Лікування жирового гепатозу печінки в Кривому Розі на ФілатоваЛікування жирового гепатозу печінки в Кривому Розі на ФілатоваЖировий гепатоз – це хронічне захворювання печінки, для якого характерне переродження функціональних клітин печінки в жирову тканину. Хвороба має безліч серйозних ускладнень, і тому ми рекомендуємо своєчасне лікування жирового гепатозу в Кривому Розі, що допоможе уникнути ризиків!

 

На жаль, орган, який відповідає за детоксикацію і обмін речовин, а також вироблення жовчі і розщеплення жирів, може самостійно накопичувати жирові клітини і тканини, що завдає негативного впливу прямій функції печінки і призводить до неалкогольної жирової хвороби, розвивається стеатоз, жирова дистрофія печінки!

 

Дегенеративний процес активізується при накопиченні в гепатоцитах жиру, кількість якого перевищує 5-10% від ваги печінки. Одним з його етапів є утворення вільних кисневих радикалів, що говорить про можливість руйнування клітинної оболонки і розвитку неалкогольного стеатогепатиту, наслідком чого стає цироз і рак печінки. Якщо у вас діагностовано жировий гепатоз печінки, лікування варто почати негайно!

 

Сьогодні фахівці виділяють наступні ступені жирового гепатозу:
• 0 ступінь – тільки в окремих групах гепатоцитів містяться частинки жиру;
• 1 ступінь – збільшення крапель жиру на клітинах, помітність вогнищ уражених клітин, загальна кількість досягає 33% уражених гепатоцитів;
• 2 ступінь – збільшується кількість жиру, покриття до 33-66%, спостерігається внутрішньоклітинне ожиріння;
• 3 ступінь – виявляються жирові відкладення за межами клітин, жирові утворення – кісти. При діагностиці фахівець відзначає більше 66% гепатоцитів з ураженням!

 

Причини жирового гепатозу печінки

 

Частіше діагноз ставиться пацієнтам з ожирінням, але патологія може бути виявлена і в ряді інших випадків. Зокрема, статистика говорить про діагноз жирової дистрофії печінки у 27-33% людей, які звернулися до профільного фахівця з відповідними симптомами. На даний момент, підтвердженими причинами патології та її розвитку є:
• Надмірна вага та ігнорування даної проблеми;
• Неправильне харчування, постійна присутність в раціоні жирної або солодкої їжі;
• Утримання від ряду продуктів, непрофесійно складені дієти, в тому числі і вегетаріанські;
• Систематичне зловживання алкогольними напоями!

 

Серед провокуючих чинників розвитку патологічного процесу тривалий прийом лікарських препаратів з подальшим ослабленням функції печінки, малорухливий спосіб життя, харчування без режиму і вживання в їжу неякісних продуктів. Викликає жировий гепатоз печінки, порушення обміну речовин, підвищений артеріальний тиск, а також деякі інші причини!

 

Симптоми жирової дистрофії печінки: перебіг хвороби

 

Спочатку пацієнт може скаржитися на метеоризм, дисбактеріоз, больові відчуття і тяжкість в правому підребер'ї, напади нудоти. У клітинах печінки поступово накопичується жир, розвивається стеатоз печінки. Захворювання виліковне, але вимагає термінової терапії з урахуванням перебігу і стадії хвороби. Однією з вимог є зміна способу життя і режиму харчування – спеціальна дієта при захворюванні печінки, а також прийом фосфоліпідів.

 

З розвитком захворювання, відзначається нудота і блювота, погіршення зору, різні алергії і висипання на шкірі, прояв сивини, ламкість і випадання волосся. Нерідко відзначається порушення засвоєння їжі, чергування запорів і діареї, наростання болю і почуття розпирання в області печінки. Жировий гепатоз печінки, симптоми якого є досить явними, вимагає коректної терапії. Якщо лікування жирового гепатозу печінки ігнорується або діагноз не був поставлений вчасно, печінково-клітинна функція погіршується аж до розвитку стеатогепатиту, фіброзу і цирозу. На жаль, в деяких випадках, неалкогольна жирова хвороба печінки виявляється при обстеженні на інші захворювання, вже в занедбаному вигляді, заздалегідь ніяк себе не проявляючи!

 

Жировий гепатоз печінки у вагітних


Неалкогольний стеатогепатоз – це досить серйозна патологія, тому потрібно прагнути виявити захворювання на ранніх стадіях, щоб своєчасно розпочати лікування. Жирова дистрофія печінки у вагітних здатна завдати шкоди не тільки матері, а й дитині.

 

Перші симптоми НАЖХП можуть проявитися приблизно з 30-го до 38-го тижня вагітності. Жінка відчуває слабкість, ломоту в м'язах, постійну втому та пригнічений настрій. На перший погляд, це супутники даного стану. Але якщо подібні ознаки жирового стеатозу печінки доповнюються болем у черевній порожнині, і прискореними нападами нудоти, а також є анемія та жовтяниця, слід звернутися за допомогою.

 

Наші лікарі проведуть обстеження, підтвердять діагноз та призначать ефективне та безпечне лікування відповідно до норм протоколу: ліки від гепатозу печінки як відновлювальну терапію, а також симптоматичне лікування, загальнозміцнюючий комплекс!

 

Жировий гепатоз у дитини, фактори ризику


Ключова причина розвитку жирової дистрофії печінки у дітей – спадковість. Але проявляється патологія із погіршенням дієти, або коли дитина вживає багато шкідливих продуктів харчування. Можна відзначити жирну їжу, консервацію, різні солодощі тривалого зберігання, фаст-фуд, соки, солодкі газовані напої.


Правильне лікування печінки у дитини, основою якої є комплекс відновлювальних препаратів та щадна дієта, швидко повертає здоров'я в норму. Також лікарі рекомендують більше прогулянок та помірну фізичну активність для покращення метаболізму та виключення ризику появи жирових клітин у печінці!

 

Жирова дистрофія печінки, ускладнення НАЖХП


Експертна діагностика жирового гепатозу: попередження ускладненьЕкспертна діагностика жирового гепатозу: попередження ускладнень

Безвідповідальне ставлення до власного здоров'я може значно підвищити ризики, так як в організмі розвиваються множинні захворювання з власною симптоматикою і рядом специфічних ускладнень, системно погіршуючи якість життя. Це холецистит і порушення відтоку жовчі, панкреатит з підвищеним навантаженням на підшлункову, варикозна хвороба вен, старіння і в'ялість шкіри, значне погіршення імунітету, підвищення тиску!

 

Жировий гепатоз печінки призводить до ускладнень, які трансформуються у низку специфічних відповідних симптомів. Зростає як кількість пов'язаних захворювань, так і значення погіршення якості життя. Постійний біль у боці, печія, метеоризм, почуття нудоти та блювання, порушення травлення та інші проблеми ремісують, а періодично відновлюються та посилюються, особливо, у період сезонних загострень хронічних захворювань. Тому ми настійно рекомендуємо лікувати жировий гепатоз печінки, дотримуючись приписів лікаря та встановлених режимів терапії, загальної життєвої активності. Дієта для печінки – невід'ємна частина лікування жирової дистрофії!

 

Чи дійсно все так погано? Стеатоз печінки небезпечний поступовим, але постійним прогресуванням, і в майбутньому, при ігноруванні захворювання та розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки, можливий перехід її в цироз. Фахівці говорять про подібну течію патологічного процесу у 20-25% населення, і про підвищені ризики для пацієнтів з ожирінням, аж до 90%. Жирна печінка – це серйозна проблема, яка потребує уваги не лише лікаря, а й відповідного відношення з боку пацієнта. При діагнозі стеогепатоз або гепатоз печінки потрібно значно змінити спосіб життя, щоб мінімізувати прогрес патології та можливість повернення до нормального стану без болю та дискомфорту. І, якщо діагностований гепатоз печінки лікування необхідно почати без зволікань, точно дотримуючись призначеного курсу!

 

Жировий гепатоз печінки: діагностика

 

Виявити і підтвердити жирову дистрофію печінки, як і стадію захворювання, допомагає ряд спеціальних досліджень:
УЗД печінки і органів травлення – вивчення фізичних і геометричних даних, визначення розмірів печінки і її щільності;
• Біорезонансне дослідження – визначення відхилень від стандартних значень щодо органів життєзабезпечення, з'ясування причини розвитку патології:
• Біохімія крові для визначення безпосередньо захворювання і його стадії, а також вивчення функцій і стану інших органів, які можуть впливати на печінку, аналіз показників печінкових ферментів – печінковий профіль;
• Призначаються і додаткові дослідження, щоб підтвердити жировий гепатоз печінки – фібросканування, КТ та МРТ, біопсія!

 

За результатами діагностики призначається лікування жирового переродження печінки. В ускладнених випадках можливе дообстеження, рекомендації записатися на прийом гепатолога у Кривому Розі.

 

Жировий гепатоз печінки: лікування в Кривому Розі

 

Лікування гепатозу печінки комплексне, і включає немедикаментозну терапію та прийом відповідних препаратів:
• Потрібна корекція харчування, дотримання суворої дієти. На первинних етапах, перебудуватися складно, але коли людина розуміє, що корисних продуктів цілком достатньо, і з їхньої загальної кількості можна створити гарне меню, завдання стає простіше. Насправді, вже за тиждень пацієнт не відчуває незручностей. Дієта при захворюванні печінки - це м'ясо, молочна продукція, хлібобулочні вироби, можна готувати перше і друге на основі безлічі продуктів, салати, вживати овочі та фрукти. Необхідно лише дотримуватись норм і перейти на дробове харчування. Обмежити потрібно споживання неякісної продукції, шкідливих компонентів – смажене, гостре, кисле, консервація. По-своєму, дієта – ліки від гепатозу печінки, своєрідна, але дуже важлива терапія жирової дистрофії;
• Сприяє лікуванню печінки зниження маси тіла. Важливою є схема занять спортом, налагодження режиму сну. Лікарі рекомендують прогулянки, дещо підвищити фізичну активність, взяти абонемент до спортзалу чи басейну. Добре, якщо ви займатиметеся з тренером, який розуміє, як правильно розподіляти навантаження. У комплексі можна запросити і складання спортивної дієти з урахуванням захворювання;
• Медикаментозна терапія жирової дистрофії печінки включає призначення гепатопротекторів – препаратів для відновлення пошкоджених клітин печінки. Не варто самостійно вибирати таблетки від жирового гепатозу, БАДи та інші засоби. Дія має бути спрямованою, а безпосередньо схема лікування жирової дистрофії печінки – розроблена індивідуально. Лікар додатково призначає вітамінні та амінокислотні комплекси, антиоксиданти, загальнозміцнюючі засоби, які діють комплексно!

 

Можуть бути рекомендовані такі ліки від жирового гепатозу печінки: урсодезоксихолева кислота, есенціальні фосфоліпіди, натуральні екстракти рослин та водоростей, синтетичні речовини, що забезпечують захист та відновлення. Часто, терапія торкається відразу кількох захворювань. Якщо у пацієнта жировий гепатоз, лікування спрямоване і на патологію жовчного міхура, захворювання підшлункової залози, які мають хронічний перебіг!


Схема лікування гепатозу індивідуальна, адже терапевт, гастроентеролог або гепатолог звертає увагу на вік і стать пацієнта, стадії жирового гепатозу, загальний перебіг хвороби і динаміку лікування, а також враховує вплив на організм додаткових захворювань шлунково-кишкового тракту та інших систем життєдіяльності, в гострій або хронічній формі, під час сезонних загострень.

 

Профілактика жирового гепатозу

 

У зв'язку з високим числом зовнішніх факторів впливу слід мінімізувати ризики для здоров'я. Профілактика жирового гепатозу печінки є комплексною, та сприяє зниженню небезпеки інших захворювань ШКТ та організму в цілому за рахунок усунення негативів. Завдяки деяким обмеженням у продуктах харчування та шкідливих звичках, а також увазі до власної фізичної форми, ви значно покращите стан. Якщо ж є причини для занепокоєння – своєчасна діагностика та лікування у гастроентеролога та інших профільних лікарів виключать ризики хронізації процесів, ускладнень та подальших рецидивів жирової хвороби печінки, панкреатиту, холециститу, гастриту, запальних процесів у шлунку та кишечнику!

 

Декілька правил профілактики жирової хвороби печінки:
• Контроль ваги – лікування стеатогепатозу, його частина, а також показник покращення параметрів власного здоров'я. Легше дихати, менше проблем для ШКТ та серця, мінімізація негативного впливу на опорно-руховий апарат. Контроль ваги означає обмеження шкідливої дієти, невчасних перекусів, збоїв у режимі харчування. Також це фізичні вправи, піші прогулянки, плавання, і, в ідеальному випадку, систематичні заняття спортом;
• Безпосередньо дієта. Якщо у вас розвивається жировий стеатоз печінки, потрібно в терміновому порядку отримати консультацію гастроентеролога, гепатолога та дієтолога. Навіть тимчасове жорстке обмеження має серйозний вплив у позитивному ракурсі. Далі, після суворої дієти під час лікування гепатозу, можна скоригувати харчування з урахуванням калорій, жирів та вуглеводів;
• Виключення зловживання алкоголем та ліками – недопущення інтоксикації. Навантаження на печінку призводить до розвитку дегенеративних процесів, що є досить небезпечним. У комплексі з поганою екологією, малою рухливістю та нерегулярним харчуванням, небезпека розвитку жирового гепатозу печінки та інших патологій стає серйознішою. Шкідливі звички та безконтрольний прийом медикаментів впливають на печінку, але також нервову систему, серце та судини, організм у цілому;
• Профілактичне обстеження. Схильність до ожиріння, хронічні захворювання, важка робота, вік та інші чинники – причини проходити щорічне обстеження для виявлення патологічних процесів. Контроль ліпідів у крові, холестерину та білка, глюкози, а також АЛТ та АСТ стають обов'язковими. Не завадить і щорічне проходження УЗД внутрішніх органів як профілактика жирової хвороби печінки, інших захворювань!

 

Лікування гепатозу в Кривому Розі – дієта, вітаміни, гепатопротекториЛікування гепатозу в Кривому Розі – дієта, вітаміни, гепатопротекториЛікування жирового гепатозу печінки в Кривому Розі, лікування стеатозу та ускладнень, терапія супутніх патологій ШКТ. Прийом гастроентеролога та терапевта, УЗД внутрішніх органів, лабораторні аналізи. Пропонуємо кваліфіковану допомогу та професійний індивідуальний підхід до проблеми. Жировий гепатоз: лікування на Філатова. Запис на прийом фахівця для консультації за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важливі посилання:

Консультація гастроентеролога

Прийом інфекціоніста

Чому з'являється гіркота у роті

Поділитися