнення НАЖХП


Експертна діагностика жирового гепатозу: попередження ускладненьЕкспертна діагностика жирового гепатозу: попередження ускладнень

Безвідповідальне ставлення до власного здоров'я може значно підвищити ризики, так як в організмі розвиваються множинні захворювання з власною симптоматикою і рядом специфічних ускладнень, системно погіршуючи якість життя. Це холецистит і порушення відтоку жовчі, панкреатит з підвищеним навантаженням на підшлункову, варикозна хвороба вен, старіння і в'ялість шкіри, значне погіршення імунітету, підвищення тиску!

 

Жировий гепатоз печінки призводить до ускладнень, які трансформуються у низку специфічних відповідних симптомів. Зростає як кількість пов'язаних захворювань, так і значення погіршення якості життя. Постійний біль у боці, печія, метеоризм, почуття нудоти та блювання, порушення травлення та інші проблеми ремісують, а періодично відновлюються та посилюються, особливо, у період сезонних загострень хронічних захворювань. Тому ми настійно рекомендуємо лікувати жировий гепатоз печінки, дотримуючись приписів лікаря та встановлених режимів терапії, дієти, загальної життєвої активності!

 

Жировий гепатоз печінки: діагностика

 

Виявити і підтвердити жирову дистрофію печінки, як і стадію захворювання, допомагає ряд спеціальних досліджень:
УЗД печінки і органів травлення – вивчення фізичних і геометричних даних, визначення розмірів печінки і її щільності;
• Біорезонансне дослідження – визначення відхилень від стандартних значень щодо органів життєзабезпечення, з'ясування причини розвитку патології:
• Біохімія крові для визначення безпосередньо захворювання і його стадії, а також вивчення функцій і стану інших органів, які можуть впливати на печінку, аналіз показників печінкових ферментів – печінковий профіль;
• Додатково призначається КТ, МРТ фібросканування печінки, біопсія!

 

Жировий гепатоз печінки: лікування в Кривому Розі

 

Лікування комплексне, і включає немедикаментозну терапію і прийом відповідних препаратів:
Потрібна корекція харчування, дотримання суворої дієти, зниження маси тіла і схема занять спортом, налагодження режиму сну і неспання;
• Медикаментозна терапія жирової дистрофії печінки включає призначення гепатопротекторів, препаратів для відновлення пошкоджених клітин печінки;
• Призначаються вітамінні та амінокислотні комплекси, антиоксиданти, загальнозміцнюючі засоби!

 

Якщо встановлене жирове переродження печінки, фахівці можуть рекомендувати ряд препаратів. Це урсодезоксихолева кислота, есенціальні фосфоліпіди, натуральні екстракти рослин і водоростей, синтетичні речовини, що забезпечують захист і відновлення. Ліки від жирового гепатозу печінки не завжди представляють собою стандартний набір. Частіше, терапія є індивідуальною!


Лікування гепатозу: призначення дієти, вітамінні комплекси, гепатопротекториЛікування гепатозу: призначення дієти, вітамінні комплекси, гепатопротекториСхема лікування гепатозу індивідуальна, адже терапевт, гастроентеролог або гепатолог звертає увагу на вік і стать пацієнта, стадії жирового гепатозу, загальний перебіг хвороби і динаміку лікування, а також враховує вплив на організм додаткових захворювань шлунково-кишкового тракту та інших систем життєдіяльності, в гострій або хронічній формі, під час сезонних загострень. Пропонуємо кваліфіковану допомогу та професійний індивідуальний підхід до проблеми. Жировий гепатоз: лікування на Філатова. Запис на прийом фахівця для консультації за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важливі посилання:

Консультація гастроентеролога

Прийом інфекціоніста

Чому з'являється гіркота у роті

Поділитися